معرفی و دانلود کتاب صوتی ماه عسل

عکس جلد کتاب صوتی ماه عسل
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماه عسل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماه عسل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ماه عسل

کتاب صوتی ماه عسل نوشته‌ی پاتریک مودیانو، روایت افرادی است که مورد بی‌مهری روزگار قرارگرفته‌اند، طعم مهربانی را نچشیده‌اند و از این نعمت در طول زندگی خود محروم بوده‌اند. افرادی که آسیب‌هایشان هم‌چون انسان جنگ‌زده، دردآور است.

خلاصه‌ی کتاب صوتی ماه عسل:

کتاب صوتی ماه عسل (Honeymoon) درباره‌ی زندگی مرد 40 ساله‌ای به اسم ژان است که با قطار به کشور پاریس سفر می‌کند، در بین راه قطار به مدت 4 ساعت در میلان متوقف می‌شود، اواسط آگوست است و میلان بسیار خاموش و بی‌سروصدا به نظر می‌رسد. ژان برای استراحت، به هتل دنج و خنک کنار ایستگاه می‌رود و در آن‌جا متوجه می‌شود که یک زن زیبا و جذاب فرانسوی دو روز قبل در آن هتل خودکشی کرده است.

ژان در پی کنجکاوی‌های خود درمی‌یابد که این زن برایش بسیار آشناست و در بیست سالگی او را می‌شناخته. او به پاریس می‌رود، اما فکر خودکشی زن فرانسوی او را رها نمی‌کند و در سردرگمی غرق می‌شود. به همین دلیل تصمیم می‌گیرد که به منظور شناسایی این زن و همسرش به گذشته‌های بسیار دور بازگردد. سرانجام درمی‌یابد که این زن و شوهر برای سپری کردن ماه‌عسل خود در این هتل اقامت کرده بودند و... .

درباره‌ی کتاب صوتی ماه عسل:

مودیانو (Patrick Modiano) در این رمان تامل‌برانگیز به خوبی توانسته مسائلی مانند یأس، نومیدی، فرار از خود، جامعه و لذت‌های زندگی را به تصویر بکشد. در واقع پاتریک مودیانو در کتابش، دقیقا زمانی که در سفرش به میلان با یک خودکشی روبه‌رو می‌شود، جوانیِ از دست‌رفته‌ی خود را در جنگ جهانی می‌بیند و در ذهن خود به دنبال زنی که دوستش داشت، می‌رود و با او خیال‌پردازی می‌کند.

کتاب صوتی ماه عسل، به کاوش، معما و اندوهی عظیم می‌ماند؛ اما بالاتر از تمام این‌ها، تأملی بر وسوسه‌ها و خاطرات گذشته است. مودیانو در رمان ماه عسل، به طوری جهان را با جزئیات به تصویر کشیده که شما را برای دانستن داستان ژان و رابطه‌اش با آن زن فرانسوی، مجبور به لحظه‌شماری می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب ماه عسل:

- تشریحی گزنده از شکنندگی موجودیت انسان. (Chicago Tribune)
- نثر پاتریک مودیانو به شکل گول زننده‌ای ساده است. (Los Angeles Times)
- با سبک روایی صریح و قاعده‌مند. (Times Literary Supplement)

پاتریک مودیانو را بیشتر بشناسیم:

پاتریک مودیانو؛ نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس درخشان در سال 1945 در فرانسه به دنیا آمد. مادر وی بلژیکی و پدرش یهودی ایتالیایی بود. مودیانو یکی از چهره‌های مهم ادبی فرانسه محسوب می‌شود. او توانست در سال 2014 برنده جایزه نوبل ادبیات شود.

پاتریک مودیانو جوایز ارزنده‌ای کسب نموده است. او موفق به کسب جایزه نوبل ادبیات در سال 2014، کسب جایزه بزرگ آکادمی فرانسه در سال 1972، کسب جایزه گنکور در سال 1978، کسب جایزه دل دوکای انستیتوی فرانسه در سال 2010، کسب جایزه دولتی اتریش برای ادبیات اروپا در سال 2012 و... شده است.

از دیگر کتاب‌های مشهور و ترجمه شده‌ی این نویسنده‌ی فاخر می‌توان به کتاب‌های ویلای دلگیر، شجره خانوادگی، جوانی، محله‌ی گم‌شده، یکشنبه‌های اوت، آه! ای سرزمین محبوب من، دورا برودر، ناشناخته‌ماندگان، م‍را ن‍گ‍ی‍ن ک‍وچ‍ول‍و م‍ی‌ن‍ام‍ی‍دن‍د، تصادف شبانه،‌ در کافه‌ی جوانی گم‌شده، افق، سیرکی که می‌گذرد، بیراه و… اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی ماه عسل می‌شنویم:

روزهای تابستان دوباره برمی‌گردند، ولی هیچ‌وقت گرما به سنگینی گرمای آن سه‌شنبه و خیابان‌ها به خلوتی خیابان‌های میلان نمی‌شود. فردای 15 اوت بود. چمدانم را توی انبار امانات گذاشتم. از ایستگاه که بیرون رفتم، لحظه‌ای دودل ماندم؛ زیر آن آفتاب سوزان نمی‌شد توی شهر قدم زد. پنج بعدازظهر. چهار ساعت انتظار برای قطار پاریس. باید سرپناهی پیدا می‌کردم. پاهایم مرا به چندصد متری خیابان کنار ایستگاه کشاند تا به هتلی رسیدم که نمای باشکوهش را از دور دیده بودم. راهروهایی که از مرمر ساخته شده بودند، از تیغ آفتاب نجاتتان می‌دادند. در تاریک روشن و هوای خنک بار، آدم حس می‌کرد ته چاه است. چشمم به تکه روزنامه‌ی کهنه‌ای افتاد. تاریخش به زمستانی برمی‌گشت که اینگرید باریگو آشنا شده بود. آن را اینگرید به من داده بود، آخرین باری که دیدمش. موقع خوردن شام شروع کرد به حرف زدن درباره‌ی آن روزها. آن ساکش یک کیف پول پوست تمساح درآورد و از داخل کیف پول، تکه روزنامه را که با دقت تا خورده و تمام این سال‌ها پیش خودش نگه داشته بود. یادم می‌آید آن لحظه سکوت کرد. نگاهش حالت عجیبی داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
11 دقیقه
قسمت اول
19 دقیقه
قسمت دوم
16 دقیقه
قسمت سوم
19 دقیقه
قسمت چهارم
8 دقیقه
قسمت پنجم
12 دقیقه
قسمت ششم
25 دقیقه
قسمت هفتم
30 دقیقه
قسمت هشتم
3 دقیقه
قسمت نهم
26 دقیقه
قسمت دهم
40 دقیقه
قسمت یازدهم
29 دقیقه
قسمت دوازدهم
14 دقیقه
قسمت سیزدهم
7 دقیقه
قسمت چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ماه عسل
نویسنده
مترجمحسین سلیمانی نژاد
گویندهاحسان چریکی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ماه عسل

Bbj Jbj
۱۴۰۱/۴/۷
خیلی با فضای داستان نتونستم ارتباط برقرار کنم.
Rahil najafi
۱۴۰۰/۷/۲۸
جالب نبود بی سر و ته تمام شد …..
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ماه عسل

برای دریافت کتاب صوتی ماه عسل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.