معرفی و دانلود کتاب مثل آب باش دوست من: تعالیمی از بروس لی

عکس جلد کتاب مثل آب باش دوست من: تعالیمی از بروس لی
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مثل آب باش دوست من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مثل آب باش دوست من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مثل آب باش دوست من: تعالیمی از بروس لی

ذهن خود را خالی کن و مانند آب باش! شانون لی در کتاب مثل آب باش دوست من، فلسفه‌های الهام‌بخش و پربار زندگی پدرش را مطرح می‌کند. او در اثر خود نشان می‌دهد که چطور هنرهای رزمی به بهترین نماد رشد شخصی تبدیل می‌شوند و شما چطور می‌توانید روزانه این آموزه‌ها را به کار بگیرید و تمرین‌شان کنید.

درباره‌ی کتاب مثل آب باش دوست من:

بروس لی به عنوان سمبلی فرهنگی شناخته می‌شود که به دلیل ورزش‌های رزمی و فیلم‌های سینمایی خود در سرتاسر دنیا شهرت فراوانی دارد. با این حال او را می‌توان یک فیلسوف نیز دانست. وی از همان زمان کودکی آموخت که هنرهای رزمی فراتر از تمرینات مرتب جسمانی‌اند. او فهمید که برای داشتن یک زندگی خوب، این‌گونه هنرها نمادی مناسب به شمار می‌روند.

شانون لی (Shannon Lee) در کتاب مثل آب باش دوست من (Be water my friend)، مفاهیم اساسی فلسفه‌ی پدرش را بازگو می‌کند و نشان می‌دهد که این مفاهیم چطور به شما برای رشد شخصی و شکوفایی‌تان کمک می‌کنند. در هر بخش از این کتاب، تعالیمی از بروس لی ارائه شده است که بنیان و پایه فلسفه‌ی اصلی او یعنی «مثل آب باش» را در بر دارد.

در اثر پیش رو درمی‌یابید که همچون آب بودن چطور به شما این امکان را می‌دهد تا مهر، محبت، دوستی و طبیعی بودن را در زندگی‌تان عینیت دهید و به ماهیت جاری و اصلی خود و مهارت نیرومند بودن و همچنین به ابراز وجود و آزاد بودن نزدیک شوید.

شانون لی به کمک بیان داستان‌های بازگو نشده از زندگی پدرش و شیوه‌ی خود در عینیت دادن به این آموزه‌ها، این نکته‌ها را به شیوه‌های باورپذیر و همه‌فهم مطرح می‌کند. او با بهره‌گیری از گفته‌های بروس لی، شما را تشویق می‌کند تا در پی یافتن اصل و ذات خودتان باشید و از این باورها و روش‌ها در زندگی روزانه خود، چه زمان آموختن مطالب تازه، چه هنگام چیره شدن بر مشکلات و چه در پیدا کردن مسیر واقعی زندگی‌تان استفاده کنید.

محتوای کتاب از لحاظ موضوعی با دروس زندگی هماهنگ و مملو از رهنمودهای خردمندانه در مسائل گوناگون است. این راهنمای الهام‌بخش به همه شما خاطرنشان می‌کند که هر چند هر شخصی قادر نیست شرایط محیط اطراف خود را تحت کنترل خود درآورد؛ با این حال چگونگی واکنش به هر شرایط را همیشه می‌توان انتخاب کرد.

فیلم اقتباس شده براساس کتاب مثل آب باش دوست من:

از این اثر فیلمی مستند و آموزشی براساس سخنان بروس لی نیز ساخته شده است.

نکوداشت‌های کتاب مثل آب باش دوست من:

- یک راهنمای الهام‌بخش. (Publishers Weekly)
- یک کتاب ضروری برای طرفداران لی و کسانی که به دنبال هدف در زندگی هستند. بسیار توصیه می‌شود. (Library Journal, starred review)
- یادبودی الهام‌بخش برای علاقه‌مندان لی و کسانی که مهارت‌های رشد شخصی خود را تقویت می‌کنند. (Kirkus Reviews)
- یک راهنمای فوق‌العاده برای بینش‌های جاودانه بروس‌لی. (Jeff Chang)
- دختر بروس‌لی به درس‌ها و فلسفه‌های ماندگار پدرش روح می‌بخشد. همان‌طور که لی می‌گوید: "ذهن خود را خالی کنید" و بگذارید کلمات او در شما غرق شوند. (Newsweek)

کتاب مثل آب باش دوست من برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید نسخه بهتری از خودتان بسازید و تغییرات اساسی در زندگی‌تان ایجاد کنید، این کتاب را از دست ندهید.

جملات برگزیده کتاب مثل آب باش دوست من:

- زندگی معلم شماست و شما همیشه در حال یادگیری هستید.
- مفید بودن فنجان، در خالی بودن آن است!
- شناخت روحیۀ دیگران و انتقاد از آن‌ها بسیار آسان است، ولی شناخت خودتان شاید یک‌عمر طول بکشد.
- همان‌طور که آب درخشندگی ماه را نشان می‌دهد، ماه نیز نشان‌دهندۀ زلالی و تمیزی آب است.
- اگر فکر کنید کاری غیرممکن است، آن را غیرممکن می‌کنید. بدبینی، ابزارهایی را که برای موفقیت لازم‌اند بی‌اثر می‌کند.
- صبر منفعل بودن نیست. برعکس، قدرت تمرکز کردن است.
- مهم نیست چه می‌شود، باید اجازه دهی روشنایی درونی، تو را به بیرون از تاریکی هدایت کند.

در بخشی از کتاب مثل آب باش دوست من می‌خوانیم:

مفهوم تهی بودن، جزء اولین مباحثات ذهنی است؛ معنی آن آزادی و بی‌طرفی است. وقتی ذهن شما مملو از افکار و اطلاعات چیزهایی است که یاد گرفته‌اید. با احساسی که نسبت به آن‌ها دارید جایی برای افکار جدید در ذهنتان وجود نخواهد داشت. شما خودتان را برای رسیدن به فرصت‌های بیشتر محدود کرده‌اید. برای یادگیری اطلاعات جدید، ابتدا باید فضایی را برای ورود اطلاعات فراهم کنیم.

خالی کردن ذهن به معنای فراموش کردن چیزهایی که یاد گرفته‌اید نیست، نباید اعتقاداتتان را فراموش کنید؛ خالی کردن ذهن یعنی شما سعی کنید هر مکالمه، تعامل و ارتباط و تجربه‌ای را چیز تازه و جدیدی در نظر بگیرد و دربارۀ آن قضاوت نکنید. شما باید باورها و افکارتان را رها کنید تا بتوانید لحظه‌ای را که با آن روبرو هستید تجربه کنید. در ذهنتان فرصتی برای این احتمال ایجاد کنید که شاید شما از قبل همۀ واقعیت‌ها را نمی‌دانید - درواقع چیزی که به آن اعتقاد دارید کار در دست انجام است که با یادگیری و رشد قادر به تغییر و تکامل است.

تحت این شرایط است که غیرممکن‌ها در ذهنتان ممکن می‌شود (ممکن است چیزی را کشف کنید که هرگز فکرش را نمی‌کردید ممکن باشد). به‌عنوان مثال حرفۀ پزشکی را در نظر بگیرید: اگر هرگز در نظر نگرفته بودیم که ممکن است اطلاعات و ایده‌های جدید وجود داشته باشد، هنوز فکر می‌کردیم که سیگار کشیدن برایمان مفید و فلج اطفال نیز غیرقابل درمان است؛ بنابراین ایده مهمی است که ذهن باید خالی باشد تا ایده‌ها و نظرات جدیدی را داخل خود بگنجاند. ممکن است درنهایت واکسن یا داروی جدید کشف نکنید، اما بدون وجود امکان کشف، دانش گسترش نمی‌یابد و رشد انسان متوقف خواهد شد.

در حقیقت، پدرم می‌گوید که ترجیحات از پیش تعیین‌شده و بی‌چون‌وچرا، بدترین بیماری ذهن هستند. او نوشت: باید در نقطۀ خنثای بین مثبت و منفی بایستید. دیگر ذهن شما را به سمت چیزی سوق نمی‌دهد. هرگز موافق یا مخالف نباشید. مبارزه بین «برای» و «علیه» بدترین بیماری ذهن است؛ و چه بخواهید و چه نخواهید همه‌چیز برایتان روشن خواهد شد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمه نویسنده
1: روش‌آب
2: فنجان خالی
3: دانش‌آموزی همیشگی
4: حریف
5: ابزارها
6: مانع
7: طوفان
8: خلأ زنده
9: روش جلوگیری از ضربه
10: دوست من
سخن آخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مثل آب باش دوست من: تعالیمی از بروس لی
نویسنده
مترجمسید علیرضا هاشمی فشارکی
ناشر چاپی موسسه نشر تولید علم فرزانگان برنا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۳
زبانفارسی
شابک978-622-736315-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مثل آب باش دوست من

برای دریافت کتاب مثل آب باش دوست من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.