دانلود کتاب نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری: مغز اقتصادی چگونه تصمیم می‌گیرد؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری: مغز اقتصادی چگونه تصمیم می‌گیرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری: مغز اقتصادی چگونه تصمیم می‌گیرد؟

کتاب نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری: مغز اقتصادی چگونه تصمیم می‌گیرد؟ نوشتۀ آناهیتا خرمی بنارکی و آذر محمدزاده، منبع مناسبی برای کسانی است که علاقمند به یادگیری، فراگیری و به‌ کارگیری علوم و فنون تازه و دستیابی به اهداف زندگی و کسب‌وکار در مسیری متفاوت و شیوه‌ای نوین هستند.

مدیریت، فرایند تصمیم‌گیری و به‌ کارگیری منابع مختلف برای دستیابی به اهداف گوناگون و نتیجه‌گیری است. تصمیم و انتخاب هر فرد، جهت‌ دهنده و شکل‌ دهنده‌ی موفقیت یا شکست او در زندگی است و تصمیمات اقتصادی نقش بسیار مهمی در نتایج و دستاوردها دارند. اما آنچه در شرایط امروز اندیشمندان و پژوهشگران را به خود مشغول کرده است، ریشه‌یابی‌ تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌هاست و این که چه عوامل ناشناخته و نایافته‌ای سبب تصمیم‌گیری می‌شوند.

اقتصاد رقابتی و بازاریابی آینده، نیازمند مزیت‌های تازه بر اساس ایده‌ها و پدیده‌های نوین و کشف نایافته‌های گوناگون است. رقابت آینده در اقتصاد و بازاریابی مبتنی بر ریشه‌یابی «تصمیم، اقدام و نتیجه» بسیار فراتر از دانش، معلومات و یافته‌های کنونی است. اقتصاد آینده خواستار هم‌اندیشی و هم‌یاری رشته‌های گوناگون برای پاسخگویی بهتر به نیازها و نیازمندان است.

کتاب نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری، ضمن معرفی تصمیم‌گیری از دیدگاه روان‌شناسی و در شرایط خطرپذیری و عدم قطعیت، به کالبدشکافی تصمیم‌‌گیری و تعامل نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری می پردازد تا بتواند عوامل و دلایل تصمیم‌گیری و رفتار خریداران را بیابد. در ادامه‌ی مباحث مفیدی که ارائه شده است، مؤلفان کوشیده‌اند تا تصمیم‌گیری مدیران در امور مالی و تجاری را با عنوان امور مالی عصب‌‌پایه یا نوروفاینانس معرفی کنند. فصل پایانی این کتاب مربوط به ارتباط نورومارکتینگ با تصمیم‌گیری در خرید اینترنتی و در دنیای کودکان است که نکات گوناگونی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

همچنین این اثر، آغازی است برای پرواز در دنیای اندیشه‌های نو و نواندیشی‌ها در اقتصاد، بازاریابی و کسب‌وکارهای آینده که موفقیت را در نویافته‌ها و کشف نایافته‌ها می‌داند. هرگونه انتقاد، پیشنهاد و راهنمایی شما می‌تواند نقش ارزنده‌ای در نهضت دانایی برای غلبه بر نادانی‌ها و ناتوانی‌ها داشته باشد، آن را دریغ نفرمایید.

در بخشی از کتاب نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری می‌خوانیم:

تصمیم‌گیری و گزینش در تمام رده‌های تکاملی از فرایند‌های شناختی مهم جانداران است. اگر چه به‌ طور ابتدایی اما برای مثال در یک حیوان می‌بینید چگونه در شرایط خطر تصمیم می‌گیرد چه کند یا برای صید به کدام جهت و مسیر برود. واضح است که تصمیم‌گیری بهینه به حفظ حیات و زندگی بهتر به جاندار یاری می‌رساند. در عین حال تصمیم‌گیری از جمله مهارت‌های لازمی است که بشر در سراسر عمر بدان نیازمند است. این قابلیت ضروری یکی از ویژگی‌های مهم هر مدیر و مسئول توانا و با کفایتی نیز به شمار می‌آید.

تمام سازمان‌ها با تصمیم‌گیری و نظارت بر این که تصمیم‌ها عملی شوند، اداره می‌شوند. بدون تصمیم‌گیری درست، پیشرفتی در هیچ عرصه‌ای امکان‌پذیر نخواهد بود. واقعیت این است که ما پیوسته در خانه و بیرون از آن براساس نیازها و انگیزه‌های‌ خود تصمیم‌گیری و انتخاب می‌کنیم. این تصمیم‌گیری‌ها و گزینش‌ها می‌توانند در موارد گوناگون زندگی از جمله زمینه‌های شخصی، حرفه‌ای، خانوادگی، آموزشی، معنوی، فرهنگی و اجتماعی باشند. این که چه بخوریم، چه بپوشیم، کجا برویم، چه کار کنیم، چه بخواهیم، چگونه رفتار کنیم، چه رشته‌ای بخوانیم، وقت‌مان را چگونه بگذرانیم، کدام هدف را دنبال کنیم، بعضی از گزینش‌های ما هستند. گزینش بر پایه‌ی تصمیم‌گیری درست، از امتیازات بزرگ انسان است که وی را در رده‌های تکاملی موجودی بی‌نظیر رقم می‌زند و بعضی آن را یکی از ابزارهای لذت او می‌دانند. دانش عمومی، اطّلاعات ویژه، ارزش و سلیقه‌ی افراد می‌تواند بر تصمیم‌گیری آن‌ها در همه‌ی مراحل زندگی اثر بگذارد.

 ۱۴۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2695-75-1 

چاپ ۱۳۹۲: ۳۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درآمد
مقدمه‌ی مولفان
فصل اول: تصمیم‌گیری از دیدگاه روان‌شناسی
مدل کلاسیک
مدل منطقی
مدل منطقی محدود
مدل اجرایی
مدل سیاسی
فصل دوم: تصمیم‌گیری در شرایط خطرپذیری و عدم قطعیت
ریسک یا خطرپذیری
عدم قطعیت
احتمال و ارزش در مغز
فصل سوم: نوروآناتومی تصمیم‌گیری
قشر خلفی- جانبی پیشانی (DLPFC)
قشر سینگولای قدامی (ACC)
قشر فوقانی لوب پیشانی(OFC)
مغز میانی آمیگدال
فصل چهارم: تعامل نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری
سبک‌های تصمیم‌گیری مشتریان
عوامل موثر در فرایند خرید
سطح درگیری در فرایند تصمیم‌گیری خرید
عوامل موقعیتی
زمان
خُلق
جنس، سن و مرحله‌ی زندگی
سن
عوامل روانی
ادراک
توجّه
یادگیری
نگرش 
عوامل اجتماعی
فرهنگ
طبقه‌ی اجتماعی
خانواده
فصل پنجم: نوروفایننس و تصمیم‌گیری مدیران تجاری
عصب مالی (نوروفایننس)
اثر مقایسه‌ای
تشدید تعهد
تمایل به تائید
خطای دسترسی
اطمینان بیش از حد
اثر تقدّم و تأخّر
خطای ادراک کلیشه‌ای
خطای تکیه‌گاه تعدیل
فصل ششم: نورومارکتینگ اساس ‌تصمیم‌گیری در خرید اینترنتی
رفتارهای خرید آن‌لاین و تصمیم‌گیری
1 فروشگاه‌های اینترنتی
2 محیط خرید
فصل هفتم: نورمارکتینگ و تصمیم‌گیری در دنیای کودکان
منابع
نمایه

راهنمای دانلود کتاب نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری: مغز اقتصادی چگونه تصمیم می‌گیرد؟

برای دانلود کتاب نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری: مغز اقتصادی چگونه تصمیم می‌گیرد؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نورومارکتینگ و تصمیم‌گیری: مغز اقتصادی چگونه تصمیم می‌گیرد؟
mahdi shahnazi
۱۳۹۸/۹/۱
به نظرم موضوع خوب است و نکات جالبی هم دارد ولی فصلها مرتبط و پیوسته نیست. در هر فصل نکات جالبی دارد که اگر عمیقتر موضوع مورد بررسی قرار گیرد می‌تواند در چاپهای بعدی کتاب بسیار بهتری شود. در مجموع ارزش یکبار خواندن دارد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)