معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1)

عکس جلد کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1)
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1)

کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1) نوشته‌ی لارنس کهون، به مهم‌ترین پرسش‌های انسان‌ مدرن امروزی می‌پردازد و با نگاهی تاریخی و تحلیلی ظهور فلسفه مدرن را از قرن هفدهم میلادی تا تغییرات آن در دوران کنونی را شرح می‌دهد. این کتاب صوتی در چندین بخش ضبط و تنظیم شده است.

درباره کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1):

پس از دوران قرون وسطی و آغاز عصر روشنگری و انقلاب صنعتی، تغییرات مهمی در سطح فکری و فلسفی اتفاق افتاد که نمودهای آن در سطح اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به خوبی مشهود بود. اما از قرن هفدهم میلادی با روی کار آمدن فیلسوفانی بزرگی همچون رنه دکارت، تاریخ فلسفه آغاز دیگری را برای خود رقم زد و فلسفه مدرن روی کار آمد. این شکل از تفکر تا قرن بیستم میلادی نیز ادامه پیدا کرد و حتی با وجود روی کارآمدن فلسفه پست مدرن، این شیوه اندیشه ورزی همچنان طرفداران خود را دارد و اثرات خود را نیز بر زندگی فردی و اجتماعی مردم سراسر جهان گذاشته است.

لارنس کهون نیز در کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1) (From Modernism to Postmodernism) مجموعه‌ای از درس‌گفتارهای خود را جمع‌آوری کرده است و دانشجویان و علاقه‌مندان به موضوعات فلسفی، ادبی، فرهنگی، اجتماعی و دینی می‌توانند از آن نهایت استفاده را ببرند.

او در بخش اول کتاب فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا، به مفاهیم اولیه و اصلی فلسفه می‌پردازد و این پرسش را مطرح می‌کند که آیا برای فهم حقیقت جهان، استفاده از علومی نظیر علم فیزیک کافیست یا خیر؛ سپس درباره الگوی بسط و گسترش تاریخ از گذشته تاکنون توضیح می‌دهد.

کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1) برای چه کسانی مناسب است؟

اگر پرسش‌های فلسفی زیادی در ذهن دارید و می‌خواهید به طور خودآموز با مسائل مهم فلسفی آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

لارنس کهون را بیشتر بشناسیم:

او دانشیار رشته فلسفه در کالج هالی کراس در ایالت ماساچوست آمریکاست که دکترای فلسفه‌ی خود را از دانشگاه استونی بروک دریافت کرده است.

لارنس کهون (Lawrence E. Cahoone) پیش از این به مدت پانزه سال یعنی از سال 1985 تا 2000 میلادی در دانشگاه بوستن تدریس می‌کرد و کتاب‌هایی نظیر: از مدرنیسم تا پست مدرنیسم، فلسفه، فرهنگ و ضد فرهنگ، جامعه مدنی، معنای محافظه کارانه سیاست‌های لیبرال و... را نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1) می‌شنویم:

فلسفه واژه‌ایست که وقتی اون رو ریشه‌شناسی کنیم درخواهیم یافت که معنای اون عشق به حکمت است. این واژه را می‌توان به چند طریق تعریف کرد؛ یه تعریف اینکه بگیم فلسفه جامع‌ترین یا فراگیرترین نوع جست‌وجوست. اما جست‌وجو چیه؟ جست‌وجو یعنی تلاش برای تشخیص اینکه چه چیزی درسته و اینکه چرا درسته؛ منظورم اینه که آنچه که درسته باید با دلایل یا شواهدی توجیه بشه.

اما فلسفه به این معنا کلی‌ترین شکل این چنین جست‌وجویی‌ست که چیزی را از قلم نمی‌اندازد؛ به جز اموری جزئی که کندوکاو اون برعهده علوم دیگه و روش‌های خاص اون علومه. برای مثال درمان بیماری سرطان چیه، پرسش بسیار مهیه اما پرسشی فلسفی نیست. اما درعوض این پرسش که سلامتی چیه یا این پرسش که علت چیه یا اینکه از میان اهداف اجتماعی گوناگون، چه میزان از منابع اجتماعی رو باید صرف درمان سرطان کنیم و همه و همه پرسش‌های فلسفی هستند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۰ دقیقه
فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1)
نویسنده
مترجمکاوه بهبهانی
گویندهرضا آفتابی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1)

Mona abad
۱۴۰۱/۹/۱
سفری چهارصدساله به دنیای مدرنیته و اندیشمندانش، شک‌ها و پرسشهای تازه تحت تاثیر مدرن شدن غرب. روایت پرفسور کهون، به زبانی ساده و قابل فهم است. راوی و اجراکننده گرچه مسلط و خوش صداست اما تندتند سخن میگوید و این تنها اشکال این اثر است که گاهی باید متوقف شد به عقب زد و دوباره گوش کرد
زینب زمانی
۱۴۰۱/۵/۲۳
مطالب خوب بود…سرعت گوینده اصلا مناسب متن نبود …اجازه فکر کردن و تامل بر حرفها رو میگرفت… و اینکه بخشها رو جدا کردین کار جالبی نیست…خیلی بهتر بود کل کتاب در یه مجموعه صوتی ارایه میشد!
محمد محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
مجموعه کتابهای "فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا" با ترجمه و گویش بسیار روان و دلنشین ولی کوتاه، شنیدنش را به همه توصیه می‌کنم.
نیلوفر احسانی
۱۴۰۱/۶/۶
چندان مورد پسندم نبود. به نظرم عنوان کتاب توقع مخاطب رو بالا برد و محتوای کتاب قابلیت ارضای اون توقع رو نداشت.
البرز قیتانی
۱۴۰۱/۳/۴
بسیر سطحی و خلاصه شده، ‌ای کاش تبدیل به یک مجلد نمی‌شد و کل مجموعه در کنار هم قرار میگرفت.
Leila Shadmani
۱۴۰۰/۲/۱۲
این کتاب عالیه ممنون. فقط چرا هر شش بخش رو یک جا قرار ندادید؟
ناپلئون بناپارت
۱۴۰۰/۱/۹
گوینده خیلی تند تند و با لحن مصنوعی و نویسنده دوست داشت کمی پیچیده حرف بزند.
ابراهیم حمزوی
۱۴۰۰/۱/۸
این کتاب برای شناخت نسبی و شروع خوندن کتابهای فلسفی خوبه
Maryam Hosseinzadeh
۱۴۰۰/۸/۲۸
کتاب خوبی ایرادی که داره تمام بخش‌ها در یک مجموعه نیست
نسیم شاه ابر اهیمی
۱۴۰۰/۲/۲۳
به من کمک کرد فقط تورو خدا یکم یواش یواش حرف بزنه بهتره
مرضیه قایدی
۱۴۰۰/۱/۹
بسیار عالی بود هم گوینده هم متن خلاصه شده.
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1)

برای دریافت کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 1) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.