معرفی و دانلود کتاب ترک عادت قضاوت نادرست

عکس جلد کتاب ترک عادت قضاوت نادرست
قیمت:
39900 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ترک عادت قضاوت نادرست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ترک عادت قضاوت نادرست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ترک عادت قضاوت نادرست

کتاب ترک عادت قضاوت نادرست به قلم گابریل برنستین، درباره‌ی قضاوت‌های نادرست است که می‌تواند زندگی انسان‌ها را تخریب کند، قضاوت‌های غلط و نادرست باعث جدایی انسان‌ها از عشق می‌شود.

گابریل برنستین (Gabrielle Bernstein) در کتاب چرخه قضاوت نادرست (Judgement Detox) به شما می‌گوید که باید راهکارهایی را انجام دهید تا به دام قضاوت نادرست نیافتید زیرا این چرخه مانند چرخه‌ی اعتیاد است و زمانی که گرفتار آن می‌شوید، بیرون آمدن از آن دشوار می‌شود.

گابریل شیوه‌ها و راهکارهایی به شما ارائه می‌دهد تا خود را از قضاوت منفی دور کنید. هم‌چنین نحوه رهایی از افکار مخرب و ناراحت‌ کننده را در زمان‌هایی که احساس می‌کنید مورد قضاوت نادرست قرار گرفته‌اید را به شما می‌گوید.

گابریل برنستین در این کتاب تعریف رک و راستی از قضاوت نادرست ارائه می‌دهد: جدا افتادن از عشق. او معتقد است درست در لحظه‌ای که خود را متفاوت از دیگران می‌بینید، گرفتار نظام باور کاذب می‌شوید و از طبیعت خود فاصله می‌گیرید که همان عشق است. شما در اعماق وجودتان دوستدار، مهربان و پرمحبتیم. گابریل برنستین در جای ‌جای این کتاب این واقعیت را عشق نام‌ گذاشته است.

جدایی از عشق باعث و بانی همه چیز است. از زورگویی در زمین بازی گرفته تا نژادپرستی سیستماتیک، تعصبات سیاسی، بیزاری از غریبه‌ها و حتی تروریسم. شما در زمانه‌ای زندگی می‌کنید که دورویی و تفرقه ‌انداختن رفتاری عادی و جدایی، هنجاری عمومی شده است. وقتی احساس می‌کنید کسی به شما حمله کرده است، واکنش و جواب شما نیز حمله متقابل است. خود را مجاز به ضد حمله می‌دانید تا در برابر حمله از خود دفاع کنید که این موضوع فقط باعث جدایی بیشتر می‌شود و بر ابعاد مسئله می‌افزاید.

متأسفانه اینترنت می‌تواند این موضوع را شدت ببخشد. شما افراد گوناگون در سنین متفاوت را می‌بینید که از طریق رسانه‌های اجتماعی دیگران را تخریب می‌کنند و این نتایج فاجعه‌بار را به همراه دارد. حکایات متعدد درباره دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشجویان دانشگاه‌ها می‌خوانید و می‌شنوید که با احساس آزار و اذیت اقدام به خودکشی می‌کنند. افراد موفقی را می‌بینید که با مقایسه خود با دیگران افسرده می‌شوند.

گابریل برن اشتاین در مقام فعال در حوزه معنویات معتقد است بزرگ‌ترین کاری که برای جهان می‌تواند انجام دهد این است که به مردم کمک کند تا با عشق پیوند دوباره برقرار کنند. وقتی این تغییر را به ‌وجود می‌آورید، با فرکانس جدیدی ارتعاش پیدا می‌کنید. وقتی فرکانس خود را تغییر می‌دهید، خانواده، همسایگان و دوستان‌تان بهره می‌برند. تغییر انرژی فرد می‌تواند بر همه این کره خاکی تأثیر بگذارد و وقتی بیشتر و باز هم بیشتر عشق را مرتعش کند، ارتعاش تنفر و قضاوت نادرست ضعیف می‌شود.

دورانی که در آن زندگی می‌کنید ایجاب می‌کند به عشق متعهد شوید. شما تقسیم ‌شده، هراسان، خشمگین هستید و ضربه روحی خورده‌اید. تنها راهی که می‌توانید در این اوقات دوام بیاورید و بقا پیدا کنید این است که فرکانس خود را تغییر دهید. موضوع فقط شادی و جذب بیشتر نیست، بلکه التیام جهان است.

در بخشی از کتاب ترک عادت قضاوت نادرست می‌خوانیم:

همه ما کودکانی معصومیم که به‌ شدت ضربه روحی خورده‌ایم. ما از عشق می‌ترسیم و از قضاوت برای حمایت و حراست از خود استفاده می‌کنیم. در بسیاری موارد جدا شدن و قضاوت تنها راه‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانیم بقا پیدا کنیم. گرامی‌ داشتن راه‌هایی که به ما سلامتی و ایمنی داده‌اند، قدمی بسیار بزرگ است.

وقتی قضاوت نادرست می‌کنیم با جراحات روحی رو به‌ رو نمی‌شویم. برای اجتناب از احساس کردن جراحات روحی وانمود می‌کنیم. ما بر جراحات احساسی خود در روابط و پس موقعیت‌های اجتماعی و اقتصادی‌مان نقاب می‌زنیم. برداشت‌هایی که پیرامون خود بنا کرده‌ایم مانند نورهای کور کننده‌ای‌اند که از آن‌ها برای نورافشانی سایه‌های درون خود استفاده می‌کنیم. ما به آن‌ها متکی هستیم، زیرا بدون آن‌ها آسیب‌پذیری ما آشکار می‌شود.

ما بسیار تلاش می‌کنیم تا آسیب‌پذیری خود را پنهان کنیم؛ اما درواقع آسیب‌پذیری ما التیام پیدا می‌کند. وقتی به اندازه کافی احساس ایمنی ‌کنیم تا سایه‌هایمان را آشکار کنیم، به رهایی می‌رسیم. دیگر مجبور نیستیم از سایه‌هایمان حراست کنیم. اینگونه می‌توانیم دیواری را فرو بپاشیم که ما را از واقعیت، اصالت و عشق بی‌محابا جدا می‌کند.

با تماشای قضاوت خود اولین آجر دیوار را برمی‌داریم و به آنچه در پس دیوار وجود دارد، نظر می‌اندازیم: شرم، هراس و احساس جدایی. پرده‌برداری از احساسات راستین خود به ما کمک می‌کند جراحات روحی خود را اجر نهیم تا بتوانیم روی آن‌ها کار کنیم، وقتی قضاوت خود را ببینیم، متوجه می‌شویم که فقط دفاع در برابر جراحات روحی ما بوده است.

این ما را به اولین مرحله برای ترک عادت قضاوت نادرست رهنمون می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: ترک عادت قضاوت نادرست
مرحله 1: بدون قضاوت به تماشای قضاوت نادرست خود بنشینید
مرحله 2: به جراحت‌های احساسی بها بدهید
مرحله 3: عشق را گرامی بدارید
مرحله 4: برای اولین‌بار ببینید
مرحله 5: طناب‌ها را پاره کنید
مرحله 6: سایه‌های خود را در معرض نور قرار دهید
نتیجه: چگونه از ترک عادت قضاوت نادرست استفاده کنیم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ترک عادت قضاوت نادرست
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات159
زبانفارسی
شابک978-622-220-076-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
39900 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ترک عادت قضاوت نادرست

tahora nikpoor
۱۴۰۰/۴/۲۹
اینقدر این گابریل دوست دارم که روحش خبردار شده همه کتاباش معجزه آساست. هر مشکل هر ترسی داشته باشی حل میشه سپاسگزارم خدا، جهان هستی.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب ترک عادت قضاوت نادرست

برای دریافت کتاب ترک عادت قضاوت نادرست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.