معرفی و دانلود کتاب مرد در تاریکی

عکس جلد کتاب مرد در تاریکی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مرد در تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مرد در تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرد در تاریکی

کتاب مرد در تاریکی به قلم یکی از مشهورترین نویسندگان معاصر آمریکا پل استر به نگارش درآمده و به وضعیت انسان امروزی در دنیای جنگ‌زده می‌پردازد. این رمان درباره پیرمردی منزوی است که در ذهن خود آمریکای جدیدی را خلق می‌کند که به جای جنگ با عراق درگیر جنگ داخلی است.

به جرأت می‌توان پل استر (Paul Auster) را نمونه‌ی تمام عیار یک نویسنده‌ی آمریکایی دانست. این نویسنده همواره تلاش می‌کند با جهان‌بینی خاص خود به بحران هویت فردی بپردازد اما این بار بر مسئله‌ی دیگر دست گذاشته است. او در رمان جذاب و خواندنی مرد در تاریکی (Man in the dark) به وضعیت انسان معاصر در دنیای آشفته و جنگ‌زده اشاره می‌کند. این رمان دو خط داستانی دارد؛ خط اصلی داستان، مربوط به پیرمرد فلجی به نام آگوست بریل است که در منزل دخترش روزگار می‌گذراند. این پیرمرد 72 ساله‌ی منزوی، ذهن آشفته‌ای دارد؛ چرا که به تازگی اتفاقات بسیاری از جمله تصاف رانندگی، مرگ همسر و... را پشت سر گذاشته است. آگوست شب‌ها نیز آرام و قرار ندارد و نمی‌تواند آسوده بخوابد و برای اینکه ذهن خود را آرام کند به دنیای خیالی خود پناه می‌برد.

خط داستانی دیگر در ذهن آگوست شکل می‌گیرد؛ او در ذهن خود آمریکای دیگری خلق می‌کند، آمریکایی که مسیرش در سال 2000 میلادی نسبت به آمریکایی حقیقی تغییر پیدا می‌کند و هیچگاه نه جنگی میان این کشور و عراق شکل می‌گیرد و نه فاجعه‌ی یازده سپتامبر رخ می‌دهد. در این میان مردی به نام اون بریک در آمریکای دوم حضور دارد که باید با مشکلات دنیای خیالی دست و پنجه نرم کند. آمریکای دوم درگیر مشکلات و جنگ‌های داخلی است و دیگر اتحادی میان ایالت‌های مختلف این کشور وجود ندارد. اون بریک نیز به دنبال عامل اصلی تمامی این اتفاقات است که کشور آمریکا را به سوی چنین فاجعه‌ای کشانده است و این فرد کسی نیست جز آگوست بریل!

پل استر هر چه داستان را جلو می‌برد ماجرای اون بریک ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد تا جایی که پیرمرد خالق آن، مقهور دنیایی می‌شود که خود به وجود آورده است. این نویسنده در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرد که یکی از محورهای اصلی این رمان متفاوت سیاست و به صورت خاص جنگ آمریکا و عراق است و از طرف دیگر کتاب مرد در تاریکی را اثری ضدجنگ و خانوادگی نیز می‌داند. داستان این کتاب به قدری جذاب و حیرت‌آور محسوب می‌شود که واشنگتن پست آن را در میان آثار برگزیده‌ی خود قرار داده است.

نکوداشت‌های کتاب مرد در تاریکی:

- بدون تردید لذت بخش. (The New York Review of Books)
- به یاد ماندنی، تفکر برانگیز، عاطفی و بسیار خواندنی. (The Philadelphia Inquirer)
- برانگیزاننده و سرگرم کننده. (The Seattle Times)

پل استر را بیشتر بشناسیم:

او با نام کامل پل بنجامین اُوستر (Paul Benjamin Auster) در سال 1947 به دنیا آمد. این نویسنده‌ی آمریکایی در سال 1970 از دانشگاه کلمبیا فارغ‌التحصیل شد و پس از آن راهی پاریس شد و با ترجمه‌ی آثار فرانسوی فعالیت‌های ادبی خود را آغاز کرد. او یکی از نویسندگان بزرگ ادبیات معاصر آمریکا است از میان آثار او می‌توان به مواردی مانند سفر در اتاق تحریر، سه‌گانه نیویورک، شب پیشگویی و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب مرد در تاریکی می‌خوانیم:

او را درون چاله‌اى گذاشتم. به نظر شروع خوبى بود، شیوه‌ى امیدوارکننده‌اى براى پیش بردن ماجرا بود. مرد خفته‌اى را داخل گودالى بگذار و بعد ببین وقتى بیدار مى‌شود و سعى مى‌کند بیرون بیاید چه اتفاقى مى‌افتد. منظورم گودال عمیقى توى زمین است، گودالى به عمق دو و نیم یا سه متر که کاملاً به‌شکل دایره‌اى حفر شده، با دیواره‌هاى عمودى و سخت، خاک بسیار فشرده، چنان سخت که انگار سطحش بافت گل پخته یا حتى شیشه را دارد. به عبارت دیگر، مردِ درون گودال وقتى چشمانش را باز کند، نمى‌تواند خود را از گودال نجات دهد. مگر اینکه مجهز به وسایل کوهنوردى باشد مثلاً چکش و میخ‌هاى فلزى، یا طنابى که بتواند به درختى در آن نزدیکى کمند کند ولى این مرد هیچ ابزارى ندارد و وقتى به هوش بیاید، بى‌درنگ به ماهیت مخمصه‌اش پى مى‌برد.

و بعد اتفاق مى‌افتد. مرد به هوش مى‌آید و متوجه مى‌شود که به پشت دراز کشیده و به آسمان بى‌ابر شبانگاهى چشم دوخته است. نامش اُوِن بریک است، و اصلاً نمى‌داند چگونه در این نقطه قرار گرفته، از افتادن داخلاین گودال استوانه‌اى که قطرش را حدود سه‌متر و نیم تخمین مى‌زند، چیزى به یاد نمى‌آورد. مى‌نشیند. با کمال تعجب مى‌بیند که یونیفورم نظامى پشمى خاکى رنگى پوشیده که پارچه‌ى زبرى دارد. کلاهى روى سرش است و یک جفت پوتین چرمى کهنه‌ى پوسته کرده پوشیده که بالاتر از قوزک با گره دوتایى بسته شده است. روى هر دو آستین کتش درجه‌هاى نظامى دوخته شده که نشان مى‌دهد یونیفورم متعلق به شخصى با درجه‌ى سرجوخه‌گى است. آن شخص ممکن است اُوِن بریک باشد، ولى مردِ داخلِ گودال که اسمش اُوِن بریک است، به یاد نمى‌آورد در هیچ دوره‌اى از زندگى‌اش در ارتش خدمت کرده یا در جنگ بوده باشد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مرد در تاریکی
نویسنده
مترجمالاهه دهنوی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
سال انتشار۱۳۸۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۰
زبانفارسی
شابک978-964-191-037-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مرد در تاریکی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب مرد در تاریکی

برای دریافت کتاب مرد در تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.