دانلود کتاب پسر بچه سر راهی

  • از: هکتور مالو، تورج هاشمی
  • ۲۱۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پسر بچه سر راهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب پسر بچه سر راهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پسر بچه سر راهی

کتاب پسر بچه سر راهی اثر معروف هکتور مالو، سرگذشت زندگی پسری بی‌خانمان به نام رمی را که در بدو تولد دزدیده شده را روایت می‌کند.

پس از حوادث مختلفی که در زندگی این پسرک پیش می‌آید، مردی به نام باربرن و همسرش رمی را به فرزندی می‌پذیرند. اما آن‌ها پس از مدتی به دلیل تنگدستی مجبور می‌شوند او را به یک نوازنده‌ی دوره‌گرد بفروشند. مرد دوره‌گرد او را با میمون‌ها و سگ‌های خود همراه می‌کند و از این گروه کوچک به طور سیار نمایش‌هایی به وجود می‌آورد.

پسر پس از مرگ او آزاد می‌گردد و بدون هدف به شهرهای مختلف می‌رود و با ماجراهای بسیاری مواجه می‌شود، تا نهایتاً در لندن پدر و مادرش را پیدا می‌کند و سرانجامی نیک نصیبش می‌شود. داستان هیجان‌انگیز این پسر بچه سر راهی (Sans Famille) مهربان و شجاع، ماجراهایی درباره‌ی خودباوری و مبارزه با سختی‌ها است.

این کتاب یکی از با ارزش‌ترین آثاری محسوب می‌شود که برای جوانان و نوجوانان منتشر و موفق به دریافت جایزه آکادمی فرانسه شده است. هکتور مالو (Hector Malot)، رمان‌های متعددی با رعایت نکات و آموزه‌های تربیتی برای جوانان از خود به جای گذاشته است که از بین آن‌ها "بی‌خانمان" شهرت و محبوبیت جهانی دارد و تنها کتابی از اوست که هنوز تازگی و تأثیر غم‌انگیز خود را در نسل جوان دارد.

از روی این اثر تاکنون فیلم‌های سینمایی، انیمیشن و برنامه‌های تلویزیونی متعددی ساخته شده و نویسندگان و مترجمین بسیاری آن را به شیوه‌های گوناگون و مناسب برای گروه‌های سنی متفاوت کودکان و نوجوانان ترجمه، تلخیص و بازنویسی نموده‌اند که این ترجمه نیز از آن جمله به شمار می‌رود.

مالو نویسنده‌ی فرانسوی این اثر، ابتدا در رشته‌ی حقوق تحصیل کرد و قصد داشت وکیل یا قاضی باشد، اما بعدها متوجه شد که علاقه‌ی اصلی‌اش نوشتن است. او هفتاد عنوان اثر دارد، اما معروف‌ترین کتاب‌هایش «باخانمان» و «بی‌خانمان» به شمار می‌روند. می‌توان گفت کتابش از خودش مشهورتر شده، به طوری که این را بر روی تندیس یادبودش هم نگاشته‌اند.

او که در داستان‌پردازی لحن صادقانه و خوشایندی دارد و آثارش پیوسته مورد توجه نوجوانان قرار می‌گیرد، علاوه بر آن که نویسنده‌ی مسائل اخلاقی و تربیتی محسوب می‌شود، زندگی عصر جدید و رنج عمیق انسانی را کاملاً درک می‌کند. ارشادهای دلپذیر او و دقت فراوان در شرح وقایع عینی محیط، موجب پیروزی آثارش هستند.

در بخشی از کتاب پسر بچه سر راهی می‌خوانیم:

من در یک گوشه از نفرت و ترس می‌لرزیدم. آیا این مردی بود که قرار بود ارباب من شود؟ اگر من نتوانستم سی یا چهل شاهی که برای من مقرر کرده بود فراهم کنم بایستی توسط ریکاردو شلاق می‌خوردم؟ من حالا درک کردم که چگونه ماتیا آن قدر راحت درباره مرگ صحبت می‌کرد.

اولین ضربه شلاق که بر پشت برهنه پسر بچه وارد شد اشک مرا درآورد. من فکر می‌کردم که وجود مرا در آن‌جا فراموش کرده‌اند ولی اشتباه می‌کردم. گاروفولی زیر چشمی مرا تحت نظر داشت. او مرا نشان داد و گفت:

"این هم یک پسر بچه که قلب رئوف و مهربانی دارد. او مثل بقیه شما بد ذات‌ها نیست. شما وقتی می‌بینید یکی از هم قطاران شما کتک می‌خورد می‌خندید و خوشحال می‌شوید. به این پسر به عنوان یک نمونه خوب نگاه کنید."

من از سر تا پا می‌لرزیدم. هم قطاران آن‌ها...

دومین ضربه شلاق که وارد شد محکوم بدبخت از فرط درد ضجه‌ای زد. در سومین ضربه فریاد محکوم بلند شد. گاروفولی دستش را بلند کرد. ریکاردو که شلاقش را بلند کرده بود که بر پشت محکوم فرود آورد دست نگه داشت. من فکر کردم که دل گاروفولی از این ضجه و ناله به رحم آمده و خیال دارد محکوم نگون‌بخت را ببخشد. اصلاْ این طور نبود.

 ۲۵۱ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مقدمه مترجم
کتاب اول
فصل اول: در دهکده
فصل دوم: پدر خوانده من
فصل سوم: شرکت هنرمندان دوره گرد آقای ویتالیس
فصل چهارم: در خانه مادری
فصل پنجم: در مسیر
فصل ششم: آغاز کار من
فصل هفتم: من خواندن یاد می‌گیرم
فصل هشتم: بالای تپه‌ها و پائین دره‌ها
فصل نهم: بازداشت
فصل دهم: بی‌خانمان
فصل یازدهم: بهترین دوست من
فصل دوازدهم: کودک سر راهی
فصل سیزدهم: روزهای بی‌قراری
فصل چهاردهم: مرگ نیکدل
فصل پانزدهم: دوستان وفادار
فصل شانزدهم: پادرون
فصل هفدهم: ویتالیس واژگون بخت
فصل هیجدهم: دوستان جدید
فصل نوزدهم: فاجعه
کتاب دوم
فصل اول: ماتیا
فصل دوم: دیدار با دوستان قدیمی
فصل سوم: محبوس شدن در معدن
فصل چهارم: بار دیگر در جاده‌ها
فصل پنجم: دوستی واقعی
فصل ششم: خانم باربرن
فصل هفتم: مادر، برادر‌ها و خواهرها
فصل هشتم: نومیدی تلخ
فصل نهم: یک کشف ناخوشایند
فصل دهم: مشکل کاپی
فصل یازدهم: بیگانه مرموز
فصل دوازدهم: در زندان
فصل سیزدهم: فرار
فصل چهاردهم: شکار قو
فصل پانزدهم: یافتن مادر واقعی
فصل شانزدهم: رویا به حقیقت می‌پیوندد
"حالا بگذارید برای آن‌هایی که دوستشان داریم قدری موسیقی بنوازیم"

راهنمای دانلود کتاب پسر بچه سر راهی

برای دانلود کتاب پسر بچه سر راهی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پسر بچه سر راهی
ایوب حکیمی
۱۳۹۸/۱/۲۶
داستان مناسب کودکان و نوجوانان است و با وجود تلخی‌های فراوانی که برای قهرمان داستان روی می‌دهند اما سرانجام خوبی دارد. از لحاظ داستانی شباهت زیادی به برخی از داستان‌های مارک تواین و چارلز دیکنز توی و بیشتر...
معصومه اسدالله زاده
۱۳۹۸/۱/۱۹
بسیار عالی
reza khodabakhsh
۱۳۹۸/۱/۲۱
عالی تر از این نداریم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۳۹)