معرفی و دانلود کتاب قرص‌های آرامش و شادی

عکس جلد کتاب قرص‌های آرامش و شادی
قیمت:
14000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قرص‌های آرامش و شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قرص‌های آرامش و شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قرص‌های آرامش و شادی

کتاب قرص‌های آرامش و شادی نوشته جی پی واسوانی، با پیشنهادات عملی‌ای که ارائه می‌دهد به شما کمک می‌کند تا خودتان را بهتر و بیشتر بشناسید و مهارت‌های زندگی را بیاموزید. همچنین شما را با چکیده‌ای از عرفان هندو آشنا می‌کند.

کتاب قرص‌های آرامش و شادی (Joy peace pills) به توصیف شادی و لذت داداجی از تماشای مناطق شرق و غرب می‌پردازد. این اثر، مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و مسائلی است که او در حالت‌ها و موقعیت‌های مختلف و در هر زمان در مورد آن‌ها سخن می‌گوید.

جی پی واسوانی (J. P. Vaswani) که بدون تردید مرد معتقد و باخدایی است، نامش مترادف و هم‌معنای آرامش و شادی، فروتنی، خوشحالی، شوخ‌طبعی و خوشبختی قرار می‌گیرد. او مشعل‌دار کامل‌ترین آموزه‌های صلح، آرامش و برادری است که این‌ها را از جایی به جایی دیگر با خود می‌برد.

این کتاب که آراسته به تصویر خطی زیبایی است، درباره اهمیت نیاز انسان به حضور خداوند در زندگی روزمره‌اش، با لحنی مؤدبانه بحث کرده و سخن گفته است. هر بخش، گنجینه‌ای از دانش، حکمت و حس مشترک زیبایی است که به شما این امکان را می‌دهد تا یک زندگی به‌واقع هدفمند و معنادار را تمرین کنید و موجب می‌شود برای خود یک زندگی مملو از حضور خداوند بسازید.

بهتر است روزانه قرص‌های جی پی را برداشته و مصرف کنید و به این طریق، تغذیه یک زندگی آزاد، با ایمان و کامل را برای خود فراهم کنید.

جی پی واسوانی در آغاز کتاب قرص‌های آرامش و شادی می‌گوید: «با ظهور تمدن رایانه‌ای، بشر از مزایای بیشتری برخوردار شده است، ولی مجبور بوده که بهای سنگینی را پرداخت کند. این بها آرامش ذهن است. همان‌طور که در مادیات و دانش فنی رشد و ترقی می‌کنیم، از آرامش ذهن کاسته می‌شود. تمدن رایانه‌ای برای بقا آمده است. در این دوران از زندگی نمی‌توان آن را ترک کرد، ولی باید راهی برای زندگی در این عصر رایانه یافت تا بتوان به خوشبختی و توانایی جدیدی رسید و از زندگی، لذت واقعی را برد.»

جملات برگزیده کتاب قرص‌های آرامش و شادی:

- در هر کاری که انجام می‌دهید، بهترین‌ها را در آن جاری کنید.
- اگر خواهان شادی در زندگی هستید، قلبتان را از عشق لبریز کنید.
- هرگز اضطراب و فشار عصبی را از یک لحظه به لحظه‌ی بعد انتقال ندهید.
- به موانع شادی خاتمه دهید. جایی برای آن‌ها در قلب و ذهنتان نداشته باشید.
- با دعا کردن است که انسان به خدا می‌رسد و خدا وارد قلب او می‌شود. انسان همان‌طور که به آب و اکسیژن نیاز دارد، به خدا هم نیاز دارد.
- همواره از افکار خود آگاه باشید. شما به افکارتان تبدیل خواهید شد. هر زمانی‌که فکری بد به ذهنتان خطور می‌کند، آن را از ذهن خود بیرون برانید.
- خوبی را در دیگران ببینید. فردی بر روی زمین وجود ندارد که رفتارهای خوبی نداشته باشد و من و شما بتوانیم از آن‌ها تقلید کنیم. خوبی را در دیگران ببینید. چشمانتان را بر عیوب دیگران ببندید.

در بخشی از کتاب قرص‌های آرامش و شادی می‌خوانیم:

افسوس، که بیشتر ما مردم چشم دلمان بسته است. وقتی‌که این چشم‌ها باز شود، خواهیم دید که تمام وقایع گذشته، بهترین وقایع بوده است، تمام اتفاقات فعلی، در حال وقوع بهترین‌ها است، تمام اتفاقات آینده، بهترین وقایع خواهد بود. همه‌ی این اتفاقات به معنای لطف خداوند است. خدا برای هر کدام از ما انسان‌ها برنامه‌ای دارد، و در هر اتفاق کوچکی هدفی وجود دارد. از این‌رو، انسان باایمان، از هر اتفاقی لذت می‌برد. او پیشامدهای زندگی‌اش را می‌پذیرد و راهش را ادامه می‌دهد، پس پیش به جلو، به سمت خدا! شاعر بزرگ آمریکایی، ویتر، گفته: «کسی که ایمانش را از دست بدهد ... انسانی مرده است!»

داستانی وجود دارد درباره‌ی دونفر که کشتی‌شان به گل نشسته بود. آن‌ها خود را در جزیره‌ای غیرمسکونی یافتند. با شاخ و برگ‌های موجود درختان، برای خود کلبه‌ای ساختند. یکی از این دو نفر کافر بود و دیگری متدین بود. نفر قبلی بر این باور بود که در تمام پیشامدهای گذشته اتفاق‌ها خوب هم وجود دارد و مرد کافر او را مسخره می‌کرد. اما قرار شد که هر دوی آن‌ها با هم کنار بیایند.

آن‌ها هر روز، به کنار ساحل می‌رفتند و با تکان دادن دستان یا دستمال‌های خود، به امید عده‌ای بودند که به‌هنگام عبور از کشتی بخار، آن‌ها را از دور ببینند و نجاتشان دهند. هر روز عصر به کلبه‌هایشان برمی‌گشتند. یک روز عصر، دیدند که کلبه‌شان آتش گرفته است و تبدیل به خاکستر شده است. مرد کافر، زمین و زمان را نفرین می‌کرد. مرد مؤمن به او گفت: «رفیق، ناراحت نباش. حتم دارم که این پیشامدها هم اتفاقات خوبی به‌همراه دارد! خدا، حتماً منظورش با ما بوده است.» مرد کافر با عصبانیت فریاد زد: «تو و خدای تو! من هیچ کاری با شما ندارم!»

با این وجود، صبح روز بعد، آن‌ها همان‌طور که به‌سمت ساحل دریا می‌رفتند، متوجه کشتی بخار کوچکی شدند که در انتظار آن‌ها بود. کاپیتان کشتی به، آن‌ها گفت که او روز قبل، دودی را دید که از جزیره بالا می‌آمد و این احساس به او دست داد که شاید عده‌ای به کمک نیاز داشته باشند.

ایمان و اعتقاد، با چشم‌های دل دیده می‌شود. مرد مؤمن می‌داند که هرکه خودش را به خدا بسپارد، همیشه خدایش از او محافظت می‌کند. خداوند، کارهایش مرموز است.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت ناشر
چگونه از زندگی لذت ببریم؟
چطور می‌توان بر اضطراب‌ها و فشارهای عصبی غلبه کرد و ذهنی آرام داشت؟
چطور بر وسوسه‌ها غلبه کنیم؟
چرا مردم خوب، رنج می‌برند؟
چگونه می‌توان بر ترس غلبه کرد؟
دعا، را به من بیاموز
خوب است که خوبی کنید
چگونه می‌توان بر مشکلات غلبه کرد؟
ای انسان‌ها، به آن‌ها اجازه زندگی دهید
چگونه تفکر و تعمق کنیم؟
چگونه من پیشرفت کنم؟
سپس تفکر ممکن است آغاز شود
قرص‌های شادی و آرامش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قرص‌های آرامش و شادی
نویسنده
مترجمزهرا مداح
ناشر چاپیانتشارات معیار علم
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات202
زبانفارسی
شابک978-622-6247-40-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک
14000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قرص‌های آرامش و شادی

امین
۱۴۰۱/۴/۱۷
یک کتاب با یک موضوع کلیشه‌ای که نویسنده بیشتر سعی داشت تفکرات خودش رو بیان کنه تا ترجمه کتاب. نویسنده هیچ چیز از عرفان نمیدونه و صرفا تلاش کرده اموزه‌ها و اعتقادات دینی خودش رو همراه باسخنان نویسنده در کتاب قرار بده. بی دلیل نیست که یک نوبت بیشتر چاپ نشد.
سعید ملکی
۱۴۰۰/۱/۱۱
کتاب خیلی خوبی بود. مطالبی که تو فرهنگ صحیح دینی و ملی خودمون هستو به زبان ساده گفته. تشکر بابت انتشار این کتاب در کتابراه.
🌻 آفتابگردون ۵۳
۱۴۰۰/۱/۱۸
اگر بتونم عمل کنم زندگیم عالی میشه
تصمیم گرفتم روزانه بهش مراجعه کنم و قدم به قدم عمل کنم
Mohammad Ramezani
۱۴۰۱/۲/۱۸
راهکارهای عملی مناسبی برای رسیدن به آرامش داره که قطعا میتونه کمک زیادی بکنه
طناز دریا
۱۴۰۰/۲/۲۹
کتابی که بارها باید مطالعه کردو همیشه بهش رجوع کرد👌🏻جهت کسب آرامش
محمد رضا وکیلی نیا
۱۳۹۹/۶/۲۲
سلام
به چند نفر کتاب را هدیه فرستادم
واقعا خوششون امد وتعریف کردند۰
زهرا میرزایی
۱۴۰۱/۱۱/۲۱
کتاب کاربردی و خوبی هستش واسه کسب ارامش
سعید بابری
۱۴۰۰/۱/۲۸
کتاب خوبیه ارزش خوندن داره
Saeedeh Karimi
۱۳۹۹/۵/۲۳
بنظرم این کتاب واقعا کاربردی هست
Zahra Faghih
۱۳۹۹/۵/۱۶
کتاب خوبی بود بهم ارامش میداد واقعا
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب قرص‌های آرامش و شادی

برای دریافت کتاب قرص‌های آرامش و شادی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.