معرفی و دانلود کتاب عطر گل‌های داوودی

عکس جلد کتاب عطر گل‌های داوودی
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب عطر گل‌های داوودی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عطر گل‌های داوودی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عطر گل‌های داوودی

کتاب عطر گل‌های داوودی، مشتمل بر دو داستان کوتاه با عنوان‌های «عطر گل‌های داوودی» و «مرد نابینا» است. دی. اچ. لارنس در داستان‌های کوتاه خود روابط پیچیده خانوادگی افرادی را به تصویر می‌کشد که با مسائل عاطفی زیادی مواجه می‌شوند.

در یکی از دو داستان کتاب عطر گل‌های داوودی (Odour Of Chrysanthemums)، زنی با وقوع یک فاجعه درمی‌یابد که هیچ‌گاه همسر خود را نمی‌شناخته و در دیگری مرد نابینایی که در جنگ جهانی اول نابینا شده است، به آرامش غیرمنتظره‌ای می‌رسد. «عطر گل‌های داوودی» داستان خانواده‌ای فقیر است که در حاشیه خط آهن زندگی می‌کنند و مرد در معدن کار می‌کند و دائم‌الخمر است. یک‌شب که مرد دیر به خانه می‌آید زن تصور می‌کند او به میکده رفته است و شروع به سرزنش مرد در نزد خود می‌نماید اما سرانجام متوجه می‌شود که او در حین کار در معدن مرده است.

دیوید هربرت لارنس معروف به دی. اچ. لارنس (David Herbert Lawrence) نویسنده، شاعر، نقاش، مقاله نویس بریتانیایی و یکی از معتبرترین چهره‌های ادبیات زبان انگلیسی بود. وی در نمایاندن غرایز حیوانی و همچنین عواطف بشری مهارت ویژه‌ای داشت. از آثار معروف او می‌توان به «رنگین کمان»، «طاووس سفید»، «پسرها و عاشق‌ها» و «زن‌های عاشق» اشاره کرد. اما معروف‌ترین اثر او «عاشق خانم چترلی» است، خلاصه شده این داستان با عنوان «فاسق لیدی چترلی» در ایران ترجمه شده‌ است.

در بخشی از کتاب عطر گل‌های داوودی می‌خوانیم:

خانه کاملا ساکت بود. الیزابت بیتس شال و کلاهش را برداشت و روی قالیچه انداخت. عجله داشت تا خانه را زودتر تمیز کند، می‌دانست که چند نفری به آن جا خواهند آمد. هنگامی‌ که کارش را تمام کرد، بر روی صندلی نشست. چند دقیقه‌ای از ساعت نه گذشته بود. ناگهان از صدای خشن موتوری که در معدن شروع به کار کرده و صدای آزاردهنده‌ی غژغژ طنابی که با آن بالا و پائین می‌رفت، وحشت تمام وجودش را در بر گرفت. بازهم حس می‌کرد خون در رگ‌هایش منجمد شده، دستش را بر صورتش گذاشت و با صدای بلندی خود را سرزنش کرد "اوه خدای من!‌ این فقط صدای شیفت ساعت نه است."

فهرست مطالب کتاب

عطر گل‌های داوودی
مرد نابینا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عطر گل‌های داوودی
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات96
زبانفارسی
شابک978-600-7339-28-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عطر گل‌های داوودی

کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۹/۱۸
دو داستان عالی. یکی درباره زنی که در خانه به انتظار بازگشو شوهرش از سر کار نشسته، غافل از اینکه... دومی درباره دیدار مردی نابینا با نامزد سابق همسرش است...
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب عطر گل‌های داوودی

برای دریافت کتاب عطر گل‌های داوودی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.