معرفی و دانلود کتاب دوئل و چند داستان دیگر

عکس جلد کتاب دوئل و چند داستان دیگر
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دوئل و چند داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوئل و چند داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوئل و چند داستان دیگر

کتاب دوئل و چند داستان دیگر به قلم داستان‌نویس برجستۀ روسی آنتون چخوف، مجموعه‌ای از یازده داستان کوتاه است که به مضامین اجتماعی می‌پردازد. داستان‌های این اثر که حاصل دوران پختگی چخوف در داستان‌نویسی می‌باشد، در سال‌های 1888 تا 1904 تالیف شده است.

درباره کتاب دوئل و چند داستان دیگر:

یازده داستان این مجموعه از میان داستان‌هاى کوتاه سال‌هاى بلوغ نویسندگی آنتوان چخوف (Anton Chekhov) برگزیده شده است. دوئل (Duel) که یکى از داستان‌هاى رمان‌گونۀ این مجموعه می‌باشد که عنوان اصلى کتاب نیز قرار گرفته؛ این اثر از شهرت بیشتری نسبت به سایر داستان‌های این مجموعه برخوردار است و به صورت جداگانه نیز به چاپ رسیده.

کتاب دوئل و چند داستان دیگر، ابتدا از زبان روسی به انگلیسی توسط هینگلی ترجمه شد و سپس مهدی افشار این اثر را به فارسی برگرداند. عنوانی که در نسخه انگلیسی برای این کتاب انتخاب شده، از نام داستان دیگری در این مجموعه استفاده شده است که «معلم زبان روسی» نام دارد. در این مجموعه داستان نیز همچون سایر آثار چخوف، ردپای مضامین اجتماعی به وضوح به چشم می‌خورد.

نخستین قصه‌ى این مجموعه، «همسرش» نام دارد و داستان زنى مدرن و مطابق مد روز را روایت می‌کند که بسیار هوس‌باز و زرنگ است. او با پزشکى جوان و تا حدودی گیج و بی‌حواس ازدواج کرده و از موقعیت اجتماعی مناسب او سواستفاده می‌کند. وی که هم‌زمان با مرد دیگری در ارتباط است، به هیچ عنوان راضی به جدایی و طلاق نمی‌شود.

در داستان اندکى بلندتر «بانویى با سگش» باز هم سخن از بى‌وفایى زنان است و این‌بار، زن جوانى به دام مرد زن‌باره‌‌ای مى‌افتد. مرد کم‌کم شیفته‌ى آن زن مى‌شود. شما در این داستان‌ با فرجام ناخوشایند بى‌وفایى‌ها مواجه می‌شوید؛ هرچند که در طول داستان درمی‌یابید که آن زن با وجود تظاهر کردنش به ناراحتی از ارتباط از هم‌گسیخته‌اش، عمیقا خوشحال است.

در بلندترین داستان این مجموعه، «دوئل» اگرچه چهره و شخصیت اصلى جوانى است که زن مطلقه‌ای را فریفته و با خود به قفقاز آورده، اما آن زن نیز که دم از روشنفکرى مى‌زند و به مطالعه‌ى آثار فیلسوفان مغرب‌زمین مى‌پردازد، کم از لیوفسکى به خطا نمى‌رود و او نیز رویه‌ای نامتعهدانه در ارتباطش را در پیش گرفته است.

ناامیدى و یأس در عشق، مضمون اصلى بسیارى از قصه‌هاى چخوف است که در این مجموعه به‌فراوانى دیده مى‌شود. آنتون چخوف یکی از جریان‌سازترین نویسندگان قرن 19 میلادی است که بسیاری از ادیبان روسی و غیر روسی تحت تاثیر قلم این نویسنده بزرگ بودند و هستند.

خواندن کتاب دوئل و چند داستان دیگر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر به ادبیات روسی علاقمند هستید، قطعا خواندن آثار آنتوان چخوف به عنوان یکی از ستارگان درخشان داستان‌نویسی روسیه می‌تواند برایتان لذت‌بخش باشد. همچنین خواندن کتاب دوئل را به تمامی دوستداران داستان‌های کوتاه توصیه می‌کنیم.

با آنتوان چخوف بیشتر آشنا شویم:

او یکی از نامدارترین داستان‌نویسان روسی است که سال 1860 در خانواده‌ای فقیر دیده به جهان گشود. آنتون چخوف را به جرات می‌توان یکی از طلایه‌داران سبک داستان‌نویسی مدرن تلقی کرد. وی که در پایه‌گذاری سنت داستانِ کوتاه نقش برجسته‌ای داشت، تحصیلاتش را در آغاز جوانی در زمینه پزشکی ادامه داد. چخوف در زمره نویسندگان فعال و پرکاری به شمار می‌آید که آثار متعددی را از خود به یادگار گذاشته است؛ در حقیقت برای امرار معاش و گذران زندگی خود و خانواده‌اش در سال‌های دانشجویی صدها داستان کوتاه نوشت.

او در نمایشنامه‌نویسی نیز شیوۀ نوینی را عرضه نمود و در زمان حیاتش نیز بسیاری از نمایشنامه‌های او به روی صحنه تئاتر رفتند. چخوف تاثیر انکارناپذیری بر سبک و درونمایۀ آثار داستانی پس از خودش گذاشت. آشنایی چخوف با شخصیتی به نام ساروین، نقطۀ عطفی در زندگی هنری‌اش به حساب می‌آید. ساروین که مدیر نشریه پترزبورگ بود و از داستان‌های چخوف لذت می‌برد، تمامی آثار را منتشر کرد. چخوف به غیر از نویسندگی به طبابت نیز می‌پرداخت و به همین دلیل به شهرهای مختلف روسیه سفر کرده بود و مدت‌ها در شهر و روستاهای مختلف روسیه زندگی می‌کرد.

از جمله آثار آنتون چخوف که در سال 1888 جایزه پوشکین را دریافت کرد می‌توان موارد زیر را نام برد:

- نمایشنامه باغ آلبالو
- داستان کوتاه بانو با سگ ملوس
- بوقلمون صفت
- از دفترچه خاطرات یک دوشیزه
- سه‌خواهر
- مرغ دریایی

در بخشی از کتاب دوئل و چند داستان دیگر می‌خوانیم:

در این احوال زمستان سررسید، مدتى قبل از کریسمس، روزنامه‌ى محلى اعلام کرد مجلس رقص معمول کریسمس به‌طور مقرر در سالن مجلل در بیست و نهم دسامبر برگزار مى‌شود. شوهر «آن» که بسیار به‌هیجان آمده بود با زنان همکارش که هر شب بعد از بازى ورق یکى دو نگاه نگران به «آن» مى‌انداختند، به‌نجوا مشورت کرد و آن‌گاه مدتى متفکرانه در اتاق بالا و پایین رفت. سرانجام اواخر شب دربرابر «آن» ایستاد: "تو باید براى خودت یه پیراهن مخصوص رقص بخرى، روشنه؟ اما براى خرید این لباس با ماریا گریگورى‌ونا و ناتالیا کوزمینیشنا مشورت کن."

به «آن»، سد روبل داد. «آن» پول را گرفت، اما او بدون مشورت با کسى سفارش لباس رقص داد، اگرچه دراین‌باره با پدرش صحبت کرد و سعى کرد به‌یاد آورد که چه‌طور مادرش براى مجلس رقص لباس مى‌پوشید. مادرش همیشه از آخرین مد پیروى مى‌کرد و همیشه رنج بسیارى را براى «آن» بر خود هموار مى‌کرد تا به او لباسى فوق‌العاده زیبا مثل عروسکى کوچولو بپوشاند و به‌او مى‌آموخت که به‌زبان فرانسوى صحبت کند و مازورکا را عالى برقصد. او قبل از آن‌که ازدواج کند، به‌مدت پنج سالمعلمه‌ى سرخانه بود. «آن» مى‌توانست همانند مادرش از یک لباس قدیمى یک لباس مدل جدید درآورد و یا بهترین دستکش خود را تمیز و مرتب کند و درباره‌ى کرایه‌کردن جواهرات چیزهایى مى‌دانست و مى‌توانست مثل مادرش، پلک‌هایش را برهم بزند، مثل پاریسى‌ها حرف «ر» را به‌هنگام روسى صحبت‌کردن تلفظ کند، ژست‌هاى شیک بگیرد، وقتى لازم باشد، خود را واله و شیفته یا غمگین و مرموز نشان دهد. او موها و چشمانى سیاه، مانند پدرش داشت و مى‌توانست مثل پدرش ضرب‌المثل‌هاى زیبا بگوید و زبان‌آورى کند و عادت داشت از چهره‌ى زیبایش بیش‌ترین بهره را بگیرد.

نیم‌ساعت قبل از آن‌که خانه را به‌مقصد سالن رقص ترک کنند، مودست آلکسى‌ویچ؛ بى‌کت به اتاق «آن» آمد تا دربرابر آینه‌ى کمد لباس، نوار مدال را دور گردنش بیندازد و آن‌گاه مبهوت زیبایى و درخشش لباس جدید آن شد که به‌نظر مى‌رسید چون گلبرگى لطیف شده است. او ریش خود را شانه زد و به‌نظرش رسید خودش هم اى، بدک نیست.

فهرست مطالب کتاب

اشاره
تاریخ‌نماى آنتوان چخوف
مقدمه مترجم انگلیسى
مقدمه مترجم فارسى
همسرش
بانویى با سگش
دوئل
سخت‌گیر
انگورفرنگى
عشق پرتردید
روستاییان
فرشته
معلم زبان روسى
وحشت (داستانى از دوستم )
مدال سن‌آن
یادداشت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوئل و چند داستان دیگر
نویسنده
مترجممهدی افشار
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات400
زبانفارسی
شابک978-600-7987-24-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوئل و چند داستان دیگر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دوئل و چند داستان دیگر

برای دریافت کتاب دوئل و چند داستان دیگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.