معرفی و دانلود PDF کتاب ذهن مصرف کننده

عکس جلد کتاب ذهن مصرف کننده
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ذهن مصرف کننده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ذهن مصرف کننده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ذهن مصرف کننده

کتاب ذهن مصرف کننده به قلم پپ مارتینز، با زبانی شیوا عملکرد ذهن را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و چگونگی انتخاب یک محصول توسط آن را واکاوی می‌کند.

تصمیم‌گیری‌ها، رفتارها و نتایج حاصل آن‌ها بخش بسیار مهمی از زندگی شما را شکل می‌دهند شما می‌توانید با شناخت مغز و چگونگی کارکردهای آن، ریشه‌ی رفتارها و تصمیمات خود را بررسی کرده و مسئولیت خوب و بدهای زندگی خود را بپذیرید.

پپ مارتینز (Pepe Martinez) در کتاب ذهن مصرف کننده (The Consumer Mind: Brand Perception and the Implications for Marketers) با مهارت بسیاری، علاوه بر شکافتن دقیق مغز، ابعاد گوناگون آن را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و مدل‌های شناختی، احساسی، کلامی، ارتباطی و رفتاری آن را با زبانی ساده و روان و به صورت کاملا قابل فهم بیان نموده است.

کتاب ذهن مصرف کننده برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای تمام افرادی که در جست و جوی علم و دانش هستند، به خصوص دانشجویان و علاقمندان مسائل مرتبط با رفتارشناسی بازار و بازاریابی بسیار مفید و موثر خواهد بود. با اینکه در گذشته مسائل مختلف در حوزه‌ی رفتار مصرف کننده مورد بررسی قرار گرفته است اما جای خالی شناخت این مرکز کنترل (مغز) که منشا تمام رفتارها است کاملا احساس می‌شود.

در بخشی از کتاب ذهن مصرف کننده می‌خوانیم:

معمولا ما بیشتر نسبت به حافظه‌های شنیداری و بصری خودآگاه هستیم تا نسبت به حافظه‌های لامسه، چشایی و بویایی. با این وجود تفاوت‌های بسیار زیادی بین افراد در این زمینه وجود دارد. از زمانی که ما متولد می‌شویم (حتی دوره بارداری که در رحم مادر قرارداریم) حواس ما در حال ثبت تجربه می‌باشند. اما در زمان تولد هوشیاری وجود ندارد بلکه به تدریج اتفاق می‌افتد. زمانی که اولین خاطره را کسب کردید چند سال داشتید؟

هرچند این مطلب بین افراد متفاوت است اما اولین خاطرات بچگی ما ظاهرا در سه، چهار یا پنج سالگی شکل می‌گیرند. به این معنا که برخی از تجربیاتی که ما در دوران جنینی و در اولین سال‌های زندگی داشتیم ثبت شده‌اند اما نه به شکلی آگاهانه مثلا حس لامسه، زمانی که ما کوچک تر بودیم، چگونه ما را بغل می‌کردند را ذخیره می‌کند و اینکه آیا زمانیکه دستان ما تماس مستقیم با پوستمان داشتند، حس خوبی داشتند یا نه؟

این احساسات، ثبت شده باقی می‌مانند، حتی اگر ما به آن‌ها آگاه نباشیم و به همین خاطر است که به آن‌ها دسترسی نداریم. الگوهای منظم رفتاری مانند بغل کردن یک بچه کوچک، حمام کردن او، لباس پوشاندن، بطری شیر به او دادن و... می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی عزت نفس و اعتماد به نفس آینده بچه، زمانی که بالغ می‌شود، داشته باشد.

هفته پیش من در یک مرکز خرید بودم و مادری را دیدم که مشغول بازی کردن با دخترش بود، دخترک حدودا سه ساله بود، او از نیمکت کوچکی بالا می‌رفت و خودش را به آغوش مادرش پرتاب می‌کرد، بسیار هیجان زده شده بود و این بازی را بارها و بارها تکرار کرد، هر بار که دختر کوچولو می‌پرید مادرش او را می‌گرفت. این بازی کودکانه که بسیار طبیعی و معصومانه هم می‌باشد، در حال شکل‌دهی اعتماد دختر کوچولو بود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: مقدمه
فصل دوم: نقطه شروع: ارکان دهن انسان
فصل سوم: ساعت کوکی زنگ می‌زند!
فصل چهارم: دنیای اطراف ما
فصل پنجم: احتیاط کنید، مراقب باشید
فصل ششم: آیا به یاد می‌آورید
فصل هفتم: فوق‌العاده
فصل هشتم: چقدر باهوش
فصل نهم: چه کسی اینجا رئیس است؟
فصل دهم: تصمیم خود را بگیرید
فصل یازدهم: من می‌خواهم شاد باشم
فصل دوازدهم: خوابم می‌آید
فصل سیزدهم: خلاصه‌ای از فعالیت‌های ذهنی مغز
فصل چهاردهم: برندها، ارتباطات و ذهن
فصل پانزدهم: میلوارد یراون و علم عصب‌شناسی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ذهن مصرف کننده
نویسنده
مترجماحمد روستا، پرویز علیلو
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۵۵
زبانفارسی
شابک978-964-468-398-5
موضوع کتابکتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه الکترونیک
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ذهن مصرف کننده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب ذهن مصرف کننده

برای دریافت کتاب ذهن مصرف کننده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.