معرفی و دانلود کتاب هنر تمرکز حواس و فکر

عکس جلد کتاب هنر تمرکز حواس و فکر
قیمت:
21000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هنر تمرکز حواس و فکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر تمرکز حواس و فکر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر تمرکز حواس و فکر

رمز ساسون در کتاب هنر تمرکز حواس و فکر از طریق تمریناتی عملی و شیوه‌هایی ساده به شما کمک خواهد کرد تا تمرکز فکرتان را تقویت کنید.

کتاب هنر تمرکز حواس و فکر (How to focus your mind improve your concentration and perform better any task) در مورد تمرین‌های ذهنی یا حیله‌های ذهنی نیست، بلکه هدف آن کمک به شماست تا بتوانید تمرکزتان را تقویت کنید و هم‌چنین بیاموزید چطور بر افکارتان مسلط شوید.

به بیان رمز ساسون (Remez Sasson) افکار و احساسات بی‌شماری در هر دقیقه از شبانه‌روز از ذهن می‌گذرند که توجه را به این‌ طرف و آن‌ طرف می‌کشند و تمرکز ذهن را تقریباً غیرممکن می‌سازند. وقتی می‌خواهید ذهن را روی موضوع مشخصی تمرکز دهید، ذهن تمایل دارد به موضوعات دیگر کشیده شود. وقتی تمرکز کم باشد، فعالیتی که باید چند دقیقه طول بکشد خیلی بیش‌تر طول می‌کشد.

ذهن ابزار بزرگی است، اما باید نظم داده شود زیرا دائماً حرکت می‌کند و مانند پروانه‌ای است که مرتب از جایی به جایی می‌پرد و فقط زمانی کوتاه ثابت می‌ماند. اگر ذهن شما مرتب در حال حرکت باشد و نتوانید روی چیز مشخصی تمرکز کنید چگونه قادر خواهید بود یک فعالیت را کامل کنید یا به هدفی دست یابید؟

عوامل زیادی وجود دارد که توجه را به خود جلب می‌کنند و زمان شما را می‌گیرند. برنامه‌های تلویزیونی، برنامه‌های رادیویی، موسیقی، انواع سرگرمی، تبلیغات، تلفن همراه، ابزار الکترونیکی، صداهای زائد، اشخاصی که اطراف شما هستند و خیلی عوامل دیگر. همچنین عوامل بسیاری در محیط وجود دارد که حواس شما را پرت می‌کند و نمی‌گذارند ذهنتان را متمرکز کنید. آن‌ها ذهن را در حالت بی‌قراری دائمی ‌قرار می‌دهند که تمرکز را ضعیف می‌کند و تقریباً نمی‌گذارد برای زمان مشخصی بر روی کاری تمرکز کنید. همه‌ی ‌این‌ها میزان توجه شما را کم می‌کنند و مانع تمرکز بر درس، کار، روابط، فعالیت‌ها و هر چیز دیگر می‌شوند.

زمانی‌که تمرکز شما قوی است، می‌توانید توجه خود را بر هر آن‌ چه انجام می‌دهید متمرکز کنید و نگذارید فکرتان به سمت افکار، خواسته‌ها، مردم و اطراف پراکنده شود. داشتن ‌این توانایی شما را کاراتر می‌سازد و زمان و انرژی شما را ذخیره می‌کند. تمرکز یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که هر کس می‌تواند داشته باشد. اگر چه افراد کمی ‌می‌دانند که چه طور آن را تقویت کنند و تعداد کم‌تری در‌ این راه قدم می‌گذارند.

رمز ساسون ‌این کتاب را با هدف اصلاح ‌این شرایط نوشته است. شما در ‌این اثر، دستور‌العمل‌ها و توصیه‌های واضحی پیدا می‌کنید که امکان درک و پی‌گیری آن برای هر کسی ممکن است.

جملات برگزیده کتاب هنر تمرکز حواس و فکر:

- تمرکز راز قدرت است.
- وقتی راه می‌روید، راه بروید، وقتی غذا می‌خورید فقط غذا بخورید.
- مراقب پراکنده کردن قوایتان باشید. دائماً سعی کنید که آن‌ها را متمرکز کنید.
- تمام افکارتان را متمرکز کاری که در دست دارید کنید. اشعه‌ی خورشید نمی‌سوزاند مگر آن‌که متمرکز شود.
- هیچ چیزی به اندازه‌ی ذهن نامنظم، دستورناپذیر نیست و هیچ چیز به اندازه‌ی ذهن منظم، دستورپذیر نیست.

در بخشی از کتاب هنر تمرکز حواس و فکر می‌خوانیم:

ما اغلب زمانی‌که کارهای خانه را انجام می‌دهیم گرایش داریم چندین فعالیت را هم‌زمان انجام دهیم. تمرین خوبی ‌است برای شما که گاهی چندکارگی نکنید و تنها بر یک فعالیت در هر زمان تمرکز کنید.

با دنبال کردن ‌این مثال‌ها، شما ذهنتان را آموزش می‌دهید تا در هر زمان به یک کار معطوف شود و در نتیجه نتایج بهتری در زمان کم‌تر و بدون استرس بگیرید.

شما شگفت‌زده خواهید شد وقتی بفهمید چندین‌بار فراموش می‌کنید که تمرکز کنید یا این‌که خودتان را در میان فکرکردن به چیزهای دیگر می‌یابید. هر بار که متوجه شدید ذهنتان پریده است، آن را برگردانید و دوباره بر آن‌چه اکنون انجام می‌دهید تمرکز کنید.

معطوف کردن ذهن به ‌این صورت، کمی‌ خسته کننده و حوصله سربر و در ابتدا نیازمند انرژی است، ولی خیلی نتیجه‌بخش است. در طی زندگی، ذهن شما عادت کرده است که بدون هیچ‌گونه نظمی هر طرفی می‌خواهد بپرد. اکنون زمان‌ این است که به آن کمی‌ نظم بیاموزید.

از شما انتظار نمی‌رود که تمام لحظات روز بر آن‌چه انجام می‌دهید تمرکز کنید. ‌این تقریباً غیرممکن است و اصلاً لازم نیست. شما متوجه خواهید شد که ثابت نگهداشتن توجه بر یک چیز برای مدت طولانی آسان نیست. اگرچه، سعی کنید توجه بیش‌تری به آن‌چه انجام می‌دهید داشته باشید، حداقل در قسمتی از روز.

شما ممکن است متوجه شوید که افکار، خاطرات، خواسته‌ها و احساسات، تمرکز را مختل می‌کند. ‌این طبیعی است. آن‌ها همیشه بوده‌اند ولی به آن‌ها توجه نکرده بودید. اکنون که تصمیم گرفتید ذهنتان را متمرکز کنید، آن‌ها آشکارتر شده‌اند.

اگر چیزی به نظر دشوار می‌آید، به ‌این معنی نیست که نمی‌توانید آن را انجام دهید. فقط به ‌این معنی است که عادت‌های ذهنی قدیم، همچنان قدرتمند است. شما در نتیجه باید دنبال ممارست بیش‌تر، نظم و تلاش بیش‌تر باشید.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
معرفی
فصل 1: قوه‌ی تمرکز
فصل 2: تمرینات حرفه‌ای
فصل 3: تمرکز بر فعالیت‌های روزانه
فصل 4: خطوط راهنمایی و مقدمات
فصل 5: سری اول تمرینات
فصل 6: سری دوم تمرینات
فصل 7: سری سوم تمرینات
فصل 8: تمرینات حرفه‌ای
فصل 9: صحبت‌های پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر تمرکز حواس و فکر
نویسنده
مترجمپوریا حقیقی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات125
زبانفارسی
شابک978-600-8593-89-8
موضوع کتابکتاب‌های هوش و حافظه، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
21000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر تمرکز حواس و فکر

Ali Moradi
۱۳۹۹/۹/۲۳
سعی میکنم با آگاهی این کتاب رو قضاوت کنم، و نظرم اینه که این کتاب در عمل بسیار کاربردی و خوبه. همینطور مطالب جدیدی در مورد خوده تمرکز یاد گرفتم. من یک دانشجوی شیمی هستم و این کتاب بسیار برام مفید بوده.
علی اسحقی
۱۳۹۹/۶/۲
به نظرم کتابه خوبیه ولی نظر بقیه در این باره مهم نیست چون خود نویسنده تاکید کرده تمرینات باید ساده باشن
mohsen
۱۴۰۱/۱۱/۵
کتاب فوق العاده کاربردی هست که تمرینات عملی جهت حفظ تمرکز و استارت مدیتیشن برای کسانیست که علاقع یادگیری دارن
فرزانه بخششی
۱۴۰۲/۵/۲۱
خیلی به دنبال این سبک کتاب بودم نمونه‌های زیادی رو خواندم ولی این کتاب بهترین بود
علیرضا علیپور
۱۴۰۱/۸/۱۸
خواندن این کتاب باعث میشه تا تمرکزتان را در هر موضوعی قوی تر کنید
saeed mirzaee
۱۴۰۱/۲/۱۸
تمرین‌های کتاب برای طولانی مدت هستش و حوصله و صبر میخواد. ترجمه خوبی داره کتاب.
mohamad taheri
۱۳۹۸/۸/۳۰
کاربردیست و تکنیکهای خوبیست
nst nst651
۱۳۹۸/۹/۱۲
خواهش میکنم با خرید این کتاب وقتتان رو هدر ندید چون با ضعیف‌ترین متن روبروخواهید شدو واقعاً متاسفم از ورود این آثار بی‌ارزش.....
فرزین تفضلی
۱۳۹۸/۷/۴
جالب نبود و بیشتر تمریناتی داده بود که اصلا معلوم نیست کارایی داشته باشه یا نه
قاسم
۱۴۰۱/۱۱/۲۰
برای تقویت تمرکز خوب هست.
محمد جواد
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
کتاب ساده با طرز فکر جذاب
Roya ...
۱۳۹۸/۹/۳
خیلی خوب نبود. ولی بدم نبود.
فاطمه خوانساری
۱۳۹۸/۷/۱۱
ترجمه زیاد جالبی نداشت.
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب هنر تمرکز حواس و فکر

برای دریافت کتاب هنر تمرکز حواس و فکر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.