معرفی و دانلود کتاب کودک 44

عکس جلد کتاب کودک 44
قیمت:
۷۰۰۰۰ تومان - 12.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کودک 44 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کودک 44 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کودک 44

کتاب کودک 44 اولین رمان نویسنده‌ی انگلیسی تام راب اسمیت، بر اساس ماجرایی واقعی داستان تلخ قتل‌های زنجیره‌ای بیش از چهل کودک را در عصر استالین به تصویر می‌کشد.

کتاب کودک 44 (Child 44) پس از اینکه در سال 2008 منتشر شد به موفقیت‌های بسیاری دست یافت. این کتاب برای 17 جایزه بین المللی کاندید شد و توانست هفت مورد از آن جوایز را اخذ کند و به سی و یک زبان دنیا نیز ترجمه گردید. دلیل این امر نیز فضاسازی دقیق و عمیق و روایت خواندنی این داستان رمزآلود است. رمان کودک 44 تاکنون بیشتر از یک و نیم میلیون نسخه در انگلستان فروش داشته و «ریدلی اسکات» کارگردان آمریکایی، فیلم سینمایی مهیج و درام موفقی بر اساس همین کتاب در سال 2015 ساخت.

کودک 44، نخستین بخش از سه گانه تام راب اسمیت در مورد تاریخ کشور روسیه در دوران حکومت کمونیست است. بخش دوم، به نام «گزارش محرمانه»، به لحاظ تاریخی، در ادامه‌ی این کتاب آمده و در سال 2009 منتشر شده است. لئو دمیدوف، یکی از شخصیت‌های اصلی این داستان به همراه همسرش، در کتاب دوم اسمیت نیز حضور دارند.

در داستان کتاب کودک 44 مأمور سابق امنیتی شوروی که لئو دمیدوف نام دارد ناخواسته درگیر پرونده‌ی کشتار مخوف قتل‌های زنجیره‌ای پنجاه و دو کودک در دوران خفقان روسیه می‌شود و پس از مدتی تصمیم می‌گیرد روی این پرونده مطالعه و پژوهش انجام دهد. او در نهایت موفق می‌شود که جرم ‌و جنایت‌های بی‌حد و اندازه این دولت سرکوبگر را بر همگان آشکار سازد.

تام راب اسمیت (Tom Rob Smith) در این کتاب قصد دارد جنایت‌های دوران شوروی که در آن دوران شعارش «جنایتی وجود ندارد» بود را به تصویر بکشد و همچنین سیستم آموزش و پرورش، دستگاه‌های پلیس مخفی، یتیم‌خانه‌ها و پارانویاهای این عصر را نیز نشان دهد. اسمیت داستان این کتاب را بر اساس پرونده‌ی آندری چیکاتیلو که در دهه‌های هفتاد و هشتاد مسئول قتل‌های زنجیره‌ای کودکان بسیاری شناخته شد، به رشته‌ی تحریر در آورده است.

نویسنده‌ی این کتاب به واسطه‌ی تجربه‌ی کاری‌اش در حوزه‌ی نمایشنامه‌نویسی، توانسته درامی بسیار ترسناک با فضایی کاملاً سیاه ایجاد کند. او از واژه‌های مشخصی که به وضوح ویژگی‌ها و خصوصیات حکومت‌های توتالیتر را به تصویر می‌کشد استفاده کرده، واژه‌هایی همچون خائن، تقبیح کردن، غرب و... که در ذهن شما فضای حکومت بسته‌ی شوروی در دوران استالین را شکل می‌دهد و ترسی را که در مردم زنده نگه می‌داشته را به تصویر می‌کشد.

صفحه صفحه‌ی این کتاب سرشار از کنش‌های بسیاری است تا حدی که شما مجذوب آن خواهید شد و هنگام مطالعه نمی‌توانید آن را زمین بگذارید. کودک 44 کتابی کاملاً تصویری است و به تصویر کشیدن حوادث و اتفاقات آن برای خواننده بسیار آسان است.

افتخارات کتاب کودک 44:

- نامزد جایزه‌ی کاستا
- نامزد جایزه‌ی بوکر 2008
- برنده‌ی جایزه ویورتون گود رید در سال 2009
- قرار گرفتن در فهرست جوایز دزموند در سال 2008
- جزو برترین کتاب‌های دهه در فهرست ریچارد و جودی
- برنده‌ی جایزه‌ی خنجر فولادی یان فلمینگ استیل دگر
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان تریلر «انجمن جنایی‌نویسان» در سال 2008

نکوداشت های کتاب کودک 44:

- یکی از بهترین داستان‌های معمایی سال. (Sun Sentinel)
- هیجان انگیز... یک داستان معمایی استادانه. (Entertainment Weekly)
- داستانی غافلگیرکننده درباره‌ی عشق و خانواده، و امید و پایداری. (Barnes & Noble)

تام راب اسمیت را بیشتر بشناسیم:

نویسنده‌ی انگلیسی تام راب اسمیت، در سال 1979 در لندن دیده به جهان گشود. او در دانشگاه کمبریج موفق به اتمام تحصیلات خود در در رشته‌ی شعر و ادبیات انگلیسی شد و سپس برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفت و در رشته‌ی نویسندگی خلاق به کسب علم پرداخت.

اسمیت پس از اتمام تحصیلاتش در بی‌بی‌سی مشغول به فعالیت شد و به مدت 4 سال به عنوان خبرنگار این رسانه به فعالیت پرداخت. او به عنوان یک نویسنده‌ی جوان، استعداد و نبوغ کم‌نظیری دارد که با روایت داستان‌ها و حوادث چند دهه‌ی قبل توانسته نامزد بسیاری از جوایز شود. این نویسنده علاوه بر رمان‌نویسی در فیلم‌نامه‌نویسی و نمایشنامه‌نویسی نیز فعالیت‌هایی داشته و به کسب تجربه پرداخته است.

در بخشی از کتاب کودک 44 می‌خوانیم:

سه مأموری که دستور داده بود دنبالش بیایند، به خودشان زحمت ندادند کت‌های‌شان را دربیاورند. افسر ارشدشان از آن‌ها خواسته بود در برف‌ها بدون ژاکت بدوند، درحالی‌که حتی به خود زحمت نداده بود بدن مرده‌ی پسر همکارشان را بررسی کند. مرگ یک پسربچه، همچون واقعه‌ای ناچیز، نادیده گرفته شده بود. مردان، به خاطر اطاعت کورکورانه از مردی که قدرتش به پایان رسیده بود، کسی که هیچ علاقه‌ای به همراهی‌اش نداشتند، قطعاً نمی‌خواستند سینه‌پهلو کنند. با این حال لئو هنوز افسر ارشدشان بود، دست‌کم در این لحظه؛ و پس از رد و بدل شدن نگاه‌ها با واسیلی، هر سه به‌کندی در پیروی از فرمان حرکت کردند، و مردی را که تا حالا چند صد متر از آن‌ها جلوتر بود، دنبال کردند.

لئو سرعتش را زیاد کرد. آمفتامین به او تمرکز داده بود؛ چیز دیگری جز ردپاها در برف و ریتم پاهایش وجود نداشت. نمی‌توانست بایستد یا سرعتش را کم کند، نمی‌توانست شکست بخورد، نمی‌توانست سرما را حس کند. حتی حدس زد مظنون دست‌کم یک ساعت جلوتر است. این حقیقت او را مضطرب نمی‌کرد. آن مرد نمی‌دانست در تعقیبش هستند، و قطعاً آهسته حرکت می‌کرد.

پیش رویش تپه‌ی کوتاهی وجود داشت و لئو امیدوار بود از بالای آن بتواند مظنون را ببیند. وقتی به بالا رسید، ایستاد. چشم‌انداز اطرافش را بررسی کرد. سمت زمین‌های پوشیده از برف، یک کیلومتر آن‌طرف‌تر، در سرازیری پایین تپه، مردی را دید که در برف به این‌سو و آن‌سو در حرکت بود. کشاورز یا کارگر نبود. خود خائن بود. لئو اطمینان داشت. راهش را در جهت شمال، در مسیری به سمت جنگل می‌پیمود. اگر به درخت‌ها می‌رسید، می‌توانست پنهان شود. لئو سگی برای تعقیب ردپایش نداشت. پشت سرش را نگاه کرد - سه مأمورش عقب مانده بودند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
اتحاد جماهیر شوروی: اوکراین
بیست سال بعد: مسکو
14 فوریه
دهکده‌ی کیموف: یکصد و شصت کیلومتری شمال مسکو
مسکو: همان روز
سی کیلومتری شمال مسکو: 15 فوریه
مسکو: 16 فوریه
17 فوریه
19 فوریه
همان روز
همان روز
20 فوریه
21 فوریه
سه هفته بعد: غرب کوه‌های اورال
مسکو: 14 مارس
ووئالسک: 15 مارس
هشتصد کیلومتری شرق مسکو: 16 مارس
ووئالسک: 17 مارس
همان روز
همان روز
18 مارس
20 مارس
همان روز
22 مارس
23 مارس
29 مارس
30 مارس
همان روز
1 آوریل
همان روز
جنوب شرقی منطقه‌ی روستوف: غرب شهر گوکوفو
سه ماه بعد: جنوب شرقی منطقه‌ی روستوف
مسکو: 5 جولای
همان روز
روستوف آن دُن: همان روز
همان روز
همان روز
6 جولای
جنوب شرقی روستون اوبلاست: شانزده کیلومتری شمال روستوف آن دُن
ووئالسک: 7 جولای
همان روز
روستوف آن دُن: همان روز
مسکو: 10 جولای
همان روز
11 جولای
یکصد کیلومتری شرق مسکو: 12 جولای
همان روز
دویست و بیست کیلومتری شرق مسکو: 13 جولای
مسکو: همان روز
دویست کیلومتری جنوب شرقی مسکو: همان روز
همان روز
مسکو: همان روز
جنوب شرقی روستوف اوبلاست: 14 جولای
روستوف آن دُن: 15 جولای
روستوف اوبلاست: هشت کیلومتری شمال روستوف آن دُن
همان روز
همان روز
مسکو: 18 جولای
یک هفته بعد: مسکو

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کودک 44
نویسنده
مترجمنادر قبله ای
ناشر چاپیانتشارات مروارید
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۵۶
زبانفارسی
شابک978-964-191-092-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰۰ ت - 12.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کودک 44

الهام. ت
۱۳۹۹/۶/۶
زیبا، تلخ و متاثر کننده. امان از وقتی که یک روانی سکان کشتی سرنوشت یک جامعه را در دست بگیرد.
داستانی پر کشش و بسیار زیبا؛ که به شکلی استادانه ادامه نوشته شده.
ممنونم کتابراه.
Mahnaz Khorram
۱۴۰۰/۹/۸
یکی از بهترین کتابهای حال حاضر است فیلم این کتاب هم ساخته شده با نقش آفرینی تام هاردی، اما پیشنهاد می‌کنم اول کتاب خونده بشه بعد فیلم رو تماشا کنید.
علی قندی
۱۳۹۹/۴/۲۶
کتاب توصیف خوبی از زندگی در زمان شوروی دارد، داستان خیلی خوب و ماهرانه چیده شده و روایتی جذاب داره، پیشنهاد میکنم مطالعه کنید
پروین ابراهیمی
۱۳۹۹/۶/۱۰
پایانش خیلی هپی‌اند طوری بود، یه جورایی انگار تزریق امید به تطهیر همه جنایاتی بود که اتفاق افتاده
Mehrsa SafaeiDoust
۱۳۹۹/۳/۲۱
این کتابو حتما" بخونید یکی از تاثیرگذارترین کتابایی بود که خوندم کسایی که ژانر ترس دلهوره و رازآلود دوست دارن حتما" بخونن
شادی ن
۱۴۰۰/۱/۵
قلم نویسنده بسیار روان و داستان بسیار متاثر کننده
ک. طوفان
۱۴۰۰/۱/۱۲
عالی بود، باترجمه خوب
Roxonna Sadistic
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
چقدر غم انگیز😢😢😢
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب کودک 44

برای دریافت کتاب کودک 44 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.