دانلود کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت

کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت، مجموعه‌ای از سیزده داستان طنز از داستان‌نویس و طنزپرداز انگلیسی، پلهام گرنویل وودهاوس است که می‌توان آن‌ها را جزو آثار مطرح طنز دنیا به شمار آورد.

موضوع اصلی کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت (The Man with two Left Feet) داستان‌های طنزآمیز انگلیسی است که با شروع هر داستان، مخاطب به قدری با فضا و شخصیت‌های داستان اخت می‌شود که در پایان گمان می‌کند سرتاسر داستان زندگی آن‌ها را می‌داند. زیباترین و درخشان‌ترین نکته درباره‌ی این کتاب صوتی این است که عنصر عشق در همه‌ی داستان‌‌ها بارز است و در پایان، به خوبی و خوشی تمام می‌شود.

«بیل، سگ شکاری»، «آزاد کردن گاسی جوان»، «تعطیلات ویلتون»، «ملاقات با مرد خجالتی»، «ورود به اجتماع»، «پادشاهان» و «مک چگونه مک شد» عنوان برخی از داستان‌های این کتاب صوتی است.

پلهام گرنویل وودهاوس (Pelham Grenvile Woodhouse) یکی از مطرح‌ترین طنزنویسان بریتانیاست که در سال 1975 میلادی از دنیا رفت. از سال 2000 به افتخار پی جی وودهاوس جایزه‌ای به نام وی اهدا می‌شود که تنها جایزه ادبی طنز بریتانیاست. وودهاوس نخستین داستان‌اش را در 19 سالگی منتشر کرد و تا آخرین روز حیات دست از نوشتن برنداشت. با اینکه اغلب داستان‌های او در فضای انگلستان می‌گذرد، خود او بیش‌تر عمرش را در امریکا سپری کرد و به تبع آن، از نیویورک و هالیوود به عنوان زمینۀ بعضی از رمان‌ها و داستان‌های کوتاه‌اش بهره گرفت. خودش معتقد بود یکی از عواملی که باعث طنزآمیز بودن نوشته‌هایش می‌شود نوع نگاه‌اش به زندگی است: «اگر زندگی را ساده بگیرید، همه‌چیز را خنده‌دار خواهید یافت. شاید به این خاطر که این‌طور به دنیا آمده‌اید.»

وودهاوس نویسنده پرکاری بود و بین سال‌های 1902 تا 1947 بیش از نود کتاب شامل چهل نمایشنامه، دویست داستان کوتاه و تعدادی نوشته دیگر به چاپ رساند. او مورد ستایش بسیاری از نویسندگان هم عصرش، مانند جورج اورول، مکس بیربام، رادیارد کیپلینگ و  اِی. هاوسمن بوده و «مردی که دو پای چپ داشت» از آثار شاخص او به شما می‌آید. 

جملات برگزیده کتاب مردی که دو پای چپ داشت:

- مردها همیشه وقتی عاشق می‌شوند، اعتماد به نفسشان را از دست می‌دهند.
- در ماجراهای عشقی، قوی‌ترین آدم‌ها معمولا سست‌ترین و بی‌دل و جرات‌ترین‌ها از آب در می‌آیند.
- در لحظات پرمخاطره، که دم سرد ترس روح انسان را لمس می‌کند و حقارت‌ها را می‌زداید، در چنین لحظاتی است که حقیقتا خود را بازمی‌یابیم.
- روح هنری همچون گلی شکوفا می‌شود باز شد و مثل گربه‌ای که قلقلکش داده باشند به خرخر افتاد. تا آن روز هیچ وقت در زندگی‌اش مورد تحسین یک زن قرار نگرفته بود. احساس سرمستی می‌کرد.
- چه احمقی بود که قصد نابودی خودش را داشت. چه چیزی او را وادار به انجام چنین کاری می‌کرد؟ به دست خود، خودش را از بین ببرد و بعد یک مشت جانور ناسپاس توی ثروت او غوطه‌ور شوند. فقط یک احمق می‌تواند چنین نقشه‌ای طراحی کند.

در قسمتی از کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت می‌شنویم:

پنج دقیقه مانده به یازده صبح توی ایستگاه راه‌آهن بود؛ با ریش مصنوعی و عینکی که هویتش را از چشم عموم مخفی می‌کرد. اگر از خودش می‌پرسیدی، می‌گفت یک تاجر اسکاتلندی است. در حقیقت بیش‌تر شبیه یک خودروی سواری بود که از میان یک خروار علوفه عبور کرده باشد. سکوی قطار شلوغ بود. دوستان و آشنایان گروه نمایش برای استقبال از اعضای گروه آمده بودند. هِنری از پشت یک باربر تنومند که هیکلش به ستون می‌مانست همه‌چیز را زیرنظر داشت. برخلاف انتظارش، تحت تأثیر قرار گرفته بود. صحنۀ تئاتر همیشه او را هیجان‌زده می‌کرد. چهره‌های سرشناس را تشخیص داد. مرد چاقی که کت‌وشلوار قهوه‌ای به تن داشت والتر جلیف، کمدین و ستارۀ گروه، بود. از پشت عینک با دقت او را تماشا کرد. باقی چهره‌های معروف پراکنده شده بودند. آلیس را دید. با مردی که قیافه‌اش به ساتور شبیه بود حرف می‌زد و می‌خندید. انگار داشت بهش خوش می‌گذشت. هِنری پشت شاخ و برگی که صورتش را پوشانده بود دندان‌هایش را به هم سایید.

طی چند هفتۀ بعد مثل سگی به دنبال گروه نمایش از این شهر به آن شهر می‌رفت و واقعاً نمی‌شد گفت که خوشحال است یا ناراحت. از یک طرف این‌که آلیس این‌قدر نزدیک و در عین حال دست نیافتنی بود مایۀ بدبختی بود، از طرف دیگر باید اعتراف می‌کرد با ول گشتن در این شهر و آن شهر اوقات بسیار خوشی را می‌گذراند.

 ۸ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۴۷۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۳ دقیقه
بخش اول
۵۱ دقیقه
بخش دوم
۳۶ دقیقه
بخش سوم
۳۴ دقیقه
بخش چهارم
۳۵ دقیقه
بخش پنجم
۳۹ دقیقه
بخش ششم
۴۴ دقیقه
بخش هفتم
۴۱ دقیقه
بخش هشتم
۳۱ دقیقه
بخش نهم
۴۲ دقیقه
بخش دهم
۳۶ دقیقه
بخش یازدهم
۳۳ دقیقه
بخش دوازدهم
۵۱ دقیقه
بخش سیزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت

برای دانلود کتاب صوتی مردی که دو پای چپ داشت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مردی که دو پای چپ داشت
بهاره آقاداود
۱۳۹۸/۹/۱۷
داستان‌های این کتاب خیلییی جذاب و خاص و خوانش آقای عمرانی خیلی فوق العاده بود.
مریم آقایی
۱۳۹۸/۴/۱۰
مجموعه داستانهای کوتاه ارزشمند و زیبایی بود، داستانها به زیبایی نوشته و ترجمه شده بود، عمیق و مفرح، واقعا لذت بردم و پیشنهاد میکنم حتما نسخه صوتیش رو گوش بدید، در تعریف از صدا و توانایی آقای رضا هرچه بیشتر...
saeed keikha
۱۳۹۹/۱/۹
از جمله کتاب هاییه که باید خوند
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)