معرفی و دانلود کتاب راه حل سوم

عکس جلد کتاب راه حل سوم
قیمت:
۲۹۹۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راه حل سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راه حل سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راه حل سوم

کتاب راه حل سوم نوشته‌ی استفن ریچاردز کاوی، رویکردی نوین برای حل دشوارترین مشکلات زندگی، به شما معرفی می‌کند و راه حل‌های خلاقانه‌ای ارائه می‌دهد. این روش به تحول و دگرگونی زندگی میلیون‌ها نفر کمک کرده است.

این کتاب هم مشکلات فردی و شغلی را رفع می‌کند و هم برای حل چالش‌های بزرگ موجود در سازمان‌ها و اجتماع، راه‌حل‌هایی نوین ارائه می‌دهد. در هر چالش و کشمکشی، راه حل اول، روش من و راه حل دوم، روش توست و همیشه این کشمکش و پرسش وجود دارد که کدام روش بهتر و مؤثرتر است. روش‌های بسیاری برای رفع مشکل وجود دارد. راه حل سوم (The 3rd Alternative)، خلق راه حلی جدید و خلاقانه است. این کتاب روش فکری جدیدی را معرفی می‌کند که برای تمام کسانی که در جستجوی راه حل‌های مؤثر برای مشکلات فردی و شغلی خود هستند، راه گشاست.

راه حل سوم، ورای روش من یا روش توست و روشی است که در آن، همه برنده‌اند و هیچ کس مجبور نیست دست بکشد و تسلیم شود. راه حل سوم، یک روش فکری جدید، خلاقانه و کاربردی است که نشان می‌دهد، چرا تفکر مبتنی بر راه حل سوم، بهترین فرصت را برای ما فراهم می‌کند. دکتر استفن کاوی (Stephen Richards Covey) زندگی خود را وقف یافتن پاسخ این پرسش کرده است که چگونه هر کسی می‌تواند کنترل سرنوشت خود را به دست گیرد. او مؤسس بنیاد فرانکلین کاری است که در ۱۴۷ کشور به آموزش افراد می‌پردازد. 

در بخشی از کتاب راه حل سوم می‌خوانیم:

خانواده می‌تواند جلوه‌گاه نهایی همکوشی باشد. در ارتباط صمیمانه و دگرگون‌کننده‌ای که می‌تواند در ازدواج رخ دهد، یک معجزه وجود دارد. هر کودکی که وارد این جهان می‌شود، یک راه‌حل سوم است. نوزاد تازه متولد شده، بزرگ‌ترین معجزه و شگفتی مبتنی بر همکوشی است.

پدربزرگم، استفان ال ریچاردز، به من یاد داد که هر مشکلی را در هر سطحی اعم از منطقه‌ای، ملی، بین‌المللی، سیاسی، آموزشی یا سازمانی، از دیدگاه و نقطه‌ نظر خانواده تجزیه و تحلیل کنم. اگر در خانه و خانواده مؤثر واقع می‌شود، پس در هر جای دیگری نیز مؤثر واقع خواهد شد. خانواده‌های بدهکار و مقروض هیچ تفاوتی با ملت‌های بدهکار و مقروض ندارند. اعتماد، صداقت، درستی و وفاداری، در خانه و تجارت نیز کارکرد مشابهی دارد؛ به‌وجود آمدن آن سال‌ها به طول می‌انجامد و در عرض ثانیه‌ای نیز از بین خواهد رفت. مشکلات مربوط به جامعه از خانه آغاز می‌شود و راه‌حل‌هایش نیز همین‌طور.

من به‌عنوان شوهر، پدر و پدربزرگ، شور و هیجان زیادی نسبت به اعضای خانواده‌ام دارم. آن‌ها بزرگ‌ترین نعمت و لذت زندگی من هستند. از دست دادن احترام و صمیمیت در ارتباط با هر یک از آن‌ها، بزرگ‌ترین غم و شکست من خواهد بود.

انسان‌ها نیازهای همگانی و جهانی دارند. آن‌ها نیاز دارند در خود احساس امنیت، قدردانی، احترام، ترغیب و مهر و محبت داشته باشند. این نیازها می‌تواند به بهترین نحو در ارتباط بین پسر و مادر، دختر و پدر و دو همسر برآورده شود. ازاین‌رو، وقتی خانواده‌ای نتواند این نیازها را برآورده سازد، وضعیت بسیار غم‌انگیز و مصیبت‌بار است.

فهرست مطالب کتاب

فصل۱: مرحله‌ی گذر
فصل2 : راه‌حل سوم: اصل، الگو و فرایند همکاری
فصل۳: راه‌حل سوم در محل کار
فصل 4: راه‌حل سوم در خانه
فصل 5: راه‌حل سوم در مدرسه
فصل۶: راه‌حل سوم و قانون
فصل۷: راه‌حل سوم در جامعه
فصل8: راه‌حل سوم در زندگی
فصل9: از درون به بیرون

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راه حل سوم
نویسنده
مترجممجید شهرابی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۴۸
زبانفارسی
شابک978-964-236-513-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۹۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راه حل سوم

کمال یاوریان
۱۳۹۹/۶/۸
ما در زندگی روزمره درگیر این نوع مسایل هستی کتابهای کاوی واقعا نو اورانه و خلاقانه است توصیه می‌کنم حتما بخوانید
فاطمه قربانی
۱۳۹۷/۱۱/۱۹
من این کتابو دارم. واقعا خوبه کلام استیفان با دیگر نویسندها متفاوت است من شاید این کتابو ۳ یار خوندام
محمدرضا مومن
۱۳۹۸/۲/۲۶
کاشکی برای یک دفعه هم شده مدیران و مسئولین این کتاب رو بخوبن...
سید سعید قائمی زاده
۱۳۹۸/۱/۲۷
سلام این کتاب در رابطه با تفکر خلاق یا مذاکره؟
رضا رضوی
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
خیلی متفاوت بود... توصیه میکنم بخونید.....
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب راه حل سوم

برای دریافت کتاب راه حل سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.