معرفی و دانلود کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند

عکس جلد کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند
قیمت:
۳۴۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند

کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند، اولین تجربه علیرضا آقائی راد در عرصه رمان‌نویسی است. نویسنده سابقه‌ای طولانی در عرصه روزنامه‌نگاری دارد و به مدت 17 سال با نشریات مختلف، سایت‌های خبری و خبرگزاری‌های کشور همکاری داشته است.

از دیگر فعالیت‌های این نویسنده و روزنامه‌نگار می‌توان به تدریس داستان‌نویسی، نمایشنامه‌نویسی و مبانی روزنامه‌نگاری و همچنین همکاری با گروه نمایش رادیو به عنوان نویسنده اشاره داشت.

از آثار وی می‌توان به مجموعه داستان «سوپرمن‌ها پشت خاکریز کرخه» و پژوهشی در باب آیین‌های باران‌خواهی در ایران و نقاط جهان به نام «در تمنای باران» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند می‌خوانیم:

تصور کن این‌ها همه خواب باشد و تو از پس کابوسی چنین دراز، بیدار شوی، با پشت دست عرق پیشانی‌ات را پاک کنی و نفسی به راحتی بکشی. تصور کن این‌ها می‌توانست خواب باشد. آن وقت آیا تو، خوشبخت‌تر ‌از حالا بودی؟! خوشبخت‌تر ‌از همین لحظه‌ی ‌پوچ و سردرگم که نشسته‌ای ‌روی مبل قرمز و مشکی همان کافه‌ی ‌آشنا و داری همراه صدای گیتار نوازنده‌ی ‌جوان، تمام این اتفاقات را یک بار دیگر در ذهنت مرور می‌کنی؟! فکر کن.

راستی چه فرقی می‌کند؟! اصلا شاید همین زندگی، همین رفتن‌ها، آمدن‌ها، همین هیاهوی پر قیل و قال سرسام آور، همین دور تکراری که ما نامش را زندگی گذاشته‌ایم‌، یک خواب طولانی باشد. خوابی به درازای عمر بشریت و یکی در ازل، ساعتی را روی زمانی مشخص کوک کرده تا ما، همه‌ی ‌ما، در لحظه‌ای ‌معین با صدای زنگش از خواب بیدار شویم، و به فراخور آن چه در این خواب دیده‌ایم‌، یا با لبخندی روشن، به بدن‌مان ‌کش و قوس دهیم و چشم بر روزی تازه باز کنیم، و یا پریشان از خواب آشفته‌مان، در حالی که نفس نفس می‌زنیم، کورمال کورمال دنبال کلید چراغ خواب کنار تخت‌مان ‌بگردیم تا در پناه نور کم رمقش، جدا شویم از جهان کابوس.

باور کن اصلا اهمیت ندارد ما از کدام دسته باشیم. آن‌چه مهم است، این است که آنی که ساعت بیدار باش جهان را با دست‌های سالخورده و پینه بسته‌اش ‌کوک کرده، آن‌قدر چشمانش سو نداشته تا ببیند و متوجه شود که ساعتش خواب است. خوابی به بلندای عمر جهان. خوابی که جهان را در خواب طولانی و ابدی‌اش ‌باقی خواهد گذاشت. همه‌ی ‌ساعت‌های جهان خوابند. خوش و ناخوشش بسته به ماست. من و تویی که داریم در این خواب بلند و ازلی، ابدی، دست و پا می‌زنیم رویا یا کابوسی به نام زندگی را. سهم یکی این و سهم دیگری آن.

فهرست مطالب کتاب

تصورکن!
یک روز اتفاق می‌افتیم!
برف باید ببارد حتی در تابستان
تنها خطوط دستت می‌دانند
کمی آن سوتر، پشت پنجره‌ای ‌روشن
حیاط کوچک خانه‌ای ‌قدیمی
عشق گاهی یک معامله است
بعضی رنگ‌ها کمرنگ ندارند
رقص عکس‌ها در شب بارانی
پشت این پنجره خورشید بر فراز البرز است
تویی که می‌شناسمت
دیگر کسی نمانده
پرچمی بر تابوتی فلزی
کافه‌ها بهترین جا برای خاطراتاند
چیزهایی هست، حتی اگر ندانی
شیرینی فرانسه، سال‌ها بعد
سردرگم مانند همین شهر دود گرفته
بار دیگر داستان یک شهر آشنا
شک می‌خورد، می‌تراشد، نابود می‌کند
مادر، همین سنگ سرد سفید است
چراغ‌های رابطه خاموشاند
چند عدد بر کاغذی کوچک
یک گیتار زهوار در رفته و برفی که می‌بارد
همه‌ی ‌ساعت‌های جهان خوابند
چیزی شبیه معجزه
آلبومی قدیمی و یاد کسی در همین حوالی
تو و آن دیگری که تویی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همه ساعت‌های جهان خوابند
نویسنده
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۴
زبانفارسی
شابک978-964-374-596-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۴۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند

برای دریافت کتاب همه ساعت‌های جهان خوابند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.