معرفی و دانلود کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر

عکس جلد کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر
قیمت:
۲۹۹۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر

کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر اثر پیر پردرواند، به شما راه‌کارهایی برای عشق ورزیدن به خودتان می‌آموزد.

این راه‌کارها عبارت‌اند از: وفادار بودن به خود؛ شناخت نیازهای خود؛ بخشش دیگران؛ اهمیت دادن به علاقه خود؛ مراقبت از بدن خود؛ مثبت‌اندیشی و عشق ورزیدن بی‌قید و شرط. به خود عشق ورزیدن، داشتن یک علاقه و محبت بی‌نهایت و احساس هم‌دردی کردن و احترام کامل گذاشتن به خود است.

مهم‌ترین سؤالی که می‌توان در زندگی از خود پرسید، شاید این باشد که آیا در حال حاضر به خود عشق می‌ورزم؟ پیر پردرواند (Pierre Pradervand) در مدت پانزده سال کارآموزی و تعلیم و تربیت در رشد، که در طی آن با هزاران شرکت‌ کننده کار کرده، به این مساله پی برده که، بیشترین چیزی که در برخورد با این افراد بر روی او تأثیر گذاشته، نداشتن عشق به خودشان است. او به این نتیجه رسیده که نداشتن یک عشق هوشمندانه و متعادل به خود، بزرگ‌ترین و اولین مشکل روان‌شناسی جامعهٔ انسانی را تشکیل می‌دهد.

با این حال، یکی از حکیمان بزرگ، دو هزار سال پیش گفته‌ است: «دوست داشته باشیم همنوع خود را، هم‌چنان که خودمان را دوست‌داریم.» که در اینجا ما به صورت حساب شده‌ای، قسمت دوم این جمله را حذف کرده‌ایم و همین موضوع باعث شده که نتوانیم حتی هم‌نوع خود را به صورت متعادل و دلپذیری دوست داشته‌ باشیم.

در واقع سؤال اصلی اینجاست که ما چطور می‌توانیم آن‌چه را که از خود دریغ می‌کنیم به دیگران بدهیم؟ و حیرت‌انگیزترین چیز این است که بارها و بارها از افرادی می‌شنویم که می‌گویند: «خود را دوست داشتن نهایت خودخواهی است.» در حالی‌ که حقیقت این است که من زمانی می‌توانم چیزی را به کسی بدهم که مالک آن باشم، اگر این ثروت و دارایی را از خودم دریغ کنم، پس هرگز نخواهم توانست آن را با دیگری تقسیم کنم.

دنیا همچون چراگاه‌های سرسبز، جام‌های لبریز و...، جایی بی‌نهایت صمیمی و دوست داشتنی است که خوبی ما را می‌خواهد و در هر لحظه کمال و غنا را بدون هیچ محدودیتی به ما ارزانی می‌دارد آیا این دعوتنامهٔ زندگی را می‌پذیریم؟

به خود عشق ورزیدن، داشتن یک علاقه و محبت بی‌نهایت و احساس همدردی کردن و احترام کامل گذاشتن به خود است. خبر خوش آن است که، هر کدام از ما در عمق وجودمان از توانایی بالایی برای دوست داشتن خود و یا دیگران، بهره‌مندیم و این چیزی نیست که اکتسابی باشد بلکه قابلیتی ذاتی‌ست که ما فقط باید آن را در خود کشف کنیم.

در بخشی از کتاب به خود عشق بورزید (Apprendre a s aimer) می‌خوانید:

عشق تمام اختیارات و قدرت‌ها را از بین می‌برد و آن‌ها را بی‌فایده می‌سازد. قانون عشق تشکیل‌دهنده‌ی راهی تمام و کمال به سوی آزادی است. زیرا او تمام قوانین دیگر را زیر پا می‌گذارد و از بین می‌برد. در واقع عشق و آزادی همچون دو روی سکه هستند. چون عشق به‌ضرورت و بدون هیچ قیدو‌بندی به سمت آزادی حرکت می‌کند، همه‌ی قید‌ و‌ بند‌ها را در هم می‌گسلد و آزادی واقعی بدون گذشتن از او غیر‌ممکن است. کسی که از چنین عشقی استقبال کند نوعی صلح و آرامش در خود حس می‌کند که هیچ‌چیز و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را برهم زند. نوعی شادی و خرسندی در انسان به‌وجود می‌آورد که هیچ‌وقت نمی‌تواند خاموش شود، نوعی دلسوزی و همدردی که هیچ‌چیز نمی‌تواند محدودش کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
دلیل انتخاب این موضوع؟
فصل اول: تصویری شایسته از خود نگاه‌ دارید
فصل دوم: به خود وفادار باشید
فصل سوم: نیازهای خود را بشناسید و به آن‌ها احترام بگذارید
فصل چهارم: توان نه گفتن را داشته باشید
فصل پنجم: قاضی درونی خود را کنار بگذارید
فصل ششم: یاد بگیرید خود و دیگران را ببخشید، از دیگران طلب بخشش کنید
فصل هفتم: به دنبال علاقه‌ی خود باشید
فصل هشتم: مسئولیت کامل زندگی‌تان را بر عهده بگیرید
فصل نهم: برای کمک طلبیدن جرأت داشته ‌باشید و برای خودتان وقت صرف کنید
فصل دهم: کلمه‌ی شکست را کنار بگذارید
فصل یازدهم: از بدن خود مراقبت کنید
فصل دوازدهم: مثبت باشید
نتیجه‌گیری: خود را بدون هیچ قید ‌و‌ شرطی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر
نویسنده
مترجمهستی گلستانه
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۸۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۱۲
زبانفارسی
شابک978-964-412-567-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۹۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر

داریوش فرهمندپور
۱۳۹۷/۳/۷
واقعا عالی عالی عالی اولین کتابی بود که دوس نداشتم تموم بشه باورم نمیشه واقعا نحو ه‌ی انتقال محتوا به خواننده بی‌نظیره روش‌های کاملا علمی ومنطقی برای درمان خود به جای اینکه مشکلات رو تک به تک بررسی کند اومده با چند الگو بی‌نظیر مشکلات را پوشش داده ادم دوس داره هرهفته مطالعش کنه مرسی از مترجم.. واقعا ادم‌های کوچک هم میتونن با طرز فکرشون از خیلی از ثروتمندها خوشبخت تر باشن
Yaser Salimi
۱۳۹۹/۲/۱۷
کتاب خیلی خوبی بود. اگه بخواهیم به دیگران عشق بورزیم اول باید عشق رو در خودمون احساس کنیم اونقدر باید به خودمون عشق بورزیم که از عشق سیراب بشیم. اگه نتونیم خودمون رو دوست داشته باشیم دیگران هم نمیتونن مارو دوست داشته باشند چون جهان بیرون آیینه درون هست.
شهرام مجد
۱۳۹۸/۵/۳
کتاب جالبی بود بخصوص آن جا که منشأ رسیدن به عشق واقعی در زندگی را خود آدمی و عشق ورزیدن به خود میداند. هر چند که به تیغ دولبه خودخواهی و عشق به خویشتن هم باید توجه کرد و مراقب بود تا در دام خودشیفتگی و خودخواهی نیفتاد که بزرگترین ضربه را به روابط عاطفی میزند.
محمد قربانی
۱۳۹۹/۸/۳۰
این کتاب پر از تمرین برای دوست داشتن خودتان است. اگر اهل تمرین کردن و حال کردن با خود درونتان نیستید، به درد شما نمی‌خورد.
این کتاب فقط برای خود، خودتان است. اگر می‌خواهید با خود درونتان یکی شوید، این کتاب را بارها مطالعه کنید.
Kiana Zd
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
اگر کتاب‌های توسعه فردی و اعتماد به نفس زیاد خواندید این کتاب همون مطالب رو تکرار کرده و جدید و تازه نیست اما برای کسانی که تازه شروع کردن واقعا خوب و تاثیر گذار. هنر نه گفتن، بخشش خود و دیگران و ‌....
علیرضا محقق
۱۳۹۶/۱۱/۲۰
امام علی علیه السلام می‌فرماید:
هر که با خواندن کتاب آرامش یابد هیچ آرامشی را از دست نداده است.
کتابراه یار همیشگی شما
مریم صدر
۱۳۹۹/۱/۱۴
یکی از بهترین کتابایی بود که خوندم مختصر و‌ مفید اما این کتاب نیاز داره چندبار خونده بشه تا بشه ملکه‌ی ذهن آدم
رویا قاسمى
۱۳۹۹/۳/۲۰
کتابى مفید و مختصر راجع به مهمترین قانون جهان هستى یعنى عشق همراه با راهکارهاى عملى ساده و آسان👌
سمانه معتمدی
۱۴۰۰/۶/۲۳
خیلی ساده روان و کوتاه به نکات خوبی درخصوص دوستداشتن خودمون و اثرات مثبتش اشاره کرده. دوسش داشتم
mrym zolfi
۱۴۰۰/۱/۱۴
کتاب خیلی خیلی خوبیه. باعث میشه خودتوخیییلی بیشترازقبل دوست داشته باشی. تمرینات عالیییی داره.
Fateme Kh
۱۴۰۰/۷/۹
کسی که مطالعه نمی‌کند
نسب به کسی که خواندن بلد نیست
هیچ برتری ندارد
مریم غلامی
۱۳۹۸/۶/۱
از خواندن این کتاب لذت بردم
فاطمه شریعت
۱۳۹۷/۳/۱۳
ب نظر من نویسنده میتونست کاربردی تر بنویسه.
احمد بختیاری
۱۴۰۰/۱/۱
واقعا بینظیر بود مخصوصا فصل بخشش و طلب بخشش کردن
رضا شاهورزی
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
خوندن این کتاب نیاز هر شخصیه به‌ نظرم خیلی مفیده
مشاهده همه نظرات ۲۲

راهنمای مطالعه کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر

برای دریافت کتاب به خود عشق بورزید: کلیدی برای زندگی بهتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.