معرفی و دانلود کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی

عکس جلد کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی
قیمت:
61600 تومان - 11.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی

کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی شاهکار جیمز هالیس، یکی از آثار کاربردی در حوزه خودشناسی است که 21 راهکار شگفت‌انگیز را برای پشت سر گذاشتن این دهۀ حساس زندگی ارائه می‌دهد. در این کتاب خارق‌العاده شما با مؤلفه‌های حقیقی بلوغ اجتماعی آشنا می‌شوید.

درباره کتاب 21 کار مهم بعد از سی سالگی:

تعریفتان از مفهوم «بزرگ شدن» چیست؟ آیا فکر می‌کنید بزرگ شدن به این معناست که شما به برخی از معیارهای فرهنگی و اجتماعی، همچون درآمد ثابت، پرداخت مالیات، ازدواج و داشتن فرزندان دست پیدا می‌کنید؟ یا اینکه این به معنای پشت سر گذاشتن انتظارات دیگران و بزرگ شدن در مسیر رسیدن به انسانی است که قرار بود باشید؟

اگر خود را در یک شغل، مکان، رابطه یا موقعیتی بحرانی می‌بینید که هرگز آن را پیش‌بینی نکرده بودید؛ دچار بحران هویت شده‌اید و فاصله آنچه می‌خواستید باشید و آنچه که هستید نجومی شده است و... تمامی این‌ها بدین معناست که باید به بررسی مجدد مسیر زندگی خود بپردازید. بی‌شک بخشی از بلوغ بزرگسالی پذیرش این حقیقت است که تمامی مسائل زندگی راه حلی قاطع ندارد و کتاب شگفت‌انگیز 21 کار مهم پس از سی سالگی (Living an Examined Life) شما را یاری می‌دهد تا به دور از رویاپردازی و خیال‌بافی در مورد مشکلات زندگی تصمیم بگیرید با آن‌ها مواجه شوید.

این کتاب شگفت‌انگیز راهکارهایی عملی و کاربردی پیش رویتان می‌گذارد تا به بهترین نحو با مشکلات و مسائل زندگی روبه‌رو شوید. ساختار کتاب به صورت خطی است و مرحله به مرحله از بالغ شدن صحیح با شما سخن می‌گوید؛ جیمز هالیس ابتدا به مسئلۀ جنجال‌برانگیز قدرت انتخاب می‌پردازد و سپس از اهمیت ترک گذشته و عادت‌هایی که سبب وابستگی ما می‌شوند صحبت می‌کند و بخش اعظمی از کتاب به بیان اهمیت پذیرش خود حقیقی‌مان و دوری از ایفای نقش، برای رضایت دیگران، اختصاص دارد.

دکتر جیمز هالیس (James Hollis) در مقدمه این اثر گرانقدر می‌گوید، این کتاب حاصل سال‌ها کار پژوهشی با دانشجویان و مراجعین است. او با بینشی که عمیقا تحت تأثیر آرای یونگ است، یافته‌های ارزشمندش را با بیانی شیوا و گیرا عرضه می‌کند.

جملات برتر کتاب 21 کار مهم در سی سالگی:

- هر چیز که در درون خود انکار کنیم، در دنیای بیرونی به‌صورت تقدیر سر راه ما قرار می‌گیرد. (یونگ)
- زندگی ما دو بار آغاز می‌شود: روزی که متولد می‌شویم و روزی که حقیقت وجودی بنیادین را می‌پذیریم که زندگی‌مان با تمام عوامل محدودکننده انتخابی است که به‌عهده خودمان است.
- دو مورد از بزرگ‌ترین تهدیدهای زندگی که با خود داریم عبارت‌اند از ترس و تنبلی.
- معیار سنجش اخلاقی یک کشور، رفتاری است که با ضعیف‌ترین شهروندان خود دارد. (فرماندار سابق ایلینویز)

کتاب 21 کار مهم در سی سالگی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

همان‌طور که از نام کتاب برمی‌آید، خواندن این اثر کاربردی مناسب تمامی افراد بالای سی سال است؛ اما اگر در آستانۀ سی سالگی نیز قرار دارید، این کتاب فوق‌العاده، راهکارهای بی نظیری برای پیشگیری از بحران سی سالگی پیش رویتان خواهد گذاشت.

با جیمز هالیس بیشتر آشنا شویم:

دکتر جمیز هالیس، روانکاو مشهور آمریکایی، سال 1940 در ایالت ایلینویز چشم به جهان گشود. او که دانش‌آموخته کالج منچستر است، توانست مدرک دکترای خود را از دانشگاه درو اخذ کند. هالیس پیرو مکتب یونگ است و سالیان سال به تدریس در همین حوزه مشغول بوده است. سخنرانی‌های وی در سراسر دنیا با استقبال گسترده‌ای مواجه شده است. از جمله آثار برتر هالیس می‌توان به «یافتن معنای زندگی در نیمه دوم عمر»، «مرداب روح» و «بهشت رابطه» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب 21 کار مهم در سی سالگی می‌خوانیم:

بزرگ شدن یعنی چه؟ آیا وقتی به دوران بلوغ رسیدیم و وارد بدن‌های بزرگ و دستورکارهای بزرگ شدیم، بزرگ نشدیم؟ آیا وقتی خانه را ترک کردیم و به دنیای بیرون قدم گذاشتیم و گفتیم: «مرا استخدام کن، من از پس آن شغل برمی‌آیم»، «با من ازدواج کن، تا آخرش با تو هستم»، «به من اعتماد کن، از پس این مسئولیت برمی‌آیم» بزرگ نشدیم؟ آیا از طریق پذیرش مسئولیتی که سال‌ها با انجام نقش‌های والدی، اجتماعی، رابطه‌ای و امانتداری اعمال شده است، بزرگ نشده‌ایم؟ و با این همه، از افراد حاضر در کارگاه‌هایم که افرادی معقول، جا‌افتاده و مسئولیت‌پذیر نیز بوده‌اند، پرسیده‌ام، «کجا به رشد نیاز داری؟» چرا هنوز هیچ‌کس از من نخواسته است تا این پرسش را توضیح دهم؟ چرا هنوز هیچ‌کس اعتبار این پرسش را به چالش نکشیده است؟ چرا هنوز هیچ‌کس اعتبار این تمرین را مورد تردید قرار نداده است و چرا همه فوراً در عرض چند دقیقه شروع به نوشتن کرده‌اند؟

خب چگونه است که ما این همه نقش‌های بالغ را ایفا می‌کنیم و باز در اعماق قلب خود می‌دانیم که هنوز به رشد نیاز داریم؟ برای جوامع سنتی که درک مبهمی از این سیاره چرخان دارند، از حملات محیط‌های طبیعی، شرایط سخت و انواع عوامل خصمانه جان به در برده‌اند، بزرگ شدن موضوع مرگ و زندگی بود. بیکاری کودکان برای قبیله بسیار گران تمام می‌شد. بنابراین، چون هیئتی مرکزی وجود نداشت که بخشنامه صادر کند، تمدن‌ها آیین‌های گذار را ابداع کردند، با هدف اطمینان از عبور از خامی و وابستگی کودکی به حساسیت‌های بزرگسالی که مستلزم قربانی کردن آسایش و تنبلی در خدمت به هدفی مشترک بود. از این‌ها گذشته، شرایط و ساختارهای اجتماعی متحول می‌شوند و فناوری متحول می‌شود، اما روان بشر همان است که بود و همان نیروهای روانی که در اجدادمان بروز می‌کردند، در زندگی فعلی ما نیز جاری هستند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: انتخاب با شماست
فصل 2: وقت آن رسیده که بزرگ شوید
فصل 3: گذشته را رها کنید
فصل 4: اقتدار شخصی را بازپس گیرید
فصل 5: به فکر اصلاحات باشید
فصل 6: از زیر سایه والدین بیرون آیید
فصل 7: متعهد شوید که خود را آزاد کنید
فصل 8: به وظیفه خود بازگردید
فصل 9: مسیر رشد را انتخاب کنید
فصل 10: چه هدیه‌ای را از جهان دریغ کرده بودید؟
فصل 11: الگوهای قدیمی خودتخریبی را ببینید
فصل 12: تصویر بزرگ‌تر شما کدام است؟
فصل 13: معنا را به خوشحالی ترجیح دهید
فصل 14: سرانجام به آنچه به‌جای گذاشته‌اید، افتخار کنید و از اجازه گرفتن برای اینکه خودتان باشید، دست بردارید
فصل 15: ارواح گذشته را که شما را به بند می‌کشند، دور کنید
فصل 16: فرزندان‌تان را از خود آزاد کنید
فصل 17: به بخش‌های دوست‌نداشتنی خود‌تان عشق بورزید
فصل 18: به تفاوت بین شغل، وظیفه و رسالت احترام بگذارید
فصل 19: یک معنویت بالغ بسازید
فصل 20: از اجازه گرفتن برای اینکه کسی باشید که واقعاً هستید، دست بردارید
فصل 21: زندگی آزموده شده را زندگی کنید: با سؤال‌ها زندگی کنید، نه پاسخ‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی
نویسنده
مترجممرضیه مروتی
ناشر چاپیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی دیجیتال
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات252
زبانفارسی
شابک978-600-62-68-94-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
61600 ت - 11.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی

میم عین
۱۴۰۰/۲/۱۰
به چند دلیل به نظرم ارزش خواندن ندارد اولا ترجمه خیلی بد و حتی ناقصه مثلا صفحه ۳۳ گفته شد دو موضوع هست که جلوی آزادی انتخاب رو میگیره بعد اولین موضوع رو میگه ولی تا آخر فصل که پیش میرید موضوع دومی در کار نیست بقیه ترجنه هم خیلی نامفهوم گنگ و پیچیدست دوما اصل کتاب هم خیلی برام جلوه‌ای نداشت در واقع تیتر فصل رو بخونیدخوبه و کافیه و در توضیحات هر فصل چیز به درد بخوری که بیشتر بتونه بهتون کمک کنه نداره
شمس تبریزی
۱۴۰۰/۹/۲۸
کتاب عالیه و فوق العاده و موضوعش فلسفی و روانشناختی من عاشق اینجور کتابام
اما
اصلا ارزش خرید نداره و پول ادم حیف میشه... به خاطر ترجمه‌ی افتضاحش یعنی یه جاهایی که واقعا واژه‌ی افتضاح واژه‌ی کوچیکیه برای توصیف این ترجمه...
(اگه میخوایید بخونید حتما یادتون باشه که حداقل ۱۰ برابر حجم کتاب براش زمان در نظر بگیرید چون مفاهیم کتاب سنگینه و با این ترجمه شما باید کلی وقت بذارید تا یه چیزی بفهمید)
Shabnam Esmaeili
۱۴۰۰/۸/۹
این کتاب ترجمه‌ای روانی نداره، اما کتاب پر محتوایی هست. برای فهمیدن مطالب کتاب، من با صدای مثل نجوا در محیطی ساکت و تمرکز خیلی بالا کتاب رو خوندم. گاهی مجبور بودم برای فهمیدن یه پاراگراف از اول بخونم. بی انصافی نباشه، این کتاب به نکات مهم و قابل تاملی اشاره کرده، بد نیست برای یکبار هم شده بخونید.
شهرزاد .س
۱۳۹۹/۹/۲۳
شاید الان زود باشه که بعد از خواندن ۴ فصل نظرم را بنویسم ولی واقعا کتاب مجذوب کننده‌ای هست که با اینکه متن خیلی روانی نداره و پر از مطالب علمی، پر چالش، روانشناسی، نقل قول و... هست ولی نمیتونین کتاب رو یک لحظه زمین بگذارین! به نظرم خواندنش و درک کردنش زندگی خواننده رو تغییر بزرگی خواهد داد.
Meryan tin
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
همین الان خیلی اتفاقی این کتاب بهم معرفی شد، البته هنوز خوندنشو شروع نکردم ولی همینکه از لحظه‌ای که اسم کتاب رو شنیدم تا لحظه‌ای که تونستم خود کتاب رو داشته باشم کلا 5 دقیقه هم وقت نبرد، خودش به تنهایی کلی حس خوب بهم دااااد😊 مرسی از نرم افزار کاربردیتون👍
N M
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
سلام این کتاب خیلی فوق العاده است ولی متاسفانه ترجمه اونطور که باید نتوانسته واضح باشد و بتواند منظور نویسنده رو به بهترین شکل ممکن برساند. امیدوارم ترجمه روان تری برای این کتاب جایگزین شود.
ارزو ترجمان
۱۴۰۲/۶/۲۸
کاملا مشخصه که محتوای کتاب عالیه ولی ترجمه کتاب خیلی بد بود و برای فهمیدن بعضی از قسمتهاش باید خیلی خیلی تمرکز کنی و چندین بار متن رو بخونی تا متوجه موضوع بشی و این خسته کننده میکنه پروسه مطالعه کتاب رو
فاطمه taghavi
۱۳۹۹/۹/۲۶
کتاب خوبیه اما اصلا ترجمه خوبی نداره به نظرم خوندنشو سخت میکنه.. اما در کل کتاب بسیار خوبیه و اصلا شبیه کتابای روانشناسی زرد نیست
نوشین تبریزی
۱۴۰۰/۹/۲۷
کتابش رو توصیه میکنم. بسیار عالی برای کسانی که به حوزه روانشناسی و فلسفه علاقه دارند و البته حوصله زیادی دارند برای اتمام کتاب
محسن علیخانی
۱۴۰۰/۹/۳۰
ترجمه کتاب بسیار بد بود
خود کتاب هم مطلب دندان گردی نداشت و فقط سرفصل هاش کفایت می‌کرد برای جمع بندی ذهن
مریم طالبی
۱۴۰۰/۸/۲۳
ترجمه بسیار بسیار بد. کاملا جملات رو پیچیده کرده. انسجام در جملات نیست. مترجم بسیار ضعیف عمل کرده متاسفانه.
sarah Sh
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
کتابراه عزیز لطفا هرچه زودتر نسخه صوتیش رو بذارید تا بتونیم استفاده کنیم و بخریم. ممنون🙌🏿🌸
حسین Km
۱۳۹۹/۹/۱۹
مطالب ارزشمندی داره و تقریبا متن روانی هم داره، اگه آمادی یه سفر درونی پر چالش رو دارید حتما پیشنهادش میکنم
Tara Feyz
۱۴۰۱/۴/۱۲
ترجمه‌ی ضعیفی داره متأسفانه
باید خیلی با تمرکز و دقت مطالعه بشه به نظرم
ولی مطالب مفیدی داره
mosi y72
۱۴۰۱/۱/۱۷
طی ۲۱روز اول ماه روزی‌ی فصلشو انقد میخونم تا بشه ملکه ذهنم مطالبش قشنگ مغذو قلقلک میده
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی

برای دریافت کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.