دانلود کتاب آوای وحش


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آوای وحش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آوای وحش

جک لندن در کتاب آوای وحش، صحنه‌هایی را به تصویر کشیده که بیش‌تر آن‌ها را به چشم خود دیده و قهرمان‌های داستان‌هایش نیز از شخصیت‌های واقعی گرفته شده‌اند. از این رمان‌، چندین فیلم و سریال ساخته شده  و از محبوب‌ترین و تأثیرگذارترین رمان‌های جک لندن محسوب می‌شود.

کتاب آوای وحش (the call of the wild) را به جرأت می‌توان معروف‌ترین و پرمخاطب‌ترین اثر جک لندن دانست؛ کتابی که در سال 1903 منتشر گشت و بعد از برگردان به بیش از 70 زبان دنیا و فروش میلیون‌ها نسخه از آن، هنوز به‌ عنوان اثری پرفروش در سراسر دنیا در حال چاپ است.

باک این بار سفری متفاوت دارد، او از محیط انسان‌ها به دنیای وحش می‌رود. جک لندن در رمان دیگر خود سپید دندان داستان سگ-گرگی را حکایت می‌کند که از میان گرگان به جهان انسان‌ها وارد می‌شود. این دو رمان را «رمان‌های سگی» جک لندن خوانده‌اند.

«باک» سگ اهلی و محبوب که در پی ماجراهایی سر از محیط خشن و بی‌رحم کلوندایک در روزگار هجوم جویندگان طلا به ایالت یوکان درمی‌آورد. کتاب آوای وحش، گزارشی از سفر به کلاندایک و سرگذشت سگ-گرگی به نام باک بود، که پس از خدمت به ارباب‌ها، وفاداری‌ها و نوازش دیدن‌ها و رنج بردن‌ها، در خود، کششی به محیط جنگل احساس می‌کند و تنها به عشق ارباب مهربانش، در میان انسان‌ها می‌ماند و همین که اربابش به دست گروهی از بومی‌ها کشته می‌شود، روانه جنگل می‌شود تا به زندگی اجدادی خود بپیوندد و در میان برادران جنگلی آوای شادی سر دهد.

جک لندن نویسنده آمریکایی خود بارها به سرزمین‌های پربرف شمالی سفر کرده بود. او از تجربه‌‌ سفرهای پرخطرش داستان‌هایی نوشت که به زبان‌های مختلف ترجمه شد و نام او و شخصیت‌های آثارش را جاودانه شد و در این رمان نیز مانند رمان سپید دندان شخصیتت سگی را از درون دیده و عشق و دلبستگی او به انسان را به نمایش گذاشته است.

جک لندن (jack london) در خانواده‌ای تنگدست در سان‌ فرانسیسکو امریکا به دنیا آمد. او تحصیلات رسمی چندانی نداشت و هرچه آموخت، خودش آموخت و بسیاری از آثار ادبی را در کتابخانۀ عمومی اوکلند خواند. بسیاری از داستان‌های او با طبیعت و حیات وحش گره خورده است.

جک لندن در سال 1897 با کشتی، همراه با جویندگان طلا به شهر داوسون در یوکان رفت و این سفر پرماجرا در رمان‌های او انعکاس یافته است. او در آوای وحش کوشیده است به دنیای رمزآلود سگی وفادار وارد شود و لحظه‌ای جان خود را با جان او همراه کند.

در بخشی از کتاب آوای وحش می‌خوانیم:

روزی که زندگی باک تغییر کرد، درست مثل همۀ روزهای دیگری شروع شد که او در خانۀ قاضی میلر در کالیفرنیا زندگی می‌کرد. صبح زود قاضی سرزنده و چابک باک را صدا زد تا با هم به پیاده‌روی بروند.

«صبح بخیر باک، حال سگ عزیزم چطوره؟» باک در جواب، سر بزرگش را که با موهای خاکستری پوشانده شده بود تکان داد. او جثۀ بزرگش - حدود هفتاد و پنج کیلو - را از پدرش به ارث برده بود؛ سگی از نژاد سن‌برنار. اما این مادر اسکاتلندی‌اش بود که بینی و آرواره‌های گرگ‌ مانندش را به او بخشیده بود.

باک و قاضی سری به اصطبل و لانۀ سگ‌ها زدند؛ جایی که به نظر می‌رسید سگ‌های کوچک‌تر با حسرت به باک نگاه می‌کنند. دو پسر قاضی که در استخر سرگرم شنا بودند، از باک خواستند درون آب بپرد. ولی او ترجیح داد که سنگین و با‌وقار در کنار بهترین دوستش پیاده‌روی کند. آخرین توقف قاضی و باک کنار گل‌های باغ بود تا از نزدیک حال و وضع آخرین گل‌های فصل پاییز را ببینند. مانوئل، کمک باغبان، با دیدن باک لبخندی زد. تنها او می‌دانست که این آخرین روز قدم زدن حیوان دست‌آموز و مغرور در زیر آفتاب گرم املاک قاضی میلر است.

بعد از شام، باک جلو پای میلر رو به بخاری دیواری نشست و سرگرم تماشای شعله‌های آتش شد. پیرمرد طوری با او حرف می‌زد که انگار با شخص دیگری صحبت می‌کند: «باک، می‌دونی، تب طلا مردم رو دیوونه کرده. اونا خونه و خونواده‌شون رو ترک می‌کنن و خودشون رو به شمال یعنی کلان‌دایک می‌رسونن، اونم تو شرایطی که طاقت تحمل سرمای طاقت‌فرسا و زندگی در یک کشور نیمه‌متمدن رو ندارن. حتی همین حالا، یعنی سال 1897، خیلی از آدم‌ها حاضرن به‌ خاطر پول به هر کاری دست بزنن.»

درست همان شب، مانوئل که از باخت‌های سنگین به ستوه آمده بود، نشان داد که تا چه اندازه حق با قاضی بوده است.

 ۲۳۶ صفحه، ۱۹ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-253-223-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دربارۀ نویسنده
خیانت به باک
قانون چماق
باک به فروش می‌رسد
برف
باک، کار و درس تازه‌ای می‌آموزد
سگی در لانه؟
دنباله‌روی
آوای قدیمی
غارت اردوگاه
کفش پوستی برای باک
سگ دیوانه!
ناسازگاری در میان گروه
جنگیدن تا دم مرگ
باک رهبر گروه می‌شود
رویای زمان‌های دور
باک یک‌بار دیگر به فروش می‌رسد
آدم‌های تازه‌کار
رنج سفر اکتشافی
باک نجات پیدا می‌کند
باک و جان ثورتون
باک مشهور می‌شود
باک برادر پیدا می‌کند
حملۀ یی‌هت‌ها
باک به آوای وحش پاسخ می‌دهد
شبح سگ‌ مانند
نام‌ها

راهنمای دانلود کتاب آوای وحش

برای دانلود کتاب آوای وحش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آوای وحش
پریا قلی زاده
۱۳۹۷/۸/۲۴
کتاب خیلی زیباییه پیشنهاد میکنم ...و شخصیت باک هم خیلی دوست داشتنی و قدرتمنده
Mahbobe Akbari
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
جالب بود. سپاسگزارم
Mosayeb Padash
۱۳۹۷/۹/۱۲
بیشتر شبیه کتاب قصه هائ دوران شیرین بچگئ تا یه رمان خوندنش برائ کودکان وبیشتر پسر بچه ها میتونه جالب وهیجان انگیزباشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)