معرفی و دانلود کتاب صوتی قرن دیوانه من

عکس جلد کتاب صوتی قرن دیوانه من
قیمت:
74000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قرن دیوانه من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قرن دیوانه من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قرن دیوانه من

کتاب صوتی قرن دیوانه من خودزندگینامه‌ای شنیدنی به قلم ایوان کلیما است. این نویسنده‌ی بزرگ و پرطرفدار، در این اثر با صداقت و صراحتی بی‌مانند به بیان سرگذشت خود پرداخته و در این بین، تاریخ قرنی را که در آن زیسته نیز به تصویر کشیده است. گفتنی‌ست که اثر حاضر پس از انتشار در سال 2009، نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین کتاب اروپا شد.

درباره کتاب صوتی قرن دیوانه من:

«دیوانه»! به راستی که چه صفت درخشانی‌ست برای قرن بیستم. با این همه، چه بسا که کافی و وافی نباشد. آنچه در قرن بیستم گذشت، فراتر از دیوانگی بود. آری، بسیار فراتر از دیوانگی. قرنی که با جنگ بزرگ‌ترین و متمدن‌ترینِ ملت‌ها آغاز شود، با نبردی به وسعت جهان ادامه یابد و با تهدید تباهی هسته‌ای به پایان رسد، بدتر از دیوانه است. یا لااقل، دیوانه‌ای است از جنسی دیگر...

در کتاب صوتی قرن دیوانه من (My Crazy Century)، به سده‌ی پرآشوب بیستم سفر خواهید کرد. راهنمای سفر شما، ایوان کلیما نام دارد؛ نویسنده و روزنامه‌نگار چک، که به واسطه‌ی آثار داستانی مشهوری چون نه فرشته، نه قدیس شناخته می‌شود. با این همه، اشتباه نکنید! کلیما در کتاب حاضر نه در مقام یک نویسنده و ادیب، بلکه در جایگاه ناظر و شاهدی دردمند حضور یافته است. او در قرن دیوانه من خواستار به رخ کشیدن توانایی‌های ادبی‌اش (که کم هم نیستند) نبوده، بلکه تنها و تنها به دنبال رهایی از بارِ انبوه غم‌ها و وحشت‌هایی بوده که به عنوان یک «انسان» در طول سده‌ای ناانسانی و تاریک متحمل شده است.

در این کتاب با نویسنده از آغاز زندگی‌اش همراه خواهید شد؛ در اردوگاه‌های مرگ نازی‌ها کنار او و بیچارگانی خواهید بود که چون وی خوش‌شانس نبودند و زنده نماندند؛ سپس، از شر نازی‌ها رها شده، مدتی را زیر سایه‌ی خوف و خفقانِ سرخ‌، زیر پرچمِ سوسیالیسم از نوع چکی آن به سر خواهید برد. بعد همراه نویسنده برای دستیابی به آزادی‌ای همواره مصادره‌شده و در بند، مهاجرت خواهید کرد. اما خیلی زود دلتنگ خواهید شد و پشیمان. سپس به نوشتن پناه خواهید برد و کمی بعد، آن را نیز بی‌فایده خواهید یافت...

خلاصه‌ی کلام این است: در کتاب قرن دیوانه من، بخشی از تاریخ اروپای قرن بیستم را از نگاه نویسنده‌ای حساس، تیزبین، ژرف‌نگر و البته طناز خواهید نگریست، که همواره حتی در تلخ‌ترین و دشوارترین لحظات زندگی نیز، بهانه‌ای برای خندیدن پیدا کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی قرن دیوانه من:

- سرشار از تلخی و شیرینی، یأس و امید... (Publishers Weekly)
- نشانگر نبوغ و طنازی ایوان کلیما. (New York Journal of Books)
- اثری آتشین و پرشور؛ مملو از توصیفات درخشان درباره‌ی وقایع بزرگ. (Daily Telegraph)

کتاب صوتی قرن دیوانه من مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آشنایی با تاریخ جهان در قرن بیستم و دوست‌داران کتاب‌های زندگینامه‌ای، دو گروه از مخاطبینی‌اند که بیش از سایرین از این اثر استقبال می‌کنند.

با ایوان کلیما بیشتر آشنا شویم:

او داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و ژورنالیستِ اهل جمهوری چک است که در سال 1931 به دنیا آمده. کلیما آثار ادبی و غیرادبی نسبتاً زیادی نوشته که خوشبختانه بیشترشان به زبان فارسی ترجمه شده‌اند. از او در کنار واتسلاو هاول و میلان کوندرا، به عنوان شاخص‌ترین نویسندگان ادبیات معاصر چک یاد می‌شود. بهترین آثار ایوان کلیما (Ivan Klíma) غالباً رمان‌های سیاسی - اجتماعی‌اش هستند؛ در ایران اما محبوب‌ترین کتابش «روح پراگ» است، که مجموعه‌ای است از جستارها و مقالاتش درباره‌ی زندگی تحت لوای حاکمیت‌های توتالیتر.

ایوان کلیما افتخارات مختلفی را نیز به دست آورده که از جمله‌شان می‌توان به جایزه‌ی فرانتس کافکا اشاره کرد که در سال 2002 نصیبش شد. از کتاب‌های اوست: «نه فرشته نه قدیس، عشق اول من، عاشقان یک‌شبه، قاضی.»

در بخشی از کتاب صوتی قرن دیوانه من می‌شنویم:

این واقعیت که قرار بود آن همه از ما در در یک اتاق واحد زندگی کنیم، و اینکه همه باید روی زمین بخوابیم، اکثر زنان را افسرده می‌کرد. به ما اجازه دادند از خانه تشک‌هایمان را همراه ببریم، ولی در گوشه جای بسیار کمی وجود داشت، به صورتی که آنها را تنها می‌شد دولا پهن کرد. یادم هست که شب اول صدای گریه‌ی زنی را شنیدم، و به یاد دارم که کسی در اتاق قدم می‌زد و افراد به ندرت توانستند بخوابند. با آنکه دوست نداشتم بخوابم آن شب اول را روی زمین به خوبی خوابم برد. صبح روز بعد اعلام صبحانه کردند، و من با این سوال که چه گیرم خواهد آمد، یقلبی به دست راه افتادم.

خوب نبود: قهوه‌ی مصنوعی تلخ و سیاه و نان. اولین ناهارم را به یاد نمی‌آورم، ولی ناهار تقریباً همیشه یک چیز بود: سوپ با کمی زیره، یک تکه شلغم، و دو سه برگ کلم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه (یک)
نمونه (دو)
6 دقیقه
پیشگفتار
35 دقیقه
بخش اول - فصل اول - قسمت اول
33 دقیقه
بخش اول - فصل اول - قسمت دوم
31 دقیقه
بخش اول - فصل دوم - قسمت اول
38 دقیقه
بخش اول - فصل دوم - قسمت دوم
14 دقیقه
بخش اول - فصل سوم
23 دقیقه
بخش اول - فصل چهارم
23 دقیقه
بخش اول - فصل پنجم - قسمت اول
24 دقیقه
بخش اول - فصل پنجم - قسمت دوم
31 دقیقه
بخش اول - فصل ششم
32 دقیقه
بخش اول - فصل هفتم
43 دقیقه
بخش اول - فصل هشتم
26 دقیقه
بخش اول - فصل نهم
27 دقیقه
بخش اول - فصل دهم - قسمت اول
27 دقیقه
بخش اول - فصل دهم - قسمت دوم
34 دقیقه
بخش اول - فصل یازدهم - قسمت اول
43 دقیقه
بخش اول - فصل یازدهم - قسمت دوم
41 دقیقه
بخش اول - فصل دوازدهم
27 دقیقه
بخش اول - فصل سیزدهم - قسمت اول
25 دقیقه
بخش اول - فصل سیزدهم - قسمت دوم
34 دقیقه
بخش اول - فصل سیزدهم - قسمت سوم
22 دقیقه
بخش دوم - فصل چهاردهم - قسمت اول
26 دقیقه
بخش دوم - فصل چهاردهم - قسمت دوم
31 دقیقه
بخش دوم - فصل پانزدهم - قسمت اول
30 دقیقه
بخش دوم - فصل پانزدهم - قسمت دوم
33 دقیقه
بخش دوم - فصل پانزدهم - قسمت سوم
39 دقیقه
بخش دوم - فصل پانزدهم - قسمت چهارم
24 دقیقه
بخش دوم - فصل شانزدهم - قسمت اول
33 دقیقه
بخش دوم - فصل شانزدهم - قسمت دوم
37 دقیقه
بخش دوم - فصل هفدهم - قسمت اول
30 دقیقه
بخش دوم - فصل هفدهم - قسمت دوم
34 دقیقه
بخش دوم - فصل هجدهم - قسمت اول
29 دقیقه
بخش دوم - فصل هجدهم - قسمت دوم
31 دقیقه
بخش دوم - فصل نوزدهم - قسمت اول
32 دقیقه
بخش دوم - فصل نوزدهم - قسمت دوم
31 دقیقه
بخش دوم - فصل نوزدهم- قسمت سوم
29 دقیقه
بخش دوم - فصل نوزدهم - قسمت چهارم
34 دقیقه
بخش دوم - فصل بیستم - قسمت اول
37 دقیقه
بخش دوم - فصل بیستم - قسمت دوم
4 دقیقه
انتهانامه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قرن دیوانه من
نویسنده
مترجمسید علیرضا بهشتی شیرازی
گویندهامید تقوی
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۹ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
74000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قرن دیوانه من

somayeh tohidlou
۱۴۰۱/۱۰/۸
یکی از بهترین کتاب‌هاییست که این مدت خواندم. یک اتوبیوگرافی از کسی که هم اردوگاه‌های نازی‌ها را تجربه کرده، هم شادمانه به حزب کمونیست پیوسته وبهار پراگ را جشن گرفته و هم تجربه حکومت توتالیتر را از سر گذرانده است. پراگ و چکسلواکی درس‌های زیادی برای مادارد.
قرن دیوانه من داستان ایوان کلیماست از و و
زندگی فراز نشیبش. از اینکه چگونه در زمانه اشغال به وطن بازمی‌گردد. از ممنوعیت خود و هم صنفی‌های نویسنده‌اش. از تغییرات آرامی که زیر پوست پراگ رخ می‌دهد و نهایتش به ریاست جمهوری واتسلاو هاول می‌انجامد.
جایی که از زندانی شدنشان در میهن می‌گوید و یا بعدتر از تشویقشان برای خروج از کشور. از آمد و شد سیاستمدارانی چون استالین می‌گوید که گاهی مرگشان تنها فرصت تنفس آزادی را به ایشان می‌دهد.
مهم‌ترین بخش توضیحاتیست که درباره نشر قفل، نشریه‌های زیرزمینی و منشور ۷۷ می‌گوید. چیزی که واتسلاو هاول در کتاب قدرت بی‌قدرتان بدان پرداخته است. کلیما در پایان کتاب می‌گوید «مهم‌ترین چیز همان آسمان آزادی بود که پیشتر تصورش امکان نداشت و اینک در مقابلمان گشوده می‌شد.»
داستان پراگ و تغییرات آن و برکشیدن حکومت توتالیتر و برامدن یک سوسیال دموکراسی از آن رو مهم است که به تمامی از درون و از طریق کنش‌های فردی و جمعی اتفاق افتاده است.
‌کلیما در انتهای متنش سخن از آزادی می‌گوید. باور دارد که جهان صداقت، کار، شجاعت و تواضع می‌خواهد.
او تاکید دارد که آزادی درونیست که آزادی بیرونی را محقق می‌سازد و کتاب تجربه این آزادگی‌های درونیست. همان چیزی که هاول در کتاب قدرت بی‌قدرتان آن را زیستن در دایره حقیقت می‌نامد.
Bbj Jbj
۱۴۰۱/۴/۷
یکی از بهترین زندگینامه‌هایی که تا به حال مطالعه کردم بود. شاید دلیلش تشابه شرایط توصیف شده و زندگی نویسنده کتاب با حال و روز امروز ما و فرهیختگان ما باشه. صدای راوی دلنشین و تاثیرگزار بود.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قرن دیوانه من

برای دریافت کتاب صوتی قرن دیوانه من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.