معرفی و دانلود کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان

عکس جلد کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان

کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان شرحی از تجربیات شگفت‌آور مارکو پولو، تاجر ونیزی قرن سیزدهم، در سفرهایش در محضر کوبلای خان؛ قدرتمندترین و بزرگترین پادشاه تاریخ مغول‌ها است. مارکوپولو تاثیری ژرف بر نگرش اروپاییان قرون‌ وسطایی از سرزمین‌های وسیع دیگر گذاشته و یکی از جذاب‌ترین و افشاگرانه‌ترین سفرنامه‌های نگاشته شده تا به حال را رقم زده است.

مارکوپولو (Marco Polo)، جهانگرد مشهور ونیزی در سال 1254 میلادی متولد شد. پدرش نیکولوپولو تاجری سرشناس بود که برای تجارت به سرزمین‌های دور دست سفر می‌کرد. سفرنامه مارکو پولو از جمله سفرنامه‌هایی است که پیش از عهد صفویه نگاشته شده است و حاوی اطلاعاتی غنی درباره ایران نیز می‌باشد.

توصیفات مارکوپولو از سفرهایش به سایر کاشفان و بازرگانان اروپایی الهام بخشید تا دانش جغرافیایی خود را گسترش داده و در دنیایی فراتر از گذشته گام نهند. کریستف کلمب با الهام از نوشته‌های مارکو اندیشید که امکان دارد با سفر دریایی به سوی غرب، به مشرق زمین برسد. هنگامی که او در سال 1492 در آمریکای شمالی گام نهاد نامه‌هایی از پادشاه اسپانیا به همراه داشت که برای فرمانروای چین نوشته شده بود. او یک نسخه از کتاب مارکوپولو نیز به همراه داشت که حاشیه‌های زیادی بر آن نوشته شده بود.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از سفر به سرزمین کوبلای خان (The Travels In The Land Of Kubilai Khan) می‌خوانیم:

خان بزرگ اگر تنها می‌خواست سپاهیانی را که برای محافظت از مناطق مختلف کاتای گماشته است فراخواند ناگزیز سی تا چهل روز زمان نیاز داشت. علاوه بر آن، همه از این فراخوانی آگاه می‌شدند و از این رو کایدو و نایان جاسوس های خود را داخل سپاه می‌کردند و پست های مهم و برتر جنگی را در این لشکرکشی از آن خود می‌کردند. اما هدف کوبلای خان از این سرعت عمل به خرج دادنش در جمع کردن سپاهیان این بود که از برنامه‌های نایان پیشی گیرد و او را تنها به دام اندازد زیرا که شکست او در این موقعیت بدون داشتن نیرو و جاسوس بسیار راحت تر از زمانی است که با متحدانش هم پیمان شده باشد.

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی نویسنده
مسیر کاتای
کوبلای خان
از پکن تا بنگال

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سفر به سرزمین کوبلای خان
نویسنده
مترجمبنفشه جعفر
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات104
زبانفارسی
شابک978-600-7339-39-8
موضوع کتابکتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان

mortaza baky-haskuee
۱۴۰۰/۴/۲۶
ترجمه بسیار ضعیفی بود. مترجم با زبان فترسی بیگانه است. در متن، ایرادحروف چینی بسیار زیاد است. جملات طولانی ترجمه شده است و بر خلاف اصول نگارش فارسی، در بسیاری موارد دو فعل در کنار هم قرار گرفته است و مترجم از حروف ربط استفاده نکرده است.
بهاره پودینه
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
سفر مارکوپولو یکی از جذابترین سفرنامه هاست که اطلاعات خوبی در اختیار نویسنده قرار میدهد.
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۷/۵
کتابی بسیار جالب درباره عظمت امپراطوری گوبلای خان.
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان

برای دریافت کتاب سفر به سرزمین کوبلای خان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.