معرفی و دانلود کتاب مثل یک راهب فکر کن

عکس جلد کتاب مثل یک راهب فکر کن
قیمت:
۷۵۰۰۰ تومان - 13.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مثل یک راهب فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مثل یک راهب فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مثل یک راهب فکر کن

معمار زندگی خود باشید! کتاب مثل یک راهب فکر کن نوشته‌ی جی شتی به دنبال این است تا برای شما یک زندگی شاد و موفق به ارمغان بیاورد و به همین منظور افکار و اندیشه‌های کهن راهبان بودایی را در اختیارتان قرار می‌دهد. نویسنده این افکار باستانی را با زندگی امروزی تلفیق می‌کند و به شما در مسیر پرتلاطم زندگی یاری می‌رساند.

درباره‌ی کتاب مثل یک راهب فکر کن:

چگونه می‌توان بر افکار منفی غلبه کرد؟ چگونه از هرکسی که ملاقات می‌کنید یاد بگیرید؟ اگر تمایل دارید ورزشی مانند بسکتبال را به صورت حرفه‌ای بیاموزید، باید سراغ شخصی مانند مایکل جردن بروید که در این کار حرفه‌ای است. دوست دارید مخترع شوید؛ پس باید ایلان ماسک را الگوی خود قرار دهید. در چنین شرایطی، اگر قصد دارید ذهن خود را پرورش دهید تا بتوانید هدفمندانه از آن استفاده نمایید، چه راهکاری در ذهن دارید؟ مطمئن باشید، یک راهب به خوبی می‌تواند راهنمای شما باشد. چرا از این افراد شاد، آرام و قدرتمند شیوه‌ی زیستن را نمی‌آموزید؟ شاید با خود خیال کنید راهبان، خانواده و شغلی ندارند و با این اوصاف برایشان رسیدن به آرامش و شادی کار بسیار آسانی محسوب می‌شود و الگوی مناسبی نیستند.

اما سخت در اشتباهید و کتاب مثل یک راهب فکر کن (Think Like a Monk) به شما می‌آموزد تا این پیش‌فرض‌های نادرست را کنار بگذارید و با استفاده از راهنمایی‌های راهبان بودایی در زندگی مدرن و امروزی خود موفق شوید.

قبل از هرچیزی لازم است بدانید، هیچ‌کس به عنوان راهب پا به دنیا نمی‌گذارد. راهبان اشخاصی هستند که شغل‌های مختلفی دارند و بعدها به انتخاب خودشان وارد این مسیر می‌شوند. جی شتی (Jay Shetty) نیز در گروه چنین افرادی قرار داد در این کتاب الهام‌بخش و توانمند تجربیات خود را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بیاموزید بر موانع و مشکلات غلبه کنید.

نکوداشت‌های کتاب مثل یک راهب فکر کن:

- جی شتی گام به گام به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید قدرت خود را بسازید و خود را تغییر دهید. این کتاب شما را از هیپنوتیزم جامعه خلاص می‌کند و به شما یاری می‌رساند تا معمار زندگی خود شوید. (Deepak Chopra)

- این کتاب را بگیرید، یک صندلی راحت پیدا کنید و اجازه دهید جی شتی شما را به یک سفر تغییر دهنده ببرد. جی شما را با گرمی و وضوح در مسیری به سوی شادی و هدف بیشتر راهنمایی می‌کند و خردی را ارائه می‌دهد که هم‌اکنون می‌تواند عملی شود. شما می‌خواهید آن را با هر کسی که دوستش دارید به اشتراک بگذارید. (Robert J. Waldinger)

- با تلفیق خرد باستانی و کارهای امروزی فکر می‌کنم مثل یک راهب فکر کن راهنمایی اساسی برای سفر در یک مسیر متعادل برای موفقیت فراهم می‌کند. (Ray Dalio)

کتاب مثل یک راهب فکر کن مناسب چه کسانی است؟

اگر تمایل دارید زندگی‌ای شاد و پر از آرامش داشته باشید و بر افکار منفی پیرامون خود غلبه کنید، کتاب حاضر بهترین راهنما برای شما محسوب می‌شود.

جملات برگزیده کتاب مثل یک راهب فکر کن:

- ترس مانع مرگ نمی‌شود، بلکه مانع زندگی می‌شود. (بودا)
- محال است بتوان خوشبختی خود را بر ویرانه‌های خوشبختی دیگری بنا ساخت. (دایساکو ایکِدا)
- سرنوشت خود را ناقص ‌زیستن، بهتر است از تقلیدی بی‌نقص از زندگی دیگری. (بهاگاواد گیتا)
- وقتی میان ذهن، قلب و نیت هماهنگی جاری است، غیرممکنی وجود ندارد. ‌(ریگ ودا)

جی شتی را بیشتر بشناسیم:

جی شتی یک داستان‌سرا و پادکستر است که در گذشته راهب بوده. او بر این باور است که خرد و دانش را باید گسترش داد. در سال 2017 مجلۀ فوربز او را به‌ عنوان یک شخصیت مؤثر در دنیای رسانه برگزید. او مأموریت دارد تا دانش و خرد بی‌نهایت جهان را به روشی قابل‌دسترس، مرتبط و کاربردی به اشتراک بگذارد. شتی تا کنون بیش ‌از چهارصد ویدئو با پنج میلیارد بازدید تولید کرده است و همچنین او میزبان پادکست از روی قصد است که اولین پادکست مرتبط با سلامت و تندرستی در جهان می‌باشد.

در بخشی از کتاب مثل یک راهب فکر کن می‌خوانیم:

گورانگا داس برای آشکار ‌کردن عوامل خارجی، که من واقعی ما را پنهان می‌کنند، استعارۀ زیبایی دارد:

در انباری پر از قفسه‌های کتاب‌های عجیب‌وغریب و جعبه‌های پر از آثار هنری هستیم. برعکس سایر جاهای آشرام، که بی‌نهایت تمیز و مرتب است، اینجا به‌شدت پر از گردوخاک و تار عنکبوت است. راهب اعظم مرا جلوی آینه‌ای می‌برد و می‌پرسد چه می‌بینم.

آینه آن‌قدر خاک گرفته است که حتی تصویر خودم را هم نمی‌بینم. همین را می‌گویم و راهب سری تکان می‌دهد. سپس با گوشۀ ردایش بخشی از خاک آینه را کنار می‌زند. ابر بزرگی از گردوخاک به هوا می‌رود و چشم و گلویم را می‌سوزاند و به سرفه‌ام می‌اندازد.

او می‌گوید: «هویت تو آینه‌ای غبارگرفته است. در نگاه نخست، حقیقت تو و ارزش‌هایت مبهم و تار است. زدودن این غبار خوشایند نیست، اما تا آن را پاک نکنی، تصویر واقعی خود را نمی‌بینی.»

این مثال نمونه‌ای عملی بود از سخنان چایتانیا، قدیس بنگالی هندوی قرن شانزدهم که به زدودن ناپاکی‌ها از آینۀ ذهن اشاره دارد. اساس سنت‌های راهبانه بر پایۀ حذف حاشیه‌هایی است که مانع تمرکز بر روی مهم‌ترین مسئله یافتن معنای زندگی با تسلط بر امیال و خواسته‌های جسم و جان می‌شود. نمود عملی این تفکر در برخی سنت‌ها سکوت ‌کردن است، برخی دیگر دوری از رابطۀ جنسی و برخی منع مالکیت دارایی‌های دنیوی. البته هستند سنت‌هایی که دوری ‌گزیدن از هر سه را لازم می‌دانند. در آشرام فقط با آنچه حقیقتاً نیاز داری زندگی می‌کنی، نه بیشتر.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: رها کن
فصل اول: هویت
فصل دوم: منفی‌بافی
فصل سوم: ترس
فصل چهارم: نیت
مراقبه: تنفس
بخش دوم: رشد
فصل پنجم: هدف
فصل ششم: روزمرگی
فصل هفتم: ذهن
فصل هشتم: نفس
بخش سوم: بخشش
فصل نهم: قدرشناسی
فصل دهم: روابط انسانی
فصل یازدهم: خدمت‌رسانی
مراقبه: آواز
نتیجه‌گیری
پیوست
یادداشت نویسنده
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مثل یک راهب فکر کن
نویسنده
مترجممحمدمصطفی ابراهیمی
ناشر چاپینشر مون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۱
زبانفارسی
شابک978-622-976957-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های انرژی درمانی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰۰ ت - 13.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مثل یک راهب فکر کن

Javid Amini
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
جامعه شناس چارلز هورتن کولی در سال 1902 نوشت:> بگذارید این جمله یک لحظه ذهنتان را درگیر کند. هویت ما در آن چه دیگران درباره‌ی ما فکر می‌کنند پیچیده شده است. یا دقیق تر بگویم، آن چه ما فکر می‌کنیم که دیگران درباره‌ی ما فکر می‌کنند. نه فقط تصور ما از خودمان بستگی به این دارد که دیگران چه فکری درباره‌ی ما دارند، بلکه بیشتر تلاش‌های ما برای پیشرفت، در حقیقت تلاش برای رسیدن به آن ایده آل تصور شده است
حوری سادات
۱۴۰۰/۱۱/۲
به نظرم ارزش دوبار خوندن و داره، آموزه‌های سخت معنوی و به شکلی ساده و کاربردی در جامعه‌ی امروزی مطرح می‌کنه و خیلی ساده آموزش می‌ده
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب مثل یک راهب فکر کن

برای دریافت کتاب مثل یک راهب فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.