دانلود کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها

کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها نوشته‌ی فاطمه پازوکی و رحمت الله فتاحی، راهنمایی برای شناخت و یادگیری ساختار آر دی ای محسوب می‌شود و فهرست‌نویسی را به آنچه قابل عرضه در یک کتاب درسی آموزشی است محدود نخواهد کرد.

مخاطبان اصلی کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها (RDA principles and guideines)، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و مدرسان درس سازماندهی اطلاعات 3 و 4 می‌باشند. به همین خاطر، متن با هدف آموزش و با زبانی به دور از پرگویی و جزئیات بسیار نوشته شده است. بنابراین تلاش شده که شما به متن اصلی مراجعه کنید تا اِشکال برخی از کتاب‌های قبلی که سطح فهرست‌نویسی را کاهش می‌دادند، از بین برود. از این رو، در این اثر خواهید دید که تمام قسمت‌ها به متن اصل، قاعده، رهنمود، دستورالعمل و یا پیوستی خاص ارجاع شده‌اند.

در بخشی از کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها می‌خوانیم:

وجود مشکلاتی چون ساختار مسطح (غیر سلسله مراتبی)، عدم برقراری روابط میان منابع، نمایش ناقص اطلاعات، دشوار و هزینه‌‌بر بودن ورود اطلاعات و مشکلات بسیار دیگر، به اضافه رویارویی با کاربرانی که هر روز امکانات بیشتر و بهتر طلب می‌کردند و همچنین پیشرفت‌های فناوری اطلاعات، متخصصان سازماندهی اطلاعات را به چاره‌جویی واداشت. ایفلا کار گروهی را برای مطالعه در همین زمینه تشکیل داد که حاصل کار آن‌ها الگوی اف آر بی ‌آر شد. ایفلا در سند مطالعه اف آر بی آر آورده است: «هدف این مطالعه آن است که کارکردهای پیشینه کتاب‌شناختی را با توجه به رسانه‌ها، کاربردها و نیازهای متفاوت کاربران به زبانی صریح ترسیم کند». الگوی ملزومات کارکردی پیشینه‌های کتاب‌شناختی، یک الگوی موجودیت رابطه محسوب می‌شود. در این نوع از الگوها، که نخستین بار در سال 1976 توسط چن طراحی شده روابط کتاب‌شناختی بر اساس ویژگی‌های مشترک میان موجودیت‌های مختلف برقرار می‌شود.

دسته کتابداری،
 ۲۱۷ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-241-190-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل 1: تاریخچه و معرفی
فصل 2: پیوند با دیگر الگوها و استانداردها
فصل 3: ساختار و اجزاء آر دی ای
فصل 4: رهنمودهای پایه برای فهرست‌نویسی
فصل 5: توسعه و به کارگیری آر دی ای
فهرست منابع
پیوست‌ها
واژه‌نامه

راهنمای دانلود کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها

برای دانلود کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آر دی ای: رهنمودها و کاربردها