معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست

عکس جلد کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست
قیمت:
63000 تومان - 11.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست

کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست نوشته آرون تی بک، راهکارهایی را برای حل مشکلات زناشویی براساس شناخت درمانی ارائه می‌دهد. این کتاب به دلیل دیدگاه کاربردی و مسئله‌محور به مسائل زناشویی با استقبال فراوانی مواجه شده، به طوری که تا کنون ترجمه فارسی آن بیش از 30 بار تجدید چاپ شده است.

پروفسور آرون تی بک پایه‌گذار و مبتکر شیوه‌ای است که برای درمان بیماری‌های روانی تحول بزرگی بوده و در زمان خود امید بسیاری را برانگیخته. مکتب شناخت‌درمانی که ابتدا اصول کلی از آن بیان شد، خیلی زود با استقبال روانشناسان و روان‌درمانگران مواجه شد و تکنیک‌هایی که ارائه داد در زمینه‌های مختلف مثل رفع اختلافات خانوادگی و بهبود روحیه و روابط انسانی کابرد بسیاری یافت.

شاید تا به حال از خود پرسیده باشید که ریشه مشکلات زناشویی در چیست؟ چطور می‌توان آن‌ها را حل کرد؟ آیا مسائل زناشویی قابل حل نیستند و هنگام بروز مشکلات طبق گفته‌ها و شنیده‌ها تنها دو راه طلاق یا تحمل و خودکشی تدریجی وجود دارد؟

کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست (Love is never enough) به این سؤال‌ها پاسخ می‌دهد. پاسخی که می‌توان آن را تنها در یک کلمه خلاصه کرد: تفاهم.

آرون تی بک (Aaron T. Beck) ریشه اصلی بسیاری از اختلافات را سوءتفاهم و افکار اتوماتیک و همچینین خطاهای شناختی عنوان می‌کند. دستیابی به تفاهم بین زن و شوهر با تلاش هر دوی آن‌ها صورت می‌پذیرد. آنچه که عمدتاً به آن توجهی نمی‌شود زمینه‌های بروز سوءتفاهم‌ها است، به همین دلیل برای رسیدن به تفاهم باید این زمینه‌ها را از میان برداشت.

نُه فصل این کتاب به طرح مسائلی مثل قدرت تفکر منفی، حرکت از آرمان‌گرایی به سرخوردگی، برخورد نظرات متفاوت، انتظارات و قانون‌مندی‌های سخت‌گیرانه، مشکلات ارتباطی، اختلاف بر سر تصمیم‌گیری‌های مهم، نقش افکار اتوماتیک در ایجاد عصبانیت، اختلالات و تعصبات فکری و عنادهای میان زن و شوهر می‌پردازد. همچنین در فصل‌های 10 تا 18 روش‌های مختلف شناخت‌درمانی آورده شده که زن و شوهر می‌توانند براساس نوع نیازشان از آن‌ها استفاده کنند.

با آرون تی بک بیشتر آشنا شویم:

آرون تی بک متولد 18 ژوئیه سال 1921 روان‌پزشک و پروفسور بازنشسته گروه روان‌پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا است. نظریه و تئوری او با نام شناخت‌درمانی برای درمان اختلال افسردگی بسیار کاربرد دارد. بک چندین پرسش‌نامه روان‌شناسی با نام‌های آزمون تصور از خود، افسردگی و اضطراب طراحی کرده است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شنیدن کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به تمام زنان و مردانی که در آستانه شروع زندگی خود هستند و یا افرادی که در زندگی زناشویی خود با مشکل روبه‌رو هستند، توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست می‌شنویم:

به ندرت تجربه‌ای لذت‌بخش‌تر از این است که حرف مبهمی را بزنید و بدانید که همسرتان دقیقاً منظور شما را می‌فهمد. توانایی در صحبت خودمانی، ایما و اشاره، نکته‌پرانی و چشمک زدن و نظایر آن نشانه نزدیکی و صمیمت است. گفت‌وگویی که پایان خوش دارد نشانه صمیمیت است. طرفین می‌دانند که دیگری چه می‌گوید و تدریجاً از اینکه می‌توانند آزادانه حرف بزنند و منظور یکدیگر را بفهمند لذت می‌برند. گفت‌وگو در این شرایط آهنگی نرم و ملایم است اما در ازدواج‌های ناموفق لذت گفت‌وگو در فضای آلوده شکایت‌ها و گله‌گذاری‌های خشمگینانه و سوءتفاهم‌ها گم می‌شود و جای اشارات دلنشین ابروها و چشمک‌های خوشایند را نگاه‌های خیره و اشارات انتقادی و بهانه‌گیری‌ها و تهدیدها پر می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
36 دقیقه
مقدمه
31 دقیقه
فصل یک - قدرت تفکر منفی - بخش اول
26 دقیقه
فصل یک - بخش دوم
28 دقیقه
فصل دو - روشنایی و تاریکی - بخش اول
25 دقیقه
فصل دو - بخش دوم
35 دقیقه
فصل سه - دیدگاه‌های مختلف
25 دقیقه
فصل چهار - شکستن قاعده‌ها - بخش اول
32 دقیقه
فصل چهار - بخش دوم
28 دقیقه
فصل پنج - ایستایی در مناسبات زناشویی - بخش اول
32 دقیقه
فصل پنج - بخش دوم
27 دقیقه
فصل شش - فروپاشی زندگی زناشویی - بخش اول
36 دقیقه
فصل شش - بخش دوم
37 دقیقه
فصل هفت - افکار خاموش، چشم طوفان
41 دقیقه
فصل هشت - ترفندهای ذهن
31 دقیقه
فصل نه - نبرد سهمگین - بخش اول
31 دقیقه
فصل نه - بخش دوم
27 دقیقه
فصل ده - زندگی زناشویی سعادتمندانه - بخش اول
30 دقیقه
فصل ده - بخش دوم
37 دقیقه
فصل یازده - تقویت بنیادها
46 دقیقه
فصل دوازده - سازگار کردن روابط زناشویی
21 دقیقه
فصل سیزده - خطاهای شناختی خود را اصلاح کنید - بخش اول
22 دقیقه
فصل سیزده - بخش دوم
21 دقیقه
فصل چهارده - هنر گفت‌وگو - بخش اول
24 دقیقه
فصل چهارده - بخش دوم
22 دقیقه
فصل پانزده - هنر سازگاری - بخش اول
26 دقیقه
فصل پانزده - بخش دوم
24 دقیقه
فصل شانزده - جلسات حل اختلاف - بخش اول
24 دقیقه
فصل شانزده - بخش دوم
31 دقیقه
فصل هفده - تخفیف خشم - بخش اول
31 دقیقه
فصل هفده - بخش دوم
38 دقیقه
فصل هجده - مسائل ویژه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
گویندهامیرمحمد صمصامی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
63000 ت - 11.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست

مهدی علی زاده
۱۳۹۹/۵/۲۱
با سلام
توضیحات بیش از حد نویسنده و گویندش باعث حواس پرتی میشه به نظر من با توضیحات خلاصه تر میتونست همین کتاب فصل هاش کمتر بشه
به نظر من فصل ۱۰ به بعد مفیده ولی با این وضع باید یکبار دیگه گوش کنم و اینکه بعضی مثال هاش طوری که حتما باید متاهل باشی یا حداقل با اون مشکل روبرو شده باشی تا برات قابل درک باشه
مجید کشاورز
۱۳۹۹/۶/۱
ارزش خوندن و شنیدن داره ولی به نظرم در مورد این کتاب نسخه چاپی میتونه موثرتر باشه....
یه ایرادشم طولانی بودن بعضی قسمت‌ها هستش ضمن اینکه حل و فصل مشکلات زوج‌ها در فصل‌های ۱۰ تا ۱۸ کتاب بعضا غیر واقعی جلوه می‌کنه.....
اما در کل خوب بود.
سمیه ایمانی
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
نسخه چاپی رو مطالعه کردم عالی بود ممنون از کتاب راه برای کتاب‌های خوبی که قرار می‌ده به همه توصیه می‌کنم حتما بخونن دیدگاه افراد رو نسبت به زندگی و روابط بین فردی تغییر می‌ده ارزش چند بار خوندن رو داره
Hesam Ahmady
۱۴۰۰/۸/۵
مباحث طولانی و‌ گاها خارج از حوصله بود ولی در مجموع مفید و کاربردی....
اما بنظرم تنها عشق می‌تونه شجاعت، اعتماد به نفس و اون اطمینان از تلاش برای تغییر حال بد به خوب رو ایجاد کنه که اینجا خیلی کم بهش پرداخته شد.
رخساره فرزانه
۱۳۹۹/۲/۲۲
فوق العاده بود این کتاب. بیان روان و استفاده از مثالهای ملموس و نگاه کامل به مشکلات روابط و همچنین راه حل‌های خوب. به پیشنهاد خانم فردوس این کتاب گوش کردم و خوشحالم از همراهی با خانم دکتر فردوس و کتابراه
Masoume Baseri
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
به توصیه سرکار خانم فردوس این کتاب رو خریداری کردم و خیلی خوشحالم که کتابراه قدمی در راه پیشرفت خود گذاشته و با روانشناس محترم همکاری کردند. هر دو موفق و پیروز باشید و ایران رو سربلند نگه دارید ⚘
محمود قربانی
۱۴۰۱/۹/۱۹
زن و شوهری که این کتاب رو نخونه باخته. ساده و روان میگه که توی دلخوریها از همسر و یا سایر سوءتفاهم‌ها (که منجر به طلاق میشه) باید چیکار کرد
سعید خالقی نیا
۱۴۰۲/۴/۲۹
زیاد جالب نبود به نظرم کتاب باید انقد قوی شروع بشه که خواننده را ترغیب کنه تا آخر کتاب باهاش بره جلو ولی این کتاب نتونست منو جذب کنه
بیتا پناهی
۱۳۹۹/۸/۴
کتابی بسیار عالی در راستای کمک به زوج وشناسایی خطاهای شناختی زوجین که عدم شناسایی این خطاها و عملکرد از روی انهامیتواند مخرب رابطه شود.
ترانه پرهام نیا
۱۳۹۹/۱/۲۵
به نظرم خیلی موضوعاتو کش داده یه جاهایی حوصله م سر میرفت
م آتشین
۱۴۰۲/۵/۲۷
کتابی که فرایند تاثیر متقابل تفکر و احساس و رفتار را بر هم نشان می‌دهد.
سجاد منجزی راد
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
کتاب بسیار مفیدی هست👌🏻👍🏻
برای داشتن روابط زناشویی موفق خیلی عالی هست
Marsa Pamenari
۱۳۹۹/۸/۴
هنوز نخوندمش ولی خیلی تعریفشو شنیدم بنظر کتاب خوبیه
سمانه پاک نیا
۱۳۹۹/۷/۳۰
به نظر من این کتاب هم برای مجردها و هم برای متاهل‌ها مفید هستش....
Majid Delkash
۱۳۹۹/۷/۲۰
کتاب خیلی مفید و کاربردی هست برای زوج‌های جوان
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست

برای دریافت کتاب صوتی عشق هرگز کافی نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.