معرفی و دانلود کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

عکس جلد کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید
قیمت:
32500 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید رمانی اسرارآمیز، اثر کارن ام. مک منس از عناوین پرفروش نیویورک‌تایمز در سال 2017 است که با داستان یک قتل گره خورده است! آن هم قتل در دبیرستان توسط یک نوجوان! قاتل چه کسی است؟

این رمان یکی از معروف‌ترین آثار نویسنده امریکایی، کارن ام. مک منس (Karen M. McManus) است که تا به حال به 37 زبان ترجمه شده و همچنین نامزد بهترین داستان ادبیات کودک و نوجوان گودریدز در سال 2017 میلادی نیز بوده است. داستان یکی از ما دروغ می‌گوید (One of us is lying) درباره سرنوشت پنج دانش‌آموز مدرسه است که با قتل پسری گوشه‌گیر به نام سایمون گره می‌خورد. سایمون برنامه‌ای ساخته که در مدرسه غوغای زیادی به راه انداخته و توجه همه را به خود جلب کرده است. دو دختر به نام‌های برانوین و اَدی و دو پسر به نام‌های نیت و کوپر متهمین اصلی این قتل هستند. هر کدام از این شخصیت‌ها در سبک زندگی خود در تضاد با دیگری قرار می‌گیرد. برانوین دختری باهوش و قانون‌مدار است؛ اَدی دختری جذاب و زیبا است؛ نیت زندگی بی‌بند و بار و خلافکارانه‌ای دارد و سایمون ورزشکاری با استعداد و آینده‌دار است. تحقیقات به عمل آمده از جنایت، تصادفی نبودن حادثه را تایید می‌کند و این آغازی بر ماجراهای شگفت‌انگیز و تاثیرگذاری است که شخصیت‌های این رمان را به شدت درگیر خود می‌کند.

همیشه وقتی حرف از جنایت و قتل می‌شود ذهن ما به سمت افرادی بزرگسال می‌رود، کسی نمی‌خواهد قبول کند که شاید یک فرد دبیرستانی بتواند به حدی در وجودش خشم ذخیره کند که منتج به چنین حادثه‌ای گردد. رمان «یکی از ما دروغ می‌گوید» شاید لباس داستانی هیجان‌انگیز، معمایی و تا حدودی پلیسی به تن داشته باشد اما در پس آن مشکلات گسترده‌ای که یک نوجوان با آن مواجه است را به معرض نمایش می‌گذارد.

داستان در هر فصل از زبان هر چهار دانش‌آموز متهم به قتل روایت می‌شود. در جریان داستان با مشکلات شخصی هر کدام از آن‌ها، رازهای پنهان‌شان، افشای هر کدام و تاثیری که بر روی زندگی آن‌ها می‌گذارد مواجه می‌شویم و کم کم خود را با آن‌ها همراه و نگرانی‌هایشان را نگرانی‌های خودمان می‌دانیم.

داستان رازآلود و هوشمندانه و همچنین غیرقابل پیش‌بینی بودن ماجراها از این کتاب اثری به وجود آورده که شما را تا پایان کتاب درگیر خود می‌کند. کارن ام‌. مک‌منس در این کتاب سعی کرده است کاراکترهای رمان را در برابر حوادثی قرار دهد که ماهیت اصلی و پنهانی شخصیت آن‌ها را برای شما نمایان کند. آشکار شدن ماهیت اصلی افراد در این داستان، زندگی آن‌ها را برای همیشه تغییر داده و آن‌ها را در مسیری بی‌بازگشت قرار می‌دهد.

در پشت جلد کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید آمده است:

داستانی که ماهیت اصلی افراد را ثابت می‌کند و زندگی‌ها برای همیشه تغییر می‌کنند.
یک اتفاق تنبیه...
پنج هم کلاسی برای تنبیه وارد اتاقی می‌شوند...
و تنها چهار نفر زنده از آن بیرون می‌آیند...
مرگ او تصادفی نبوده است. او روز دوشنبه مرد؛ اما سه شنبه، شروع به فرستادن افشاگری‌های جالبی راجع به چهار همکلاسی‌اش می‌کند که باعث می‌شود هرچهار نفر مظنون به قتل او شوند.
آیا آن‌ها بازیچه دست قاتلی هستند که هنوز آزاد است؟
چه کسی عروسک گردان است و چه کسی عروسک؟
هر شخص رازی دارد. درست است؟
مهم این است که تا کجا می‌خواهی رازهایت را حفظ کنی...

در بخشی از کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید می‌خوانیم:

جنی که خیلی کم پیش می‌آید حرفی بزند، به ادی نگاهی می‌اندازد و می‌گوید: «تو نشنیدی؟ از برنامۀ میخاییل پاورز به اینجا اومدن. چند نفر هم دارن مصاحبه می‌کنن.»

ناگهان دلم می‌ریزد، ادی ظرف غذایش را کنار می‌زند و می‌گوید: «اوه چه عالی. همین رو کم داشتم. که ونسا بره و همه‌جا داد بزنه که من قاتلم.»

جنی می‌گوید: «هیچ‌کس فکر نمی‌کنه که کار تو بوده باشه.» و با سر به من اشاره می‌کند. «یا تو. یا...» و به کوپر نگاه می‌کند. کوپر سینی غذایش را در یک دست گرفته و به سمت میز ونسا می‌رود. اما قبل از آن، متوجه ما می‌شود و گوشۀ میزمان می‌نشیند. گاهی این کار را می‌کند؛ قبل از اینکه غذایش را بخورد، برای چند دقیقه کنار ادی می‌نشیند. به اندازه‌ای که به ادی نشان دهد مثل دیگر دوست‌هایش او را فراموش نکرده، اما نه آن‌قدر که جیک عصبانی شود. نمی‌دانم این کار، محبتش را نشان می‌دهد یا ترسش را.

می‌پرسد: «چه خبر؟» و پرتقالش را پوست می‌کند. پیراهنی رسمی پوشیده که به چشم‌های فندقی رنگش می‌آید. کلاه لبه‌دار بیسبالش را هم روی سرش گذاشته. این ناهماهنگی نه تنها ظاهرش را بد نشان نمی‌دهد، بلکه به جذابیتش هم می‌افزاید.

قبلاً فکر می‌کردم کوپر جذاب‌ترین پسر دبیرستان است. احتمالاً هنوز هم همین‌طور است، اما جدیداً احساس می‌کنم آن ابهت سابقش را ندارد و خیلی محتاطانه رفتار می‌کند. شاید هم به خاطر این است که سلیقۀ من عوض شده. به شوخی می‌گویم: «تو هم رفتی با میخاییل پاورز مصاحبه کنی؟»

پیش‌ از آنکه بتواند پاسخ بدهد، صدایی از پشت‌سرم می‌آید. «باید این کار رو بکنی. مگه نمی‌گن تو قاتلش هستی؟»

لیا جکسون روی صندلی کنار کوپر می‌نشیند. جنی صورتش سرخ شده و اخم کرده، اما لیا متوجه نمی‌شود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یکی از ما دروغ می‌گوید
نویسنده
مترجمفائزه ابراهیمی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات328
زبانفارسی
شابک978-600-461-073-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
32500 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

Zainab Haidarifard
۱۳۹۹/۶/۲۴
داستان جذابه اما بی‌نقص نیست.
ترجمه نه فاجعه است نه عالی. یک ترجمه به نسبت خوب.
داستان از زبان چهار شخصیت روایت میشه و این یکی از جذابیت‌های داستان برای من بود.
اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مثل من روند داستان براتون اهمیت بیشتری دارد و به داستان معمایی جنایی هم علاقه‌مند هستید توصیه که
می‌کنم بخوانید.
اتفاقات اصلا آنطور آدم حدس میزنه پیش نمیره و من این قسمتش رو خیلی دوست دارم. چون مدام باید حدس جدید بزنی و ذهنت درگیر میشه.
Hadis Gholipour
۱۴۰۰/۱/۲۲
کتاب جالبی بود اخرش کوبنده و تقریبا غیر قابل حدس واین که هر بار از زبان یکی از اون چهار نفر می‌گفت هم خیلی جالب بود به نظر من اتفاق‌هایی که در طول داستان می‌افتاد هم واقعا جذاب بود و نویسنده هم تونسته بود سر نوشت تک تک بچه هارو خیلی متفاوت و زیبا بنویسه و این کتاب هم ترجمه نسبتا روانی داشت که دیگه کار رو آسون میکرد
shahrzad izadi
۱۴۰۰/۵/۳۰
واقعا کتاب قشنگی بود. بسیار عالی و پرماجرا. تا آخرین صفحه خواننده را به دنبال خود میکشید و پایانی غیر قابل پیش بینی داشت. این کتاب رو به علاقمندان به کتابهای جنایی و معمایی پیشنهاد میکنم و مطمئن باشید که از خوندن اون پشیمون نخواهید شد. ممنون از کتابراه عزیز‌.
ساره
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
داستان معمای جالبی داشت از پیچیدگی خوب و مناسبی برخوردار بود تا آخر رمان نمیشه حدس زد قاتل کیه و در پایان متعجب میشی! شخصیت‌های رمان به خوبی پردازش شده بودن و خواننده میتونست با کاراکترها به راحتی ارتباط برقرار کنه
reda jafarpour
۱۳۹۸/۶/۲۸
موضوع داستان جالبه خصوصا که در دنیای نوجوانی و ورود به جوانی حرف میزنه و از احساسات این دوران نوجوان‌ها صحبت میشه. به نظرم ترجمه راحتی نداره و زمانی که یک متن رو میخونی باید کمی راجع بهش فکر کنی تا متوجه داستان بشی و نمی‌تونی به راحتی وارد داستان بشی و با اون همزاد بشی.
سارا مقدم نیا
۱۴۰۱/۱۱/۱۸
کتابیه که علاوه بر معمایی بودنش، سبک درام و روزمره داره به همین خاطر ممکنه برا بعضیا کسل کننده باشه، ولی پایانش اصلا قابل پیش بینی نبود و واقعا آدمو غافل گیر می‌کنه، سبک نوجوانی هم هست درکل محتوای درام معمایی جنایی داره. من دوستش داشتم.
Hayedeh H
۱۴۰۱/۴/۲۱
خوشحالم بعد از مدتها دوباره یک رمان جنایی خوب بدستم رسید!
با وجودیکه به داستانهای نوجوانان هیچ علاقه‌ای ندارم این کتاب رو بخاطر تعریفهایی که ازش شده بود و بخاطر جنبه جنایی معماییش خوندم و تعریفها کاملا درست و بجا بود. ممنون کتابراه
جواد فیض ده
۱۳۹۹/۱/۱۴
خیلی کتاب جذابی بود، خوشم اومد، تنها مشکلی که باهاش داشتم تعداد بالای شخصیت‌ها و اسامی بود که خب شاید ضعف منه، مجبور شدم توو یه کاغذ خلاصه و نکات مربوط به هر شخصیت و ارتباطشون با هم رو بنویسم که وقتی یادم می‌رفت نگاش میکردم
mahsa m
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
اول فکر کردم چون تم نوجوانی داره برام جذاب نخواهد بود اما وقتی شروع کردم خوشم امد، جالب بود و داستان غافلگیری هم داشت.
زیاد کشدار و خسته کننده نیست و از اون دست کتاب‌هاییه که میشه پیشنهادش کرد برای مطالعه
معصومه سادات فلاح
۱۳۹۹/۶/۱۳
فوق العاده بود!!!
حسابی کشش داشت و در عرض ۳ ساعت تمومش کردم.
هر کدوم از شخصیت‌ها دنیایی داشتن و اینکه هر فصل رو یکی از چهار شخصیت روایت می‌کرد بهترش می‌کرد.
شخصیت نیت رو خیلی دوست داشتم
ممنون ازت کتابراه ♡♡♡
Maryam Goliii
۱۳۹۹/۴/۳
سلامم.
در کل کتاب‌های معمایی و جنایی خیلی دوست دارم و یه مسئله اینکه، درآوردن این ژانر طوری که واقعاً ذهنت رو درگیر کنه و مهیج باشه خیلی مهمه و سخته... این کتاب واقعااا خیلی قشنگ بود.
الهام. ت
۱۳۹۹/۵/۹
عالی بود. بسیار جذاب و مهیج بود و تو هر صفحه یه چیزی داره که شما متعجب بشید شخصیت پردازی اونقدر خوب هست که با قهرمانها همزاد پنداری کنید
ممنونم کتابراه😊
M .A
۱۳۹۹/۴/۱
برای من که رمان‌های معمایی دوست دارم جالب بود و حدس پایان کتاب تقریبا غیرممکن بود. داستان روان هستش و ترجمه خوبی هم داره من لذت بردم
الهام ذوالقدر
۱۳۹۹/۲/۲۱
جالب و. جذاب بود و باعث شد به نوجوانی وشرایط خاص ادمها تو اون سن و سال بیشتر فکر کنم. و تفاوت خانواده‌ها ونوع برخوردشون با بچه‌ها و تاثیرش در زندگی بچه‌ها رو لمس کردم
horriiat horriiat
۱۳۹۸/۶/۱۷
سبک نگارش بسیار جذاب بود و داستان کشش خوبی داشت و با دیدی باز به شرایط و موقعیت افراد در اجتماع پرداخته بود در کل داستان خوبی بود.
مشاهده همه نظرات 73

راهنمای مطالعه کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

برای دریافت کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.