معرفی و دانلود کتاب چشم سوم: سرگذشت شگفت انگیز یک لامای تبتی

عکس جلد کتاب چشم سوم: سرگذشت شگفت انگیز یک لامای تبتی
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چشم سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چشم سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چشم سوم: سرگذشت شگفت انگیز یک لامای تبتی

لوبسانگ راما در کتاب چشم سوم داستان شگفت‌انگیز جراحی خود و باز شدن چشم سومش را روایت می‌کند، این جراحی باعث می‌شود راما پس از آن بتواند با نگاه کردن به افراد از اهداف و مقاصدشان آگاه شود و به نیت‌های پنهانشان پی ببرد. این کتاب اسرارآمیز از زمان انتشار خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است و طرفداران و منتقدان بی‌شماری دارد.

درباره‌ی کتاب چشم سوم:

در تاریخ تبت به دو دین بزرگ برمی‌خوریم؛ آیین بُن را نخستین دین تبت شمرده‌اند، هر چند زمان پیدایش آن هنوز دقیقاً روشن نشده است. این آیین را شاید بتوان گونه‌ای از آیین شمن‌های آسیای میانه شمرد که ارواح طبیعت و ارواح نیاکان خود را پرستش می‌کرده‌اند. سپس به آیین بودا برمی‌خوریم. آیین بودا نخستین بار در سدۀ چهارم پس از میلاد از راه کشمیر و نپال به تبت راه یافت. کتاب چشم سوم (The Third Eye) با زبانی جذاب و گیرا مخاطب خود را با طبیعت سرزمین تبت، مردمانش، و آیین‌های شگفت‌انگیزشان آشنا می‌کند و رازهایی را درباره‌ی آیین‌های بودایی افشا می‌کند.

در زمان سیزدهمین دالایی لاما، لوبسانگ رامپا (Lobsang Rampa)، پسر یک اشراف‌زاده‌ی لهاسایی، مطالعات الهیات خود را آغاز می‌کند و به‌سرعت به دلیل توانایی‌های شگرف خود شهرت می‌یابد. با گذشت زمان و وارد شدن این پسر به دوره‌ی نوجوانی، او دست به کارهای چالش‌برانگیزی می‌زند و به‌عنوان یکی از سرمایه‌های تبت شناخته می‌شود. برای کمک به کشور، او تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد؛ چشم سوم در پیشانی او سوراخ می‌شود که به او اجازه می‌دهد هاله‌های انسان‌ها را ببیند و از انگیزه‌های پنهان افراد باخبر شود.

این زندگی‌نامه‌ی خودنوشت که در زمان خود محبوبیت بسیار یافت، دو دنباله‌ی دیگر به نام‌های «دکتری از لهاسا» و «داستان رامپا» نیز دارد. هرچند ادعاهای مطرح‌شده در آن همیشه محل مناقشه بوده است، به گفته‌ی میامی هرالد این کتاب «خواننده را مجذوب خود می‌کند» و برای آشنایی با دنیای جادویی تبت و آیین‌های این سرزمین شگفت‌انگیز بسیار مفید است.

کتاب چشم سوم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مسائل ماوراءالطبیعه علاقه دارید یا اگر دوست دارید از سرزمین تبت و شگفتی‌های آن بیشتر بدانید، این کتاب توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

با لوبسانگ رامپا بیشتر آشنا شویم:

لوبسانگ رامپا نام مستعار هنری هاسکین است که کتاب‌هایی در زمینه‌ی علوم غریبه و ماوراءالطبیعه می‌نویسد. کتاب چشم سوم مشهورترین کتاب اوست که او را به شهرتی جهانی رسانده است.

هاسکین در سال 1910 در بریتانیا متولد شده است و به ادعای خود، بدنش روح فردی به نام لوبسانگ رامپا را تسخیر کرده، شخصی که ماجرای زندگی او را در کتاب چشم سوم و دیگر کتاب‌هایش روایت کرده است.

از هاسکین/رامپا تاکنون کتاب‌های بسیاری منتشر شده است و بسیاری از آن‌ها به فارسی نیز برگردانده شده‌اند، از جمله: دکتری از لهاسا، داستان رامپا، آن‌طوری که بود، ردای زعفرانی و...

این نویسنده‌ی جنجال‌برانگیز در سال 1981 در کانادا درگذشته است.

در بخشی از کتاب چشم سوم می‌خوانیم:

درست پیش از هشتمین زادروزم لامامینگ‌یار دنداپ به من گفت که اختربینان پیش‌گویی کرده‌اند که روز پس از زادروزم برای «باز کردن چشم سوم» روزی نیکو خواهد بود. این مرا به هیچ روی دل نگران نکرد، زیرا می‌دانستم که او کنارم خواهد بود و از دل و جان وی را باور داشتم. همانگونه که او بارها به من گفته بود، با باز شدن چشم سومم بایست می‌توانستم مردم را آنگونه که هستند ببینم. به باور ما بدن تنها یک پوسته است که «خود برتر» آن را به جنبش درمی‌آورد، همان خود برتر که به هنگام خواب بر سر کار می‌آید و این زندگی را پشت‌سر می‌نهد.

ما بر این باوریم که انسان در این بدن ناتوان جای گرفته تا آنکه بتواند در زندگی چیزهایی بیاموزد و پیشرفت کند. هنگام خواب، انسان به پهنه‌ی دیگری از هستی بازمی‌گردد. هنگامی که خواب به سراغ او می‌آید، روح خود را از بند بدن خاکی رها کرده، در پهنه‌های اختری شناور می‌شود. روح از راه «بند نقره‌ای» که تا دم مرگ به تن پیوسته است، با بدن پیوند دارد. خواب‌هایی که آدمی می‌بیند، انگاره‌ی آن چیزهایی هستند که در پهنه‌ی روانی خواب آزموده شده‌اند. هنگامی که روان به تن بازمی‌گردد، تکان زمان بیدار شدن سیمای آنچه را که از خود به یاد مانده است پریشان می‌کند، مگر آنکه انسان در این زمینه آموزش‌های ویژه‌ای دیده باشد. از این‌رو چه بسا «خواب» به گونه‌ای شگفت ناشدنی می‌نماید.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم: درباره تبت و دین‌های آن
پیشگفتار نویسنده
بخش یکم: نخستین روزها در خانه
بخش دوم: پایان کودکی‌ام
بخش سوم: واپسین روزها در خانه
بخش چهارم: در آستان پرستشگاه
بخش پنجم: زندگی یک چلا
بخش ششم: زندگی در لاماکده
بخش هفتم: گشودن چشم سوم
بخش هشتم: پوتولا
بخش نهم: در پرچین رُز وحشی
بخش دهم: باورداشت‌های تبتیان
بخش یازدهم: تراپا
بخش دوازدهم: گیاهان و بادبادک‌ها
بخش سیزدهم: نخستین دیدار از خانه
بخش چهاردهم: به کار بستن چشم سوم
بخش پانزدهم: شمال رازآمیز و یتی‌ها
بخش شانزدهم: منش لامایی
بخش هفدهم: واپسین گام پذیرش آئینی
بخش هجدهم: خدانگهدار تبت
نقشه شهر لهاسا
یادداشت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چشم سوم: سرگذشت شگفت انگیز یک لامای تبتی
نویسنده
مترجمفرامرز جواهری نیا
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۰
زبانفارسی
شابک978-964-9049-9-2
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه، کتاب‌های ادیان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چشم سوم

مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۷/۳
اولین کتاب از نویسنده به نام*با تو تا ابدیت* رو خوندم، چندین سال پیش و خیلی اطلاعات ارزشمندی دریافت کردم، ولی این کتاب بر عکس اسمش شاید سر جمع دو صفحه هم درباره چشم سوم توضیح داده نشد بود، و ترجمه و نگارش خییلی سخت و سنگین بود، به نظر میشد خیلی روانتر ترجمه کرد. و توضیحات اضافی که باید به پاورقی و مراجعه میشد بیشترشون لینک نبود. به نظرم اغراق زیاد داشت، و از نویسنده انتظارم بیشتر بود، که با خوندن این کتاب کلی امتیاز منفی تو ذهنم بهش دادم.
Shiva Aghajani
۱۴۰۱/۴/۱۳
یکی از کتابهایی که واقعا دوستش داشتم. قلم جذاب و گیرایی دارد و پر از اطلاعات با ارزش
زهرا ایوبی
۱۴۰۱/۳/۴
برای علاقمندان به حوزه متافیزیک توصیه میشه
محمدهاشم موحدب
۱۴۰۱/۱/۹
کتاب فوق العاده جذاب هست و اطلاعات کاربردی داشت
Mohammad vafadar
۱۴۰۱/۱/۱۵
نویسنده محبوب من
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب چشم سوم

برای دریافت کتاب چشم سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.