دانلود کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید

  • از: هوشنگ ارم
  • ناشر: انتشارات اندیشه عالم
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید

کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید نوشتۀ هوشنگ ارم، مطالبی درباره افسردگی، علل و نشانه‌های آن به رشته تحریر درآورده و راهکارهای بسیار مفیدی به شما ارائه می‌دهد تا به وجود این بیماری در خود آگاه شوید و زودتر جهت غلبه بر آن اقدام کنید. زیرا هرچه زودتر درمان کنید بهتر نتیجه خواهید گرفت.

ما انسان‌ها سیستم عاطفی بسیار پیچیده‌ای داریم، که ما را در مقابله با وضعیت‌ها و مراحل مختلف زندگی و تطابق با آن‌ها، یاری می‌رساند. ما در اثنای روز با اشخاص بسیاری ملاقات و تماس داریم و از این راه تجاربی کسب می‌کنیم. این سیستم عاطفی به ما اجازه می‌دهد که دوست بداریم و ما را وادار می‌کند زیبایی‌های طبیعی اطراف‌مان را تحسین کنیم و از آن‌ها لذت ببریم. این سیستم به ما هشدار می‌دهد که مراقب خطرات منفی عاطفی باشیم و با بحران‌های روزانه کنار بیاییم. این سیستم بهترین وسیله و ابزار رهایی از بحران‌هاست. مؤثر بودن آن، بستگی به طرز احساس، تفکر مثبت و منفی ما نسبت به اطرافیان، خودمان و اجتماع دارد. ما انسان‌ها شبیه هدایت‌ کنندۀ کشتی در اقیانوس هستیم. ما باید این قدرت را داشته باشیم که در تلاطم اقیانوس و با وجود بادهای شدید، توفان و امواج سهمگین، کشتی‌مان را به هر نحوی که شده هدایت کنیم و سالم به مقصد برسانیم.

هدف کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید، یاری رساندن به کسانی است که افسردگی را تجربه می‌کنند یا در گذشته تجربه کرده‌اند. ما در این کتاب در راه گذشتن از تلاطم و بحران‌های افسردگی و رسیدن به ساحل نجات، کمک‌ها و راهنمایی‌های بسیاری را برای شما داریم.

جوانان، به اصطلاح کشورهای پیشرفته، به دلیل خود گم‌ کردگی و سرخوردگی‌های فراوان عاطفی، بی‌بندوباری اخلاقی و بیکاری به نحوی این مشکل عاطفی روانی را تجربه می‌کنند. در کشور ایران آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در دست نیست، ولی بیشتر مردم به علت عوامل مختلفی از قبیل بیکاری و مشکلات اقتصادی و عدم همدلی و وابستگی نزدیک با خانواده (بویژه جوانان) که زائیدۀ مشکلات اقتصادی است، به نحوی قابل توجه به افسردگیِ پنهان گرفتارند.

به هر حال، افسردگی چیست؟ نشانی و علائم آن چیست؟ آیا از ابتدا منشأ شیمی ‌زیستی دارد، یا عموماً علت آن عوامل عاطفی‌ روانی است؟ اگر شما افسرده هستید درباره‌اش چه کاری می‌توانید بکنید؟ اگر انتظار جواب دارید یا سؤالاتی از همین دست دارید، این کتاب برای شما طرح‌ریزی شده حتماً آن را بخوانید.

ما در این کتاب در راه گذشتنن از تلاطم و بحران‌های افسردگی و رسیدن به ساحل نجات، کمک‌ها و راهنمایی‌های بسیاری را برای شما داریم. اگر آن‌ها را به دقت بخوانید و به کار بگیرید اطمینان دارم که حتماً در مبارزه با گرفتاری عاطفی خود موفق می‌شوید و از زندانی که خود برای خودتان ساخته‌اید با موفقیت خارج خواهید شد.

به خاطر داشته باشید که افسردگی یک مشکل شخصی است. برای غلبه بر آن شما خود ابزار بسیار مهمی هستید. داخل این ابزار نکتۀ بسیار مهمی است که اگر آن را به کار بگیرید، حتماً موفق خواهید شد و آن نکته امید است. زیرا امید چراغ و روشنایی زندگی است، امید مایۀ سرزندگی و نشاط زندگی است، امید مایۀ فعالیت مثبت و پیوسته خواهان پیشرفت در زندگی است. اگر امید را از دست بدهید، زندگی را از دست داده‌اید. پس امیدوار باشید و با تلاش و عزم راسخ با افسردگی مبارزه کنید و موفق شوید. بدون امید زندگی یعنی هیچ.

در بخشی از کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید می‌خوانیم:

اضطراب بدون وجود افسردگی هم امکان‌پذیر است، ولی اضطراب بیمارِ افسرده وحشتناک است و حتی امکان حملۀ دلهره و سراسیمگی برای بیمار وجود دارد. در این مرحله تعداد ضربان قلب بیمار به شدت بالا می‌رود و بیمار در تنفس دچار مشکل می‌شود و به شدت عرق می‌ریزد. خارج شدن از منزل به هر دلیل برایش ترسناک است، یا نسبت به محیط اطرافش حساسیت زیادی نشان می‌دهد.

مثلاً مکان‌های شلوغ و پرازدحام بیمار را بی‌هیچ دلیلی به سمت بی‌تابی سوق می‌دهد. ترس از محیط خارج و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، یا ترس از ارتفاع و استفاده از پله‌های اماکن عمومی برای بیمار مشکل‌آفرین خواهد بود.

بیمار گاهاً دچار حملات وسواسی از قبیل شستن دست‌ها یا وسایل اطراف به دفعات متوالی می‌شود. این نشانه‌های اضطراب الزاماً در بیماران افسرده دیده نمی‌شود، ولی عمومی و عادی است.

 ۱۷۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-9790-12-1 

چاپ ۱۳۸۷، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
شناسنامه و علل بیماری
نوشتار یکم: توصیف و تصویر افسردگی (به عبارتی آنفلوآنزای مشکلات روانی‌عاطفی)
نوشتار دوم: منشأ زیست ‌روانی افسردگی تقویت وظایف پیام‌دهنده‌های شیمیایی مغز
نوشتار سوم: خروش شعور ناخودآگاه، در اثر خشم و طغیان و افسردگی
نوشتار چهارم: چیره شدن بر درماندگی اکتسابی
نوشتار پنجم: افکار افسرده
نوشتار ششم: فرار از دنیای بیحاصل به سوی کشف معنا و مقصود زندگی
نوشتار هفتم: الگوهای ارتباطی را بهبود بخشید چه کسی شما را آزرده خاطر می‌کند؟
نوشتار هشتم: طبیب روح و روان، جستجو برای معجزه
نوشتار نهم: داروهای ضد افسردگی (کاوش در دارودرمانی و دیگر درمان‌های زیستی)
نوشتار دهم: هفت مرحلۀ برنامۀ ضد افسردگی
جدول خودآزمایی گلدبرگر
سخن پایانی با خوانندگان
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید

برای دانلود کتاب از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  از زندان خودساختۀ افسردگی آزاد شوید

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
فاطمه لک زایی
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
کتابی فوق العاده برای نجات بیماران افسرده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)