دانلود کتاب اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه

  • از: شیرین داوودیان
  • ناشر: انتشارات پر
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه

کتاب اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه نوشته‌ی شیرین داوودیان، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با بیانی ساده و دلنشین است.

در بخشی از کتاب اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه می‌خوانیم:

روی یکی از قفسه‌ها یک عکس هست؛ چهار نفر ایستاده‌اند وسط برف. پای‌شان تا ساق در برف فرو رفته. دو نفرِ سمت چپ، یک پای‌شان را از برف بیرون آورده‌اند. از این چهار نفر، یکی‌شان کودکی هفت یا هشت‌ ساله است که در برف فرو نرفته. نفر وسطی دختر جوانی است که سایرین دور او ایستاده‌اند و یک دست‌شان را به او تکیه داده‌اند. این همان دختری‌ست که هر روز کتابی را از کتابخانه برمی‌دارد و یا کتابی را می‌گذارد توی قفسه‌.

در دوردست کوه‌ها پیداست. پس‌زمینه کاملا سفید است. طرح لبخندی بر روی لب هر چهار نفر حک شده است. ابهت سنگینی پابرجاست، در تصویر و یا هوای برفی. کوه‌ها زیر پوشش سفید برف مخفی شده‌اند، فقط سرشان پیداست. جز این چهار نفر هیچ موجودی در تصویر دیده نمی‌شود. نوک بینی‌شان در تصویر از سرما قرمز شده است.

روی قفسه‌ی دیگر، یک جامدادی چوبی‌ست که داخلش چند قلم‌مو و دو خودکار و یک قیچی قرار دارد و روی قفسه‌ی دیگر، عینک آفتابی، یک حلقه‌ی طلایی زنانه و نخ دندان دیده می‌شود. یک مجسمه هم در گوشه قفسه‌ی پایین هست که به شکل جوجه‌ تیغی ست و در واقع یک قُلک است.

داخل یکی از قفسه‌ها یک دفترچه‌ی جلد چرمی‌ست. دفترچه کنار کتاب‌های شاهنامه و سعدی و مثنوی قرار دارد. شاید این دفترچه به اندازه‌ی مثنوی برای صاحبش تقدس داشته باشد. روی عطف دفترچه نوشته شده است: دفتر ریاضی. احتمالا دایره‌ها و خطوط با دقت ترسیم شده‌اند و حکم‌ها با خط ریز و تمیز اثبات شده‌اند. می‌توانیم حدس بزنیم برگ‌های آخر دفتر سفید باشد. کاغذهای خط‌دار که گذر زمان اطراف‌شان را زرد کرده است.

در طبقه چهارم، همان‌جا که ترک خورده، کتاب نسبتا قطوری هست به نام کوروش کبیر. لای این کتاب کمی برآمده است. از نزدیک یک پاکت هدیه توی کتاب دیده می‌شود. شاید کسی اول ِماه، پول‌هایش را در همین پاکت می‌گذارد... بعد کم‌کم در طول ماه ازش کم می‌شود.

فهرست مطالب

زنبور سرباز
این کتابخانه
شیر، آب برای زندگی
خانه‌ای داخل خانه‌ای دیگر
هنوز
مونیکا
تراکنش: ناموفق
شکوفه‌های هلو
خانه‌ی خودمان، دم‌کنی خودمان
سنجاب‌ها و موش‌ها
شمع بدون اشک
امضاء در 24 ثانیه
باقلاپلو با گوشت
میم در قاب تیله
شاخ گوزن
اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه
تکنیک‌های جاخالی در وسط بازی
از یک آب به آبی دیگر

 ۶۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6041-02-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه

برای دانلود کتاب اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اسب‌ها بر صحنه‌ی شکارگاه
فاطمه محمدیان
۱۳۹۸/۳/۲۰
خیلی چیز مالی نبود میتونست قشنگتر بنویسه معنی و مفهوم جالبی نداشت
Amir Hosein Rabbani
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
حوصله سر بر
Reza Ghanizade
۱۳۹۷/۹/۲۷
زیادی به جزئیات توجه کرده بود و حوصله آدم رو سر میبره.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)