معرفی و دانلود کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی

عکس جلد کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی
قیمت:
28000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی

دیوید گاگینز در کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی که یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز و سایت آمازون به شمار می‌آید، قصد دارد تا زندگینامه خودش را به عنوان کسی که با وجود کودکی تلخ، با تلاش بسیار توانست به یک ورزشکار برجسته در دنیا و یکی از چهره‌های پرقدرت نیروهای مسلح آمریکا مبدل شود، به تصویر بکشد.

آیا واقعاً می‌دانید که هستید و چه مهارت‌هایی دارید؟

قطعاً فکر می‌کنید خودتان را می‌شناسید. اما باور شما دلیلی بر حقانیت موضوعی نیست. نمی‌توان با انکار، احساس امنیت و آرامش کرد. اما نگران نباشید، شما تنها نیستید. در هر شهر و کشوری، در سرتاسر جهان، میلیون‌ها شخص راحت طلب، با چشمانی بی‌روح، در حالی‌ که فکر می‌کنند یک قربانی هستند و توانایی‌های واقعی خود را نمی‌شناسند، همچون زامبی‌ها در خیابان پرسه می‌زنند. ولی دیوید گاگینز (David Goggins) آن‌ها را خوب می‌شناسد؛ زیرا خود نیز زمانی جزو یکی از آن‌ها بوده است.

موضوع اصلی کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی چیست:

گاگینز سعی دارد تا در کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی (Can't hurt me: Master your mind and defy the odd) داستان تلخ زندگی دوران کودکی‌اش را بیان کند. کودکی رنگین پوست که از سوی پدرش مورد آزار و اذیت بسیار قرار گرفته و فقر و افسردگی سالیان سال او را احاطه کرده‌‌ است. اما داستان زندگی او با این تلخی‌ها ادامه پیدا نمی‌کند. نقطه عطف داستان زندگی دیوید درست زمانی است که او تصمیم می‌گیرد که دیگر بازنده نباشد. او می‌خواهد از تمام نیرو و استعداد خود بهره گیرد تا موفق شود. برای همین از روش خودسازی و تلاش فراوان می‌تواند از یک جوان افسرده به یک ورزشکار استقامتی برجسته در جهان و چهره نیروی مسلح آمریکا تبدیل شود.

به عقیده‌ی دیوید تعداد افراد اندکی مانند او می‌دانند که زندگی در ته چاه چگونه است. شبیه ریگ روان، شما را به زیر می‌کشاند و رهایتان نمی‌کند. وقتی زندگی‌تان این‌گونه باشد، به راحتی می‌شود به همان انتخاب‌های ساده بسنده کرد، همان انتخاب‌هایی که بارها و بارها شما را از بین می‌برند. حقیقت این است که همه‌ی ما انتخاب‌های محدود کننده و از روی عادتی داریم که مانند طلوع خورشید طبیعی و مانند نیروی جاذبه اساسی هستند. باید دانست که حتی بهترین کلاس‌های انگیزشی برای کمک به خود نیز تأثیری موقتی دارند و ذهنیت شما را تغییر نمی‌دهند و صدای‌تان را به گوش کسی نمی‌رسانند و زندگی کماکان مانند قبل ادامه پیدا می‌کند. پس انگیزه به تنهایی هیچ‌کس را تغییر نمی‌دهد.

کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر قطعاً برای تمام کسانی که از توانایی‌ها و استعدادهای خود آگاه نیستند و خود را قربانی شرایط می‌دانند، مفید و تاثیرگذار خواهد بود.

دیوید گاگینز را بیشتر بشناسیم:

فارغ از تمام توضیحاتی که در رابطه با دیوید گاگینز ارائه شد مهم است بدانید که او در رخداد‌های استقامتی گوناگونی پیشتاز است، به طوری که مجله Outside او را به عنوان آماده‌ترین مرد جهان معرفی کرده است.

برخی نظرات درباره‌ی کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی:

- من دریافته‌ام که وجود افرادی مانند این مرد الهام‌بخش است. همه افراد زندگی دیوید گاگینز را تجربه نخواهند کرد، اما او اثبات این امر است که هرکسی می‌تواند در صورت داشتن فضای مناسب آنطور زندگی کند. (Kelly Slater, Eleven - Time World Champion Surfer)

- دیوید گاگینز در را به روی درد، شر، تاریکی، و بدترین‌ها، و نیز بهترین‌های بشریت، و قدرت روح انسان باز می‌کند... و این فقط در فصل یک است. اگر به دنبال کتابی هستید که بتواند در دنیایی آشفته الهام‌بخش باشد این کتاب را بخوانید. (New York Times)

- با تمام شدن کتاب دیوید گاگینز، شما ذهنیت قربانی خود را کنار خواهید گذاشت. جایی که پس از خواندن کتاب به آنجا می‌روید کاملا مربوط به شماست. او به عنوان مردی که خلاء بزرگی در قلب خود داشت، به شما می‌گوید هیچ عذر و بهانه‌ای در زندگی وجود ندارد، بلکه تنها دلایلی برای تلاش بیشتر وجود دارد. (Jim DeFelice, Author of American Sniper)

در بخشی از کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی می‌خوانیم:

حوالی ساعت 6 بعد از ظهر مادرم برای خوردن شام در دفتر، ما را صدا می‌کرد. آن زن در حالت انکار دائم زندگی می‌کرد؛ اما حس مادری‌اش واقعی بود و به‌خوبی آن را نشان می‌داد و سعی می‌کرد همه‌چیز را عادی جلوه دهد. هرشب در آن دفتر، او دو اجاق برقی روی زمین می‌گذاشت و درحالی‌که پاهایش را جمع می‌کرد، پشت آن‌ها می‌نشست و یک شام کامل تهیه می‌کرد؛ گوشت کبابی، سیب زمینی، نخود فرنگی به همراه نان گرد. در این وقت، ترانیس نیز به حساب‌ها رسیدگی می‌کرد و چند تماس تلفنی می‌گرفت.

غذا خوب بود؛ اما حتی در سن شش یا هفت‌سالگی هم می‌دانستم که «شام خانوادگی» ما یک کپی احمقانه از شام خانواده‌های دیگر است. به‌ علاوه، ما سریع غذا می‌خوردیم. وقتی برای لذت‌ بردن از آن نبود؛ زیرا ساعت 7 شب، درها باز می‌شدند و ما همگی باید آماده سر جاهای خود می‌ایستادیم. پدرم همچون نگهبانی وقتی وارد کیوسک دی‌جی می‌شد، ما را دائم ارزیابی می‌کرد. او با چشمانش آن جا را اسکن می‌نمود و اگر اشتباهی از ما سر می‌زد، سریع ما را متوجه می‌کرد؛ مگر اینکه خودمان قبل از آن متوجه می‌شدیم.

اتاق ظاهر خیلی خوبی نداشت. در بالای سرمان چراغ‌هایی بودند که وقتی او آن‌ها را خاموش می‌کرد، چراغ‌های قرمزرنگی، زمین اسکیت را نورانی می‌کردند و بر روی گوی آیینه‌ای گردان منعکس می‌شدند و آن جا به مکانی رؤیایی تبدیل می‌شد. در طول هفته، صدها اسکیت‌باز اکثراً به همراه خانواده‌های‌شان به آن جا می‌آمدند و قبل از واردشدن به زمین، سه دلار برای ورودی و پنجاه سنت برای اسکیت پرداخت می‌کردند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول
باید حسابگر باشم
زمین اسکیت، شش‌سالگی
کلاس دوم در برزیل
چالش اول
فصل دوم
حقیقت تلخ است
با ویلموث
اسکات گرن بعد از تصادف
چالش دوم
فصل سوم
کار غیرممکن
چالش سوم
فصل چهارم
تأثیر روانی
ای‌کاش...
چالش چهارم
فصل پنجم
ذهن مسلح
شان دابز
من و مادرم، فارغ‌التحصیلی دوره‌ی تکاوری
چالش پنجم
فصل ششم
جایزه هدف نیست
چالش ششم
فصل هفتم
قوی‌ترین اسلحه
چالش هفتم
فصل هشتم
نیازی به استعداد نیست!
چالش هشتم
برنامه‌ریزی کنید!
فصل نهم
فردی غیرعادی در میان افرادی غیرعادی
چالش نهم
فصل دهم
توانمندسازی شکست
چالش دهم
فصل یازدهم
مطمئنی؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی
نویسنده
مترجممنا زنگنه
ناشر چاپیانتشارات معیار علم
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات248
زبانفارسی
شابک978-622-6247-79-5
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
28000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی

ایوب محمدی
۱۴۰۲/۴/۲۰
درود ✋واقعا ارزش خوندن چند بار داره حالا چرا!؟
کتاب ارزشمند و کاربردیه برای زندگی بشری نویسنده کتاب دیوید گاگینز معروف با استفاده از قدرت ذهن... توانایی‌های خودش به رخ میکشه و میخواد بگه هر انسانی دارای قابلیت‌های زیادی هست و هر کسی توانمنده... فقط باید احساسات کنترل کنی از حاشیه دور باشی و بر و
ذهنت چیره بشی تسلط ذهنی داشته باشید. بعد در این کتاب از نظم هم خیلی نوشته شده انسان‌ها برای رسیدن به موفقیت علاوه بر یه ذهنیت قوی به نظم هم نیاز دارن... با تشکر
abolfazlamlaki
۱۴۰۱/۷/۱۹
این کتاب نشون دهنده اینه که شما با چهار تا کتاب و کلیپ انگیزشی نمیتونی زندگیتو تغییر بدی چون آدم همیشه انگیزه نداره و باید با خودش بجنگه تا کاری رو که لازمه انجام بده.... این کتاب راه مقابله با ذهنتون رو نشون میده و فوق العادس! توصیه میکنم حتما بخونید
Sayna Kiani
۱۴۰۰/۱/۷
خیلی زیبا بود، همین الان کتاب تمام شد، من واقعا از خواندن این کتاب سیر نمی‌شدم، بعضی وقتها تا نیمه شب مشغول خواندن این کتاب بودم و گذر زمان را اصلا متوجه نمی‌شدم، و از نظر عملی هم باعث شد که یه تصمیمی بگیرم که تا امروز انجامش دادم و اون هم یکساعت ورزش در روز حتی در شرایط سخت
مهدیه دهقان
۱۴۰۱/۸/۹
من خیلی دوست نداشتم این کتابو و مطابق سلیقم نبود چون خیلی روی جزئیاتی که ممکنه برای خیلیا مثل خود من جذاب نباشه مانور داده بود مثلا مراحل پذیرفته شدن توی نیروی نجات دریایی رو با جزئیات کامل گفته بود که برامن اصلا جذاب نبود و حوصلم سررفت وسطاش و بعضی جاهاشو نخوندم رفتم جلو و دیدم تا اخر قصه همینجوری هست روند داستان، من نپسندیدم چون علاقه‌ای به این موضوع نداشتم.
فاطیما ایمانی
۱۳۹۹/۹/۲
خیلی از خواندن این کتاب آموزنده لذت بردم، ‌ای کاش همه ما تا نهایت توانمان برای اهدافمان میجنگیدیم، مطمئناً اونوقت زندگی بهتری رو تجربه میکردیم. سپاس از کتابراه به خاطر کتابهای عالی که با قیمت مناسب در اختیار همه قرار میده.
شایان محمد نژاد داریانی
۱۴۰۲/۷/۲۴
یکی از بهترین کتابایی که خوندم پر از انگیزه و اراده که خیلی کمک میکنه به آدما حتما. آدمی با اضافه وزن افسردگی زندگی سخت ولی اینها قوی و موفقش کرده تو زندگیش راه خیلی سختی پشت سر گذاشته تا به بهترین تبدیل شده بخونید لذت ببرید
حنا افشار
۱۴۰۰/۳/۶
این کتاب خیلی رک حقیقت تلاشگر بودن و مقابله با تنبلی رو میگه. بنظرم خیلی واقعی تر و انگیزشی تر از کتابای انگیزشی دیگه‌ست.
فقط نمیدونم این بنده خدا چه اسراری داشت همه‌ی مسابقه هارو بدون آمادگی شرکت کنه😂
mostafa bahoosh
۱۳۹۹/۸/۱۵
از معایب بزرگش اینه که بیشتر شبیه یک رمان از زندگی‌ی نفر بود واقعا بعضی جاها خسته میشی از خوندنش و اون کشش و گیرایی اول داستان رو تا آخر نمیتونه حفظ کنه به نظرم اگه سخنرانی‌های دیوید و تو نهایت ۱۰ یا ۱۵ دقیقه گوش کنی واقعا تاثیر گزار تره
علی باقریان
۱۴۰۲/۸/۲۷
کتاب بسیار عالی برای کسانی که دوست دارند حرکت کنند ولی در منطقه امن خود اسیرند، اگر بتوان خود را گاهی جای نویسنده کتاب گذاشت مطمئنا به خیلی از آرزوهای خود خواهیم رسید.
Erfan Nz
۱۴۰۲/۴/۱۶
واقعا خوندنش نیازه مخصوصا برای هر پسری
بهترین قسمتش برای من اونجایی بود که میگفت پای شکستم و با چسب پیچیدم و به دویدن ادامه دادم
واقعا نیاز به ذهنی فراتر از هرچیزی داره
محمد صالح
۱۴۰۲/۸/۲۰
این کتاب باعث میشه اون بخش انگیزه‌ای که برای حرکت نیاز دارید رو بگیرید ولی اون بخش که ثبات قدم و نظم روبه جلو رفتن هست هم باید خودتون در نظر بگیرید
رضا
۱۴۰۱/۱۲/۳
من کتابخون نیستن حقیقتاً و این اولین کتابی بود که خوندم واقعا قشنگ بود اگه کسی کتاب این سبکی بلده معرفی کنه ممنون میشم نوکرم.
fateme k
۱۳۹۹/۵/۱۸
عالی‌ترین وانگیزشی‌ترین ومفیدترین کتابی ک امسال خوندم واونو ب افرادی ک ناامید شدن از تلاش کردن توصیه میکنم.
فرشاد گنجه
۱۴۰۲/۵/۲۷
نمونه یک انسان قوی و با دیسیپلین، پیشنهاد میکنم حتما این کتاب را در جهت پیشرفت و تغییر مثبت در زندگیتون بخوانید
مرتضی سعیدی
۱۴۰۲/۵/۵
ترجمه بده و کاملا مشخصه که از گوگل ترنسلیتور استفاده کرده، توصیه میکنم از ترجمه دیگری استفاده کنید
مشاهده همه نظرات 55

راهنمای مطالعه کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی

برای دریافت کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.