معرفی و دانلود رایگان PDF رمان سهم دیگری

عکس جلد رمان سهم دیگری
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی رمان سهم دیگری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان سهم دیگری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان سهم دیگری

اریک امانوئل اشمیت پس از انتشار نمایشنامه "خرده جنایت های زناشوهری" برای مخاطب ایرانی نامی شد کاملاً شناخته شده و کتاب های ترجمه شده اش مشتریان خاص خود را پیدا کرد. شمار زیادی از کارهای او تا کنون توسط مترجم های متفاوت در ایران ترجمه شده اند. دو اثر «اسکار و بانوی صورتی» و «مسیو ابراهیم و گل های قرآن» در ایران به خوبی شناخته شده اند و چندین بار توسط مترجم های متفاوت ترجمه شده اند. تکنیک غافلگیر کردن مخاطب در صفحات آخر داستان تکنیکی است که اشمیت به خوبی به آن وارد است و به کار می برد. داستان های او علاوه بر سرگرم کردن عمیق و پر معنا هستند.
سهم دیگری، طولانی است و پرحجم. اما در آخر سوالی جدی در مقابل خواننده قرار می دهد، ما کیستیم و چه هستیم!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان سهم دیگری
نویسنده
مترجمسیامند زندی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات526
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات رمان سهم دیگری

خانم کتابخوار
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
این کتاب یک روایت متفاوت از زندگی هیتلره. شاید اگر یه کتاب می‌دادن بهم و می‌گفتن زندگی هیتلره و بخونش خوشم نمی‌اومد! حس می‌کردم خشک و کسل کننده س. اما خلاقیت امانوئل اشمیت در نوع روایت زندگی هیتلر واقعا قابل تحسینه. نویسنده رو به واسطه‌ی تله تئاتری که قبلا از تلویزیون پخش شده بود می‌شناختم. خرده زن جنایتهای و شوهری. تله تئاتری که سالها پیش از شبکه چهار پخش شد و باعث شد ذهنیت خوبی نسبت به امانوئل اشمیت پیدا کنم. سهم دیگری با دو عنوان ترجمه شده عنوان دیگه برای این کتاب آدولف دو زندگی هست. من کتاب رو با ترجمه‌ی سیامند زندی خوندم و ترجمه‌ی دیگه رو ندیدم که بخوام ترجمه‌ها رو مقایسه کنم. اما در مورد داستان، دو روایت به صورت موازی از زندگی هیتلره یکی از این روایت‌ها واقعی و دیگری تخیلیه. در روایت واقعی هیتلر در آزمون مدرسه هنر پذیرفته نمی‌شه و چون خودش رو شخص با استعدادی می‌دونسته و دیگه هم امکان شرکت در این آزمون رو نداشته خیلی سرخورده می‌شه اما در روایت تخیلی هیتلر در آزمون ورودی پذیرفته می‌شه. تقریبا اواسط داستان کسل کننده می‌شه و اما اونچه که نویسنده در انتهای داستان به عنوان موخره نوشته هم بسیار قابل تأمله.
F.Namazi
۱۴۰۲/۱/۱۵
نویسنده در این اثر خود به دو زندگی مختلف از شخصیت آدولف هیتلر می‌پردازد و در روایتی جذاب سعی دارد به این پرسش پاسخ دهد که اگر آدولف هیتلر، بزرگ‌ترین جنایتکار جنگی قرن بیستم پیش از ورود به ارتش در دانشکده هنرهای زیبای وین پذیرفته می‌شد، چه سرنوشتی می‌داشت؟ در عالم هنر به کجا می‌رسید و رفتارش با و و خانواده، هنرمندان، منتقدان شاگردانش چگونه می‌بود؟ “هیتلر”. کسی که آرزوی این را داشت که روزی در دانشگاه هنرهای زیبای “وین” تحصیل کند یک نقاش معروف شود. اگر او از طرف دانشگاه وین پذیرفته می‌شد، شاید تاریخ بسیار متفاوت میشد.
Anahita
۱۴۰۲/۱/۱۸
اگر شناختی ازین نویسنده زبر دست و دوست داشتنی نداشتم با دیدن عنوان کتاب که در مورد شخصی مثل هیتلر و جنایات او بود هرگز ترغیب به خواندنش نمی‌شدم اما واقعا کنجکاو بودم دیدگاه اریک امانوئل اشمیت رو در این رابطه دریابم و باید بگم بار دیگر شیفته زیبایی اندیشه و قلم او شدم. ‌ روایت آن هیتلر دیگری که (به دلیل شرایط محیطی و عاطفی متفاوت) با تخیل این نویسنده توانا به تصویر کشیده شده بود برایم پر کشش و خواندنی بود. خصوصا جریان یازده و نیم که... نه دیگه بهتره خودتون بخونید و امیدوارم مثل من از این رمان جذاب لذت ببرید.
Parvane Saki
۱۳۹۸/۶/۲۱
با ترجمه دیگری خونده بودم به نام آدلف - ه دو زندگی به نظرم اون ترجمه زیباتر بود. نویسنده بسیار عالی لحظه لحظه زندگی این دو شخصیت رو پیش میبره و با اینکه سرنوشت یکی معلوم بود اما باز هم برام جالب و پرکشش بود. هرچند با کلیت موضوع موافق نیستم چون در یک آدم نرمال شکست میتونه باعث پیروزی بعدی بشه اما در این مورد خاص موجب فوران خشم فروخورده شد. تفاوت سرنوشت این دو انسان در رد یا قبولی رشته هنر نبود بلکه در آشنایی یا با روان پزشکی ماهر بود.
جواد رحیمی
۱۴۰۰/۱/۲۱
کتابی بسیار عالی برای که نگاهی متفاوت از زندگی ارائه می‌ده.
این کتاب با بررسی زندگی هیتلر واقعی و خلق هیتلری خیالی که در مدرسه عالی هنر پذیرفته شده، نشون می‌ده که امکان تبدیل شدن به فرشته یا دیو در وجود همه ما انسان‌ها نهفته هست. و این شرایط و انتخاب‌های ما در زندگی هست که به هرکدوم این‌ها رنگ حقیقت می‌بخشه.
کاربر gh
۱۳۹۷/۱/۸
به شخصه قسمت‌های مربوط به شخصیت احتمالی ساخته پرداخته ذهن نویسنده رو نخوندم اصلا جذابیت نداشت. نویسنده در ابتدا برای‌ جذب خواننده، در هر دو نوع شخصیت پردازی به حاشیه‌های جنسی بیشتر پرداخته بود. در حالی که می‌توانست با بهره گیری از نظریه‌های روانشناسی دوران کودکی او، به تحلیل دقیق تر شخصیت هیتلر بپردازد.
غلامرضا نجم الدینی
۱۳۹۴/۱/۲۰
است که‌ای کاش هیتلر در کشتار تمام سرکرده‌های پست یهودی موفق میشد نه مردم ساده یهود که این سرکردگان شیطان صفت هر ثانیه باعث داغی بر دل مردمفلسطین میشوند وروز بروز به این کار معتادترند نابود باد اسراییل
معصومه جلالی
۱۴۰۰/۴/۳۱
فکرش هم نمی‌کردم زندگی نامه هیتلر رو در قالب داستان بخونم. واقعا شاهکار بود. کتابی با قلمی بسیار قدرتمند. خوندن کتاب رو به همه توصیه می‌کنم. ترجمه کتاب هم حرف نداره
سارا ایرانی
۱۳۹۶/۱/۲۸
بابا این دیگه چیه. عالی به معنی واقعی. از اینکه مترجم محترم سانسور نکردن کتابشونو و البته در نشر هم این اتفاق نیفتاده واقعا ممنونم.
azade sadaghi
۱۳۹۴/۸/۲
کتاب دارای کشش فوقالعاده ای,اینکه یک شخصیت رو به دو گونه به طور همزمان توصیف میکرد برام تازگی داشت. خوندنش رو ب دوستان توصیه میکنم
mah mahi
۱۳۹۴/۴/۱
با سلام خیلی دوست داشتم این کتاب و میخوندم اما واسه گوشی خیلی سخته فونتش با بقیه کتابهای کتاب راه فرق میکنه و خوندن و سخت میکنه لطفاً رمانهای تاریخی هم بذارین البته نه با این فونت ممنون
Fateme Edrissi
۱۴۰۲/۶/۱۴
صرفا چون کتاب خرده جنایت‌های زناشویی را از میان کتاب‌های ایشان خوانده بودم تصمیم گرفتم این اثر را مطالعه کنم
که متاسفانه با سلیقه بنده جور نبود و نیمه کاره رها شد
نسترن مختاری
۱۳۹۵/۱/۱۹
من این کتابو هنوز نخوندم ولی حتما میخونم چون قلم و نگاه اشمیت را خیلی دوست دارم. اگر ممکنه نمایشنامه مهمانسرای دو دنیا رو هم بذارید تو سایت
کوثر خلیلی
۱۳۹۹/۲/۲
بسیار جذاب بود، خیلی تشویقم کرد که دنبال منابع تاریخی بیشتری بگردم و اطلاعاتمو زیاد کرد، هرگز اینقدر واضح تاثیر هیتلر در سرنوشت جهان رو حس نکرده بودم
بابک پیراسته
۱۳۹۶/۸/۱
عالییییییی. این کتاب هر طور دیگه‌ای ترجمه میشد قطعا از بین میرفت. کار مترجمش حرف نداره. غلط املایی هم نداره در کل محشره
مشاهده همه نظرات 71

راهنمای مطالعه رمان سهم دیگری

برای دریافت رمان سهم دیگری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.