دانلود پادکست مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار


خرید پادکست

برای دانلود قانونی پادکست مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی پادکست مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار

پادکست مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار نوشته جان گری، به مردان و زنان جهت برقراری ارتباط سالم‌تر و پایدارتر در محیط کار کمک می‌کند و به معرفی آداب و قوانین معاشرت در دنیای امروز می‌پردازد.

در جهان و جامعه‌ی امروزی تحولاتی بزرگ روی داده و این تحولات پیامدهای مهمی در روابط ما به وجود آورده است. سرعت روز افزون تغییر در محیط کار و زندگی موجب افزایش استرس زنان و مردان شده است. در این مدت میلیون‌ها زن وارد محیط کار شده‌اند و مسئولیت‌های بیشتری نیز بر عهده مردان قرار گرفته است. این تغییرات بر روابط زوج‌ها نیز تأثیر گذاشته است.

جان گری (John Gray) در این پادکست، به علت تفاوت‌های رفتاری و خصوصیات ساختاری زن و مرد، نه مانند کتاب مردان مریخی زنان ونوسی در مسائل زناشویی، بلکه در محیط کاری می‌پردازد. او تفاوت ساز‌و‌کار هورمون‌های زن و مرد در موارد و میزان خوشحالی و استرس کاری را مورد بررسی قرار داده و هر یک را متوجه طرز تحلیل ذهن جنس مخالف در مواجه با مسائل می‌کند.

زمانی که از خانم‌ها سوال می‌شود که آیا آقایان در محیط کار به صحبت‌های شما توجه می‌کنند؟ بیشتر جواب منفی می‌دهند، ولی وقتی از آقایان پرسیده می‌شود که آیا در محل کار به حرف همکاران خانم‌تان توجه می‌کنید؟ بیشتر جواب مثبت می‌دهند و این نشانگر شکاف در روابط کاری مردان و زنان است و برای پرکردن همین شکاف است که سخنران به علل این موضوع و آموزش مهارت‌های رفتاری در محیط کار، هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان می‌پردازد، طوری که بعد از شنیدن این سخنرانی علت رفتارهای هر یک برای دیگری روشن شده و فرد به‌خودی خود متوجه می‌شود که در مسائل محیط کاری رفتار اثربخش و درست با یک همکار خانم و یا آقا کدام رفتار است.

سیستم فیزیکی مرد و زن برای آرام شدن و رهایی از استرس‌های کاری نیاز به رفتارهای متفاوتی دارد که در نظر دیگری اتلاف وقت جلوه می‌کند. خانم‌ها زمانی احساس ارزش می‌کنند که شما به آن‌ها بفهمانید که می‌دانید آن‌ها چه کاری انجام می‌دهند و چه زحماتی می‌کشند. در مردان، جستجوی راه‌حل، میزان تستسترون را افزایش می‌دهد و افزایش تستسترون هم استرس آن‌ها را کم می‌کند. زنان به کارهای پراسترس بیشتر از مردان علاقه دارند چون تستسترون حس خوبی به آن‌ها می‌دهد و در هنگام کارهای استرس‌زا میزان تستسترون و استرس‌شان، با هم زیاد می‌شود.

جان گری یکی از درخشان‌ترین نویسندگان و سخنرانان در حوزه ارتباطات موثر، مسائل زناشویی و روابط کاری است. او کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی را 25 سال قبل نوشت و تا امروز جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده است و به 50 زبان در سراسر جهان ترجمه شده است.

در قسمت‌هایی از پادکست مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار می‌شنویم:

- برای یک خانم بسیار مهم است که احساس کند بخشی از یک مجموعه و عضوی از یک تیم است، به این ترتیب احساس تنهایی نمی‌کند. شاید برای خیلی از آقایان اِشکالی نداشته باشد که شما حین صحبت کردن با آن‌ها به مسابقه‌ی فوتبال، یا صفحه‌یِ کامپیوترتان نگاه کنید ولی برای خانم‌ها این‌طور نیست.

- مردان بعد از تمام شدن وظایف شغلی روزانه‌شان، مغزشان را در رابطه با مشکلات خاموش می‌کنند و طیِ این آرامش، بدنشان تستسترون آزاد کرده و روزِ بعد، باز مغزشان را برای حل مشکلات، در حالی به کار می‌اندازند که کارآیی بالایی دارد.

- خانم‌ها به این دلیل می‌گویند که برای خودشان وقت ندارند که بیشتر از خدمت به خانواده و اطرافیان است که آرامش کسب می‌کنند. در ذهن یک مرد کارهای بزرگ موجب خوشحالی یک زن می‌شود، ولی در واقعیت این‌طور نیست، کارهای کوچک هم به همان اندازه می‌تواند موجب خوشحالی یک خانم شود.

- زن و مرد الگوریتم‌های رفتاری متفاوتی دارند. آقایان باید سعی کنند تا 10 دقیقه بدون حرف زدن به صحبت خانم‌ها گوش کنند. خانم‌ها نیاز شدیدی دارند که شنیده شوند. ایجاد تعادل بین اکسی توسین و تستسترون خانم‌ها در محیط کار.

 ۴۲ دقیقه، ۹۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید پادکست

فهرست مطالب

۷ دقیقه
بخش اول
۵ دقیقه
بخش دوم
۴ دقیقه
بخش سوم
۸ دقیقه
بخش چهارم
۴ دقیقه
بخش پنجم
۷ دقیقه
بخش ششم
۳ دقیقه
بخش هفتم
۴ دقیقه
بخش هشتم

راهنمای دانلود پادکست مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار

برای دانلود پادکست مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود پادکست  مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار

نظرات پادکست مردان مریخی و زنان ونوسی در محیط کار

Pani Mm
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
موضوع کناب و‌عنوانش جالبه ولی بسیار خلاصه، ناکامل و درکل چکیده‌ای از بعضی از قسمت‌های همون کناب مردان مریخی و زنان ونوسی بود و خیلی حرف جدیدی واسه گفتن نداشت اگه کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی رو نخوندین بد نیست این کتاب صوتی رو‌گوش بدین یه شمایی از اون بهتون میده
فاطمه منعمی
۱۳۹۹/۹/۲۸
سلام.. بخش کوتاهی از کتاب درباره محیط کار بود
Soheila Khoshbakht
۱۳۹۹/۹/۱
کتابهای عتلی هستن. و قیمت مناسب
مشاهد همه نظرات (۳)