معرفی و دانلود کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی

عکس جلد کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی

کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی، حاوی سخنرانی‌های تند مارکوس تولیوس سیسرو علیه جاه‌طلبی‌های دیکتاتوری مارک آنتونی است که در زمره مشهورترین و نافلترین بحث و جدل‌های سیاسی و در واقع وصیت‌نامه آتشین او علیه بزرگ‌ترین سیاستمدار عصر خود می‌باشد. تلاشی نهایی برای بازگرداندن حکومت مورد علاقه‌اش که به قیمت زندگی‌اش تمام شد.

وقتی رومیان در سال 146 قبل از میلاد بر یونان فرمانروا شدند از میان مکاتب، آراء و عقاید رواقیان را به دلیل سازگاری با خوی جنگاوری و موجه جلوه دادن جهانگشایی رومیان، پسندیدند و رومیان اهل معرفت در پرورش آن کوشیدند. یکی از آن کسان مارکس تولیوس سیسرون (چیچرو یا سیسرو) بود که فرهنگ یونانی بیشتر به همت و کوشش او نزد رومیان شناخته شد او سعی کرد افکار رواقیان را با دیدگاه‌های رومیان تطبیق دهد. سیسرون (Marcus Tullius Cicero) یکی از بزرگ‌ترین سخنوران و اندیشمندان روم و از خانواده‌ای از قشر پایین طبقه‌ی اشراف بود. در جوانی شاگرد فدروس اپیکوری، فیلون آکادمیائی، دیودونوس رواقی، آنتیخوس اسکالونی و زنون اپیکوری بود.

سیسرون در آغاز جوانی به وکالت پرداخت و بعد از برکناری سولا ژنرال معروف رومی وارد سیاست شد و به مقام کنسولی هم رسید. وی کوشید شکل‌های قدیم قانون اساسی روم را در مقابل تجاوزات استبداد حکومت حفظ کند و در دفاع از منافع طبقه‌ی متوسط می‌کوشید، چنانچه در آغاز زندگی با هرگونه خودکامگی خواه به نام اشراف و خواه توده مردم به پیکار برخاست. سیسرون با رسیدن سزار به مسند قدرت مخالفت کرد ولی موفق نشد. سزار پس از به‌دست گرفتن قدرت مشکلی برای او ایجاد نکرد اما پس از کشته شدن سزار (قیصر)، سیسرون ضمن یک رشته نطق‌ها که من حیث‌المجموع به فیلپیک معروفند جانشین قیصر، مارک آنتونی (مارکوس آتتونیوس) را تخطئه کرد و این بی‌احتیاطی به قیمت جانش تمام شد.

سیسرون معتقد بود چون همه‌ی انسان‌ها تابع قانون طبیعی‌اند بنابراین با هم برابرند. او برخلاف افلاطون و ارسطو معتقد است که گرچه انسان‌ها ممکن است از حیث مقام و مرتبه‌ی فضیلت متفاوت باشند اما از نعمت عقل برخوردارند.

سیسرو آثار قلمی زیادی را تألیف کرد که از اندیشه‌های ارسطو و افلاطون گرفته بود. که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: حمله‌ای بر دشمن آزادی (An Attack On Enemy Of Freedom)، اجماع، همدردی، باغبان، آکادمیا، غایات، مجادلات توسکولانی، ذات یا ماهیت خدایان، شیخوخیت، پیش‌گویی، سرنوشت، دوستی، فضائل، جمهوری، قوانین و...

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده های بزرگ)

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی نویسنده
نخستین سخنرانی تند علیه مارک آنتونی
حمله‌ای بر دشمن آزادی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی
نویسنده
مترجممریم ولی پور
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات104
زبانفارسی
شابک978-600-7339-01-5
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی

mohsen ebi
۱۳۹۷/۸/۳
کتاب خوبی بود, درباره سیاست روم و بیشتر انتونی و سزار بود. بحث اصلی اون مرتبط به وقایع بعد قتل سزار هست و خطاب به انتونی دوست سزاره.
چون از زبان خود سیسرو و از خطابه‌های اون هست میشه فهمید در ان زمان چه رفتارایی در بین مردم و حکام بوده و چه چیزایی ارزش و غیر ارزش محسوب میشد.
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۶/۱۴
کتابی بسیار جالب درباره سیاست در روم باستان که نشان میدهد در گذشته هم در دنیا بر همین پاشنه‌ای میچرخیده که امروز می‌چرخد.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی

برای دریافت کتاب حمله‌ای بر دشمن آزادی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.