معرفی و دانلود کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد

عکس جلد کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد
قیمت:
۲۵۹۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد

هاکان منگوچ، در کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد به سراغ نی‌نامه رفته و بابهره‌گیری از تعالیم مولانا راه‌هایی را پیش پای شما می‌گذارد که اگر آن‌ها را به کار ببندید،‌ آرامش بیشتری را در زندگی تجربه خواهید کرد و به به‌زیستی نزدیک می‌شوید. این شما و این راهنمایی کاربردی برای تاب‌آوردن پیچیدگی‌های جهان...

درباره کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد

هاکان منگوچ (Hakan Mengüç)، نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش «من نی هستم» و «هیچ ملاقاتی اتفاقی نیست» با کتاب تازه‌ای بازگشته است. اثری که به ما می‌آموزد چگونه می‌توان در زندگی تمرین صبر کرد و از مسیر زخم‌ها به آرامش رسید. کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد (Mevlana istedigin birsey olursa bir hayir olmazsa bin hayir ara) محصول سال 2020 است. منگوچ در اثر نام‌برده به سراغ هجده بیت ابتدایی کتاب مثنوی رفته و با بهره‌گیری از تعالیم مولانا راه‌هایی را پیش‌روی ما قرار می‌دهد که بتوانیم با به‌کاربستن آن‌ها به آرامش بیشتری برسیم.

کتاب حاضر مرهمی‌ست برای تن رنجور کسانی که سردرگم در پی پاسخ دادن به پرسشِ «چگونه می‌توان بهتر زیست» هستند. هاکان منگوچ نی‌نامه را با زبانی شیوا، به همراه مثال‌ها و قصه‌های گوناگون برایمان شرح می‌دهد تا از طریق آن بتوانیم درک دقیق‌تری از مولانا پیدا کنیم. به عبارتی او از دل ابیاتی که سال‌ها پیش سروده شده‌اند، راهکارهایی درخشان برای بهتر زندگی کردن ارائه می‌دهد.

هاکان منگوچ بر این باور است که اسرار جهان جملگی در هجده بیت نخست مثنوی قرار دارند. می‌توان از دل این ابیات به آسودگی رسید و بر ویرانه‌های وجود از نو چیزی ساخت. به‌طورویژه، علاقه‌مندان به عرفان از این کتاب بهره‌ی فراوانی می‌برند. اگرچه این کتاب درخشان راهنمایی‌ست کاربردی، برای هر کسی که می‌خواهد قدمی به سوی آرامش بردارد.

باید به خاطر داشته باشید این که در این لحظه مشغول مطالعه‌ی این خطوط هستید، امری اتفاقی نیست. بلکه کائنات شما را به سوی خود فراخوانده است. گفتنی‌ست نشر نسل نواندیش انتشار کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد را بر عهده داشته و فائزه پورعلی آن را به فارسی برگردانده است که این ترجمه در نوع خود در خور توجه است؛ مترجم تمام تلاش خود را به کار گرفته تا برای ابیاتی که در کتاب ذکر شده، معادل فارسی دقیق بیابد.

کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به عرفان و تصوف و همچنین ژانر خودسازی از کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد بهره خواهند برد.

با هاکان منگوچ بیشتر آشنا شویم

هاکان منگوچ در ترکیه متولد شد و در دانشگاه اولوداغ به تحصیل ادامه داد. نوجوان بود که به موسیقی علاقه‌مند شد و در هنرستان هنرهای زیبا به تحصیل پرداخت اما کمی بعد آن را رها کرد. هاکان منگوچ زبان عثمانی می‌داند و دوره‌های متعددی در رابطه با صوفیسم گذرانده است. او اکنون یکی از مشهورترین نویسندگان و سخنرانان حوزه‌ی تصوف و خودیاری به شمار می‌آید.

در تمجید از هاکان منگوچ

- کتاب‌های هاکان منگوچ را به‌عنوان نسخه برای بیمارانم تجویز می‌کنم. (پروفسور دکتر زینب دمیرچی)

- هاکان منگوچ شخصیتی دارد که بسیار مناسب کاری است که انجام می‌دهد... صبور... بردبار و نسبت به تفکر خوش‌بین است. به نظر من هاکان هر تکنیکی را که بیان می‌کند ابتدا خودش درونی کرده و به‌تمامی در خود هضم کرده است و این مسئله باعث می‌شود او خاص و منحصربه‌فرد باشد. (متخصص روان‌شناسی بالینی، اسرا ازمجی)

- وقتی اولین بار هاکان منگوچ را در سمینار دیدم، با خودم گفتم حقیقتاً نوری الهی در وجود اوست. با این نور راه انسان‌ها را روشن می‌کند و قلب تک‌تکشان را لمس می‌کند. (فرهاد آکیف، نویسنده و کارگردان)

- هاکان منگوچ یکی از پیشگامان فلسفۀ صوفی در قرن بیست‌ویک است. (سرهات آکپینار، رئیس و مؤسس دانشگاه امریکایی گیرنه)

جملات برگزیده‌ی کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد

- طی کردن راه عشق با منطق نیست. کارکرد عقل در تصوف این است که غذا را روی خودت نریزی.
- تقدیرت را دوست داشته باش، زیرا درواقع آن زندگی توست.
- فراموش نکن که زندگی شاد وابسته به چیزهای کم است.
- آزاد نیست کسی که ارباب خودش نباشد.
- نمی‌شود با نظم الهی معامله کرد، عقل هیچ‌کس برتر از نظم الهی نیست.
- بندۀ دیگری نباش، درحالی که خدا تو را آزاد آفریده.
- علم وطن ماست، اما جهل کشوری غریبه است.
- ارزش زندگی به طولانی بودن آن نیست، در خوب زندگی کردن آن است.

در بخشی از کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد می‌خوانیم

هر انسانی منحصربه‌فرد است. هر انسانی روندی خاص برای به تکامل رسیدن دارد. رسالت و معنایی که روی زمین دارد، مختص خود اوست. دقیقاً مثل اثر انگشت... ازاین‌رو سفر هرکسی هم متفاوت از دیگری است. راه کسی ممکن است ایدئال دیگری نباشد. هر تجربه ممکن است در هر فردی به آزمونی متفاوت تبدیل شود. چه بسا کسی با یک آزمون از نو متولد شود و دیگری باعث تأخیر خود شود و خود را به آن آزمون گره بزند. هر دوی آن‌ها تکالیف متفاوتی از وضعیتی یکسان بر عهده گرفته‌اند. نه خوب و نه بد، نه درست و نه غلط... درنهایت هر دو آنچه را بدان نیاز داشته‌اند، یافته‌اند.

مولانا هم بیان می‌کند که هر کسی در زمان بخصوصی در این عشق خواهد سوخت. این مسئله قطعاً با سطح تکامل او در ارتباط است. گاهی کسی با از دست دادن عزیزترین فردش هم نمی‌سوزد، گاهی کسی مالش را می‌بازد و خاکستر می‌شود. نمی‌توانیم بگوییم یکی درست و یکی غلط است. هر روح تقدیر رشد و تکامل خود را از سر می‌گذراند. نمی‌توانیم به کسی بگوییم چرا با از دست دادن عزیزترینت نسوختی و خاکستر نشدی! از کجا بدانیم که چندین‌بار از چه خاکسترهایی دوباره زاده شده است. حقی برای قضاوت و سرزنش کردن او نداریم. رابطۀ او با پروردگارش شخصی است. حتی نمی‌توانیم به کسی بگوییم چرا به‌خاطر اینکه کمی از اموالت را باخته‌ای، آن‌قدر سوختی و خاکستر شدی! از کجا بدانیم با کدام ترس‌هایش آزموده شده است؟ در این مورد هم اجازۀ قضاوت و سرزنشش را نداریم.

سوختن مولانا با رفتن شمس رقم خورده است. اینکه بگویم «تو مولانای بزرگ چطور با رفتن یک دوست آتش گرفته و این چنین سوخته‌ای؟» پا را بسیار فراتر گذاشتن از حدودمان است. آتش هیچ‌کس با دیگری برابر نیست. حتی درک هر کسی از این آتش بسته به اینکه در چه سطحی از تکامل است، می‌تواند متفاوت باشد. زیرا برای برخی حتی مرگ هم پایان نیست... مگر می‌شود در آن سطح تکامل روح نرسیده باشی و بدانی نبود شمس باعث چه چیز می‌شد؟

فهرست مطالب کتاب

یادداشت مترجم
درآمدی بر نی‌نامه
بیت اول
راز حرف «ب»...
در راه استادی، شتابزدگی: بزرگ‌ترین دشمن است...
سفری دراز پر از: آزمون از نیزار تا درگاه
داستان انسان هم با یک جدایی آغاز می‌شود
صبر...
استاد شدن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد
نویسنده
مترجمفائزه پورعلی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۲
زبانفارسی
شابک978-622-220-724-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۹۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد

مرجان کشاورز
۱۴۰۱/۵/۱۷
بیشتر شد معنی درس نی نامه دوران دبیرستانم، کما اینکه بیشتر از اینها ما از معنی نی نامه میدونیم. از عنوان کتاب معنی و مفهوم بیشتری انتظار داشتم.
واسه خودم اینطوره که میدونم با فرض اینکه ما به دنیا اومدیم تا رشد کنیم و به جان خودمون چیزی اضافه کنیم و رشد پیدا کنیم، وقتی مسأله‌ای روحم رو آزار میده و
به اصطلاح درد رو حس میکنیم باید اون درد رو حس کنیم و در فکر برطرف کردن درد و ناراحتی به طریقی آگاهانه و زیبا بیوفتیم و مغلوب نشین.
####
یک مثال میزنم، واسه دوران کارشناسی ارشدم من به خوابگاهی در تهران رفتم، من در مقابل دخترایی که با هم بودیم هیچ اطلاعات تاریخی و علمی نداشتم گرچه از لحاظ رشته تحصیلی و درسی به نسبت اونها بالا بودم، در مقابل اونها من حرفی برای گفتن نداشتم، و فقط بهشون خیره می‌شدم، و گاها اصلا من رو به حساب نمی‌آوردن، که حق داشتند چون تا نیومدم نظری بدم میگفتن از کجا این حرف و اطلاعات رو اوردی، منم هیچ منبعی جز برداشت‌های شخصیم نداشتم، ناراحت میشدم، گاهی حسادت میکردم و گاهی به خودم میگفتم آخرش که چه، و یک روز به این نتیجه رسیدم که عدم آگاهی من برام سخته و منو ناراحت میکنه، این «درد» منو روشن کرد و از همون موقع یعنی سال ۹۲ تا الان حتی یک روزم بدون مطالعه نگذشت. ###
مثال دومی که دارم، من در باشگاهی عضو بودم، که آخر هفته‌ها برنامه کوهنوردی داشتند، به خاطر پلاتینی که در پای چپم بود نمی‌تونستم راحت راه برم. هم گروهی هام میرفتن کوه به من خبر نمیدادن، یه بار از یکیشون پرسیدم این آخر هفته کوه می‌رید؟! جواب داد که بله اما شما نمیتونی بیای، منظورش رو فهمیدم و ناراحت هم شدم، من از این ناراحتی استقبال کردم و الان قله‌های زیادی رفتم.
«درد همیشه راه رو نشون میده.»
Sharare .s
۱۴۰۱/۴/۱۴
مثل دیگر کتاب‌های آقای منگوچ این کتاب هم بی نظیرررررر بود، کاش از کودکی هم چین کتاب‌هایی به ما آموزش می‌دادن که از بچگی مولانا رو بشناسیم، درونمون روبشناسیم و به معنی واقعی کلمه انسانی واقعی باشیم، به عزیزان به شددددت کتاب هیچ ملاقاتی اتفاقی نیست، دلت که پاک باشد، من نی هستم، از آقای منگوچ پیشنهاد میدم
Rita .
۱۴۰۱/۴/۲۸
ابن دومین کتابی بود که از این نویسنده خوندم کتاب قبلی که ازش خوندم" هیچ ملاقاتی تصادفی نیست" بود که خیلی خیلی خوشم اومد طوری که دو بار خوندمش تا حالا.. این کتاب قسمت هاییش مثل اون کتاب بود و برام تکراری بود‌ی کم خسته‌ام کرد اما بازهم حرف‌های جدیدی داشت. ممنون از کتابراه و مترجم عزیز
راضیه جوان
۱۴۰۱/۵/۱۴
سلام
من خیلی کتاب رو دوست داشتم چون نویسنده خیلی راحت بدون استفاده از عبارات قلمبه سلمبه مطالب رو بیان می‌کرد کلا ارتباط خوبی با نویسنده برقرار کردم و تصمیم گرفتم کتاب بعدی شونم خریداری کنم
masoud hakimi
۱۴۰۱/۴/۲۰
کتاب معمولی بود
یکی از کتاب‌های آقای منگوچ که بخونی انگار همه کتاباش خوندی چون مفهوم همش یکیه و تکراریه، بهترین کتابش که فوق العاده بود (هیچ ملاقاتی تصادفی نیست) بود
شیرین سنادی
۱۴۰۱/۵/۱۸
هاکان منگوچ قلم بسیار ساده در عین حال جذاب و گیرایی دارد. خواندن کتابهایش به من آرامش میدهد. بسیاری مطالبش را در کتابهای دیگر خوانده‌ام ولی کلام این نویسنده بیشتر به دلم می‌نشیند.
Mohsen Soori
۱۴۰۱/۴/۲۱
یه جورایی خلاصه سه کتاب قبلی بود
کتاب جدیدی نبود
دوستان اگر سه کتاب قبلی هاکان خونده باشن
متوجه میشن
نسبت به سه کتاب قبلی خیلی انتظار داشتم ازش
ولی ناامید شدم😐😐
Eli Tbt
۱۴۰۱/۴/۲۴
بنظر من این کتاب تکرار حرفهای کتابای قبلی هاکان منگوچ هست. "دلت که پاک باشد داستانت پایان خوشی خوهد داشت" خیلی کاملتر و بهتر مطالب رو بیان کرده
Maryam Shaabani
۱۴۰۱/۵/۱۸
در کل کتاب متوسطی بود ولی اگه در کتاب خودن میتدی و تازه کارید کتاب خوبیه ولی اگه مدت زیادی ک کتاب خون هستید سطش متوسط هس در کل خوبه..
معصومه نادری
۱۴۰۱/۵/۱۵
این اولین کتابی هست که از هاکان منگوچ خوندم در کل کتاب خوبی بود و خیلی ساده و روان، ولی وقتی از مولانا حرف می‌زنیم آدم انتظار بیشتری داره.
صوفیا صوفی
۱۴۰۱/۴/۲۳
فوق العاده ست.
باید چندین بار خوندش تا متوجه شد که چه غباری جلوی چشمان ما رو گرفته که فکر می‌کنیم یه شبه می‌تونیم ره صد ساله رو طی کنیم.
فتانه خلیلی
۱۴۰۱/۴/۱۶
محتوای کتاب عالیه ولی متاسفانه مترجم نتونسته مفهموم مدنظر نویسنده رو درست و حسابی به خواننده منتقل کنه.
معصومه نجفی
۱۴۰۱/۴/۱۷
شروع کتاب عالی بود نمونه رو که خوندم منو به خوندنش جذب کرد اما بعد خرید کامل کتاب آنچنان که انتظار داشتم پیش نرفت......
کاربر sha
۱۴۰۱/۴/۲۴
کتاب خیلی خوبی مثل کتابهای من نی هستم و هیچ ملاقاتی اتفاقی نیست بسیار بسیار عالی و جذاب بود
ماناز س
۱۴۰۱/۵/۱۶
کتابی هست که با خوندش آرامش و انگیزه برای بهتر زندگی کردن پیدا میکنید
مشاهده همه نظرات ۲۰

راهنمای مطالعه کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد

برای دریافت کتاب درد همیشه راه را نشان می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.