معرفی و دانلود کتاب تو همانی که می‌اندیشی

عکس جلد کتاب تو همانی که می‌اندیشی
قیمت:
18000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تو همانی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تو همانی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تو همانی که می‌اندیشی

کتاب تو همانی که می‌اندیشی نوشته‌ی جیمز آلن، نزدیک به صد سال کتابی پرفروش بوده که هدفش ترغیب مردان و زنان به اکتشاف و ادارک این حقیقت است که خودشان آفرینندگان خویشند.

مقصود از کتاب تو همانی که می‌اندیشی (As a man thinketh) این است که بگوییم ذهن، سازنده‌ی اصلی لایه درونی شخصیت و لایه برونی شرایط است و اگر کسی تاکنون در غفلت و رنج به سر برده‌، چه بسا با خواندن این کتاب به آگاهی و شادی برسد.

"تو همانی که می‌اندیشی"، این کلمات قصار نه تنها تمام وجود آدمی را شامل می‌شود بلکه به قدری جامع است که همه شرایط و اوضاع زندگی انسان را دربر‌می‌گیرد. در معنای واقعی کلمه، بشر حاصل اندیشه خویش است و شخصیت او مجموعِ کاملی از تمام تفکرات اوست.

همانگونه که گیاه از دانه به عمل آمده و بدون آن به وجود نمی‌آید، هر عمل انسان، ناشی از دانه‌های نهفته در اندیشه اوست و بدون آن‌ها پدیدار نمی‌شود. این موضوع، هم به دسته عمل‌هایِ "ذاتی" و هم به آن‌هایی که "سنجیده" خوانده می‌شوند، مربوط است؛ همچون کارهایی که حساب شده به اجرا در می‌آیند.

جسم در بندِ ذهن است و از آن تمکین می‌کند، خواه افکارِ آن از روی عمد انتخاب شده یا ناخودآگاه ابراز شده باشند. تراوشِ افکار غیراخلاقی در ذهن، بدن را به سرعت در ناخوشی و تباهی فرو می‌بَرَد؛ بدن با افکار شاد و زیبا، به جوانی و زیبایی می‌نشیند. ذهن انسان را می‌توان به باغی تشبیه کرد که می‌تواند هوشمندانه پرورانده و یا به حال خود رها شود؛ اما چه پرورش داده شود و چه به آن بی‌توجهی گردد، خواه ناخواه به بار می‌نشیند. اگر بذر مفیدی در آن نهاده نشود، علف‌های هرز تمام باغ را در بر خواهند گرفت و همچنان بیشتر خواهند شد.

جیمز آلن (James Allen)، در 28 نوامبر سال 1864 در شهر لستر واقع در کشور انگلستان متولد شد. او در خانواده‌ای چهار نفره از طبقه‌ی فوق ضغیف جامعه زندگی می‌کرد و دو برادر کوچکتر از خود داشت. او با منتشر کردن دوره "انسان اندیشه است" در بین مردم محبوبیت زیادی کسب کرد این دوره به مدت 55 دقیقه توسط معاون جیمز آلن ضبط شد و به صورت صوتی انتشار پیدا کرد. به جرئت می‌توان گفت هنوز هم این دوره یکی از برترین دوره‌ها در زمینه قانون جذب است.

در بخشی از کتاب تو همانی که می‌اندیشی می‌خوانیم:

هر انسان را می‌توان به باغی تشبیه کرد که می‌تواند هوشمندانه پرورانده و یا به حال خود رها شود؛ اما چه پرورش داده شود و چه به آن بی‌توجهی گردد، خواه ناخواه به بار می‌نشیند. اگر بذر مفیدی در آن نهاده نشود، علف‌های هرز تمام باغ را در بر خواهند گرفت و همچنان بیشتر خواهند شد.

درست مثل باغبانی که زمینش را آماده‌ی کشت کرده، آن را از علف‌های هرز خلاص می‌کند و به پرورش گل و میوه‌های مورد نیازش می‌پردازد، انسان نیز تمایل دارد که تمام افکار غلط، بی‌فایده و کثیف از باغِ ذهنش دور ریخته شود و گل‌ها و میوه‌های افکار درست، مفید و پاک را در حد کمال بپروراند. به دنبال این جریان، آدمی دیر یا زود درمی‌یابد که او باغبان اصلی روح خود و مدیر زندگی خویش است. پرده از قوانین تفکر در درون خود برمی‌دارد و با دقتی روزافزون، چگونگی قدرت تفکر و ویژگی‌های ذهن در شکل‌گیری شخصیت، شرایط و سرنوشت را درک می‌کند.

اندیشه و شخصیت درهم آمیخته‌اند. همانطور که منش می‌تواند فقط به واسطه‌ی محیط و شرایط، ظاهر‌شده و خود را نشان دهد، شرایط بیرونی زندگی هر کسی همیشه به طور هماهنگی با موقعیت درونی او در ارتباط است. این بدان معنی نیست که شرایط انسان در تمامی لحظات، گواه بر شخصیت مطلق اوست بلکه این موقعیت‌ها عمیقا با برخی ویژگی‌های مهم تفکرِ درونِ او در ارتباط است که در حال حاضر ناگزیر به رشد او هستند.

هر کس در جایی قرار دارد که قانونِ هستیِ او تعیین می‌کند. افکاری که انسان شخصیتش را با آن ساخته، او را به جایی که هست آورده و سازماندهی زندگی او بر حسب اتفاق نبوده بلکه تماما حاصل قانونیست که خطا‌نمی‌کند. این موضوع، هم درباره‌ی افرادی که احساس می‌کنند هیچ گونه هماهنگی با محیط پیرامونیِ خویش ندارند و هم آنان که راضی هستند، صدق می‌کند.

بشر به عنوان موجودی پیشرو و رو به رشد، جایی قرار میگیرد که امکان یادگیری برای پیشرفت او وجود داشته‌-باشد؛ از آنجاییکه هر موقعیتی برای او حاملِ درسی معنوی برای فراگیریست، شرایط به تدریج از بین رفته و جای خود را به دیگری می‌دهند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
اندیشه و شخصیت
تاثیر اندیشه بر موقعیت
تاثیر تفکر بر سلامت و بدن
اندیشه و هدف
عامل تفکر در موفقیت
رویاها و آرمان‌ها
آرامش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تو همانی که می‌اندیشی
نویسنده
مترجممطهره انصاری
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات34
زبانفارسی
شابک978-600-6974-39-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
18000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تو همانی که می‌اندیشی

Mohammadreza Taghva
۱۴۰۰/۹/۱۴
کتاب تو همانی که می‌اندیشی تاثیرگذارترین کتاب در حوزه اندیشه‌های انسانی است که به قلم جیمز آلن نویسنده کتاب شگفت انگیز آنسان که انسان می‌اندیشد است.
این کتاب یکی از کتاب‌های تاثیرگذار در زندگی سلطان نتورک مارکتینگ دنیا یعنی رندی‌گیج است که به گفته خودش این کتاب را کنار تخت خود گذاشته و هر روز این
مطالب کتاب را شبها قبل از خواب و صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن مطالعه و مرور می‌کند. مطالعه این کتاب شدیداً برای افرادی که به دنبال منطق عقلانی هستند و شناخت صفت‌های درونی خود هستند توصیه می‌شود.
سپاس از کتابراه از بابت این کتاب بسیار عالی.
فرزاد احمدیار
۱۴۰۲/۵/۳
من خیلی تعریف این کتاب را شنیده بودم و خیلی مشتاق مطالعه‌اش بودم ولی متاسفانه خیلی ترجمه بد و ضعیف از جملات و عبارات و کلمات خیلی سنگین استفاده شده که درک مفهوم را برای خواننده مشکل میسازد. من خودم تصمیم به ترجمه این کتاب گرفته‌ام انشاالله که خداوند توفیق عنایت فرمایید تا بتوانم این کار (ترجمه) را به پایان برسانم تا بقیه هم از این کتاب آن طوری که باید استفاده نمایند.
Francis
۱۳۹۹/۱/۲۱
با اینکه اسم این کتاب رو خیلی شنیده بودم ولی ترجمه به شدت سختی داشت بطوری که یک خط کتاب رو باید کلی زحمت کشید تا متوجه شد. لابلای کتاب صحبت‌های خوبی مطرح میشه ولی بدلی استفاده از جملات سنگین برای خواننده بسیار خسته کننده هستشخود کتاب هم مشکل داره به نحوی که از صفحه ۱۶ می‌ره به صفحه ۱۹ و همچنین صفحه ۳۱ اصلا نمیره
آزاد پاشازاده
۱۳۹۸/۱۲/۲۳
یک کتاب خلاصه و بی‌نظیز با ترجمه‌ی خوب. اصولا سرعت کتاب خوندن من بالاست ولی جملاتش به قدری عمیق بودند که یک روز تمام وقت برد بتونم با دقت این کتاب 40 صفحه‌ای رو بخونم. به همه‌ی دوستان و علاقه مندان به کتاب توصیه میکنم.
رسول خدری
۱۳۹۹/۳/۱۸
بی شک این کتاب با نثری سلیس و روان، به صورت کلی و خلاصه اما عمیق و تاثیر گذار، به موضوع مهم تاثیر نقش افکار و ذهن در رخ دادن وقایع و اتفاقات میپردازد و برای آن راه حلی جامع و کاربردی ارائه داده است... عااالی بود
pourya rf
۱۳۹۸/۱۱/۸
بد نبود ولی اونجوری که من تعریفشو شنیده بودم نبود شاید مشکل از ترجمش باشه به نظر من از کلمات پیچیده و جمله‌های ناپیوسته استفاده شده که درکشو برای خواننده پیچیده میکنه به هر حال ممنون❤️
معصومه صفری
۱۴۰۲/۳/۶
یک کتاب فوق العاده در زمینه‌ی شناخت ماهیت وجودی انسان و قدرت و توانایی‌های درونی که با استفاده از آن‌ها می‌توان به بهترین شرایط زندگی دسترسی پیدا کرد
پانته آ رضایی
۱۳۹۹/۹/۲۸
خیلی خلاصه و مختصر هس، به درد کسی میخوره که حوصله مثال‌های طولانی نداره. اما ترجمه ش روان نیس ولی بهش عادت میکنید. اما درکل چیزای خوبی برای گفتن داره
kaplan Abbaszadeh
۱۳۹۹/۱/۹
سلام این کتاب در مقایسه با کتاب‌های غول انگیزشی مثل اثر مرکب، به سوی کامیابی و... هیچ می‌باشد و اصلا خوشم نیامد
مریم میراخورى
۱۳۹۸/۵/۱۱
خیلى ممنونم کوتاه و مختصر ومفید بود وبسیار عالى و روان بود مطلب کتاب ممنونم از کتابراه عزیز❤️🙏😊😊
وحیده فاضلی
۱۳۹۹/۵/۲۷
این کتاب دیدگاه جدیدی به انسان برای اندیشیدن میدهد. ارزش مطالعه کردن دارد
امیرنصر سرانی
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
خیلی خوبه امیدوارم گسترشش بدید و کتاب‌های بیشتری در کتاب خانه قرار بگیرند
الهام زارع
۱۴۰۱/۹/۲۱
من این کتاب رو واقعااا عالی ومفید دیدم تا حالا سه بار مطالعهودوره کردم
پیام داوودی
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
خجالت نمیکشید یه مقاله جا زدین به عنوان یه کتاب؟؟
دانلود نکنید همش 34 صفحه اس...
کاوه مرادی
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
خیلی سطحی و ابتدایی بود
اصلا کاربردی نبود منابع بهتری هم هست
مشاهده همه نظرات 33

راهنمای مطالعه کتاب تو همانی که می‌اندیشی

برای دریافت کتاب تو همانی که می‌اندیشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.