معرفی و دانلود کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید

عکس جلد کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید
قیمت:
۲۹۹۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید

صرف‌نظر از این‌که در چه سن و سالی هستید، هر چه زودتر کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید را بخوانید تا به راز و رمزهای یک زندگی موفق و بدون حسرت و تأسف پی ببرید. جان ایزو در این اثر پرده از اسراری برمی‌دارد که برای یک زندگی موفق و سعادتمند لازم و ضروری است.

درباره کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید:

این کتاب یک سفر قلبی و عمیق محسوب می‌شود که شما را برای دست یافتن به خوشبختی و سعادت ماندگار هدایت می‌کند. در کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید (The Five Secrets You Must Discover Before You Die)، جان ایزو (John B. Izzo) با بیش از 200 نفر از افراد گوناگون با رده سنی 60 تا 106 سال مصاحبه و گفت‌وگو کرده است. هر کدام از آن‌ها، مطابق صحبت‌های اطرافیان‌شان به درک درست و خوبی از خوشبختی و معنای عمیق زندگی رسیده‌اند. این افراد که تعداد زیادی را شامل می‌شوند و آداب و فرهنگ‌های بسیار متفاوتی از یکدیگر دارند، در مجموع بیش از 18 هزار سال تجربه را پشت سر گذاشته‌اند.

ایزو با سؤالات مختلفی که از این افراد کرده است، در کنار مطرح کردن ماجراهای زندگی هر کدام از آنان، از پنج راز مهم و بزرگ برای دستیابی به خوشبختی و مفهوم زندگی آگاه شده که از میان سخنان هوشمندانه آن‌ها دریافت کرده است.

نویسنده در این کتاب به شما می‌گوید که باید آنچه در زندگی اهمیت دارد و بهتر است مدت‌ها قبل از مرگ از آن آگاه باشید را کشف کنید تا زندگی سعادتمند و موفقی را پشت سر بگذارید تا در پایان عمر، تأسف، ترس و حسرتی بر دل نداشته باشند.

کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید چهار بخش عمده و اساسی دارد. بخش اول به شما کمک می‌کند تا روش و اسلوب نویسنده را برای انتخاب آن افراد و مصاحبه با‌ آنان بهتر درک کنید. در بخش دوم ایزو به کاوش و بررسی پنج رازی می‌پردازد که از این 235 نفر فرد دانا و خردمند یاد گرفته است. در بخش سوم بررسی می‌شود که شما در زندگی خود چگونه می‌توانید این راز و رمز‌ها را به کار بگیرید.

یکی از چیزهایی که درمی‌یابید، این است که دانستن این رمز و رازها به خودی خود کافی نیست. درواقع، آنچه این قبیل افراد را از بسیاری دیگر مجزا و متمایز کرده، این است که آنان این رمز و رازها را در زندگی‌شان به کار گرفته و خود را با آن‌ها هماهنگ کرده‌اند.

بخش پایانی فهرستی از پرسش‌هایی را عرضه می‌کند که نویسنده از هر یک از این افراد پرسیده؛ علاوه بر آن، فهرستی از بهترین پاسخ‌ها را برای این پرسش ارائه کرده‌ است: «اگر می‌توانستید فقط یک جمله به‌عنوان توصیه و پند به افراد جوان‌تر از خودتان در خصوص یافتن یک زندگی هدفمند و سعادتمندانه بگویید، آن جمله چه بود؟» در نهایت، در کلام پایانی به این موضوع پرداخته شده که چگونه این مصاحبه‌ها زندگی‌ جان ایزو را تغییر داد و تحولی شگرف در آن ایجاد کرد.

کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای افراد در هر سن و مرحله از زندگی مناسب و مفید است؛ برای جوانانی که به تازگی سفر پرماجرای خود را در زندگی آغاز کرده‌اند تا افرادی با سن و سال بیشتر که در میانه‌ راه و سفر زندگی هستند و می‌خواهند مطمئن شوند پیش از آن‌که خیلی دیر شود، می‌توانند آنچه در زندگی اهمیت دارد را کشف کنند.

همچنین این کتاب برای کسانی است که در اواخر مسیر پرفراز و نشیب زندگی هستند و مایل‌اند تجربیات سودمند زندگی خود را پیش از آن‌که بروند، در اختیار جوان‌ترها قرار دهند. حتماً قرار نیست که دانایی و خرد را وقتی در خود حس کنید که گرد و غبار پیری به چهره‌تان نشسته است و با مرگ فاصله‌ چندانی ندارید. می‌توانید خیلی زودتر به دانایی و خرد برسید و به رازهای زندگی و جهان پی ببرید.

با جان ایزو بیشتر آشنا شویم:

دکتر جان ایزو نویسنده‌ برجسته‌ای است که موفق به کسب جایزه نیز شده است. او زندگی و کارش را وقف گفت‌وگوهای عمیق و تأثیرگذار درباره‌ ارزش‌های فردی، رضایت از زندگی، کار فرهنگی، مسؤولیت‌های اجتماعی و معنا و مفهوم واقعی «خوشبختی» و «موفقیت» کرده است.

او در دوازده سالگی می‌خواست سهم خودش را در الهام بخشیدن به مردم و تأثیرگذاری بر آنان ادا کند. پس از کار با هزاران فرد متخصص و مدیر حرفه‌ای، به فردی پیشگام و پیشرو تبدیل شد و در کار و زندگی‌اش به آرامش و رضایت‌خاطر رسید. او حتی برای این‌که به نیازهای واقعی مردم بهتر و عمیق‌تر پی ببرد، با صدها نفر در ارتباط بود و با آن‌ها گفت‌وگو و مصاحبه می‌کرد. باورها، افکار، خرد و تجربه‌اش به بسیاری از مردم کمک کرده است تا به روش‌های کاربردی مهمی برای بهره‌مندی از یک زندگی موفق و سعادتمندانه پی ببرند.

جان ایزو در سال 1978 در رشته‌ علوم اجتماعی از دانشگاه هوفسترا فارغ‌التحصیل شد. سپس با ادامه‌ تحصیل در دو رشته‌ الهیات و روان‌شناسی سازمانی در دو دانشگاه مختلف، به‌طور هم‌زمان، دو مدرک کارشناسی ارشد به‌دست آورد. پس از آن مدرک دکترای خود را در رشته‌ ارتباطات سازمانی از دانشگاه ایالتی کِنت دریافت کرد.

در سال 2007، یکی از شبکه‌های تلویزیونی کانادا با همکاری دکتر ایزو مجموعه‌ تلویزیونی پنج قسمتی به نام پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید تهیه کرد.

جملات برگزیده کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید:

- غلبه بر ترس، شروع خردمندی و دانایی است.
- خرد و دانایی از هر ثروتی ارزشمندتر و مهم‌تر است.
- اگر برای فردا زندگی کنیم، همواره یک روز از واقعیت زندگی دور خواهیم بود.
- خرد و دانایی درواقع دانستن اقدام بعدی است؛ و هنر در انجام دادن آن است.
- عشق زندگی است و اگر عشق را از دست بدهید، زندگی را از دست می‌دهید.
- گاهی شادی شما منشأ لبخندتان می‌شود؛ اما گاهی لبخند شما می‌تواند منشأ شادی‌تان شود.
- تلخ‌ترین اشک‌هایی که بر سر مزارها ریخته می‌شود، به علت حرف‌های گفته نشده و کارهای انجام نگرفته است.

در بخشی از کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید می‌خوانیم:

سوزان شصت‌وهشت ساله گفت: «وقتی پا به سن گذاشتم، دریافتم که دیگر برای خودم گریه نمی‌کنم و افسوس نمی‌خورم، بلکه برای اوضاع جهان گریه می‌کنم و تأسف می‌خورم. بخشی از پیرتر شدن و پا به سن گذاشتن، این است که پی می‌بریم برای همیشه این‌جا و در این دنیا نیستیم و قصه‌ی این جهان بی ما و پس از ما نیز همچنان ادامه می‌یابد.»

وقتی او این جملات را بر زبان آورد، در‌یافتم شادترین و خوشبخت‌ترین افرادی که با آنان مصاحبه کردیم، یاد گرفته بودند برای جهان گریه کنند؛ اما افرادی که بسیار ناراضی و شاکی بودند، همچنان برای خودشان تأسف می‌خوردند و گریه می‌کردند. ما می‌توانیم این درس را در جوانی و میانسالی بیاموزیم؛ بالاترین حد احساس شادی و خوشبختی ما از آنچه اعطا می‌کنیم و می‌بخشیم، نشأت می‌گیرد.

این تصویری زیباست. پس از گفتگو با دویست نفر پی برده‌ام که وقتی پا به سن می‌گذاریم، برخی از ما برای خودمان گریه می‌کنیم (به‌علت ناکامی‌ها و حسرت‌هایمان). درحالی‌که برخی دیگر یاد می‌گیریم برای جهان و اوضاع آن گریه کنیم. با این‌کار، درواقع خود را در ماجرایی گسترده‌تر گم می‌کنیم.

سوزان به من گفت: «آنچه اهمیت دارد، چگونگی رفتار ما با یکدیگر و تعاملمان با محیط است. ما باید راجع به تأثیر خود بر آینده فکر کنیم.»

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: چرا بعضی افراد به مفهوم زندگی پی می‌برند و با آرامش‌خاطر و بدون تأسف می‌میرند؟
دانش در مقابل دانایی
دو چیزی که در زندگی بیشتر از هر چیز می‌خواهیم
آیا این‌ها به‌راستی راز است؟
فصل دوم: چرا من با آرایشگران شهر (و دویست فرد دیگر بالای شصت سال) درباره‌ی زندگی به گفتگو پرداختم؟
ما چگونه آن افراد دانا و خردمند را انتخاب کردیم؟
ارزش صحبت کردن با افراد مسن‌تر
چرا افراد بالای شصت سال؟
فصل سوم: اولین راز: با خود صادق باشید
تصمیم بگیرید که آگاهانه زندگی کنید
سه پرسش مهم
آیا قصد و هدف زندگی خود را گم کرده‌اید؟
تقدیر و سرنوشت خود را بیابید
پیروی از ندای قلبی شجاعت می‌خواهد
گاهی جهان ‌هستی و کائنات ما را به گوش دادن وامی‌دارند
فصل چهارم: دومین راز: حسرت و تأسف به جا نگذارید
زندگی بدون حسرت و تأسف یعنی خطر کردن بیشتر
راز حسرت و افسوس نخوردن
در زندگی مسیری را انتخاب کنید که بهترین داستان‌ زندگی را خلق می‌کند
به‌گونه‌ای زندگی کنید که گویی زمان زندگی‌تان بسیار کوتاه است
بهترین کار این است که ذهن خود را درگیر حسرت‌ها نکنید
فصل پنجم: سومین راز: با عشق زندگی کنید
عشق به‌عنوان یک انتخاب
نخست، خودتان را دوست بدارید
عشق‌ورزیدن را اولویت خود بدانید
انتخابِ نگاهی محبت‌آمیز و مهربانانه به دیگران
اگر می‌توانید خوب و مؤثر باشید؛ اما در هر حال هیچ‌گاه آزار و صدمه نرسانید
فصل ششم: چهارمین راز: هر لحظه از عمر را غنیمت بشمارید و در لحظه زندگی کنید
انتخابِ بودن و زندگی کردن در هر لحظه
هر روز یک هدیه و موهبت است
طوری زندگی کنید که گویی امروز آخرین غروب آفتاب را می‌بینید
لحظه‌ی اکنون، فقط یک لحظه است!
آموزش دادن ذهن برای رسیدن به خوشبختی
فصل هفتم: پنجمین راز: بیش از آنچه می‌گیرید، اعطا و بخشش کنید
مراسم تدفین ده دقیقه‌ای و مراسم تدفین ده ساعته
بپرسید که زندگی چه انتظاراتی از شما دارد
وظیفه‌ی بزرگ در زندگی: ازخودگذشتن
یاد بگیرید برای اوضاع جهان گریه کنید و نه برای خودتان
فصل هشتم: وقتی رازی را می‌دانید، باید در جهت آن اقدام کنید
دانستنِ صرف کافی نیست
یادگیریِ طبیعی: چگونه در زندگی خود تغییراتی ایجاد می‌کنیم
توجه و دقت سبب رشد و پیشرفت می‌شود
تغییر با نخستین پرسش آغاز می‌شود
وقتی به بهترین نحو تغییر می‌کنیم که با هم تغییر کنیم
آداب و عادات زندگی شما چیست؟
فصل نهم: خود را برای مرگی بی‌حسرت آماده کنید:
افراد خوشبخت از مرگ نمی‌ترسند
فصل دهم: درس پایانی: هیچ‌گاه برای تجربه‌ی این رازها دیر نیست
کلام پایانی
چگونه این کتاب زندگی‌ام را دگرگون کرد؟
راز زندگی در یک جمله
با پیران خردمندی که می‌شناسید، گفتگو کنید
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید
نویسنده
مترجممجید شهرابی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۲
زبانفارسی
شابک978-946-236-452-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۹۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید

برای دریافت کتاب پنج راز که پیش از مرگ باید بدانید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.