معرفی و دانلود کتاب سوء تفاهم

عکس جلد کتاب سوء تفاهم
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سوء تفاهم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سوء تفاهم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سوء تفاهم

کتاب سوء تفاهم نوشته‌ی آلبر کامو، درباره‌ی پسری به نام ژان است که بعد از بیست و پنج سال دوری از خانواده‌اش و زندگی در غربت، به کشور خود برمی‌گردد و به مسافرخانه‌ای می‌رود که مادر و خواهرش در آنجا کار می‌کنند و اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد.

ژان بعد از ورود به مسافرخانه متوجه می‌شود که بعد از گذشت این همه سال، خانواده‌اش در لحظه ورودش، او را نشناخته‌اند. مسافرخانه‌ای که در واقع محل کشتن افراد ثروتمند توسط مادر و خواهر اوست. آن‌ها بعد از به قتل رساندن مسافران ثروتمند اموالشان را برمی‌دارند تا به آرزویشان که یک زندگی رویایی است، برسند.

همسر ژان از او می‌خواهد که خیلی راحت و ساده به خانواده‌اش بگوید "من آمدم". "ژان" که در ابتدا همین تصمیم را داشته، بعد از برخورد سرد خانواده‌اش، تصمیمش تغییر می‌کند و به زنش می‌گوید: "بله [همین تصمیم را گرفته بودم]، اما فکر من پر از تصوراتی بود که نابود شدند، زیرا به جای استقبال گرم آن‌ها، تنها در مقابل پولم یک آبجو دادند و این اتفاق باعث شد که خودم را به آن‌ها معرفی نکنم. اما تصمیم ژان، فاجعه بزرگی را به بار آورد.

این خلاصه‌ای بود از اتفاقات نمایشنامه سوء تفاهم (The Misunderstanding) که خود آلبر کامو (Albert Camus)، آن را در یکی دیگر از‌ آثارش آورده است. در واقع کارل هاشک، قهرمان نمایشنامه وقتی به جستجوی مادر و خواهرش به مسافرخانه می‌رود، نمی‌خواهد مثل مردم عادی رفتار کند و بگوید: «من آمدم، پسرتان!» می‌خواهد به طرز دیگری – مخصوص به خودش – این کار را بکند. به طرزی که خودش هم نمی‌داند چیست.

این نمایشنامه‌ی سه پرده‌ای مثل آثار دیگر آلبر کامو، دیدگاهی است بر مطالب مربوط به فلسفه‌ی اگزیستانسیالیسم، از جمله، آزادی انسان، پوچی و بیهوده بودن زندگی، اضطراب و دلهره انسان معاصر، موقعیت‌های اجتناب ناپذیر و…

با آلبر کامو بیشتر آشنا شویم:

آلبر کامو داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و مقاله‌نویس فرانسوی قرن بیستم است که به خاطر سه رمان و دو مقاله فلسفی به نام‌های بیگانه، طاعون و سقوط مقاله‌های فلسفی اسطوره سیزیف و انسان طاغی شناخته شد و در سال 1957 میلادی جایزه نوبل ادبی دریافت کرد.

در بخشی از کتاب سوء تفاهم می‌خوانیم:

مادر: روز به خیر آقا. اطاقتان حاضر است.
ژان: خیلى تشکر مى‌کنم، خانم.
(مادر مى‌نشسند)
مادر: (به مارتا) پرسشنامه را پر کردى؟
مارتا: بله تمام شد.
مادر: مى‌توانم ببینمش؟ مرا خواهید بخشید آقا! چون شهربانى دقیق و سختگیر است. آهان... ! نگاه کنید، دخترم یادش رفته است بنویسد که شما براى هواخورى و معالجه اینجا آمده‌اید، یا براى کارهایتان، یا به عنوان یک مسافر جهانگرد.
ژان: فکر مى‌کنم موضوع جهانگردى در میان است.
مادر: لابد براى دیدن صومعه؟ خیلى از صومعه ما تعریف مى‌کنند.
ژان: راستش، براى من هم از آن چیزهایى گفته‌اند. گذشته از این، من مى‌خواهم این سرزمینى را که زمانى مى‌شناختم و از آن بهترین خاطرات را دارم، از نو ببینم.
مادر: مگر شما اینجا زندگى کرده‌اید؟
ژان: نه، اما مدت‌ها پیش فرصت این را یافتم که از اینجا عبور کنم. فراموشش نکرده‌ام.
مادر: وانگهى شهر ما، شهر کوچک قشنگى است.
ژان: درست است؛ چون من خیلى از آن خوشم مى‌آید. و از وقتى که در آن هستم خودم را کمى در خانه خودم حس کرده‌ام.
مادر: خیال دارید خیلى اینجا بمانید؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سوء تفاهم
نویسنده
مترجمجلال آل احمد
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات88
زبانفارسی
شابک978-600-94421-8-8
موضوع کتابنمایشنامه
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سوء تفاهم

حامد ح
۱۳۹۹/۱/۱۷
فرزند کشی و پسر کشی مضمونی است که در خیلی از نمایشنامه‌ها و اسطوره‌ها وجود دارد. این بار فرزند به دست مادر و خواهر کشته می‌شود. ساختار و مضمون نمایشنامه سوتفاهم ما را به تاتر یونان باستان می‌برد‌.
سیامک سلطانی
۱۳۹۹/۱۲/۲۶
شوخی نابجایی که در این نمایشنامه جاگذاری شده، حقایقی در مورد خودخواهی‌های آدمی بیان میکند که رابطه عاشقانه هم نوعی خودخواهی در آن به حساب می‌آید.
فاطمه حکیمی
۱۴۰۲/۱/۸
کامو با اینکه نویسنده‌ی سبک پوچی هست اما ما ته قلمش امید رو میتونیم پیدا کنیم، امید به زندگی بهتر و رهایی. قلمش فوق العاده.
جواد رحیمی
۱۴۰۰/۲/۱۳
کتابی عالی که زبانی ساده و عامیانه به پوچی زندگی و مرگ می‌پردازد.
نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۱/۱
شخصیت‌هایی که لقمه رو دور سر خودشون می‌چرخونن و داستانی پیچیده رو رقم می‌زنن...
فرناز فتحنایى
۱۴۰۰/۷/۱
از نمایشنامه هاى مورد علاقه امه. خوندنش رو پیشنهاد میکنم
Matin Nahvi
۱۳۹۹/۱۱/۷
بهتر نمایشنامه ایی که تا الان خوندم
سها ع
۱۳۹۹/۷/۲۶
خوندن این نمایشنامه رو پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب سوء تفاهم

برای دریافت کتاب سوء تفاهم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.