معرفی و دانلود کتاب در تسلای همسر

عکس جلد کتاب در تسلای همسر
قیمت:
۴۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب در تسلای همسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در تسلای همسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در تسلای همسر

کتاب در تسلای همسر، اثری فلسفی است که با نامه‌ای صمیمی و متأثر کننده از پلوتارک به همسر سوگوارش در عزای دخترشان آغاز می‌شود و با نوشتارهایی گیرا در باب اخلاقیات، سعادت و پرهیز از عصبانیت، خواننده را درگیر می‌کند.

بعضی از کتاب‌ها در تمام طول تاریخ باعث تحول جهان گشته‌اند و شیوه‌ی نگاه ما به خودمان و دیگران را عوض نموده‌اند. آن‌ها در مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها، انقلاب‌ها و زندگی‌های بسیاری تأثیر گذاشته‌اند. در تسلای همسر (In consolation to his wife‎‬)، یکی از همان آثاری است که باعث آشنایی شما با کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح‌طلبان و طالع‌بینان می‌‌گردد.

پلوتارک (Plutarch)، نویسنده‌ی این کتاب از تاریخ‌نگاران، زندگی‌نامه‌نویسان و مقاله‌نویسان یونان باستان بود. او به سبب سبک ویژه‌اش در نویسندگی که اغلب شیوه‌ی افلاطونی را به کار می‌برد و همچنین به جهت روش و برداشت خاص فلسفی و اخلاقی و سیاستش که در نوشته‌های او منعکس است، از دیر باز سخت مورد پسند همگان می‌باشد. مجموعه آثار او، شامل زندگی‌نامه‌های 36 نفر از بزرگان تاریخ شرق و غرب است که یکی آثار درخشان ادبیات یونانی به‌حساب می‌آید.

او معتقد بود که اگر مرد بزرگ‌منش خود را لایق عالی‌ترین چیزها می‌داند و به راستی هم لایق آن‌هاست، پس در واقع او خواهان یک چیز است: لیاقت با ارزش‌های بیرونی ارتباط دارد و عالی‌ترین این ارزش‌ها آن چیزی است که ما برای خدایان قائلیم و مردان سیاسی در طلب آنند، یعنی جایزه‌ی شریف‌ترین اعمال و این افتخار است، زیرا افتخار عالی‌ترین ارزش بیرونی است. پس مرد بزرگمنش نسبت به افتخار و بی‌افتخاری چنان رفتار می‌کند که باید کرد. اما گذشته از استدلال، تجربه هم نشان می‌دهد که مردان بزرگ‌منش در اندیشه افتخارند و افتخار چیزی است که آنان بیش از هرچیز خواهان آن هستند، البته افتخاری که حق ایشان است.

در بخشی از کتاب در تسلای همسر می‌خوانیم:

فرض کن که ما نیز از آن دسته مردمی بودیم که به شدت تحت تأثیر وقایع قرار می‌گرفتیم و به شکل مبالغه‌آمیزی هر رویدادی را به تقدیر منتسب می‌نمودیم و برای تعیین سعادت یا عدم سعادت خویش بر ارزیابی‌های تصادفی متکی بودیم: حتی اگر چنین بودیم نیز تو نباید به ناله و زاری ملاقات کنندگان فعلی‌ات توجه می‌نمودی که تماما ناشی از سنت‌های بی‌پایه و اساس جامعه است. بهتر است همیشه در خاطر داشته باشی که آن‌ها مستمرا به تو به خاطر فرزندانت، خانه‌ات و طریقه‌ی زندگی‌ات رشک می‌برند. تا زمانی که دیگرانی هستند، که با وجود مصیبت فعلی، حاضرند جای تو باشند بسیار برای تو زشت و نازیبنده است که به جهت این رویداد نالان و گریان باشی؛ در حالی که باید اجازه دهی منشاء این درد، تو را به این باور برساند که ما چقدر در داشته‌های فعلی خود سعادتمندیم.

در غیر این صورت شبیه مردمی خواهی شد که تنها به قسمتی از نوشته‌های هومر بسنده می‌کنند و از بسیاری از بخش‌های برجسته متون وی غفلت می‌ورزند: اگر چنین نمایی و به سوگواری به جهت بدشانسی‌های زندگی‌ات ادامه دهی و بر نقاط خوب و برجسته‌ی آن چشم بربندی، شبیه مردم حریص و آزمندی خواهی شد که اموال بسیاری گرد می‌آورند اما از آن بهره نمی‌برند و تنها ماتم چیزهایی را می‌گیرند که از دست داده‌اند.

اگر از این که دخترمان در دوران طفولیت و پیش از آن که بتواند ازدواج کند از دست رفته است، اندوهگین هستی، پس باز هم می‌توانی علتی برای شادمانی خویش بیابی، زیرا تو هر دوی این حالات را می‌شناسی و تجربه کرده‌ای: مقصودم آن است که، هر دوی آن‌ها نمی‌توانند همزمان نعمتی عظیم و اندک باشند و به این بستگی دارد که شخص چگونه آن‌ها را پشت سر بگذارد! و واقعیت این است که دخترمان به دنیای بدون رنجی رخت بر بسته و این نباید مایه‌ی درد و رنج ما باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
در تسلای همسر
در باب آگاهی از تعالی اخلاقی
در باب اجتناب از خشم
درباره قناعت و سخاوت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در تسلای همسر
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-600-7339-44-2
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب در تسلای همسر

حیدر نظریان
۱۳۹۸/۶/۲۰
عالی یه کتاب کوچک با پندهای بزرگ بسیار ممنون بابت ترجمه این کتاب فوق‌العاده
کاوه عزیزی
۱۳۹۷/۷/۱۲
کتابی از دوران پیش از میلاد مسیح. مقالاتی عالی و خواندنی.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب در تسلای همسر

برای دریافت کتاب در تسلای همسر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.