معرفی و دانلود کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی

عکس جلد کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی

کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی به قلم ماری کندو نویسنده پرفروش نیویورک تایمز و آمازون و اسکات سوننشین، با زبان و لحنی صمیمانه از شیوه‌ها و راهکارهای بسیار ساده و در عین حال کاربردی سخن می‌گوید که موجب بهبود کیفیت زندگی شخصی و شغلی‌تان می‌شود.

درباره کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی:

چیزی که اول صبح روز شنبه زمانی که به محل کار خود می‌رسید به چشم‌تان می‌خورد چیست؟ برای خیلی‌ها ممکن است چیزهایی باشد مانند اسناد، کاغذهای زیاد، نامه‌های باز نشده که مشخص نیست چه زمانی و کجا تحویل گرفته شده‌اند، کتاب‌های خوانده نشده و رایانه‌ای که اطراف صفحه‌ی نمایش آن پر از برگه یادداشت است و پایین میز هم تعداد زیادی هدایای تبلیغاتی از طرف مشتریان است. در چنین شرایطی هر کسی نفس عمیقی می‌کشد و نمی‌داند که از کجا باید شروع کند.

اگر این حالت برایتان یک سناریوی تکراری‌ست، مطالعۀ کتاب لذت کار کردن (Joy at Work) را همین الان آغاز کنید! این اثر نه تنها درباره‌ی نظم دادن به محیط کار؛ بلکه پیرامون نظم دادن به جنبه‌های فیزیکی و غیرفیزیکی زندگی شماست، برای مثال، اطلاعات مورد نیاز، زمان، تصمیم‌گیری، کارهای گروهی و درنهایت احساس لذت از کار کردن است.

ماری کندو (Marie Kondo) و اسکات سوننشین (Scott Sonenshein) در فصل اول اطلاعات انگیزه‌بخشی درباره‌ی نظم در اختیار شما قرار می‌دهند. فصل دوم و سوم به شما می‌آموزد که چگونه به محل کار خود نظم بدهید. فصل چهارم تا نهم درباره‌ی نظم بخشیدن به اطلاعات، زمان، تصمیم‌گیری‌ها، کارهای گروهی و جلسات صحبت می‌کند و در نهایت فصل دهم چگونگی تأثیر پدیده نظم را بر تمام فضای شغلی شما تشریح می‌کند. اما آنها در در فصل یازدهم، فراتر از بحث نظم پیش می‌روند و کارهایی را به شما پیشنهاد می‌دهند که یک شادی پایدار برای شما به ارمغان می‌آورد و ذهنیت جدیدی را در شما برای انجام کارهایی که باعث آرامش و پیشرفت می‌شود ایجاد می‌کند. فصل یازدهم را ماری کندو بیشتر بر اساس تجربیاتش در این زمینه تألیف کرده است.

به طور کلی می‌توان گفت هدف کتاب لذت کار کردن اثبات این امر است که اگر نظم در کار را رعایت کنید خواهید دید که شادی و لذت به سمت شما می‌آیند!

نکوداشت‌های کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی:

- ماری کوندو در مورد زندگی و کار چیز بسیار مهمی به ما می‌گوید. او رمز موفقیت خود را با ما به اشتراک می‌گذارد و نکاتی که مطرح می‌کند در نهایت باعث شادی، تمرکز و لذت ما از کار و زندگی می‌شود. (Alex Banayan نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)

- یافتن شادی و خشنودی در محل کار، امری جادویی و رویایی نیست؛ ماری کوندو به شما می‌آموزد که چگونه آن را محقق کنید. (Adam Grant نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)

- کتابی که بسیار آن را دوست داشتم؛ یک راهنما و الگوی مرتب، سرشار از نکات پرمغز روانشناسانه برای یافتن شادی در محل کار. (Angela Duckworth نویسنده کتاب پرفروش grit)

خواندن کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از شیوه زندگی پر مشغله و آشفتگی‌های فکری مکرر خسته شده‌اید و به دنبال راهی برای نظم بخشیدن به زندگی شخصی و کاری‌تان هستید، این اثر شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

با ماری کندو بیشتر آشنا شویم:

متخصص نظافت و مرتب کاری، ماری کندو، بانوی جوان ژاپنی تباری است که سال 1984 در توکیو متولد شد. او پیروی مکتب شینتوئیسم است و هر گاه از او درباره اهمیت تمیزی و نظم سوالی پرسیده می‌‎شود، آن را یک فریضه دینی معرفی می‌کند که در مکتب شینتو یک عبادت محسوب می‌شود. او خیلی زود علاقه خود به این حوزه را شناخت و پس از مشاوره به افرادی به صورت حرفه‌ای و گاهی هم دوستانه، شروع به تألیف اثری کرد که به یکی از پرفروش‌ترین‌های سایت آمازون بدل شد؛ کتاب دگرگونی زندگی با جاوی نظم. نگارش این اثر در موفقیت چشمگیر او تأثیر فراوانی داشت؛ به طوری که کندو در سال 2015 در فهرست تأثیرگذارترین افراد جهان قرار گرفت.

در بخشی از کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی می‌خوانیم:

آیا شما احساس می‌کنید که اگر افراد برای انجام کار به شما فرصت بدهند شغل شما فوق‌العاده خواهد بود؟ قبلاً همیشه احساس می‌کردم که چون در کار خود از استادیار تازه‌تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی به یک استاد تمام (بالاترین رتبه در دانشگاه) رسیده‌ام، باید به‌طور فزاینده‌ای در فعالیت‌هایی شرکت کنم که مسئولیت اصلی من در تحقیق و تدریس نیست، مانند خدمت در بسیاری از کمیته‌ها و شرکت در رویدادها. به‌عنوان یک همکار خوب، تقریباً همیشه می‌گفتم بله. به نظر می‌رسید کار درستی است و هر فعالیتی زمان زیادی را نمی‌گیرد. اما آن‌ها اضافه شدند و مرا از پیشرفت در پروژه‌هایی که بیشتر از همه برای من مهم بودند بازمی‌داشتند.

مطمئناً، اغلب دلایل خوبی برای بله گفتن وجود دارد. برخی از این فعالیت‌ها، چه به‌خاطر احساس مفید بودن و چه به‌خاطر خود کار، شادی‌آفرین هستند. برخی ممکن است پتانسیل یادگیری، پیشرفت شغلی یا لذت بردن از اوقات فراغت اجتماعی با همکاران را فراهم کنند. اما برخی، شاید هم خیلی از آن‌ها، به راحتی هیچ‌یک از خواسته‌های شما را برآورده نمی‌کنند.

اخیراً مقاله‌ای خواندم که به من کمک کرده تا در مقابل وسوسه‌ی جواب مثبت دادن مداوم مقاومت کنم. ما مجبور می‌شویم که با بسیاری از این نوع وظایف موافقت کنیم زیرا با نه گفتن احساس گناه می‌کنیم. صرف‌نظر از این مسئله شما در حال حاضر سخت کار می‌کنید (ببینید چقدر کار شما زیاد است!) یک ترفند ساده را امتحان کنید: مکث کنید.

با توجه به فشارهای اجتماعی برای گفتن بله – به هر حال، ما می‌خواهیم به‌عنوان بازیکنان تیم خوب شناخته شویم - رد این درخواست‌های اضافی، یکی از تکنیک‌های مؤثر است. به سادگی بگویید «من درمورد آن فکر می‌کنم و به شما خبر خواهم داد.» سپس کمی وقت بگذارید تا درباره‌ی آن فکر کنید که آیا این کار باعث شادی شما می‌شود. در غیر این صورت، آن را مؤدبانه رد کنید. این تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی ما کار خود را به تأخیر می‌اندازیم، برای نه گفتن به وظایفی که از آنها لذت نمی‌بریم و گفتن بله برای کارهایی که انجام می‌دهیم، احساس قدرت بیشتری می‌کنیم.

فهرست مطالب کتاب

یادداشتی برای خوانندگان
مقدمه
فصل 1: چرا نظم؟
فصل 2: پسرفت به‌خاطر بی‌نظمی مدام
فصل 3: مرتب کردن فضای کاری
فصل 4: مرتب‌سازی امور دیجیتالی
فصل 5: زمان مرتب‌سازی
فصل 6: تصمیمات مربوط به مرتب‌سازی
فصل 7: سیستم کاری مجازی خود را مرتب کنید
فصل 8: مرتب‌سازی جلسات
فصل 9: سازمان‌دهی گروه‌ها
فصل 10: به اشتراک گذاشتن معجزه‌ی مرتب بودن
فصل 11: لذت و شادی بیشتری به محل کار خود اضافه کنیم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی
نویسنده،
مترجمامید آفاق نیا
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-622-667378-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی

فرزانه شیخی
۱۴۰۱/۱/۱۸
من واقعا به این کتاب نیاز داشتم در زمینه مرتب سازی وبهتر کردن فضای کاریم، مطالب این کتاب چیزی بود که تاثیرش رو در کارم به خوبی میدونستم ولی اجرا وپایبندی بهش برام سخت بود، ولی باکمک این کتاب وراهکار هاش مصر به انجامش شدم وحتما نتیجه خواهم گرفت، این کتاب به نظرم نه تنها برای صاحبان کسب وکار بلکه همه برای حتی خانم‌های خانه دا هم کمک خیلی خوبی میتونه باشه، برای دانش آموزان هم همینطور، پیشنهاد خیلی خوبی برای مطالعه میتونه باشه
علی مستانی
۱۴۰۰/۳/۲۳
کتاب روان و جذاب و گیرا با محتوایی مناسب وعالی
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی

برای دریافت کتاب لذت کار کردن: سر و سامان دادن به زندگی شغلی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.