معرفی و دانلود کتاب صوتی شوکا

عکس جلد کتاب صوتی شوکا
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شوکا

آشا محرابی، هنرمند سرشناس کشورمان، در کتاب صوتی شوکا، فیلمنامه‌ای به قلم خودش را برایتان خوانده است. قهرمان اصلی در سناریوی او زنی به نام شوکاست که قصد دارد رحم خود را به زوجی اجاره دهد...

درباره کتاب صوتی شوکا:

اجاره‌ی رحم که در زبان انگلیسی از آن با واژه‌ی surrogacy یاد می‌شود، به شیوه‌ای از فرزندآوری اشاره دارد که در آن زنی که به عنوان «مادر جایگزین» شناخته می‌شود، داوطلبانه فرزند زوجی را که به روش معمول قادر به بارداری نیستند، تا روز تولد نوزاد در رحم خود حمل می‌کند؛ به زبان ساده، نطفه‌ی فرزندی که قرار است به دنیا بیاید، از طریق لقاح مصنوعی میان تخمک مادر و اسپرم پدر شکل می‌گیرد و سپس در درون رحم زنی دیگر قرار داده می‌شود؛ زیرا در غالب موارد، مادر، خواهان یا قادر به وضع حمل نیست. مادران جایگزین در بیشتر جوامع به دلیل شرایط دشوار مالی و با انگیزه‌ی کسب درآمد راضی به حمل فرزند دیگران در رحم خود می‌شوند؛ اما این قضیه لزوماً و همواره صادق نیست.

در کتاب صوتی شوکا، به فیلمنامه‌ای جذاب حول محور موضوع مذکور گوش خواهید سپرد؛ این فیلمنامه را بازیگر مشهور ایرانی، آشا محرابی به رشته‌ی تحریر درآورده و خود نیز با صدای گرمش خوانده است. پرسوناژ اصلی این فیلمنامه زنی به نام شوکاست که تحت شرایطی دشوار و طی توافقی قانونی، راضی به اجاره دادن رحم خود شده است.

آغاز اثر با سکانسی است که شوکا و همسرش نادر را پس از امضای قرارداد و در حال بیرون آمدن از محضر نشان می‌دهد. در ادامه نیز مشکلات این زوج و چالش‌هایشان با این قضیه (اجاره‌ی رحم) نمایان می‌شود و به مثابه‌ی شاکله‌ی اصلی قصه بسط می‌یابد.

کتاب صوتی شوکا مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار روایی و دراماتیک با درونمایه‌های اجتماعی، بیش از سایرین از گوش سپردن به این کتاب لذت می‌برند.

با آشا محرابی بیشتر آشنا شویم:

او فرزند اسماعیل محرابی، از هنرمندان خوب تئاتر و تلویزیون کشور است. آشا در رشته مترجمی زبان انگلیسی و روابط بین‌الملل تحصیل کرده و دوره‌های آموزش بازیگری و کارگردانی را در کانون هنری حمید سمندریان پشت سر گذاشته است. محرابی از اعضای انجمن بازیگران و کارگردانان خانه‌ی تئاتر ایران است. او تاکنون در نمایش‌های گوناگونی به عنوان بازیگر حضور داشته، که از جمله‌ی آنها می‌توان به عناوینی چون «دایره گچی قفقازی»، «خسیس»، «خانه برنارد آلبا»، «سه خواهر»، «زیرگذر سقاخانه» و «اتوبان» اشاره کرد. از آثار سینمایی او نیز می‌توان این موارد را برشمرد: «تهران من حراج»، «جنون»، «ماهرخ».

در بخشی از کتاب صوتی شوکا می‌شنویم:

سکانس بیست و نهم - روز - داخلی - تراشکاری.
نادر مشغول کار است. تنهاست. تلفن زنگ می‌زند. گوشی را برمی‌دارد.
نادر: سلام، چطوری خانم خانما؟ اوضاع احوال؟ (ماشینی با سروصدای زیاد از مقابل مغازه رد می‌شود)... جان شوکا؟ نشنیدم. دوباره بگو.
ناگهان رنگ از روی نادر می‌پرد. خیس از عرق.
- نه نه، گوشی دستمه.
کنار دیوار روی زمین می‌نشیند.
- اِاِاِ خب پس... خدا رو شکر. معلومه که خوشحالم. اووم، شوکا جان اوستا محمود کارم داره. بعداً بهت زنگ می‌زنم. خداحافظ.
گوشی همچنان در دستش است. به نقطه‌ی نامعلومی خیره می‌شود.

سکانس سی‌ام - روز - داخلی - منزل نوید.
گوشی‌ای که شوکا خاموشش می‌کند. از برخورد نادر متعجب است. دستی روی شکمش می‌کشد. خدمتکار در اتاقش را می‌زند. آب انبه می‌آورد.
خدمتکار: بفرمایید.
شوکا: دست شما درد نکنه...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
19 دقیقه
قسمت اول
17 دقیقه
قسمت دوم
21 دقیقه
قسمت سوم
27 دقیقه
قسمت چهارم
9 دقیقه
قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شوکا
نویسنده
گویندهآشا محرابی
ناشر چاپینشر مستوری
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، فیلمنامه
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شوکا

فیروزه شیرینکام
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
خانوم محرابی عزیز هم کتاب عالی بود هم صدای گرم شما. موضوع کتاب فداکاری و از خودگذشتگی زنی ساده که تن به اجاره رحم خودش میده اونم به اصرار همسرش و در اخر همون همسر به همین دلیل اونو از خودش... بهتره داستان رو لو ندم. چقدر دلم به حالش سوخت. با ارزوی موفقیتهای بیشتر شما.
فاطمه مهندسي
۱۴۰۲/۴/۳
داستان خوبی بود و گویندگی هم خوب بود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شوکا

برای دریافت کتاب صوتی شوکا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.