دانلود کتاب اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی)

‌ایرج خوش خلق در کتاب اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی)، با ارائه‌ی نتایج تحقیقات 10 ساله‌ی خود سعی دارد با کاهش اشتباهات رایج نظام آموزشی، سطح کیفی کلاس‌های درس را ارتقا بخشد.

پس از ده سال برگزاری کلاس‌های آموزشی و نیز صحبت در فضاهای مجازی، طرح ارزشیابی توصیفی با چالش‌هایی روبه‌رو شد و معلمان درباره‌ی موضاعاتی مانند ساخت انواع روش‌های جمع‌آوری داده‌ها، تحلیل تفسیر داده‌ها، سازمان‌دهی اطلاعات، ارائه نحوه بازخورد؛ کاربرد نامناسب ابزارها و... سوالاتی مطرح کردند که دکتر ایرج خوش خلق در این کتاب پاسخ‌های کاملا تخصصی برای سؤال‌ها آماده کرده است.

این کتاب از راه‌حل‌ها و پاسخ‌های منسجم و تخصصی به همراه مثال‌ها و نمونه‌های عملی تشکیل شده است که معلمان در کلاس به هنگام اجرای ارزشیابی موسوم به «توصیفی» به آن‌ها نیاز دارند. معمان با اجرای گام به گام راهنمایی‌های این کتاب قادر هستند با حفظ اصول روان‌سنجی، ارزشیابی موسوم به توصیفی را در کلاس خود به راحتی اجرا کنند به صورتی که علاوه بر کاهش اشتباهات رایج، سنجش یادگیری در تمام ابعاد آن بر طبق بافت و تعداد دانش‌آموزان قابل اجرا خواهد شد.

کتاب اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی) مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب به معلمان، اساتید دانشگاهی و دانشجویان رشته معلمی توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی) می‌خوانیم:

کار پوشه‌های مورد استفاده در کلاس مانند آزمون‌ها و سنجش مشاهده‌ای نوعی ابزار جمع‌آوری داده‌ها نیست بلکه ابزاری برای سازماندهی و مدیریت اطلاعات است (سیف، 1396 خوش خلق و مک میلان همان منبع)، کارپوشه فرایند سازماندهی است؛ زیرا لازم است اطلاعات مربوط به نحوه یادگیری دانش آموز در حوزه‌های درسی و نیز دیگر ویژگی‌های عاطفی؛ شناختی که با مشارکت معلم و یادگیرنده جمع آوری شده است تلخیص و معنادار شود.

کارپوشه فرایند مدیریتی است؛ زیرا لازم است از این اطلاعات سازمان داده شده و معنادار برای هدایت یادگیری و رشد تحصیلی و تعالی هویت یادگیرنده استفاده شود. همان طور که خود شما معلمان عزیز نیز آگاه هستید، کارپوشه‌های موجود و مورد استفاده در کلاس به دلیل اینکه معلم محور بوده و اطلاعات جامع در آن ثبت و در نتیجه سازماندهی نمی‌شود. در سازماندهی و مدیریت ابعاد درسی شناختی عاطفی و یادگیرنده برای رسیدن به پیشرفت‌های درسی و شخصیتی اثر مفیدی ندارد. لذا لازم است در مورد عناصر محتوایی کارپوشه‌ها هم اصلاحات بنیادی انجام گیرد.

 ۹۳ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-955008-3 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: سوالات مربوط به تعاریف رایج درباره انواع سنجش و تفاوت‌های بین آن‌ها
فصل 2: سوالات مربوط به نوستن اهداف یادگیری و نشانه‌های یادگیری
فصل 3: سوالات مربوط به ابزارهای جمع‌آوری داده‌ها
فصل 4: سوالات مربوط به بازخوردهای توصیفی
فصل 5: سوالات مربوط به کارپوشه و سنجش تراکمی

راهنمای دانلود کتاب اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی)

برای دانلود کتاب اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اجرای ارزشیابی توصیفی به زبان ساده (سنجش با بازخورد توصیفی)