دانلود کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع

کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع نوشته‌ی مایکل تیپر، راهبرد‌ها و راهکارهای قدرتمندی به شما می‌آموزد تا به کمک آن حافظه خود را تقویت کنید.

با مهارت یافتن در تکنیک‌های بنیادین و یادگیری کل طیف میان‌برهای حافظه، استاد حافظه شوید و حافظه‌تان را به اوج برسانید. دیگر هرگز شماره تلفن، شماره رمز یا سالروز مناسبتی را فراموش نکنید. در واقعیت‌ها و اعداد استاد شوید، مسائل جاری را پهلو به پهلو دنبال کنید و مجموعه رشک‌‌برانگیزی از داستان‌ها و لطیفه‌ها تهیه کنید. حافظه شما هم بی‌نهایت فراگیر است. چهره‌ها را به خاطر بسپارید و آن‌ها را با اسامی جور کنید: هنر فراخوانی آنی. سن‌تان هر چه باشد. مغزتان را فعال و جوان نگه‌ دارید.

خیلی‌ها فکر می‌کنند حافظه‌ی بدی دارند و اگر کتاب 101 روش برای به یاد آوردن سریع (Memory power - up: 101 ways to instant recall) را انتخاب کرده‌اید، شما هم در زمره‌ی همین افراد هستید. اگر در به یاد آوردن اسم افرادی که خیلی وقت است ندیده‌اید مشکل دارید، اگر اغلب فراموش می‌کنید کلید، کیف و عینک‌تان را کجا گذاشته‌اید، اگر به فراموش کردن تاریخ مناسبت‌ها و تولد دوستان و اقوام معروف هستید. با شنیدن و دنبال کردن تکنیک‌های ساده‌ی این کتاب، شما می‌توانید با قدرتمندی پروسه‌ی به یاد آوردن را بهبود بخشید.

در حقیقت، مایکل تیپر (Michael Tipper) چیزی بیش از یک استاد است چرا که هم زمان با به دست آوردن مدال نقره در قهرمانی جهانی حافظه، عنوان حسرت‌برانگیز «استاد اعظم حافظه» هم به او اعطا شد.

در بخشی از کتاب 101 روش برای به یاد آوردن سریع می‌خوانیم:

دلیل اینکه نمی‌دانید وسایل‌تان را کجا گذاشته‌اید (که البته تقصیرش را متوجه حافظه‌تان می‌دانید) بسیار ساده است. شما خودآگاهانه وقتی آن‌ها را زمین می‌گذارید به آن‌ها فکر نمی‌کنید چرا که خود به خود این کار را انجام می‌دهید. در واقع، در کاری که می‌کنید تمرکز ندارید. به این معنا که شما هرگز در آن لحظه آن‌جا نبوده‌اید و به همین دلیل نمی‌توانید آگاهانه به یاد آورید که کلیدهایتان را کجا گذاشته‌اید. ضمیر ناخودآگاه‌تان جای کلید‌ها را می‌داند. به هر حال، چون با دنیا توسط ضمیر خودآگاه‌مان در تعامل هستیم، این‌طور به نظر می‌رسد که کلیدهایمان را گم کرده‌ایم.

با بالا رفتن سنمان، رخ دادن بیشتر این موضوع اجتناب‌ناپذیر است؛ نه فقط به این خاطر که حافظه‌مان بدتر می‌شود، بدین سبب که حجم خاطره‌ها و تداعی‌های حافظه هم بیشتر شده است. در نتیجه، ضمیر خودآگاه‌تان گاهی دچار عدم کارایی می‌شود و سخت‌تر بر آنچه انجام می‌دهید مخصوصاً در کارهای پیش پا افتاده‌ی روزمره تمرکز می‌کند.

برای به یاد آوردن چیزهایی که نمی‌دانید کجا گذاشته‌اید، مانند اتومبیل‌تان، کیف یا کلیدتان، باید بتوانید محل دقیق آن‌ها را به ضمیر خودآگاه‌تان بیاورید. آسان‌ترین روش برای این کار این است که با صدای بلند بگویید چه وسیله‌ای را کجا می‌گذارید. مثلاً کلیدهایم را روی ماکروفر می‌گذارم. یا اتومبیلم را در طبقه‌ی 7 و شماره‌ی A پارک کرده‌ام. شما می‌توانید این چیزها را وقتی هنوز پیاده نشده‌اید بگویید تا سبب تعجب دیگر راننده‌ها نشوید! تمرین کنید که برای خودتان با صدای بلند توضیح دهید وسایل‌تان را کجا گذاشته‌اید. بیرون خانه، نزدیک خانه یا هر جای دیگری، تا زمانی که برایتان به صورت عادت درآید.

 ۴ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۲۴۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
شناسنامه
۱ دقیقه
متن پشت جلد
۱ دقیقه
نقل قول
۳ دقیقه
پیش‌گفتار
۷ دقیقه
مقدمه
۲۰ دقیقه
فصل یک - دست گرمی
۲۱ دقیقه
تصور، تداعی و به یاد آوردن
۱۳ دقیقه
فصل دوم - کش آمدن ملایم
۱۶ دقیقه
نرمش دهندگان حافظه
۲۱ دقیقه
فصل سوم - فنون مهم
۱۷ دقیقه
به یاد آوردن املای کلمات
۱۷ دقیقه
به یاد آوردن پیغام‌ها و فهرست‌های ساده
۲۳ دقیقه
به خرید رفتن با الفبا
۲۰ دقیقه
فصل چهارم - تمرین‌هایی برای برنده شدن
۱۷ دقیقه
فن سفر
۲۲ دقیقه
یادگیری یک مهارت جدید
۱۶ دقیقه
هنر به خاطر آوردن لطیفه‌ها
۱۲ دقیقه
فصل پنجم - نکته‌های قهرمانی - بخش اول
۱۵ دقیقه
فصل پنجم - نکته‌های قهرمانی - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع

برای دانلود کتاب صوتی 101 روش برای به یاد آوردن سریع و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  101 روش برای به یاد آوردن سریع
زهره زنگنه
۱۳۹۸/۱/۱۴
بسیار عالی بود. راهکارهای خوبی برای رسیدن به حافظه قوی ارائه می‌دهد. ممنون کتابراه
صدیقه شریفی
۱۳۹۸/۵/۲۱
عالی بود. معمولا وسایل ساده یا حتی مهم رو گم می‌کنم. چون هنوز هیچ کدامشان را امتحان نکردم نمی‌دانم. با این حال گمان می‌کنم با این ترفندها می‌توانم هر چیزی را که گم کرده ام؛ بیابم. ممنون از نویسنده و بیشتر...
Elham Zaerzadeh
۱۳۹۸/۴/۶
روش‌های ارائه شده در کتاب ابتدایی هستند.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)