معرفی و دانلود کتاب کافه‌ای بر لبه جهان: داستانی درباره معنای زندگی

عکس جلد کتاب کافه‌ای بر لبه جهان: داستانی درباره معنای زندگی
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کافه‌ای بر لبه جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کافه‌ای بر لبه جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کافه‌ای بر لبه جهان: داستانی درباره معنای زندگی

ماندن بر سر یک دوراهی برای همیشه، زندگی و جهانبینی جان را دگرگون کرد! کتاب کافه‌ای بر لبه جهان به قلم جان پی. استرلکی که یکی از نویسندگان پرفروش و خوش‌نام آمریکایی است، داستان سفر معنوی مردی به نام جان را روایت می‌کند. این اثر پرفروش و محبوب شامل چندین داستان کوتاه درباره معنای زندگی است.

درباره کتاب کافه‌ای بر لبه جهان:

حقیقتا معنای زندگی چیست؟ روزانه چقدر در میان انجام کارهای روزمره برای کشف معنای زندگی زمان می‌گذارید؟

جان پی. استرلکی نویسندۀ پرفروش نیویورک تایمز، در کتاب کافه ای بر لبه جهان (The Cafe on the Edge of the World) چندین داستان کوتاه درباره فلسفه زندگی بیان می‌کند. سوالات بنیادینی همچون ما چه هستیم و برای چه به این جهان آمده‌ایم، محور اصلی کتاب حاضر هستند.

این کتاب روایت زندگی مردی به نام جان است که برای کشف مفهوم زندگی و دوری از روزمرگی راهی سفری دور و دراز می‌شود. نگاه جان به زندگی شما را حیرت‌زده خواهد کرد! این مرد عمیقا باور دارد که زندگی در انجام افعال روزمره‌ای همچون کار کردن، خوابیدن و وقت گذراندن با افراد تکراری خلاصه نمی‌شود؛ بلکه شما برای کشف وجهه دیگری از این جهان باید راهی سفری شوید. این سفر خواه مادی باشد، خواه معنوی...

سفر جان به قصد چند روز استراحت آغاز شد، اما او در میانه جاده راه را گم کرد و سر از کافه‌ای به نام «چرا» درآورد! جان در این کافه به قصد چند ساعت استراحت و خوردن و نوشیدن اقامت می‌کند و هنگامی که درخواست منوی کافه را می‌کند ناگهان با یک صفحۀ غافل‌گیرکننده مواجه می‌شود...!

منوی این کافه فقط سه سطر دارد: «1. چرا اینجا هستی؟ 2. آیا از مرگ می‌ترسی؟ 3. آیا از زندگی راضی هستی؟» سپس در این کافه، جان داستان‌هایی را بر اساس کشف و شهود شخصی‌اش روایت می‌کند که بازگوکنندۀ معنای زندگی‌ست.

افتخارات کتاب کافه‌ای بر لبه جهان:

- فروش بیش از 4 میلیون نسخه
- ترجمه به بیش از ده‌ها زبان در سراسر جهان

نکوداشت‌های کتاب کافه‌ای بر لبه جهان:

- ژرف... راهنمایی برای زندگی. (Orlando Sentinel)
- کتاب «کیمیاگر» برای قرن بیست و یکم. (RBA Libros)
- به محض این که وارد دنیای این کتاب شوید، نمی‌خواهید که آن را کنار بگذارید. (Midwest Book Review)

خواندن کتاب کافه‌ای بر لبه جهان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های روانشناختی و انگیزشی علاقمندید، خواندن این اثر را به شما توصیه می‌کنیم. تمامی دوستداران داستان‌های کوتاه فلسفی نیز از مطالعه کتاب کافه‌ای بر لبه جهان لذت خواهند برد.

با جان پی. استرلکی بیشتر آشنا شویم:

او یکی از نویسندگان موفق آمریکایی است که در زمینه ادبیات انگیزشی قلم می‌زند. جان پی. استرلکی (John Strelecky) کتاب‌های پرفروشی را در حوزۀ انگیزشی به رشته تحریر درآورده است. آثار الهام‌بخش وی به 41 زبان دنیا ترجمه شده و بیش از 6 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته. استرلکی در سن سی و سه سالگی درگیر یک اتفاق عجیب شد که زندگی‌اش را به کل دگرگون کرد و پس از آن تصمیم گرفت تا داستان کافه‌ای به نام چرا را بنویسد. در عرض یک سال این کتاب در سراسر جهان خوانندگانی پیدا کرد و جزء آثار پرفروش سال‌های 2015، 2016، 2017، 2018 و 2019 شد.

پیام‌ها و نوشته‌های استرلکی در برنامه‌های تلویزیونی و رادیو میلیون‌ها مخاطب دارد و به همین خاطر اپرا وینفری، آنتونی رابینز و دیپاک چوپرا او را به عنوان یکی از صد رهبر الهام‌بخش در زمینه رشد شخصی انتخاب کردند.

در بخشی از کتاب کافه ای بر لبه جهان می‌خوانیم:

درحالی‌که نشسته بودم و به او نگاه می‌کردم، تحت تأثیر مسخرگی‌ کل وضعیتم قرار گرفتم. من در یک کافه بودم، در عمق شب، در وسط برهوت، و درمورد پیام‌هایی می‌شنیدم که روی جلد یک منو نوشته شده بود تا به مشتری‌ها برای کنار آمدن با دگرگونی دنیایشان کمک کند!

قطعا این آغازی متعارف برای تعطیلاتم نبود و فکرش را هم نمی‌کردم که این تازه اولین چیزی باشد که آن شب در انتظارم بود.

کیسی در پاسخ به سردرگمی من به نظر بی‌اعتنا می‌آمد «می‌بینی جان، در حقیقت وقتی سؤالی را که دیدی می‌پرسی، جست‌وجو برای جواب می‌شود بخشی از بودنت. خود را درحالی خواهی یافت که هر روز با این پرسش از خواب بیدار می‌شوی، و مدام در طول روز در ذهنت جرقه می‌زند. گرچه ممکن است آن را به یاد نداشته باشی، اما حتی در خواب هم به آن فکر خواهی کرد.» لحظه‌ای مکث کرد و سپس ادامه داد «کمی مثل یک دروازه است. وقتی آن را باز می‌کنی، تو را به سوی خود فرامی‌خواند.»

من ناباورانه به او نگاه کردم «دروازه؟»

او به نشانه‌ی تأیید سر تکان داد و صدایش دوباره اوج گرفت «و وقتی باز است، به سختی می‌شود آن را بست.»

من به صندلی‌ام تکیه دادم و تلاش کردم دست‌کم بخشی از چیستی و چرایی حرف‌هایش را درک کنم. دروازه‌ها، بخشی از بودنم، صداهای فراخواننده... درواقع نمی‌فهمیدم دارد از چه حرف می‌زند. هر چند یک چیز روشن بود. سؤال «چرا این‌جا هستی؟» در منو، مفهومی عمیق‌تر از آنچه در ابتدا فکر می‌کردم داشت. معلوم بود منظورش فقط این نبود که چرا یک نفر در کافه است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کافه‌ای بر لبه جهان: داستانی درباره معنای زندگی
نویسنده
مترجمزهرا شکوهی فر
ناشر چاپی موسسه انتشاراتی فلسفه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۲
زبانفارسی
شابک978-622-9797-14-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کافه‌ای بر لبه جهان

پارسا
۱۴۰۱/۵/۲۱
حتمن نباید برای خودشناسی و پی بردن به معنای زندگی، کتاب‌های ثقیل و خاص خوند. این کتاب بسیار ساده و روان نوشته شده، اما جملات و قصه‌هایی که در اون وجود دارن، بی نهایت زیبا و الهام بخش هستن.
در قالب یک بحث فلسفی خیلی ملایم، نکته‌هایی گفته میشه که می‌تونه هر فردی را به فکر فرو ببره
مهمترین بحثی که
در این کتاب به آن پرداخته می‌شه همان سوال اول، یعنی “چرا اینجا هستید؟ ” هست و باید گفت که این موضوع در قالب مثال‌های ساده بسیار شفاف پاسخ داده میشه، به نحوی که هر کسی می‌تونه به چرایی وجودش فکر کنه و جوابی برای آن پیدا کنه. پیشنهاد می‌کنم حتما این کتاب رو بخونید و از مطالب زیبای آن هم لذت ببرید و هم استفاده کنید.
بخش‌هایی زیبا از این کتاب
گاهی به طور غیرمنتظره خودتان را در مکانی می‌یابید که برای‌تان تازگی دارد و در آن جا با آدم‌هایی آشنا می‌شوید و مطالبی را از آن‌ها یاد می‌گیرید که شاید به شدت مورد نیازتان باشد. این، اتفاقی بود که یک شب در جاده‌ای تاریک، خلوت و دورافتادهد برایم رخ داد.
احساس می‌کردم زندگی‌ام را با پول مبادله می‌کنم و این معامله‌ی خوبی به نظر نمی‌رسید.
وقتی کسی بداند چرا اینجاست، چرا خلق شده و برای چه زنده است، می‌خواهد رسالتش را به انجام برساند. مثل این است که جای گنج را روی نقشه بدانی.
هر روز آدم‌های زیادی هستند که سعی دارند وسوسه ات کنند وقت و انرژی ات را صرفشان کنی. برای مثال، ایمیل هایت را در نظر بگیر. اگر قرار باشد در هر فعالیت، خرید، یا خدماتی که از طریق ایمیل‌ها به تو پیشنهاد می‌شود شرکت کنی، هیچ وقتِ آزادی برایت باقی نمی‌ماند. تازه این فقط مربوط به ایمیل هایت می‌شود. علاوه بر این، آدم‌هایی را در نظر بگیر که تشویقت می‌کنند پای کدام برنامه تلویزیون بشینی و......
ملیحه بهارلو
۱۴۰۱/۸/۷
این کتاب رو به کسانیکه به سبک نوشتاری کتابهایی مثل کیمیاگر، یا جاناتان مرغ دریایی علاقه دارن پیشنهاد میکنم، روایتی داستان گونه با تم ترکیبی واقعیت وتخیل، تا مطالعه حدودا یک چهارم کتاب دایم بااین حس کلنجار میرفتم که بتونم کتاب رو با واقعیت محض یا خواب وخیال تطبیق بدم اما قلم نویسنده جوری هست که دایم بین این دو مرز مخاطب رو قرار میده، از یکجایی حس کردم بهتر هست با همزادپنداری با داستان همراه بشم ودقیقا از همون نقطه فرافکنیهای ذهنی درونی میشن، و کم کم سوالاتی که مطرح میشه ذهن مخاطب رو بخودش درگیر میکنه، چراییها وچیستیهایی که کاملا شخصی وفردی هستن، منحصربفرد بودن هرکس بواسطه تمام مسایل فیزیکی، ظاهری واستعدادها وتوانمندیها پذیرفته میشه و این تلاطم روانی دلچسب از بیرون به درون وبرعکس ماحصل سبک خاص نویسنده هست که برای من خیلی دلچسب بود، ظاهرا جلد دو کتاب، با عنوان بازگشت به کافه چرا هم چاپ شده که حتما در اولین فرصت مطالعه خواهم کرد۔اگر این کتاب رو خوندین وپسندیدین میتونید کتاب ایکیگای رو هم در لیست مطالعاتی خودتون قرار بدین، در ضمن این کتاب (کافه‌ای بر لبه جهان) با نام کافه چرا هم موجود هست که میتونید با مطالعه نمونه کتاب هر ترجمه‌ای که براتون جذابتر هست رو تهیه کنید
sadaf khd
۱۴۰۱/۷/۱۸
کتاب کم حجم و جم و جوری بود ولی تونسته بود در همین حجم کم مفاهیم بزرگی‌ رو در خودش جا بده.
کل کتاب در رابطه با این بود که هر کسی باید در طول زندگیش این سوال رو از خودش بپرسه
که من برای چی اینجا هستم؟
و وقتی جوابشو بگیره یعنی به خودشناسی و خودباوری برسه اون لحظه میفهمه هدفش چیه و برای رسیدن به
هدفش هرکاری میکنه.. ‌.
البته راهکارهای خیلی کوچیکیم گفته که بتونیم به همچین جایگاهی برسیم اینکه چیزهایی که دور و اطرافمون هست که هیچ کمکی‌ بهمون نمیکنه و
فقط انرژی و وقت مارو میگیره رو بذاریم کنار و یا آدمهایی که تو زندگیمون ارزشی ندارن و اینکه اونطور زندگی‌کنیم که واقعا خودمون دلمون‌ میخواد نه اینکه بقیه چه چیزی میخوان و در آخر به این اشاره کرده که نمیشه یکشبه این کارارو کرد و زمان میبره
خیلی رو من تاثیر گذاشت و به فکر فرو رفتم و تصمیم دارم منم کم کم اینکارو بکنم.
در راستای اینکه هدف واقعیمو پیدا کنم و خوشحال تر باشم که امیدوارم این اتفاق بیوفته...
توصیه میکنم این‌ کتابو بخونید....!
Sadaf Akhlaghi
۱۴۰۱/۷/۶
کتاب بشدت بی نظیری بود از لحظه لحظه‌اش لذت بردم. در کتاب مفهوم خودشناسی و درک مفهموم زندگی در شیوا‌ترین و ساده‌ترین حالت بیان شده بود. محور کلی روی سه سوال اصلی مطرح می‌شد: چرا اینجایی؟ آیا از مرگ میترسی؟ آیا حس رضایت داری؟
این سوالات به ترتیب به هدف خلقت شخص، میزان و علل حسرت هاش در نتیجه تعلل و
در تحقق اهدافش، حس رضایت کفایت از خودش در برابر انتخاب هاش اشاره میکنه.
سوالاتی که کمتر کسی از خودش میپرسه و تعداد محدودی به جوابش میرسن‌.
کتاب در اوج سادگی به فلسفه و چرایی وجود شخص تو این دنیای بزرگ اشاره داره دنیایی که ما کوچیکترین ذره اون محسوب میشیم و چه باشیم و چه نه لحظه‌ها از پس هم رد میشن پس چرا لحظه هامونو اونجور که میخوایم نسازیم
هیچ کس و هیچ چیز جز خودمون عامل موفقیت یا شکست ما نیست پس چرا موفقیت رو انتخاب نکنیم.
درست وسط هیاهوی این زندگی، ذهن سرگردون ما فقط به یه چیز نیاز داره تا به اوجش برسه
فقط یه جواب
چرا اینجاییم؟؟؟
کتاب رو بخونید و هر لحظش رو با تمام وجود نفس بکشید.
مژگان ...
۱۴۰۱/۶/۱۶
کتاب با یه داستان ساده و در عین حال جذاب سعی داشت به ما یاد بده که چطور زندگی کنیم و چطور آگاهیمون رو افزایش بدیم و این سوال همیشگی بشر که" چرا اینجا هستیم" رو به صورت شفاف و رسا توضیح بده، در پایان هر بحثی یک جمع بندی میکنه که باعث میشه مخاطب به درک بهتری از موضوع برسه البته در قسمتهایی خیلی اغراق میکنه مثلا قسمتی که کلمات منو حرکت میکنن، که به نظرم با این کار میخواد با نشون دادن جادویی بودن اون کافه از اهمیت حرفها و اتفاقات اونجا بهمون بگه، داستان لاکپشت سبز دریایی کیسی بشدت الهام بخش و زیبا بود که آدم رو به تامل وامیداره؛ به یاد کیسی و داستان لاک‌پشت سبز دریایی می‌افتم. آن موج‌های ورودی همیشه در صحنه حاضر هستند، آماده برای گرفتن عصاره‌ی وقت و انرژی‌ من؛ اما حالا نسبت به وجودشان آگاهم و نیرویم را برای موج‌های خروجی ذخیره می‌کنم. داستان ماهیگیر رو قبلا شنیده بودم وبا یاداوریش توی این کتاب به اهمیت زندگی با علایق و لذتهایی که هر انسانی میتونه داشته باشه پی میبریم، در کل کتاب کوتاه و تاثیر گذاریه
ملیکا صدر
۱۴۰۱/۵/۱۱
در لبه جهان دختری نشسته بود و می‌دانست چه از دنیا می‌خواهد او جنگید و شکست خورد حالا او کتابی در دست گرفت که از مفهوم اینجا بودن می‌پرسد به کسی که مفهوم را پیدا کرده و با سیاهی و حرف‌های دیگران زندگی می‌کند این دختر هر ثانیه از عمرش را می‌میرد همه چیز دارد اما هیچ‌ چیز ندارد کاش کافه‌ای در دنیای ما بود که می‌توانستم برم در آن فریاد بزنم بگویم از مرگ نمی‌ترسم زیرا هزار بار می‌میرم به دنیا آمدم تا در طبیعت و با حیوانات باشم آمدم تا با رویای خود دامپزشک شوم و حالا دارم پزشکی می‌خوانم رویا با حقیقت بسیار متفاوت است هیچ گاه نمی‌توان به آرزویی رسید لااقل من نمی‌توانم و مانده‌ام که چرا خالق من من را نمی‌برد تا هر روز مردن را تجربه نکنم کاش در آن کافه بودم تا دهان باز می‌کردم و حرف‌های دلم را می‌زدم شاید بعد از مدت‌ها کمی آرام می‌شدم کاش....
به طور کلی کتاب فوق شیوا و بی نظیر بود کشش زیادی داشت و خواننده رپ با خودش همراه می‌کرد ساده و زیبا بیانی آرام و آرام بخش
Zahra Thr
۱۴۰۱/۶/۹
درسته این کتاب با سه پرسش اساسی شروع و تموم میشه
اره باید به این فکر کرد که چرا من اینجا هستم و فکر به باقی سوالات...
اما با توجه به شرایط مختلف زندگی مردم اینکه باید از کجا شروع کرد، برای خیلی از ما زندگی مون دست خودمون نیست! یعنی علاوه بر خودت باید نگران خانواده مشکلات زندگی باشی. برای کسی که
مستقل زندگی میکنه یا ذهنش درگیر خودشه نه مشکلات خانواده و.. بشدت ماثره... اما... میدونی؟
باید قوی بود اگه تغییر صد درصدی میخوای باید کوبید و از نو ساخت... تغییر ذهن، اندیشه، باور، قدرت تمرکز و ذهن اگاهی و..
همه چی باید برای تغییر عوض بشه یا تصحیح بشه
که تمام این‌ها بر میگرده به منشا... یعنی خود شناسی... خود شناسی... خود شناسی...
Mahla Lotfinejad
۱۴۰۱/۵/۶
نویسنده تلاش کرده در نهایت سادگی و جذابیت، اصول زندگی شاد و موفق را به زبان شیرین داستانی کوتاه، با خوانندگاه در میان بگذارد. پیشنهاد دارم این کتاب مفید را مطالعه فرمایید اینکه انسان برای چی افریده شده و هدف از این دنیا چی هست هراس از مرگ و نیستیو نابودی و یا پذیزفتن مرگ و کامل شدن انسان کتاب خیلی مفیدی بود و انسان را به تفکر و اندیشه وا میداردهر از گاهی ناخودآگاه کتاب رو می‌بندی، به فکر فرو می‌ری و به چرایی بودن در اینجا فکر می‌کنی. کاش کتاب‌هایی از این مقوله بیشتر در کتابراه قرار بگیره...
AFG STRANGER
۱۴۰۱/۶/۱۵
سلام
واقعا از مطالعه این داستان لذت بردم اصلا انسان را به فکر فرو می‌برد و دقیقا جای که تاجر به ماهی گیر نظر میده و میگه تو میتونی روزانه ماهی بیشتری بگیری اگر این کار را هر روز ادامه بدی میتونی پول بیشتری هم به دست آوری و به دست آوردن پول بیشتر بلاخره میتونی شرکت بزرگ بسازی آن هم در ظرف چندین که
ماه اما ماهی گیر جواب خیلی عالی میگه: درست است میتوانم ماهی بیشتری بگیرم ولی در عوض غروب زیبای آفتاب را که هر روز نگاه میکنم چی؟ لحظات که با همسرم و فرزندانم می‌گذرانم چی؟ اگر ماهی بیشتری بگیرم درست است که میتوانم پول بیشتری را به خود ذخیره کنم ولی در عوض چیز‌های مهم تری را از دست خواهم داد.
. B.U.Li
۱۴۰۱/۵/۶
بسم الله الرحمن الرحیم
کتاب خوب و جالبی بود ولی منو راضی نکرد. توقع داشتم حرف‌های جدی تری توش باشه. کتاب خلاصه شده بود به لذت از زندگی و انجام کارهای مورد علاقه.
دوست داشتم جواب بهتری از چرا اینجا هستم بگیرم.
از نظر من، من اینجا هستم تا از فرصتی که خدا بهم داده استفاده کنم. خدا اینجا و الان رو
بهم داده تا آینده‌ای جاویدان رو پایدار کنم؛ البته حواسم باید به الان و آینده باشه. هم اینجا بهم خوش بگذره هم اونجا.
در این کتاب فقط به بعد دنیوی اشاره شده. صحبتم رو با حدیثی از امام علی علیه السلام خاتمه میدم:
الدنیا مزرعۀ الآخرۀ
دنیا محل کشت آخرت است. مثل زمینی که در آن بذری می‌کاریم و در آینده آن را درو می‌کنیم.
یا علی مدد ✋🏻
هستی
۱۴۰۱/۶/۱۰
کتاب جذابی بود!
از این لحاظ که کم حجم و روان بود، برای منی که مدتیه از دنیای کتاب فاصله گرفتم خوندنش رو راحت تر و لذت بخش تر می‌کرد
تشبیه "لاک پشت سبز دریایی" به انسان‌هایی که با جریان زندگی پیش میرن و تجربه کیسی هم خیلی برام قابل درک بود و باهاش ارتباط برقرار کردم:)
+ بعضی جا‌ها در متن میشد و
نتیجه گیری هارو حذف کرد تا خواننده خودش در روند داستان‌ها مکالمات تأمل کنه و برداشت خودشو داشته باشه.
در کل این کتابو دوست داشتم ^-^
Ashraf Aaseyedbagher
۱۴۰۱/۵/۱۴
مثل بقیه کتابهای انگیزشی/تربیتی حرفهای قشنگی است اما فقط یک سری هدف تعیین می‌کنه و بقیه کار را می‌اندازد گردن خواننده. شرایط اجتماعی و فرهنگی را در نظر نمی‌گیرد، انگار مخاطبینش فقط ساکنین جهان اول هستند.
من نمیدونم چرا اینجا هستم چون به اختیار خودم به دنیا نیامدم. فقط میدانم که سالها برای کاری که هم استعدادش را داشتم و هم علاقه فراوان وقت گذاشتم اما هیچوقت اون شانس که نویسنده میگه نصیبم نشد
Fatemeh .R
۱۴۰۱/۸/۱
کتاب ساده و روانی بود درباره معنای واقعی زندگی. اسم کتاب خییلی قشنگ تر از خود کتاب بود ولی درست انتخاب شده بود و به داستان میومد. داستان کتاب از اول تا اخر داخل یه کافه پیش‌میرفت و صحبت‌هایی گه راجع به معنای زندگی میشد با داستان‌های کوتاهیکه تعریف میشد داخل کافه بهتر میشد درک کرد مفهومش رو. راستش موضوع خیلی خوبی بود ولی جذاب نوشته نشده بود: یعنی برای من اینطوره وگرنه نمیتونم بگم کلا جذاب نبود
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۶/۷
دقایقی کوتاه با سه پرسش اساسی برای رسیدن به رسالت و یا شادی در زندگی.
اینکه تمام داستان‌ها و کتابهای توسعه فردی به خودشناسی میرسد، در این کتاب نیز به محوریت می‌شناسد.
شناخت خود باعث شناخت خداوند و دنیا می‌شود و این آگاهی دلیل بر اتکا به نفس و عزت نفس شده.
کتاب نیز با تکیه بر این مهم که همه چیز خداوند است و توکل به یگانه هستی، رسیدن به تکامل را آسان می‌کند. و زیستن را ساده می‌کند و روان.
Maryam Javan
۱۴۰۱/۵/۱۹
نظرات دوستان رو خوندم و متوجه شدم هرکسی برداشت متفاوتی داشته بعضی‌ها اونو خوب و کامل و بعضی دیگر دم دستی و ناکافی دونستن.
از نظر من باید به وقتش اونو خوند، نویسنده به سادگی به ما نشون داده که زمین و زمان میلیون‌ها سال قبل از ما بوده و میلیون‌ها سال بعد از ما هم خواهد بود پس چرا برای رسیدن به آینده کذایی که هیچ معلوم نیست ببینیمش لحظات عمرمون رو قربانی کنیم.
مشاهده همه نظرات ۱۸۸

راهنمای مطالعه کتاب کافه‌ای بر لبه جهان

برای دریافت کتاب کافه‌ای بر لبه جهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.