معرفی و دانلود کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده!: 27 نکته در مورد ارتباط نقاشی و خودباوری کودک

عکس جلد کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده!: 27 نکته در مورد ارتباط نقاشی و خودباوری کودک
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده!: 27 نکته در مورد ارتباط نقاشی و خودباوری کودک

یکی از خصوصیاتی که منجر به موفقیت فرزندانمان در آینده می‌شود، داشتن اعتمادبه‌نفس و خودباوری است. اعظم آقابابایی و فاطمه آقابابایی در کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده! با ارائه‌ی راهکارهایی به شما کمک می‌کند تا نقاشی‌های کودک خود را جدی بگیرید و بدین وسیله تربیت بهتری برای فرزندتان رقم بزنید.

درباره کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده:

نقاشی اعتماد به نفس فرزند شما را افزایش می‌دهد به شرطی که...؟!

نقاشی ابزاری برای رشد مهارت‌های شناختی، عاطفی، اجتماعی، جسمی و معنوی و همچنین وسیله‌ای برای آرام‌بخشی و تخلیه هیجان‌های کودک است. در این کتاب علاوه بر انگیزه کودکان از نقاشی و فواید نقاشی برای کودکان، 27 نکته طلایی در مورد ارتباط نقاشی و خودباوری کودک را مورد بررسی قرار داده که مطالعه آن برای پدر و مادرها و مربیان هنر لازم و ضروری است.

عنوان کتاب «به کودک خود نقاشی یاد نده!» ذهن خواننده را به چالش می‌کشد که اگر نقاشی یاد ندهیم، پس چه کنیم؟! در این کتاب به صورت ساده و روان، نکات ظریف و بسیار مهمی در این باره بیان شده است که اکثر والدین و مربیان به دلیل عدم آگاهی رعایت نمی‌کنند و همین امر سبب می‌شود که کودکانی با اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس پایین تربیت کنند و آینده آن‌ها را به خطر بیاندازند.

کتاب حاضر با آموزش چند نکته ساده در برخورد با نقاشی کودکان به شما کمک می‌کند تا خودباوری را در آن‌ها پرورش دهید و فرزندی با اعتمادبه‌نفس بالا تربیت کنید که بتواند زندگی و آینده‌ی خود را به بهترین شکل ممکن بسازد.

نقاشی در روانشناسی کودک ابزاری جهت رشد مهارت‌های شناختی، عاطفی، جسمی، اجتماعی و معنوی کودک است. همچنین به کارشناسان و روانشناسان بالینی این فرصت را می‌بخشد تا درگیری‌ها و تضادهای درونی، بین فردی و خانوادگی کودک را تحلیل نمایند و میزان هوش او را بسنجند.

آیا فکر می‌کنید برخورد شما با نقاشی کودکتان، صحیح است؟! برای اینکه مطمئن شوید، همین الان فرم پرسش‌نامه ابتدای کتاب را پر کنید.

کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی والدین، مربیان و کسانی که قصد دارند اعتماد به نفس فرزندانشان را افزایش دهند، می‌توانند از آموزه‌های کتاب حاضر بهره ببرند.

در بخشی از کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده می‌خوانیم:

نقاشی برای کودکان مانند یک بازی است؛ برخلاف بزرگسالان که نقاشی را یک حرفه یا یک علاقه می‌دانند و اگر علاقه نداشته باشند به‌سمت آن نمی‌روند یا حتما خود را ملزم می‌دانند که باید آموزش ببینند و بعد دست‌ به‌ قلم شوند. اما باید به خاطر داشته باشیم که کودکان از کشیدن نقاشی یا حتی خط‌خطی‌کردن لذت می‌برند و دوست دارند نقاشی بکشند بدون اینکه کسی به آن‌ها بگوید چه تصویری را چطور بکشند. کودکان دوست دارند هرچه در ذهن و فکرشان است روی کاغذ بیاورند؛ زیرا آن‌ها در واقعیت زندگی نمی‌کنند و در خیالات خود سیر می‌کنند. آن‌ها حتی پدر و مادر خود را به شکلی که دوست دارند می‌بینند و تمامی این موارد در نقاشی آن‌ها قابل مشاهده است. البته چون مهارت ترسیم‌کردن به‌صورت واقعی را ندارند شاید نقاشی‌شان به آنچه در ذهن آن‌هاست خیلی هم شباهتی نداشته باشد. همانطور که پیاژه، روانشناس معروف سوئیسی می‌گوید: کودکان در درجه نخست علاقمند به کشیدن اشکال و فرم‌هایی هستند که برایشان خوشایند و لذت‌بخش باشد.

موقعی که کودکان آغاز به کشیدن اشکالی می‌کنند که شباهت به اسب، اشخاص و حیوانات دارند، در واقع کوشش به نمایش آنچه که می‌بینند نداشته، بلکه می‌خواهند آنچه را درباره آن می‌دانند و احساس می‌کنند را نشان دهند.

گاهی هم کودکان برای تخلیۀ هیجانات خود خط‌خطی می‌کنند یا نقاشی می‌کشند؛ از این رو چقدر خوب است که ما ابزارهای مناسب را در اختیار آن‌ها قرار دهیم تا این اتفاق به‌صورت مثبت و سازنده شکل گیرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پیشگفتار
پرسشنامه
انگیزۀ کودکان از نقاشی‌کشیدن
فواید نقاشی برای کودک
چگونه به کودک خود نقاشی یاد ندهم؟
کودک و نقشی
اشتباهات رایج در برخورد با نقاشی کودک
توصیه‌هایی در مورد برخورد صحیح با نقاشی کودک
کودک و خلاقیت
اسامی هنرمندان کوچک
دربارۀ نویسندگان
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب به کودک خود نقاشی یاد نده!: 27 نکته در مورد ارتباط نقاشی و خودباوری کودک
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات ترانه پدرام
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-699567-2
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده!

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده!

برای دریافت کتاب به کودک خود نقاشی یاد نده! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.