دانلود کتاب اکسیر جوانی: رازهایی درباره سلامتی، شادابی، جوانی و طول عمر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اکسیر جوانی: رازهایی درباره سلامتی، شادابی، جوانی و طول عمر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اکسیر جوانی: رازهایی درباره سلامتی، شادابی، جوانی و طول عمر

کتاب اکسیر جوانی: رازهایی درباره سلامتی، شادابی، جوانی و طول عمر‮‬‌‫، حاوی نظرات و تجربیات بسیار دقیق دو جراح قلب معروف آمریکایی به نام‌های محمد اوز و مایکل اف. رویزن است که با هدف ارتقاء همگانی سلامت و سطح کیفی زندگی؛ همچنین پیشگیری از بیماری‌ها، گردآوری و چاپ شده است.

احتمال دارد این نظرات و تشخیص‌ها، مورد تایید سایر اعضای جامعه‌ی پزشکی قرار نگیرند که این اختلاف نظر حرفه‌ای، امری رایج و شایع است.

در کتاب اکسیر جوانی (You on a diet)، بارها از «سن واقعی» سخن به میان آمده. چگونگی محاسبه‌ی «سن بیولوژیکی» بر اساس عوامل و پارامترهای متعددی؛ مانند سبک زندگی، رفتارها و عادات روزانه‌ی مربوط به سلامتی، طول عمر و رفتارهای پرخطری؛ همانند استعمال دخانیات و غیره طراحی شده است. تاریخ تولد و تقویم در تعیین این سن، نقشی ندارند. اگر سالم و براساس عادت‌های درست، زندگی کرده باشید سن واقعی یا همان «سن بیولوژیک» شما کمتر و جوان‌تر از سن تقویمی‌تان خواهد بود.

اگر ناسالم زندگی کرده باشید، امکان دارد قبل از رسیدن به سی‌ سالگی، شصت یا هفتاد ساله باشید! یکی از بزرگ‌ترین درس‌هایی که از محاسبه‌ی سن بیولوژیک آموخته‌ایم این است که اگر رفتارهای خود را درباره‌ی سلامت و زندگی تغییر دهید، به‌ زودی پاداش آن‌ را می‌گیرید.

به چه دلیل بدن و سلول‌ها پیر می‌شوند؟ چگونه می‌توان مانع پیری و از بین رفتن آن‌ها شد؟ اکثر ما فکر می‌کنیم که پیری و کهولت «یک دفعه» و «یک شبه» پیش می‌آید، بدین معنا که هر کسی مشغول زندگی خودش است و خوشحال و خوشبخت است؛ تا این که یک دفعه یک روز و به طور ناگهانی احساس بی‌حالی و ضعف می‌کند، از پا می‌افتد، نفسش تنگ می‌شود، دنیا دور سرش می‌چرخد و همه چیز جلوی چشم‌های آب مروارید آورده‌اش تیره و تار شده و نقش بر زمین می‌شود.

فردا صبح استخوان‌ها و مفاصلش درد می‌کند، فراموشی به سراغش می‌آید و دیگر نمی‌تواند حتی نام نزدیکانش را به خاطر بیاورد، پس، از زندگی بیزار می‌شود، گوش‌هایش نمی‌شنود و میل جنسی خود را از دست می‌دهد و رابطه‌‌اش با همسرش به رابطه‌ی خواهر و برادری تبدیل می‌شود.

به‌ زودی احساس می‌کند مانند طفلی شیرخوار باید راس ساعت چهار بعد از ظهر شام بخورد و هرچه زودتر به رختخواب برود. طولی نمی‌کشد تنها هدف زندگی‌اش این می‌شود که بتواند قبل از چرت زدن جلوی تلویزیون، به رختخواب برود، یا دندان‌های مصنوعی را از دهانش خارج کند و داخل لیوان آب کنار تختش بیندازد تا مبادا نیمه‌شب در گلویش گیر کند و خفه شود.

از نظر ما این سبک زندگی به این معناست که نه تنها از آبتنی در دریاچه زندگی کوچک‌ترین لذتی نمی‌برید، بلکه در آن غرق شده‌اید. هدف ما این است که با هم به رازهای جوانی، شادابی و سلامت دست یابیم و به عبارتی اکسیر جوانی را بنوشیم!

در جامعه‌ی پزشکی سنتی، درمان بیماری‌های مزمن و کنترل بیماری‌های حاد؛ مانند سرطان، بیماری‌های قلبی، سکته‌ی مغزی و سایر موارد که با افزایش سن رابطه‌ای مستقیم دارند، بسیار مورد توجه بوده است. پیش‌فرض رایجی که در این باره وجود دارد، بسیار شفاف، واضح و روشن است، مبنی بر اینکه بیماری‌های قلبی و سرطان به‌ تنهایی، پنجاه درصد مرگ‌ومیرها را به خود اختصاص داده‌اند. اگر از شر این دو قاتل اصلی در امان باشید شاید بتوانید پنجاه درصد، بیشتر عمر کنید. این ادعا از جنبه‌ی علمی، صحت چندانی ندارد و اعداد و ارقام نشان داده‌اند که حتی اگر این بیماری‌های خطرناک و کشنده (بیماری‌های قلبی و انواع سرطان‌ها) را به‌ طور کامل حذف کنید، می‌توانید فقط نه سال و نیم بیشتر عمر کنید نه 30 یا 40 سالی که بیشتر مردم انتظار دارند. چرا؟ چون بیماری‌های دیگری جای آن‌ها را می‌گیرند و همان نقش را ایفا می‌کنند.

اگر مایلید عمرتان افزایش قابل‌ توجهی بیابد و از زندگی واقعی، لذتی عمیق ببرید (نه این‌ که گاهی زندگی واقعی داشته باشید) ‌باید خطر بروز انواع بیماری‌ها را کاهش دهید و فقط به فکر رهایی از بیماری‌های خطرناک نباشید. تنها راه ممکن برای تحقق این هدف مهم، این است که فرآیند پیری را در سطح سلولی و فیزیولوژیکی بدن‌تان کاهش دهید.

درمان سرطان یا هر بیماری دیگری به‌ تنهایی، از سرعت فرآیند کهولت شما نمی‌کاهد و با این‌ که پیری و بیماری، بر روی هم تاثیر می‌گذارند و با هم ارتباط دارند؛ اما موضوعات یکسانی نیستند. وقتی پیر می‌شویم، سیستم‌ها، بافت‌ها و اندام‌هایمان، مستهلک و نابود می‌شوند و در مقابل بیماری‌ها آسیب‌پذیرتر می‌شویم. اگر سرعت فرآیند پیری را کاهش ‌دهیم و به موازات آن از بروز انواع بیماری‌ها پیشگیری کنیم، کیفیت زندگی و طول عمرمان را افزایش خواهیم داد. هدف ما در کتاب اکسیر جوانی، تحقق چنین زندگی ایده‌آلی برای شماست.

شایان ذکر است که محمد اوز (Mehmet Cengiz Oz) و مایکل اف. رویزن (Michael F Roizen) از جدیدترین و دقیق‌ترین تحقیقات و یافته‌های علم پزشکی بهره جسته‌اند. بدون‌ شک بسیاری از پزشکانی که اهل تحقیق و مطالعه‌ی آخرین اخبار و انتشارات تحقیقاتی دنیا نیستند با این نظرات موافق نخواهند بود.

در بخشی از کتاب اکسیر جوانی می‌خوانید:

آیا افراد سالخورده، طعم‌ها و بوها را کمتر از دیگران تشخیص می‌دهند؟! بله، واقعیت دارد! در پیری به‌ تدریج حساسیت خود نسبت به طعم‌ها و بافت‌های چربی مانند ‌و میزان روغن موجود در غذا را از دست می‌دهیم. کاهش حساسیت نسبت به طعم‌ها می‌تواند زاییده‌ی کاهش سطح فعالیت پایانه‌های عصبی چشایی یا خشکی دهان باشد. متاسفانه اغلب سالمندان، به‌ دلیل کهولت یا مصرف برخی داروها از این اختلال رنج می‌برند. این مشکلات منجر به کاهش میزان لذت بردن از طعم غذاها می‌شود که آن‌ها را به‌ سمت مصرف بیشتر نمک یا طعم‌های شور و شیرین سوق می‌دهد که برای سلامتی آن‌ها مفید نیست.

خب، راه‌حل چیست؟ سعی کنید به جای اضافه کردن نمک یا شکر از فلفل، ادویه یا گیاهان معطر بیشتری استفاده کنید. گیاهانی؛ مانند رزماری (اکلیل کوهی) ریحان، نعنا، شوید، ترخون، مرزه، آویشن و ادویه‌هایی مانند زردچوبه، دارچین و غیره علاوه‌ بر طعم فوق‌العاده، خواص دارویی شفابخش بسیاری دارند. به‌ عنوان مثال شوید، کلسترول و چربی خون را کاهش می‌دهد. نعنا در کاهش نفخ معده و بهبود عملکرد دستگاه گوارش موثر است (مصرف بیش‌ از حد آن باعث بیماری برگشت اسیده معده به مری و زخم مری می‌شود). رزماری (اکلیل کوهی) در بهبود عملکرد کبد و جلوگیری از آسیب‌های آن بسیار مفید است. زردچوبه به پیشگیری از آلزایمر کمک کرده و دارچین، کارایی هورمون انسولین در بیماران دیابتی را بیش از 50 درصد افزایش می‌دهد.

با افزایش سن، حس بویایی حتی بیش از حس چشایی تضعیف می‌شود. فرآیند بویایی که به وسیله‌ی فعالیت بیش از 1000 نوع مختلف از پایانه‌های عصبی بویایی بینی هدایت می‌شود، می‌تواند در نتیجه‌ی ابتلا به برخی بیماری‌ها‌، مصرف برخی داروها یا آلودگی‌ هوا، از کار افتاده یا تضعیف شود. این قبیل اختلات بویایی موجب نگرانی ما می‌شود. چرا؟ اختلالات بویایی؛ مانند ضعف حس چشایی، ‌ شما را به مصرف مواد غذایی مضر ترغیب می‌کند. این مواد غذایی، سن واقعی شما را در مقایسه با سن تقویمی‌تان افزایش می‌دهد. از طرفی شما را از مصرف مواد غذایی مفیدی که باعث کاهش سن واقعی و جوان نگه داشتن شما می‌شوند، باز می‌دارد.

 ۱۴۳ صفحه، ۹۹۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-638-5 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۶۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخنی با خوانندگان
مقدمه
مغزتان را سالم نگه‌ دارید تا جوان بمانید
سن واقعی چیست؟
تاثیر ژنتیک بر فرآیند پیری
حافظه‌ای استثنایی و به‌ یاد ماندنی خلق کنید!
سم‌های مفید!
دکتر بازی!
آیا مخ‌تان سوت شده است؟!
زن‌های باهوش!
آیا گذشتگان از اهمیت غده‌ی صنوبری مغز اطلاع داشتند؟!
چگونه با فرآیند فرسایش و اضمحلال کنار می‌آیید؟
قلب‌تان را دوست داشته باشید
به قلب‌تان فشار نیاورید!
آزمایشگاه ساخت و سنتز متیل خانگی!
به اندازه‌ی تلومرها اهمیت بدهید
سلامت دریچه‌های قلب
تب‌وتاب کی‌لیشن!
سیستم عصبی بدن‌تان را تقویت کنید
چگونه از استرس و اضطراب به‌نفع خود استفاده کنیم؟
یوگا! یوگا! یوگا!
نیروی مرموز زندگی!
شکم، بهترین آمپر استرس است!
سلسله اعصاب والگوس و سیستم عصبی بدنتان را تقویت کنید!
جلوگیری از تجمع سموم در بدن
حملات ناگهانی اضطراب
با یاد خداوند و ذکر نام‌های او به آرامش برسید!
سیستم ایمنی بدن‌تان را بیمه کنید
آیا فقط اطفال و کودکان باید واکسن بزنند؟!
واکسن‌ها به‌ راستی چه هستند؟
چرا خندیدن بسیار مفید است؟!‌
آیا زیادی بهداشتی بودن، به‌ راستی بهتر است؟
اختلالات سیستم ایمنی؛ آتش خودی!
سرطان را برای همیشه حذف کنید
تاثیر مکمل‌های غذایی ضدسرطان!
آهن! باز هم آهن؟!
خودتان را پوست ‌کلفت کنید؟!
آیا خوردن چای داغ موجب بروز سرطان مری می‌شود؟!
نفس راحت بکشید
چگونه بهتر، راحت‌تر و مهم‌تر از آن، عمیق‌تر تنفس کنیم؟
آزمون؛ آیا ریه‌ها و شش‌هایتان پیر شده‌اند؟
مشکلات به‌ظاهر کوچک!
روش ساده‌ی تصفیه‌ی هوا
آزمون؛ تشخیص بیماری‌های قلبی و تنفسی از روی ناخن‌ها!
دشمنانی به نام سیگار و دود سیگار
آیا ترک سیگار امکان‌پذیر است؟!
خطر زندگی در خیابان‌های بزرگ
مراقب هورمون‌های بدن‌تان باشید
دیابت، بدن را به مربا تبدیل می‌کند!
مضرات نوشابه‌های گازدار
داروی دیابت
ما دیابتی‌هایی که دچار اضافه وزن هستیم، زیاد نمی‌خوریم!
مصرف کالری و کاهش ترشح سروتونین
یائسگی
چگونه بهترین و بیشترین استفاده را از آن ببرید؟!
فاکتور انعقاد خون غیرطبیعی
محبت کردن، عمر را طولانی می‌کند!
توقف یا کاهش تمایلات جنسی!
هورمون درمانی
تمایلات جنسی
دلایل گُرگرفتگی
قاتلان سلامتی!
آیا مصرف سویا، علایم یائسگی را درمان می‌کند؟!
تاثیر سویا در سرطان پستان!
آیا یائسگی زن‌ها را چاق می‌کند؟!
دل و روده!
دستگاه گوارش خود را تقویت کنید!
امان از بویایی و چشایی ضعیف!
وظیفه‌ی اصلی حس چشایی و بویایی
لاغری با چای اولونگ!
در آرزوی خواب بهتر
چگونه می‌توانید تا «لنگ ظهر» نخوابید و سرحال باشید؟
خواب عمیق‌تر با سروصدای سفید
خواب و بیداری با ساعت شماطه‌دار؟!
خمیازه‌ی مفید
بی‌خوابی کشنده‌تر است یا گرسنگی؟!
قرص خواب چی‌گونگ؟!
محافظت از اعضا تناسلی
آزمون؛ شب‌ادراری!
به پسران نوجوان آموزش بدهید!
متعهد باشید تا سالم بمانید!
روابط جنسی و رابطه‌ی آن با سلامت، جوانی و طول عمر
تاثیر کلسترول بر قوه‌ی جنسی
در مورد پستانداران نر بیشتر بدانیم
شکلات مفید
به کف پاهای‌تان توجه کنید
رابطه‌ی چاقی و میل جنسی
آیا انگور قرمز در درمان ناتوانی جنسی موثر است؟!
دنیا را ببینید!
چگونه از چشم‌ها و دستگاه بینایی خود مراقبت کنید؟
ارتباط نزدیک‌بینی با تکنولوژی!
آزمون بینایی
انفجار سلول‌های بینایی!
فقط پوست و استخوان نباشید!
تحلیل رفتن عضلات به‌دلیل کم‌تحرکی!
حجم عضلانی خود را افزایش دهید
رابطه‌ی کم‌تحرکی و پوکی استخوان
کاهش قد با پوکی استخوان
کلسیم و ویتامین D
داروی ضدپوکی استخوان
نوشیدنی ضدپوکی استخوان
زمین خوردن گاهی مفید است!
هالتر یا دمبل؟!
مصرف قهوه و نوشابه‌های گازدار و پوکی استخوان
لاغرها در امان هستند!
شنیدم! شنیدیم!
چگونه از دستگاه شنوایی خود محافظت کنید؟
آزمون به‌وسیله‌ی ساعت مکانیکی
سرو صدا، دشمن سلامتی است!
بهداشت و سلامت بینی!
بیمه نامه!

راهنمای دانلود کتاب اکسیر جوانی: رازهایی درباره سلامتی، شادابی، جوانی و طول عمر

برای دانلود کتاب اکسیر جوانی: رازهایی درباره سلامتی، شادابی، جوانی و طول عمر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اکسیر جوانی: رازهایی درباره سلامتی، شادابی، جوانی و طول عمر
لیلی سعدی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
کتاب مفید و کاربردی بود ممنونم
فاطمه مرادی
۱۳۹۹/۳/۲۹
ممنون از کتاب راه کتابهای دکتر از خیلی جالب وبه روز هستند ولی من این کتاب رو به صورت کامل خوندم ممتاسفانه الان که این کتاب رو مطالعه کردم کامل نبود
Fariba Saeedi
۱۳۹۸/۶/۳۰
خوب بود ممنون از برنامه‌ی کتابراه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)