معرفی و دانلود کتاب کشف توانمندی‌ها

عکس جلد کتاب کشف توانمندی‌ها
قیمت:
50000 تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کشف توانمندی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کشف توانمندی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کشف توانمندی‌ها

توانمندی‌های شما چه هستند؟ چطور می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید؟ قدرتمندترین ترکیب‌های شما کدام‌اند؟ آن‌ها شما را به کجا می‌برند؟ کتاب کشف توانمندی‌ها نوشته‌ی مارکوس باکینگهام و دونالد او. کلیفتون، به شما کمک می‌کند تا استعدادهای ذاتی خود را کشف کرده و از آن‌ها در جهت موفق شدن خود استفاده کنید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که کشف استعدادهای ذاتی تا چه اندازه در مسیر موفقیت نقش دارد.

درباره‌ی کتاب کشف توانمندی‌ها:

زندگی باقدرت چه شکلی است؟ وقتی یک نفر موفق می‌شود زندگی‌اش را حول توانمندی‌هایش بسازد چگونه است؟

مارکوس باکینگهام (Marcus Buckingham) و دونالد او. کلیفتون (Donald O. Clifton) کتاب کشف توانمندی‌ها (Now, Discover Your Strengths) را نوشتند تا آغازگر یک انقلاب باشند، انقلاب توانمندی.

بشر قرن‌ها با این باور که خوبی نقطه‌ی مقابل بدی‌ست، با تمرکز بر شکست و خطا، اهداف خود را پی گرفته است. پزشکان برای آموختن درمورد سلامتی، بیماری‌ها را مطالعه کرده‌اند. روانشناسان برای درک شادی، اندوه را بررسی کرده‌اند. درمانگرها برای یافتن راز ازدواج و زندگی شاد، علت‌های طلاق را کاوش کرده‌اند. و هرکدام از ما در سراسر دنیا، در مدرسه‌ و محل کار، تشویق می‌شویم که ضعف‌های خود را تشخیص دهیم، تحلیل کنیم و برطرف سازیم تا قدرتمند شویم.

این توصیه، هرچند از نیتی خوب برمی‌آید، اما گمراه‌کننده است. خطاها و شکست‌ها شایسته‌ی مطالعه‌اند اما اطلاعات چندانی درمورد توانمندی‌ها آشکار نمی‌کنند. توانمندی‌ها الگوی خاص خودشان را دارند.

برای کسب مهارت در زمینه‌ی مورد نظرتان و دستیابی به خشنودی پایدار از رسیدن به این مهارت، باید الگوهای خاص خودتان را پیدا کنید. باید در پیدا کردن، توصیف، به کار بستن، اعمال کردن و اصلاح توانمندی‌هایتان خبره شوید. بنابراین هنگام مطالعه‌ی این کتاب، جهت تمرکز خود را تغییر دهید. به‌جای نقاط ضعفتان، در جزئیات مربوط به توانمندی‌هایتان دقیق شوید. اگر در پایان کتاب به اندازه‌ای خبره شدید که پی ببرید چه چیزی برای شما و کارمندانتان درست است، این کتاب به هدف خودش رسیده است.

وقتی این کتاب را مطالعه می‌کنید، این فکر را در ذهن داشته باشید: تراژدی حقیقی زندگی این نیست که هرکدام ما توانمندی‌های کافی ندارد، بلکه این است که نتوانیم از استعداد‌هایی که داریم استفاده کنیم.

کتاب حاضر با برنامه‌ی انقلابی گالوپ بر روی دو میلیون نفر از افراد موفق در زمینه‌های مختلف، تحقیق کرده است و با مثال‌هایی ملموس و ابزارهایی علمی به شما نشان می‌دهد که چطور با استفاده استعدادهای ذاتی خود، به فردی توانمند تبدیل شوید و راه موفقیت را هموارتر طی کنید.

اگر ندانید چطور توانمندی‌های خود را پیدا کنید، بر آن‌ها نام نهید و آن‌ها را رشد دهید، نمی‌توانید انقلابی در توانمندی را رهبری کنید.

کتاب کشف توانمندی‌ها مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید قدرتمندترین استعدادهایتان را مشخص کنید، آن‌ها را با مهارت و دانش اصلاح کنید تا در مسیر موفقیت قرار بگیرید، خواندن این کتاب را از دست ندهید.

جملات برگزیده کتاب کشف توانمندی‌ها:

- دانش شامل حقایق و درس‌های آموخته است.
- استعدادها الگوهای طبیعی و تکرار شونده‌ی تفکر، احساس یا رفتار شما هستند.
- برای بسیاری از ما انگار ترس از ضعف‌هایمان بر اعتماد به توانمندی‌هایمان سایه می‌اندازد.
- هدف توانمندی‌یاب این نیست که شما را برای توانمندی‌ها برگزیند، بلکه پیدا کردن این نکته است که کجا بیشترین ظرفیت را برای توانمندی دارید.

نویسندگان کتاب کشف توانمندی‌ها را بیشتر بشناسیم:

دکتر دونالد او. کلیفتون در سال 1924 دیده به جهان گشود. وی پدر روان‌شناسی توانمندی‌محور و ایجادکننده‌ی توانمندی‌یاب کلیفتون در وب‌گاه گالوپ است. توانمندی‌یاب کلیفتون برایند بیش از 50 سال کار حرفه‌ای دکتر دونالد او. کلیفتون است: هدایت میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا به کشف توانمندی‌هایشان. او در 2002 به دریافت نشان عالی پدر روان‌شناسی توانمندی‌محور از طرف انجمن روان‌شناسی آمریکا مفتخر شد. کلیفتون در سال 2003 از دنیا رفت.

مارکوس باکینگهام در سال 1966 در انگلستان متولد شد. او تحصیلات خود را در رشته‌ی علوم سیاسی و اجتماعی به پایان رسانده و به عنوان نویسنده، سخنران انگیزشی و مشاور مالی شناخته می‌شود. باکینگهام با کارگران و کارمندان گوناگونی در سرتاسر دنیا گفتگو کرده و با استفاده از آمار این گفتگوها به این باور دست یافته که به دست آوردن بهترین نتیجه در زندگی مستلزم یافتن و تکیه بر توانمندی‌های شخصی است.

در بخشی از کتاب کشف توانمندی‌ها می‌خوانیم:

زبان ضعف‌های انسانی، غنی و متنوع است. تفاوت‌های معنی‌داری در اصطلاحات روان‌رنجوری (نوروز)، روان‌پریشی (سایکوز)، افسردگی، اختلال دوقطبی، هیستری، حمله‌ی وحشت و شیزوفرنی وجود دارد. کارشناس بیماری‌های روانی درواقع از این تفاوت‌ها آگاه است و در تشخیص خود و تعیین درمان، آن‌ها را در نظر می‌گیرد. در حقیقت، زبان ضعف‌ها آن‌قدر متداول است که اکثر ما غیر کارشناس‌ها هم احتمالاً نسبتاً دقیق از آن استفاده می‌کنیم.

برعکس، زبان توانمندی‌های انسان پراکنده و کم‌تراکم است. اگر می‌خواهید بدانید که چقدر پراکنده است، به یکی دو فرد حرفه‌ای در منابع انسانی گوش دهید که شایستگی‌های سه داوطلب یک شغل را توصیف می‌کنند. ممکن است چندتایی تعمیم کلی بشنوید مثل «از مهارت‌های مردمی‌اش خوشم آمد» یا «به نظر خودانگیخته می‌آید» اما بعد صحبت به مقایسه‌ی واقعیت‌هایی مثل سطح تحصیلات داوطلب‌ها و تجربه‌ی کاری‌شان برمی‌گردد. منظور ما کنار گذاشتن کارشناسان منابع انسانی نیست. اگر به مدیران باتجربه گوش دهید که درمورد همین سه نفر صحبت می‌کنند، احتمالاً گفت‌وگویی مشابه را خواهید شنید. به احتمال بسیار زیاد، خود داوطلب‌ها زمانی که می‌خواهند توانمندی‌هایشان را توصیف کنند، همین ویژگی‌های کلی را معرفی می‌کنند و بعد به چیزی با قطعیت آسوده‌کننده‌ی تحصیلات و تجربه‌ی کاری‌شان رجوع می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه انقلاب توانمندی‌ها در کار
1: شناخت ساختار توانمندی‌
فصل یکم: زندگی‌های باقدرت
فصل دوم: ساختن توانمندی
2: منشأ توانمندی‌هایتان را کشف کنید
فصل سوم: توانمندی‌یاب
فصل چهارم: 34 زمینه‌ی توانمندی‌یاب
3: توانمندی‌ها را به کار گیرید
فصل پنجم: سؤال‌هایی که می‌پرسید
فصل ششم: مدیریت توانمندی‌ها
فصل هفتم: ساختن سازمانی بر پایه‌ی توانمندی
ضمیمه: گزارشی فنی درباره‌ی توانمندی‌یاب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کشف توانمندی‌ها
نویسنده،
مترجمبهاره پژومند
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات326
زبانفارسی
شابک978-622-6673-92-1
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
50000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کشف توانمندی‌ها

محمد آرزومند
۱۴۰۱/۵/۲۱
من مدت‌ها دنبال کتابی بودم که اصولی بحث پیدا کردن استعداد رو برام باز بکنه. کتابی که هم علمی باشه هم راهکار عملی ارائه بده و تئوری محض نباشه. برای همین خیلی برام مهم بود. اولا فهمیدن این نکته یعنی بحث استعداد یابی اونم مختص خودم من و به هر کجا میبرد الا جای درست. مراکز مشاوره هم که بهم معرفی میشد و اکثرا کلیات رو پوشش میدادن. ولی بازهم جواب درست رو بهم نمیداد تا اینکه توی یکی از سمینارهایی که حضورا شرکت کرده بودم سخنران اسم نویسنده این کتاب رو آورد که مختص روی این موضوع کار کرده مشاوره عملی میداده. و تست مختص خودشم داره. توی ۳۴ حوضه مختلفم تقسیم بندی میکنه و ۵ استعداد اصلی رو که منجر به موفقیت شغلی هم میشه رو به عنوان نتیجه بیان میکنه. هوووورا. جواب تمام دغدغه‌های ذهنیم حل شد. و من رو توی این مسئله به آرامش و نتیجه رسوند. چون می‌بایست استارت بحث موفقیت با پیدا کردن استعداد و قرار گرفتن تو مسیر پرورش و تکمیل مهارت بر پایه استعداد باشه وگرنه موفقیت منجر به کمال نمیشه یا کمال همراه با آرامش نمیشه و این کتاب باعث میشه قدم اول رو محکم و اصولی بردارید.
Zahra Hamidi
۱۴۰۱/۵/۲۲
کتاب فوق العاده‌ای که هر آدمی باید بخونش. با این کتاب کاملا متوجه میشید که چرا "از هر آدمی فقط یک نسخه توی دنیا وجود داره". مثل بقیه تست‌های شخصیت شناسی نیست و یک ایده کلی و هیجان انگیز راجع به شخصیت‌ها داره. قبل از خوندن این کتاب سوالی توی ذهنم تکرار می‌شد که چرا ما نابغه نیستیم؟ تفاوت ما با نوابغ چیه؟. و با خوندن این کتاب متوجه شدم که چرا همه‌ی ما نابغه ایم و چرا هر آدمی رو باید در حوزه توانمندی‌های خودش بررسی کنیم. از آسیب زدن به اطرافیانمون با قضاوت‌های نادرست دست برداریم و دنیا رو از دید اون‌ها متصور بشیم.
هاشم زاده
۱۴۰۲/۱/۹
این کتاب واقعا کتاب فوق العاده‌ای هست و حداقل کاری که میکند آشکار کردن توانمندی‌ها و استعدادهای آدمی در زندگی است، برخلاف بعضی تصورات افراد این کتاب به شما نمی‌گوید که چه شغلی مناسب شماست؛ این کتاب نشان می‌دهد که شما بسیاری شغل می‌توانید انتخاب کنید که پاسخگوی استعداد‌های شما باشد، البته که این و و کتاب جنبه‌ی مدیریتی کسب کار دارد و ممکن است بعضی از بخش‌های آن برای تعدادی از افراد قابل درک و ضروری نباشد، بیشتر فصول پایانی آن جنبه‌ی مدیریتی دارد. درکل کتاب بسیار خوبی است که جای خالی آن در مدارس به چشم میخورد.
Niloofar.z.m
۱۴۰۱/۱۱/۱
کتاب مفیدی بود اما من نظرات کتاب رو که خوندم یه قضاوت اشتباه در مورد کتاب کردم و تو ذوقی خوردم
در کل کتاب برای بنده متن روان و ترجمه خوب نداشت
شاید هم نیازمند تمرکز و فکر بیشتر بود که بعید میدونم
از لحاظ گفتاری و بررسی کتاب خوبی بود
و دیدگاه خوبی راجب توانمندی دادن بود
با این وجود بعد از بنظرم
مطالعه کتاب‌ها خود آدم به این نتیجه برسه شخصیتش برای چی قرار داده شده
شاید شما در حوزه همدردی توانمند باشید اما دلیل بر این نیست از این کار انرژی و حس خیلی عالی دریافت کنید
سمیرا شفیعی
۱۴۰۲/۱/۱۲
مطالعه کنید لذت ببرید استفاده کنید کاربردی و بسیار سازنده. با تفکر بخوانید. ممنونم از کتاب راه. یک نکته اینکه شما حتما ازمون انجام بدین وسعی کنید توانمندیهای خودتان کشف کنید و افزایش بدین و با چند بار خواندن کتاب بیشتر و بیشتر متوجه میشوید و ایده‌های جذابی برای اشتغال وکار به نظرتون میرسه که برای و شما لذت بخش است ودرست همان توانمندی که شما همیشه داشتین منتظر ظهور بروز شما بوده از زندگی لذت میبرید
شیرین کرمی
۱۴۰۰/۱۲/۵
این کتاب نسبت به کتاب‌های استعداد یابی متفاوت است بعلاوه بر استعداد تست شخصیت شنایی و چگونه مدیریت کردن ویژگی یا توانمندی و بعلاوه مدیریت یه مجموعه رو اموزش میده و فصل اول درمورد چگونه به وجود آمدن استعداد ار نظر علمی رو شرح میده. کامل و پر محتوا
آرزو عطائی
۱۴۰۱/۶/۱۶
کتابی راه‌گشا برای کسانی که هنوز نمی‌دونن تو چه حوزه‌ای استعداد و توانایی دارن!
پیشنهاد میکنم حتما تست کلیفتون رو انجام بدید در کنار مطالعه کتاب بسیار کمک کننده‌ست و دید روشن‌تری از محتوای کتاب بهتون میده
موفق باشید ✌🏼
مجید دبیری
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
واقعا خداوند درون ما انسان‌ها گنج گرانبهایی نهادینه کرده ک اونم توانایی‌های بالقوه ما انسانهاس ک باید کشف بشه و از زیر خاک روز مرگیها بیرون بیاد و این کتاب کمکت میکنه ب این ک توانایی‌هات رو شناسایی و ازشون استفاده کنی
اکرم قزل باش
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
کتاب فوق العاده‌ای بود، و برای همه مناسب است، اگر فقط میخواهید توانمندی‌های خودتان را بشناسید، نیمه اول کتاب را بخوانید، اگر معلم هستید، دو سوم کتاب را بخوانید، اگر مدیر هستید کل کتاب را بخوانید.
علی منوچهری
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
کتاب جالبی هست و ما را با مواردی اشنا میکند که در زندگی همه وجود دارد ولی بدون اگاهی از کنار انها میگذریم. اگر بر مبنای استعدادهای معرفی شده بتوانیم به توانمندی برسیم بسیار مفید است.
محمد جواد زیدابادی نژاد
۱۴۰۱/۷/۱
اوایل کتاب هستم
به نظرم خیلی تحقیق شده بابت واو -ب-واو این کتاب
اگر به کار گرفته بشه و دقت بشه در محتویات بینیظره
با تشکر از کتاب راه
شیرمادر و نان پدر حلالت کتابراه
پوریا اصغرزاده
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
کتاب بسیار جذاب و با متنی روان و نثری رسا، عمق هدف خود را در فکر و ذهن خواننده حک کرده، متن فراموش ناشدنی و مباحث متمایز و منحصر به فرد این کتاب را بسیار پر محتوا ساخته است
Tutia
۱۴۰۲/۱/۱۰
متشکرم از کتابراه
این کتاب به من نشون داد علل تک و منحصر به فرد بودن هر شخص به استعداد او برمیگرد. استعداد شکوفه درونیه، باید اون رو پرورش داد..
Nahid Hosseyni
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
این کتاب نشان می‌دهد که با شناخت استعدادهای خودمان می‌توانیم آن‌ها را پرورش داده و مسیر موفقیت و پیشرفت را آسان تر و پربارتر طی کنیم
Anirabbasi
۱۴۰۱/۷/۲۲
بهترین و مفهومیترین کتابی بود که تا امروز خوندم و واااااقعا عالی و بییینظیره دوستان حتمااا بخونید 👌👌👌👌🤝🤝🤝🤝🙏🙏🙏😍🌹
مشاهده همه نظرات 25

راهنمای مطالعه کتاب کشف توانمندی‌ها

برای دریافت کتاب کشف توانمندی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.