معرفی و دانلود کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند

عکس جلد کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند

کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند نوشته‌ی ژان پل دوبوآ، داستان مردی دانمارکی است که در کودکی به همراه پدر کشیش خود به کانادا مهاجرت می‌کند، اما سال‌ها بعد به خاطر وقوع یک قتل ناخواسته زندگی او به هم می‌ریزد و راهی زندان می‌شود. این رمان تحسین شده در سال 2019 برنده جایزه ادبی گنکور شد.

درباره کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند:

ژان پل دوبوآ روایتگر داستانی‌ست که حیرانی و سرگشتگی انسان معاصر را نشان می‌دهد و درونیات آدمی را به نمایش می‌گذارد. داستان کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند (Tous les hommes n'habitent pas le monde de la même façon) از جایی آغاز می‌شود که پل کریستین فردریک هانسن به مدت دو سال در یکی از زندان‌های مونترال کانادا به سر می‌برد و با قاتلی به نام هورتون نیز هم‌بند است. او در یک خانواده‌ی پروتستان مذهب به دنیا آمده و پدری کشیش دارد اما در دورانی کودکی به خاطر مسائلی مجبور می‌شوند از دانمارک به ایالت کبک کانادا مهاجرت کنند.

سال‌ها می‌گذرد و هانسن استعداد و توانایی خود را در انجام کارهای فنی همچون سرایداری، باغبانی و دربانی نشان می‌دهد و در مجتمع ساختمانی اکسل سیور مشغول به کار می‌شود. رابطه او با سایر افراد ساختمان عالی‌ست تا اینکه مدیر جدید ساختمان نظم و آرامش آنجا را به هم می‌‌ریزد و اتفاقی که نباید بیفتد، پیش می‌آید...

کتاب همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند یکی از زیباترین آثار این نویسنده فرانسوی به شمار می‌رود که به خاطر نوشتن آن موفق شد برنده جایزه گنکور 2019 شود. همچنین دوبوآ شخصیت‌ها و فضاهایی را در این رمان خلق می‌کند که به خوبی می‌تواند تاثیر عمیقی بر روی شما بگذارد و همچنین از یک طنز تلخ خاص نیز برای بیان داستان بهره می‌گیرد؛ روشی که قبلا نیز در آثار این نویسنده مشهود بوده است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند:

- برنده جایزه گنکور در سال 2019 (Prix Goncourt)
- نامزد جایزه رمان دانش آموز در سال 2020 (Prix du Roman des étudiants)

نکوداشت‌های کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند:

- رمانی کامل و بی‌نقص! (مجله فرانسوی L’Obs)
- کتابی تاثیرگذار و سودا زده که از یک شادی گمشده سخن می‌گوید. (خبرگزاری فرانسه)

کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از علاقه مندان به ادبیات فرانسه هستید و از شنیدن داستان و رمان لذت می‌برید، این کتاب به شما توصیه می‌شود.

ژان پل دوبوآ را بیشتر بشناسیم:

او یک روزنامه نگار و نویسنده فرانسوی‌ست که تاکنون چندین رمان، سفرنامه و گزارش‌ برای مجله L'Obs نوشته است. ژان پل دوبوآ (Jean-Paul Dubois) موفق شد در سال 2019 برنده جایزه گنکور شود و اولین رمانش به نام Une vie française در سال 2004 به زبان فرانسوی منتشر شد که توانست برنده جایزه فمینا شود.

در بخشی از کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند می‌شنویم:

پس از رفتن پدرم آنا هیچ تلاشی برای نزدیک شدن به من نکرد و به زندگی روزمره‌اش چنان که هیچ اتفاقی نیوفتاده است، ادامه داد. او آشکارا سایه کشیش را که هنوز در آپارتمان‌مان به رفت‌وآمد خود ادامه می‌داد، نادیده می‌گرفت. در آن زمان من به طور عمیقی از مادرم که چیزی را در اختیار یوآنس نگذاشته و او را مانند مسافری بی توشه راهی کرده بود، کینه به دل داشتم. آن شکاف، شکاف میان من و آنا هرگز ترمیم نشد و تابستان سال بعد من هم برای ملحق شدن به پدرم به کانادا رفتم.

ست فورد ماینز امروز هم خطای زمین شناسی‌ست که به علت کنجکاوی‌های مربوط به زیبایی شناختی کشف شده است؛ به جز نامش که یک جور نشانه است، چیز قابل توجه دیگری از منظره منحصرا واقعی ندارد. شهری با جمعیت 25 هزار نفر به صورت پراکنده، به طور میانگین در هر صد کیلومتر مربع با مساحت کلی 22 هزار و 579 کیلومتر مربع است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۸ دقیقه
زندان بردو
۳۹ دقیقه
اسکاگن، کلیسای ماسه‌ای
۳۹ دقیقه
کشیش مردد
۲۲ دقیقه
عمق گلو - بخش یک
۲۶ دقیقه
عمق گلو - بخش دو
۳۵ دقیقه
ستفورد ماینز - بخش یک
۳۲ دقیقه
ستفورد ماینز - بخش دو
۳۳ دقیقه
و ارگ دیگر نواخته نشد - بخش یک
۳۴ دقیقه
و ارگ دیگر نواخته نشد - بخش دو
۲۵ دقیقه
مونترآل، کبک - بخش یک
۲۸ دقیقه
مونترآل، کبک - بخش دو
۲۳ دقیقه
بیور وینونا - بخش یک
۳۳ دقیقه
بیور وینونا - بخش دو
۳۱ دقیقه
کمی قبل از تاریکی - بخش یک
۳۹ دقیقه
کمی قبل از تاریکی - بخش دو
۴۳ دقیقه
هواپیما، تراکتور و انتظار
۴۹ دقیقه
بازگشت به اسکاگن

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند
نویسنده
مترجمصدف محسنی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند

برای دریافت کتاب صوتی همه انسان‌ها مثل هم زندگی نمی‌کنند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.