معرفی و دانلود کتاب خود درونی: تاثیر شخصیت پنهان در زندگی

عکس جلد کتاب خود درونی: تاثیر شخصیت پنهان در زندگی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خود درونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خود درونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خود درونی: تاثیر شخصیت پنهان در زندگی

تاد هرمان در کتاب خود درونی راز موفقیت رهبران و ورزشکاران بزرگ دنیا را برای شما فاش می‌کند! این اثر که از پرفروش‌ترین‌ها در وال استریت ژورنال محسوب می‌شود، راهنمایی‌هایی کاربردی به شما ارائه می‌دهد تا کمبود اعتماد به نفس و منفی‌نگری را کنار بگذارید؛ این کتاب فوق‌العاده به شما این قدرت را می‌دهد که به بهترین خودتان مبدل شوید.

درباره‌ی کتاب خود درونی:

تنها یک نفر در زندگیتان وجود دارد تا شما را به هدفتان نزدیک کند یا کاری کند که به طور کل از آن دور شوید: خود شما! آن شخص درون شما وجود دارد، فقط باید او را بشناسید. در بسیاری از مواقع ما از توانایی‌هایی خود استفاده نمی‌کنیم و وقتی علت این کار را جستجو می‌کنیم دلیلی برای آن پیدا نمی‌کنیم. اکثر ما آروزهای جسورانه و بلندپروازی خود را کنار گذاشته و مدام تنش و استرس‌های درونی را تجربه می‌کنیم. دلیل این امر آن است که ما نمی‌توانیم بدبینی را کنار بگذاریم و خودمان را در مسیر رسیدن به خواسته‌هایمان ببینیم.

تاد هرمان (Todd Herman) متخصصی برجسته و مشهور در دنیاست که با الهام از زندگی رهبران، کارآفرینان، مدیران و ورزشکاران موفق جهان و تجربیات شخصی خودش با کتاب خود درونی (The Alter Ego Effect) به شما کمک می‌کند تا بهترین خودتان را پیدا کنید. هرمان می‌دانست درونش فردی با اعتماد به نفس و باهوش وجود دارد که می‌تواند به دیگران کمک کند تا نتایج بهتری در زندگی خود بگیرند. راهکارهای هرمان یکی از موثرترین روش‌ها برای کشف توانایی‌های واقعی شماست.

همه‌ی ما در زندگیمان با چالش‌های بزرگ و کوچک بسیاری مواجه هستیم؛ نکته‌ای که در این امر اهمیت دارد این است که چگونه بتوانیم به این سختی‌ها غلبه کنیم و پیروزمندانه از این چالش‌ها خارج شویم. چگونگی روبه‌رو شدن با مشکلات باعث می‌شود تا قهرمان درونی خود را پیدا کنیم و در نهایت مسیر رسیدن به موفقیت، آرامش، خلاقیت و قدرت را طی کنیم. کتاب خود درونی، تاثیر شخصیت پنهان را در زندگی بررسی می‌کند و مطمئناً ایده‌های دگرگون کننده زیادی به‌ شما می‌دهد، حتی اگر این ایده‌ها متعلق به تجربیات افراد دیگر باشد.

این یک کتاب انگیزشی - شعاری پر از ایده‌های آبکی که از سایر کتاب‌های «کمک به خود» استفاده کرده‌اند، نیست. این کتابی با یک «دکمه‌ی آسان» تعبیه شده نیست. هیچ نقشه‌ی گنجی با مقدار زیادی سکه‌ی طلا در این اثر وجود ندارد؛ کتابی برای رفع چالش‌های زندگی نیست. کتاب خود درونی برای افرادی است که کارهای سخت را انجام می‌دهند. این بخشی از شماست که وقتی انتظار دارید ظاهر می‌شود و به شما نشان می‌دهد که در مواقع لزوم چگونه باید ظاهر شوید.

نکوداشت‌های کتاب خود درونی:

- من از استراتژی‌های دقیق این کتاب برای پیشرفت در ورزش استفاده کردم. این دقیقا همان کاری‌ست که متخصصان نخبه برای پیروزی انجام می‌دهند. (فرانک شامروک، ورزشکار و کارآفرین)

- نظر اول من: این کتاب قصد تغییر ذهن و زندگی را دارد. نظر دوم من: چگونه می‌توانم این کتاب را به دست همه مشتریانم برسانم؟! (جی جی ویرجین، مربی بدن سازی و تغذیه)

- سرانجام کتابی برای تسخیر چالش‌هایی که هنگام انجام کارهای سخت پیش می‌آمد! (برایان اسمیت)

من این کتاب را دوست دارم! صفحه اول من را مجذوب خود کرده بود. خیلی هوشمندانه، بسیار کاربردی و واقعا الهام بخش. (جی شتی، سخنران انگیزشی و نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)

کتاب خود درونی مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید به هدف خود دست پیدا کنید و به مشکلات زندگی غلبه کنید، خواندن کتاب حاضر را از دست ندهید. همچنین خواندن این اثر به افرادی که به دنبال بازنگری در شیوه‌ی زندگیشان هستند نیز توصیه می‌شود.

تاد هرمان را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده، مشاور تجاری و کارآفرینی است که به مدت 22 سال موسسه آموزشی‌اش توانسته به افراد موفق و جاه‌طلب در تجارت و ورزش کمک کند تا به اهداف خود دست یابند و از روند کارشان لذت ببرند. تاد هرمان (Todd Herman) تاکنون دوبار موفق به کسب عنوان برتر «برنامه جهانی مهارت و رهبری سال» شده و در مجلات معتبری همچون Sky Business News، Inc Magazine و CBC National News فعالیت‌هایش بازتاب داده شده است.

جملات برگزیده کتاب خود درونی:

- دگرخود ابزاری مفید برای کمک به شما، من و دیگر افراد است تا بتوانیم زندگی را با انعطاف بیشتری مدیریت کنیم.
- خود اصلی جایی است که امکانات آنجا هستند. این هسته‌ی ژرف درونی، جایی‌است که نیرویی خلاق منتظر است تا توسط قدرت اراده فعال شود.
- محققان دریافته‌اند که «فعال‌سازی خودِ سرکوبگر» و «فعال‌سازی خودِ قابل گسترش» کلیدهایی برای کامیابی سریع در رسیدن به اطمینان و شجاعت بیشتر هستند.
- وقتی خود را بی‌حوصله، مضطرب، عصبانی، حسود، آشفته و هراس‌ناک می‌بینید، نمی‌توانید به‌خاطر وجود این احساسات، قوی، واضح و روشن فکر کنید و نمی‌توانید کنترل درستی بر امور داشته داشته باشید.

در بخشی از کتاب خود درونی می‌خوانیم:

من سال‌ها وقتم را صرف کار کردن با ورزشکاران کردم قبل از اینکه بفهمم آنچه که قبلاً استفاده می‌کردم که به من برتری دهد و سطح عمل‌کردم را بالاببرد، در واقع چیزی بود که سایر ورزشکاران نیز از آن استفاده می‌کردند. من با یکی از مراجعینم در حال صحبت کردن بودم، او شناگری بود که هدفش حضور در تیم شنای المپیک بود، او به من گفت زمانی که درون استخر می‌پرد به ورژن دیگری از خودش تبدیل می‌شود.

نکته‌ای در مورد صحبت‌های او وجود داشت که باعث شد من مکث و مدتی فکر کنم، خیلی جالب بود. چیزی که او گفت، کاملاً مشابه ورزشکاران دیگری بود که طی این سال‌ها به من مراجعه کرده بودند؛ اما تا این لحظه، توجه یا دقت نکرده بودم. من مشروح یادداشت‌های همه مراجعینم را نگه داشته‌بودم، بنابراین پس از اینکه او این «نسخه‌ی متفاوت» از خودش را برایم تعریف کرد، به دنبال یادداشت‌های قدیمی و فایل‌های رایانه‌ای مشابه با صحبت‌های او گشتم.

در کمال تعجب، آن‌هایی که موارد مشابه را گفته بودند یک یا دو نفر نبودند، بلکه تعداد زیادی از مشتریانم با این گونه موارد روبه‌رو شده بودند.

آن‌ها آن را «دگرخود»، «هویت نهان» یا هر چیز دیگری نمی‌نامیدند. برخی مانند شناگر المپیک آن را «نسخه‌ی متفاوتی از خودم» نامیده بودند. برخی دیگر گفتند مایلند وانمود کنند شخصیتی از داستان‌ها یا فیلم‌ها هستند، مانند وولورین. بسیاری از ورزشکاران شخصیت‌های کمیک یا شخصیت‌های ابرقهرمانان یا قهرمانان ورزشی را به عنوان شخصی که خودشان را به جایش تصور می‌کردند، عنوان کردند.

مانند هر داستان خوبی، اگر یک قهرمان وجود داشته باشد، یک دشمن هم در سایه‌ها کمین کرده است. و از آن جا که جهت شما به سمت «منفی یا درد» تنظیم شده است، دشمن از آن تغذیه میکند و شما را با شک، نگرانی، خود داوری، کناره گیری و ترس پر میکند. همه اینها می‌توانند باعث شوند شما نتوانید با توانایی هایتان در زمین بازی خاصی حضور بیابید و در بعضی موارد در هیچ میدانی نتوانید ظاهر شوید. در اصل، کاملا از این میدان کناره گیری می‌کنید یا از درخشش همه توانایی هایتان جلوگیری می‌کنید. دلیل این امر این است که نیروهای قدرتمند مخفی دشمن، شما را مورد اصابت حمله‌های خود قرار داده‌اند تا شما را به دام بیندازند و به درون دنیای پرتلاطم خود بکشانند..

فهرست مطالب کتاب

فصل اول - لحظه‌ی باجه ‌تلفن شما چیست؟
فصل دوم - منشاء دگرخود
فصل سوم - قدرت اثر دگرخود
فصل چهارم - دنیای عادی
فصل پنجم - نقطه‌ی عطف خود را پیدا کنید
فصل ششم - نیروهای پنهان دشمن
فصل هفتم - بیرون کشیدن دشمن از سایه‌ها
فصل هشتم - قدرت داستان شما
فصل نهم - دنیای فوق‌العاده‌ی خود را انتخاب کنید
فصل دهم - قدرت یک مأموریت
فصل یازدهم - تعریف ابرقدرت‌ها و نام‌گذاری آن‌ها
فصل دوازدهم - زندگی کردن درون دگرخود
فصل سیزدهم - داستان مبدأ قهرمان
فصل چهاردهم - دگرخودِ خویش را با یک توتم یا دست‌ساز فعال کنید
فصل پانزدهم - امتحانات، آزمایشات، مشت محکم
فصل شانزدهم - دیدگاه‌ها، تکالیف، پژوهش‌ها و ماجراجویی‌ها
سپاس‌گزاری‌ها
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خود درونی: تاثیر شخصیت پنهان در زندگی
نویسنده
مترجممهناز شجاعی
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۹۴
زبانفارسی
شابک978-622-247-496-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خود درونی

Leyla Kh
۱۴۰۱/۵/۳۱
زندگی واقعاً سخت است. مسئولیت‌های مختلف زیادی بر روی دوشمان قرار دارند. نقش‌های متفاوت زیادی در زندگی داریم؛ و جبرهای دائمی جامعه، دین، خانواده‌ها، هم‌تیمی‌ها، همکاران، دوستان و افراد دیگر ما را به سمت یک عمل خاص سوق می‌دهند. این‌ها به شکل انتظارات، قوانین و قضاوت‌هایی در مورد نحوه عملکردمان، آنچه ما مجاز به دنبال کردن هستیم، آنچه باید داشته باشیم و آنچه باید باور کنیم تصور می‌شوند.
وقتی خود را بی‌حوصله، مضطرب، عصبانی، حسود، آشفته و هراسناک می‌بینید، نمی‌توانید به خاطر وجود این احساسات، قوی، واضح و روشن فکر کنید و نمی‌توانید کنترل درستی بر امور داشته داشته باشید. این مانند یک موش است که سعی در هدایت گله‌ای فیل دارد. شما نمی‌توانید به خاطر مشکلات ناخودآگاه با روشی آگاهانه و منطقی به حل امور بپردازید. اگر غریزه شما می‌گوید از این کار جلوگیری کنید، از آن جلوگیری خواهید کرد؛ اما می‌توانید از همان قدرت ناخودآگاه استفاده کنید، درون تصورات رازآلود خود حرکت کرده و روزنه‌ای پیدا کنید. سپس با کمی تمرین، غریزه‌ای را که بررسی می‌کردید تغییر دهید. برای ما این یک خوش‌شانسی است، چرا که تحقیقات و علوم نشان می‌دهند این رویکرد به مراتب بهتر است.
این کتاب را به تمام کسانی که در زندگی به دنبال موفقیت هستند پیشنهاد می‌کنیم.
محمد امین پیشدار
۱۴۰۱/۶/۸
کتاب پنج پل برای پیشرفت و داشتن لحظات تاثیرگذار ارایه می‌کنه. و شامل گام‌های عملی برای تغییر رویکرد و نگرش در زندگی ه. شاید تصور کنید که تا الان هم سعی در انجام همین کارها می‌کردید ولی نکته این جاست که این کتاب ابزارهایی را برای تقویت هر چه بیشتر آن توضیح می‌دهد. البته اطلاعات درون کتاب تکرار شده و که میشد از این موارد چشم پوشی کرد کتاب رو خلاصه تر نوشت. هدف اصلی این کتاب تشویق خواننده‌ها برای تفکر در مورد خلق ایده‌های جدید برای رشد است. ولی در نظر بگیرید که این کتاب همان حرف‌های قانون جذب است ولی با پوششی متفاوت. به نظرم دوره‌ی کتاب‌های قانون جذبی تمام شده و خواننده‌ها اینجور کتاب‌ها رو رها کنند و بجاش به علم و داده‌ها روی بیارن. البته این را هم بگوییم که هم روایت و هم علم، هر دو نیاز است. برای دوستداران همچین کتاب‌هایی باید بگم که اگه فقط قراره در زندگی‌تان یک کتاب بخونید، اون کتاب همینه. این کتاب شما رو از اول می‌سازد. در این کتاب تاد شما رو به سفری هیجان انگیز می‌بره تا نقاط قوت و قدرتی را که نمی‌دانستید دارید، کشف کنید. با ایجاد «آلتر ایگو» در خود، می‌توانید از آن قدرت‌ها و توانمندی‌ها استفاده کنید تا کارهایی را انجام دهید که قبلاً نتوانسته‌اید آن‌ها را انجام دهید. نویسنده تاکید می‌کنه که برای فعال سازی «آلتر ایگو» باید برای خود یک آیین فعال سازی تعریف کنید. یکی از دلیل انتخاب من برای این کتاب پیشنهاد آن در پادکست‌های مختلف بود، البته الان از مطالعه این کتاب ناراضی نیستم ولی در کل کتابی که داخلش فکت و داده نداشته باشه رو نمی‌پسندم. عمر محدود و زمان کم، پس باید بطور هوشمندانه از عمرمان استفاده کنیم.
Mm
۱۴۰۱/۵/۲۸
من فقط موندم چطور تا کتاب رایگان شد خوندید و نظر دادید 300 صفحه رو 😁😁😁
ماشالا،،
من نصفه خوندم یکم گنگ نمیدونم مال کتاب یا ترجمه ولی فک کنم منظور دگر خود همون ضمیر ناخوداگاه مون هست،،،
همون مثال که باب شده همه جا قله که ما فقط نوک قله میبینیم 😁😁😁
یا اینکه مثلا میخوای نقاش بشی فک کن مثلا
پیکاسویی واقعا مگ میش انقد راحت باش،،،
چون شخصیتایی که گفته خارجی ان یکم شاید ملموس نیس واس ادم،،،
شایدم کلا دارم اشتباه میزنم 😁😁😁
ولی ما در هرموقعیت یه نقاب داریم و این مشخصه،، باید از نقابای ادمای مشهور و توانمند استفاده کنیم شاید این میگ
ترنم ضیاء
۱۴۰۱/۶/۲۹
«کتاب تنها دوستی است که تورا انطور که واقعا هستی میبیند و قبولت دارد» یه کتاب خوب گاهی عامل موفقیت چندین نفر میشود اگر انگیزه حرکت به جلو را دارید و نمیتوانید این کتاب به شما کمک میکنه که ایرادات کار خودتون رو بر طرف کنید مثال کمبود اعتماد به نفس، بدبینی، نا امید شدن و غیره و غیره در تمام مدت احساس میکنید در کنار روانشناسی هستید که سال هاست او دوست شماست و دوستانه در حال کمک به شماست من نتنها این کتاب رو به شما پیشنهاد میکنم بلکه پیشنهاد میکنم این کتاب رو به عزیزانتون هم هدیه بدید
Mahla Lotfinejad
۱۴۰۱/۶/۵
در کتاب "خود درونی" نکته‌های خاصی گفته شده که هرکسی بهش اهمیت نمیداده...
اما در مقایسه با کتابهای ژانر مشابه مطالب کتاب اثر بخشی چندانی (حداقل برای من) نداشت...
زیاد موضوع اصلی رو تشریح نکرده و بیشتر اشاره مختصری درباره درون کرده بود...
و اینکه کتاب پر از اشتباهات گرامری بود و میشه گفت به خوبی ترجمه نشده.
Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۱۶
کتاب خوبی بود برای از آن دسته افراد که به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند مناسب است و البته کا ارزش خواندن دارد محتوایی که داشت که خسته کننده نبود ولی برای موفق شدن باید تلاش کرد و نکته له نکته اصولی که گفته شده را عمل کرد چرا که تنها خواندن هیچگاه کفایت‌نمیکند
Ali davoodvand
۱۴۰۱/۶/۲۳
سلام و درووود عزیزان
کتاب خود درونی هنوزمطالعه نکردم ولی در واقع اینطور ک از سبک و سیاق موضوع کتاب پیداست در باب یافتن خود، درون و رسیدن به آگاهی و کمال معنوی اشاره داره فکر میکنم ک توضیح بده باز هم ممنون از کتاب راه 💜
محمدعلی ناطقی
۱۴۰۱/۵/۲۹
باسلام
این کتاب باشیوایی وتاثیرگذاری خاصش من راجذب خودکرد.
این کتاب بیشتر برای کسانی هستش که در زندگی روزمره و حرفه‌ای و غیره با مشکلاتی مثل استرس (و سایر عواطفی که ممکنه روی عمکرد فرد در لحظات مهم تاثیر بذاره) درگیر هستن.
Mahsa Saeedi
۱۴۰۱/۵/۲۹
ی کتاب عالی که خیلی دوستش داشتم نویسنده کتاب به طرز فوقالعاده روشن مارا با خودمان وتوانایهایمان وانچه خود درونیمان را اشکار می‌سازد مارا راهنمایی می‌کند پیشنهاد می‌کنم حتما مطالعه کنید
Haniyeh
۱۴۰۱/۶/۷
به ما کمک میکنید خود درونی مان را بشناسیم و با آن کنار بیایم و چگونه برای بهتر شدن مان تلاش کنیم. و یاد میگیریم خود درونی مان چقدر ارزشمند و همه چیز از خود مان شروع میشود
عادل آتشین
۱۴۰۱/۵/۲۶
بُعد ناشناخته یی از روان و شخصیت انسان که در مواقع حساس و نیاز به تغییر، شناختن آن اجتناب ناپذیر است و این کتاب این شناخت را رقم میزند
ممنون از کتابراه
Yadollah nakhaei
۱۴۰۱/۵/۲۸
برای شروع شخصی که هیچ گونه اطلاعاتی در مورد درون گرایی و روان شناسی ندارد این کتاب میتواند بسیار کمک. به خواننده کند و کتاب خوبی له نظر میرسد
فاطمه عبادی
۱۴۰۱/۵/۲۷
هر چی انسان بیشتر خودشو بشناسه و باور کنه بهتر میدونه از زندگی چی میخواد و در نتیجه موفق تر میشه... شناخت خود و اعتماد به اون شجاعت میاره
تکتم اصغری
۱۴۰۱/۶/۳۱
فقط مثال آورده. اصلا مطلب قابل ارایه‌ای نداره. دیگه این مدل کتاب نوشتن طرفدار نداره. یه وقتی کتاب‌های زرد روانشناسی با کلی مثال خواننده داشت
Mohamad aga Hosaini
۱۴۰۱/۶/۳۱
کتاب بسیار عالی ست
اما ترجمه کمی گنگ و پیچیده است
اگه این کتاب رو با ترجمه روان تری قرار بدید حتماً اونو هم میخرم.
ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۵۰

راهنمای مطالعه کتاب خود درونی

برای دریافت کتاب خود درونی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.