معرفی و دانلود کتاب 250 راه برای گفتن نه!

عکس جلد کتاب 250 راه برای گفتن نه!
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب 250 راه برای گفتن نه! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب 250 راه برای گفتن نه! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب 250 راه برای گفتن نه!

سوزان نیومن در کتاب 250 راه برای گفتن نه! تجربیاتی هوشمندانه برای داشتن یک زندگی آرام و شیرین را به ما می‌گوید و کمک می‌کند، درخواست‌های ضروری را از انواع غیرضروری آن تشخیص داده و به درستی به آن‌ها پاسخ دهیم. شاید اولین رمز این کار شناخت شرایط موجود و مقایسۀ آن با شرایط افرادی باشد که از ما درخواست می‌کنند.

اگرچه ممکن است با گفتن نه احساسات دیگران را جریحه‌دار کنید و خودتان هم شرمنده و خجالت‌زده شوید، اما هیچ ضرری متوجه شما نمی‌شود و می‌توانید با آرامش خاطر به زندگی عادی خود بازگردید. شما در هر شرایطی باید بدانید که نه گفتن بسیار آسان‌تر از بله گفتن و مسئولیت هرکاری را با جان و دل خریدن است. اما اگر کسی هستید که احساس می‌کنید انرژی لازم برای انجام هرکاری را دارید و از پذیرش درخواست‌های دیگران رنجیده‌خاطر نمی‌شوید، می‌توانید به هرچیزی که می‌شنوید، پاسخ مثبت دهید و جای خود را در قلب افراد مختلف باز کنید.

به یاد داشته باشید که شما با پذیرش درخواست‌ها راه را برای پیشرفت خود می‌بندید و مسیری تازه پیش روی دیگران قرار می‌دهید. آیا اگر شما نتوانید درد خود را دوا کنید، می‌توانید برای درد دیگران مرهم باشید؟! اگر شما بخواهید موقعیت خود را محدود کنید، چطور می‌توانید به دیگران کمک کنید؟! چطور می‌توانید راضی شوید که وقتتان را بدون هیچ قیمتی در اختیار دیگران بگذارید؟!

حالا برای اینکه بتوانید در موقعیت‌های مختلف پاسخ قانع‌ کننده‌ای برای رد درخواست‌ها داشته باشید بهتر است از روش‌هایی که در کتاب 250 راه برای گفتن نه! آمده است (The Book of No: 250 Ways to Say It) استفاده نمایید:

همیشه مراقبت حد و حدود خود باشید و اجازه ندهید کسی حتی یک لحظه در محدودۀ شما قدم بگذارد. اگر هنگامی که درخواستی را می‌شنوید، پاسخ خاصی نداشتید، سعی کنید فرصتی را برای خود بوجود آورید تا بتوانید با ذهن باز به همه‌ چیز فکر کنید و سپس پاسخ خود را اعلام نمایید.

طوری با دیگران رفتار نکنید که آن‌ها فکر کنند رد کردن درخواستشان تلافی رد درخواست شما در گذشته بوده است. بهتر است بدون هیچ‌گونه قصد و نیتی نشان دهید که شرایط قبول درخواست را ندارید. بدون اینکه به آنچه که پس از رد درخواست برایتان اتفاق می‌افتد، فکر کنید، روی نوع درخواست و توانایی خود در انجام آن تمرکز نمایید. بسیار ناخوشایند است که بدون هیچ فکر و حساب و کتابی درخواستی را قبول کنید و پس از اندک زمانی آن را انکار کنید.

شما باید واکنش صحیح در مقابل درخواست‌های مختلف را یاد بگیرید و قبل از مواجه شدن با آن‌ها، لیستی از آن‌ها تهیه کنید. باید بدانید که پذیرش درخواست یک شخص، امکان پذیرش درخواست دیگر افراد را از شما می‌گیرد. پس باید مراقب باشید که به هرنوع درخواستی پاسخ مثبت ندهید.

هرگز نمی‌توانید تمام افرادی که در کنار شما زندگی می‌کنند را راضی نگه دارید. اگر بخواهید با قبول کردن درخواست‌هایشان مهر و محبت خود را به آن‌ها نشان دهید، باید بدانید که آن‌ها هم بی‌اثر هستند.

سوزان نیومن (Susan Newman) به ما اطمینان می‌دهد که تمام نوشته‌هاش من در کتاب 250 راه برای گفتن نه به بزرگترین درس‌های زندگی‌تان تبدیل می‌شوند. شاید هم‌اکنون فرصتی باشد که تمام آن‌ها را بخوانیم و به خاطر بسپاریم. 

فهرست مطالب کتاب

یادداشت نویسنده
مقدمه
معنای کلمهٔ نه
بخش 1: پذیرش یا رد درخواست دوستان
بخش 2: روابط خانوادگی
بخش 3: در محل کار
بخش 4: افراد خیلی سمج
نتیجه گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب 250 راه برای گفتن نه!
نویسنده
مترجمسمانه فلاح
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-600-6235-54-7
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب 250 راه برای گفتن نه!

علی عزتی
۱۳۹۹/۳/۲
نویسنده سعی کرده اکثر سوالات و درخواست‌هایی را که در طول روز از طرف افراد مختلف جامعه با آن مواجه هستیم رو به شکل مثال‌های مختلف بیان کنه و جواب مناسب بهش رو به ما گوش زد کرده، ولی راهکاری که به ما جرات چگونه گفتن نه باشه رو بیان نکرده.
(جمله‌ای با ارزشی که به چشم من خورد این بود که:در رد سوال و
یا درخواستی، هرگز بیش از حد توضیح نده. به نظر خودم توضیح زیاد نشان از ضعف است و به نظر نویسنده، توضیح زیاد فرصتی مناسب به دست شخص درخواست کننده برای مجاب کردن ما می‌دهد)
عارفه حقیقی
۱۳۹۷/۱۰/۹
الان دارم کتابو میخونم قسمت دوستاش خوبه اما قسمتیکه داره درمورد نه گفتن نسبت به فرزند میگه خیلی ظالمانس اصلن راهکار نمیده که مثلن اگه بچت میخواد با دوستش بره بیرون دوستشو بشناس یا کاری بکن، مثلن میگه بچت میخواد با دوستش بره بیرون بخاطر نگرانیای خودت بعش بگو نه اما این خیلی ظالمانس خیلی داره درمورد نوجوانو کودکش ظالمانه برخورد میکنه چون باید یه وقتایی به بچت آزادی بدی تا مستقل بشه این طوری میگه انگار بچتو میخوای زندانی کنی
رضا ارشادی
۱۴۰۰/۱۱/۴
این کتاب عالی هست ولی یک نکته هست برای اینکه یک رابطه (چه کاری و چه زناشویی) پیشرفت کنه هرچی جواب نه کمتری بدهیم بدهیم بهتر است ولی خیلی مواقع اتفاقاتی می‌افتدکه مجبوریم و چاره‌ای نداریم که جواب نه بدهیم و همانطوری‌که برای خیلی‌ها از جمله خودم پیش امده گفتن جواب نه به دوستان و اشنایان چندان کار اسانی نیست و نکته‌های این کتاب می‌تواند کمک بزرگی به ما در مدیریت کارها و وقتمان بکند
ترلان *
۱۳۹۹/۸/۳۰
عجیبه که این کتاب نمره‌ی ۴. ۴ گرفته از کاربرا، فک کنم به خاطر اینه که نیومده یه فرمول کلی ارائه بده. میشه این فرمول رو خودمون از توی جوابا دربیاریم، تقریبا میتونم بگم تمام موقعیت‌هایی که تا حالا توش نتونستیم نه بگیم رو پوشش داده، میشه حفظ کرد این جواب‌ها رو و یه چیزایی هم خودتون اضافه کنین از ذهن خودتون و در موقع مناسب نه رو بگین و خلاص کنین خودتونو. 👌
محمد الهی نسب
۱۳۹۷/۱۱/۱۹
این کتاب به همه آموزش میده که تعارفات رو کنار بگذارن حق نه گفتن برای هم دیگر قا‌ئل باشن و جنبه نه شنیدن رو داشته باشن و بدونن که هر کس در هر لحظه صاحب اختیار زندگی خودشه و مهمترین کس تو زندگی خود آدمه نه کس دیگه و قرار نیست رفتار دیگران ما رو درگیر کنه و وقت ما رو ازمون بگیره
علی کیان
۱۳۹۷/۷/۶
من خودم شخصا ادم مهرطلبی بودم و هروقت دوستام یا همکارم و غیره در محیط اجتماعی ازم درخواستی میکردن خیلی سخت میتونستم بهشون نه بگم ولی حالا با روش‌هایی که این کتاب توضیح میده خیلی با دلیل‌های موجه میتونم با دیگران نه بگم بدون اینکه ترسی داشته باشم و باعث ناراحتی شون بشم
پرهام ....
۱۳۹۴/۱۲/۵
علاوه بر نکات مختصر و مفید و جذابی که داشت در دل تمامی تکنیک‌هایی که برای" نه "گفتن بود، نکته‌ای بسیار کاربردی و نغز وجود داشت که ما را به ارزش وجودیمان و قدرشناسی بیشتر زمان و انرژیمان سوق میداد...
Hossien Sharrr
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
کتاب ‌هایی ازاین دست ک پر از مثال‌های کاربرد‌ین مثل کیمیا ناب هستن، کتاب راجع به اینکه چگونه در مواقعی ک علاقه‌ای به انجام کاری ندارید به صراحت نه بگویید و نوع بیان و دلیل نه گفتن رو هم توضیح میده
پدرام پناهی
۱۴۰۰/۳/۲۹
باعث شد دیدگاهم نسبت به ارزش‌های غلط که منجر به کاهش عزت نفس من می‌شد رو عوض کنم.
یه جمله از کتاب (اگر بخواهید هر درخواستی رو قبول کنید، خیلی زود ارزش و اعتبار خود را پایین می‌آورید)
R D
۱۳۹۸/۳/۱۴
کتاب مفید و به زبان کاملا روان نوشته شده. این کتاب رو به افرادی که نه گفتن رو بلد نیستند پیشنهاد میکنم. مطالب واقع بینانه و کاملا قابل درک و فهم هستند. ممنون از کتابراه.
فرشید م...
۱۳۹۷/۱۰/۱۰
یک کتاب عالی مخصوصا برای تفاکر تعارف ما ایرانی‌ها فوق‌العاده است حتما همین الان دانلود کنید و مطالعه کنید.
شاد موفق و موثر باشید✌
حمزه بیات
۱۳۹۷/۹/۳۰
سلام
این کتاب رو برا خجالیها پیشنهاد میکنم
و اونها که فکر میکنن باید همه رازی باشن
اما شخصیت سالم وادب فراموش نشه.
با سپاس از شما و کتابراه
mehran mehran
۱۳۹۶/۱۰/۲۱
بنظرم مناسب و ارزش مطالعه داره
بعضی از مثال‌ها مخصوصا قسمت دوستان برای فرهنگ ما کمی غریبه بودن
ولی بقیه موارد عینی و واقعی تر

خوب بود مرسی..
شکوفه احمدی
۱۳۹۹/۸/۱۸
فکر میکنم مشکل اکثر ما ایرانیان هست این نتونستن نه گفتن
به نظرم با مثال‌هایی که داخل کتاب هست میتونیم به نه گفتن عادت کنیم و فکر نکنیم گناهه
فاطمه رضایی
۱۳۹۹/۵/۸
کتاب برای من خیلی مفیده چون بیشتر در تصمیم گیری رضایت مخاطب مدنظرمه، پیشنهاد می‌کنم هر کس این حس رو نسبت به خودش داره بخونه
مشاهده همه نظرات ۶۴

راهنمای مطالعه کتاب 250 راه برای گفتن نه!

برای دریافت کتاب 250 راه برای گفتن نه! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.