دانلود کتاب انعطاف‌پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انعطاف‌پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انعطاف‌پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی

در کتاب انعطاف‌پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی نوشته ریک هانسون و فارست هانسون، از طریق نمونه‌ها و تمرینات زیاد، چگونگی رسیدن به آرامش ذهن و بهینه‌سازی فرصت‌ها برای برقراری ارتباط با دیگران را می‌آموزیم.

مبنای این جمله زیبا، این دیدگاه است که بر اساس تجربه مثبت شخص و دیگران، بازسازی مغزهای‌ ما بر ترویج خیرخواهی، سخاوت، قدردانی و شفقت استوار است.

یک ایده اساسی در روان‌شناسی و پزشکی وجود دارد که بیان می‌‌کند: مسیر زندگی شما تنها به سه عامل بستگی دارد: چگونگی مدیریت چالش‌ها، محافظت از نقاط آسیب ‌پذیر، و افزایش منابع. این عوامل در سه مکان قرار دارند: جهان، بدن و ذهن شما. هنگامی که عوامل و مکان‌ها را ترکیب کنید، نه راه برای بهبود زندگی شما وجود دارد.

منابع ذهنی مانند اراده، عزت‌ نفس و مهربانی، ما را به انعطاف‌‌پذیری (تاب آوری) می‌‌رسانند. انعطاف‌پذیری یعنی توانایی مقابله با ناسازگاری و فشار چالش‌ها برای دستیابی به فرصت‌ها. در حالی که قابلیت انعطاف‌پذیری به بهبود ما بعد از خسارات و آسیب‌ها کمک می‌‌کند، اما کارکرد آن بیشتر از این بهبودی است. انعطاف‌پذیری واقعی باعث افزایش خوشبختی، احساس واقعی خوشحالی، عشق و صلح می‌‌شود. به طرز قابل توجهی، هر چقدر که تجربه‌های خوشبختی را در خود درونی کنید، باعث ایجاد ساختارهای قدرت درونی می‌شوید که به نوبه خود شما را بیشتر انعطاف‌‌پذیر می‌کند. خوشبختی و انعطاف‌‌پذیری یکدیگر را تقویت می‌کنند.

کلید اصلی، شناختن چگونگی تبدیل تجربیات گذرا به منابع داخلی پایدار در مغز شما است. این یک انعطاف‌پذیری عصبی مثبت است و نویسندگان در کتاب انعطاف‌پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی (how to grow an unshakable core of calm, strength, and happiness) به شما نشان می‌دهند که چگونه از آن برای افزایش رفاه و آسایش استفاده کنید.

تغییر ذهن برای بهتر شدن، به معنای تغییر مغز است. مغز به طور مداوم و با یادگیری از تجربیات، خود را تغییر می‌دهد. هنگامی که بارها و بارها یک «مدار» را در مغز خود می‌سازید، آن را تقویت می‌کنید. یاد می‌گیرید آرام‌تر یا مهربان‌تر باشید، همانطور که هر چیز دیگری را یاد می‌گیرید: از طریق تمرین مکرر.

ما منابع روحی را در دو مرحله توسعه می‌دهیم. یک، باید آنچه را که می‌خواهیم رشد دهیم، تجربه کنیم، مانند احساس سپاس‌گزاری، دوست داشتن و یا اعتماد به نفس. دومین مورد که بسیار مهم است: ما باید این تجربه گذرا را به یک تغییر پایدار در سیستم عصبی تبدیل کنیم. در غیر این صورت هیچ بهبود، رشد و یادگیری‌ای وجود نخواهد داشت. حقیقتا داشتن تجربه‌های مفید و لذت‌بخش، کافی نیستند. این یک ضعف اساسی در روان‌شناسی مثبت‌نگر، آموزش منابع انسانی، مربیگری و روان‌درمانی است. مردم بسیاری از تجربیات مفید بر روی مغزشان را هدر می‌دهند. اما فقط با کمی تلاش، می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا اثرات پایداری را ایجاد کنند.

اگر چه ممکن است پیچیده به نظر بیاید، اما در واقع ساده و شهودی است. مغز از طریق شلیک نرون‌ها از پنج تا پنجاه بار در یک ثانیه، طوری عمل می‌کند که می‌توانید انعطاف‌پذیری و خوشبختی را چندین بار در روز افزایش دهید، هر بار در یک دقیقه یا کمتر. این یک تعمیر سریع نیست. شما باید بر روی مغز به همان شیوه‌ای کار کنید که بر روی یک عضله کار می‌کنید تا آن را تغییر دهید: هر بار، مقداری تلاش کوچک که در طول زمان، بیشتر می‌شود. می‌توانید به نتایج اعتماد کنید زیرا خودتان به دستش آورده‌اید.

دکتر ریک هانسون (Rick Hanson)، روانشناس، عضو ارشد مرکز «Greater Good Science» در دانشگاه برکلی و نویسنده پرفروش نیویورک تایمز است. کتاب‌های او شامل خوشبختی، مغز بودا، تنها یک چیز، و تربیت مادر است که به 26 زبان در دسترس است. او «بیانیه ذهن دانا» را سردبیری می‌کند و دارای برنامه‌های صوتی متعددی است. فارغ التحصیل ممتاز از UCLA و بنیانگذار موسسه Wellspring علوم اعصاب و معرفت اندیشمندانه است. او برای سخنرانی در ناسا، آکسفورد، استنفورد، هاروارد و سایر دانشگاه‌های بزرگ دعوت شده و در مراکز مراقبه در سراسر جهان آموزش داده است. دکتر هانسون متولی سابق دانشگاه سیبروک است و در هیئت مدیره مرکز مراقبه راک اسپیریت خدمت می‌کرد و رییس هیئت مدیره FamilyWorks بود که یک سازمان اجتماعی است. او در سال 1974 مراقبه را آغاز کرد، در چندین سنت آموزش دیده است و یک اجتماع مراقبه هفتگی در سان رافائل، کالیفرنیا را رهبری می‌کند. از صخره‌نوردی لذت می‌برد و با همسرش، دو فرزند بالغ دارند.

فارست هانسون (Forrest Hanson) نویسنده و مشاور تجاری است. او وب سایت Eusophi را که برای به اشتراک گذاشتن محتوای با کیفیت بالا از کارشناسان در زمینه خوشبختی، سلامتی، ثروت و حکمت است، سردبیری می‌کند. او فارغ‌التحصیل دانشگاه برکلی است، در منطقه خلیج سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کند و به عنوان یک سرگرمی جدی به رقص می‌پردازد.

برخی نظرات دربارۀ کتاب انعطاف‌پذیری:

- کتاب انعطاف‌پذیری، با بزرگ‌منشی و ظرافت نوشته شده و مقدماتی از بینش و مهارت‌های عملی را برای مواجهه نیرومندانه با سختی‌ها ارائه می‌دهد. یک راهنمای زندگی که با مشاهدات شخصی منصفانه و حمایت تحقیقات علمی تدوین شده است. (دکتر استیون پورگز، دانشمند و استاد روان‌پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی)

- در هرج و مرج ناشی از نااطمینانی و سختی، یک فرد آرام در یک اتاق می‌تواند تمام تفاوت‌ها را ایجاد کند و ریک هانسون به ما نشان می‌دهد که چگونه آن شخص باشیم. انعطاف‌پذیری از روش‌های بسیار قابل دسترس برای غلبه بر سوگیری منفی مغز و یافتن راهی به شادابی است. این کتاب یک منبع بی‌شمار و هدیه‌ای برای سلامتی است. (دکتر کریستوفر گرمر، استاد دانشکده پزشکی هاروارد؛ نویسنده کتاب راه صحیح خودشفقتی)

- این راهنمای روشن، جامع و صریح، یک مجموعه علمی از شیوه‌های ساده و حکمت روشنی برای دنیای پرچالشی است که هر روز با آن مواجهیم. (فرانک اوستاسسکی، نویسنده کتاب پنج دعوت)

- انعطاف‌پذیری یک کتاب مبتنی بر عقل و دلسوزی است. راهنمایی زیبا برای کمک به تعادل، شادی و سلامت. هنگام خواندن این صفحات، به معنای واقعی کلمه، صداهای صادقانه و صریح ریک و فارست احساس می‌شود که ما را هدایت می‌کنند تا عاقل‌تر و روشنفکرتر شویم. این واقعا یک پیشنهاد ویژه و نادر است. (دانیل جی سیگل، نویسنده کتاب ذهن: سفر به قلب انسان و آگاهی)

- این کتاب بر اساس علم مغز و روانشناسی مثبت است و گنجینه‌ای از بهترین شیوه‌های حفظ شادی پایدار و غیرقابل انکار است. این دقیقا همان چیزی است که ما از ریک هانسون انتظار داریم: یک کتاب عملی، تجربی، قابل خواندن و عمیقا عاقلانه. (دکتر باب اِستَل، نویسنده راهنمای کاهش استرس ذهن‌آگاهی؛ زندگی با قلب باز)

جملات برگزیده کتاب انعطاف‌پذیری:

- آموزش توجه کردن، بهترین نوع آموزش خواهد بود.
- سختی در روح و روان است، نه در عضلات.
- بسیاری از مردم برای آنچه نیستند ارزش بیشتری قائلند و آنچه هستند را کم‌ارزش می‌دانند.
- آسمان، تو هستی، باقی چیزها، فقط هوا است.
- خرد، خوشبختی بزرگتر را نسبت به خوشبختی کوچکتر انتخاب می‌کند.
- ترجیح می‌دهم با یک دوست در تاریکی قدم بزنم تا به تنهایی در نور.
- عاقل کسی است که صلح‌جو، صمیمی و شجاع است.

در بخشی از کتاب انعطاف‌پذیری می‌خوانید:

روابط از تعاملات ساخته شده است، و تعاملات از ارتباطات ساخته شده است، مانند رفت و برگشت توپ در بازی تنیس. هنگامی که نوبت شما برای «ضربه زدن به توپ» است، طیف وسیعی از گزینه‌ها را بسته به آنچه شخص مقابل گفته است، در اختیار دارید. برخی از این گزینه‌ها عاقلانه‌تر است.

حکمت یک کلمه فانتزی است، اما در ترکیبی از مهارت و خوبی خلاصه می‌شود. هنگامی که صحبت می‌کنید، تمام چیزی که می‌توانید انجام دهید این است که هدف‌گذاری کنید تا طیف گزینه‌هایتان پایان خوبی داشته باشند. سپس فرد مقابل چیزی را در پاسخ خواهد گفت، توپ مکالمه را به سمت شما می‌فرستد و شما فرصتی دیگر برای برگرداندن آن، تا جایی که ممکن است به صورت عاقلانه، دارید. این روش نگاه کردن به تعاملات، یک جنبه از فضیلت یک‌طرفه است: این موضوع بر مسئولیت شما در مورد آنچه می‌گویید تاکید می‌کند و آرامشی را در ذهن به ارمغان می‌آورد که از دانستن اینکه بهترین کاری را که می‌توانستید، انجام داده‌اید، ناشی می‌شود. این همچنین، علاقه شخصی را مشخص می‌کند تا مسائل مربوط به آن را کاهش دهد، مانند تن صدای شما یا یک انتخاب بد کلمه، که دیگران می‌توانند بر آن تمرکز کنند تا از بحث در مورد آنچه شما در تلاش برای صحبت کردن در مورد آن هستید، اجتناب کنند.

معنی سخن گفتن عاقلانه، به طور واقعی چیست؟ درباره یک رابطه یا یک تعامل که اخیرا برایتان چالش‌برانگیز بوده است، فکر کنید شاید گفتگوهایی که به دعوا یا سکوت اجباری غیر دوستانه تبدیل شده‌اند و ببینید که چگونه پیشنهادات زیر ممکن است کمک کنند.

 ۲۷۱ صفحه، ۵۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8738-62-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

در ستایش کتاب انعطاف‌پذیری
مقدمه
بخش اول: شناخت
فصل اول: شفقت
فصل دوم: آگاهی
فصل سوم: یادگیری
بخش دوم: تامین منابع
فصل چهارم: سرسختی
فصل پنجم: قدردانی
فصل ششم: اعتماد به نفس
بخش سوم: تنظیم
فصل هفتم: آرامش
فصل هشتم: انگیزه
فصل نهم: صمیمیت
بخش چهارم: ارتباط
فصل دهم: شجاعت
فصل یازدهم: آرزو
فصل دوازدهم: سخاوت
درباره نویسندگان

راهنمای دانلود کتاب انعطاف‌پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی

برای دانلود کتاب انعطاف‌پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انعطاف‌پذیری: پرورش استقامت، آرامش و شادی
Yekta Hashemi
۱۳۹۸/۱/۲۱
برای تغییر دیدگاه در کنار دیگر کتاب‌های خودشناسی کمک کنندس
ثریا رزاقی
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خلاصه کتاب رو خوندم به نظرم کتاب جالب ومفیدی است ممنون از پیشنهادتون
Marzieh Maleki
۱۳۹۸/۶/۹
به لحاظ محتوا و اصل موضوع عالی هست ولی نصر غیر روان و پیچیده آن در بعضی بخش‌ها مانع درک دقیق موضوع می‌گردید و بیشتر شبیه کتاب‌هایی بود که در دانشگاه تدریس می‌شود و نیاز به مدرس دارد تا درک مطلب را آسان تر سازد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۶)