معرفی و دانلود کتاب برف در تابستان

عکس جلد کتاب برف در تابستان
قیمت:
۴۱,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب برف در تابستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب برف در تابستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب برف در تابستان

جهان هیچ‌گاه خالی از مشکلات نبوده است و همه‌ی ما در طول زندگی، ناچار به تحمل رنج‌هایی هستیم؛ با این حال، سایاداو یو جوتیکا در کتاب برف در تابستان، براساس آیین بودایی توصیه‌هایی برای بهتر زیستن و رسیدن به آرامش در چنین جهانی ارائه ‌می‌دهد. این کتاب بیش از یک میلیون نسخه به چاپ رسیده و به ده زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده است.

درباره‌ی کتاب برف در تابستان

زیستن در جهان پرهیاهوی امروز، توأم با تحمل مشکلات و رنج‌هایی است که گاه از حد انتظار فراتر می‌روند. ما در بسیاری از مواقع، این مشکلات را با جهان پیرامون خود مرتبط می‌دانیم و بدین ترتیب، فکر می‌کنیم برای تغییر این شرایط، کاری از دست ما ساخته نیست؛ اما کتاب برف در تابستان (Snow in the Summer)، به ما یادآوری می‌کند که ذهن، مهم‌ترین یاریگر ما در رسیدن به خوشبختی است.

سایاداو یو جوتیکا، یکی از راهبان اعظم بودایی در میانمار، در این کتاب، روش‌هایی عملی را برای آموزش و تربیت ذهن ارائه می‌کند که در فلسفه‌ی بودایی ریشه دارند؛ اما او، تجربیات شخصی خود را نیز به آن‌ها افزوده است و به همین دلیل، ایده‌های او سرشار از تازگی و جذابیت هستند. برجستگی این عامل، موجب شده است که این کتاب، نه تنها در شرق، که در کشورهای غربی نیز به کتابی پرفروش و تاثیرگذار تبدیل شود.

مفهوم کلیدی برای سایادو او جتیکا، مراقبه است. از نظر او، مراقبه حالتی است که در آن فرد در بیشترین ارتباط با ذهن خود است و از این طریق با پیرامون خود ارتباط برقرار می‌کند. هر کس که به دنبال آرامش است، باید طبیعت خود را بشناسد و این کار جز با مراقبه انجام نخواهد شد. خود نویسنده، رفتن و زندگی در جنگل را همان عاملی می‌داند که یاریگر او در رسیدن به آرامش است. او با پناه بردن به جنگل، از روزمرگی‌های زندگی هر روزه جدا شده و ذهن خود را پرورش می‌دهد تا خوشبختی و آرامش را در درون خود احساس کند.

کتاب برف در تابستان، مجموعه‌ای از نامه‌ها است که این راهب و استاد بودایی به دو شاگرد خود در غرب نوشته است و در جریان آن‌ها، نکات ارزشمندی را جهت رسیدن به آرامش و زندگی سرشار از نشاط بیان می‌کند. علاوه بر توصیه‌های عملی، این کتاب سرشار از فلسفه‌ است و در آن ایده‌هایی در باب زندگی و مرگ مطرح ‌می‌شود که از عمق و جذابیت بالایی برخوردارند.

کتاب برف در تابستان برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر برای تمام کسانی که به دنبال زندگی بهتر و سرشار از آرامش هستند جذاب خواهد بود.

با سایاداو یو جوتیکا بیشتر آشنا شویم:

سایاداو یو جوتیکا (Sayadaw Jotika) راهب و نویسنده‌ی اهل میانمار است که در سال 1959 متولد شد. او دارای تحصیلات دانشگاهی است و با متفکران شرقی و غربی زیادی از جمله فروید، یونگ، آدلر، سقراط، افلاطون، ارسطو، هگل، کانت، نیچه و غیره آشنایی دارد؛ اما بریدن از متعلقات و زندگی در جنگل به عنوان راهبی بودایی، آن سبکی از زندگی بود که بیش از همه به مذاق او خوش می‌آمد و باعث می‌شد به آزادی دست پیدا کند. کتاب‌های «برف در تابستان» و «نقشه‌ی راه»، از مهم‌ترین آثار او هستند که مقبولیت بالایی در سراسر جهان کسب کرده‌اند.

در بخشی از کتاب برف در تابستان می‌خوانیم

مردم فریفتۀ سرگرمی و دانستنی‌ها می‌شوند و ذهنشان را از مسایل حقیقی و مهم زندگی دور می‌کنند. بررسی ذهن و زندگی خود، بسیار خرسندکننده‌تر است، اما بسیاری از مردم از این کار می‌ترسند. برعکس، آن‌ها می‌خواهند خود را فراموش کنند. آن‌ها از خودشان می‌گریزند. مردم آن قدر شجاع نیستند که با خودشان رو به رو شوند. یا می‌ترسند؛ از این می‌ترسند که اگر دربارﮤ خودشان زیاد فکر کنند، دیوانه شوند. اما من در بارﮤ فکر کردن حرف نمی‌زنم، از مشاهده کردن سخن می‌گویم. بله، اگر در بارﮤ خودتان زیاد فکر کنید، دیوانه می‌شوید.

مردم احساس پوچی و بی‌فایدگی می‌کنند و برای پوشاندن این احساس می‌کوشند خودشان را مشغول کنند. پرمشغله بودن احساس مهم بودن به آدم‌ها می‌دهد.

چه کسی می‌تواند به شما بگوید چه کاری انجام دهید؟ من که نمی‌توانم. خودتان باید راه را پیدا کنید. من فقط می‌توانم به شما بگویم «هوشیار باشید و ساده زندگی کنید». البته گمان می‌کنم خودتان هم این کار را انجام می‌دهید. ما نمی‌توانیم همه چیز داشته باشیم. باید مواردی را برگزینیم و بقیه را رها کنیم.

فهرست مطالب کتاب

سپاس نامه
پیش گفتار نویسنده
1: ذهن، توجه و مراقبه
2: خلوت گزینی
3: عشق پدرانه و راهنمایی
4: زندگی، زیستن و مرگ
5: آموزش و آموختن
6: معیار و فلسفه
7: دوستی، رابطه، مهر و محبت
واژه نامۀ پالی
واژه‌نامۀ میانماری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب برف در تابستان
نویسنده
مترجمفرناز فرود
ناشر چاپیانتشارات کلک آزادگان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات204
زبانفارسی
شابک978-600-799636-2
موضوع کتابکتاب‌های ادیان، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب برف در تابستان

سعید رجبی
۱۴۰۲/۹/۱۳
کتاب برف در تابستان، تاملات یا دلنوشته‌های راهب بودایی سایادو او جتیکا اهل برمه یا همون میانمار هست.
برای کسانی که با فرهنگ و ایده‌ها و عقاید بودایی اشنایی مقدماتی دارند، بسیار جالب خواهد بود.
ترجمه کتاب عالی بود، اما بهتر بود برای کسانی مثل برخی خوانندگان ایرانی که آشنایی با فرهنگ بودایی و به
هندی ندارند، پانوشتهایی توسط مترجم نوشته می‌شد.
در مجموع کتاب خواندنی است، مخصوصا ارجاعات جمله‌های نیچه و کیرکگارد و مارکپس اورلیوس، جالب بود. با وجود پراکندگی افکار نویسنده، متن دلنشین بود. سوالاتی که مطرح می‌کرد تفکر برانگیز بود.
جالب‌ترین، مهم‌ترین و تفکر برانگیزتزین جمله یا سوال این بود که آیا کسی هست که ما را بدون قید و شرط و به همین گونه که هستیم دوست بدارد و بعد از خودمون بپرسیم که آیا خود انسان، خودش رو بدون هر گونه قید و شرط دوست داره؟
آیا خودم رو بدون هر گونه قید و شرط دوست دارم و به همین شکل فعلی دوست دارم؟
آیا می‌تونم درون خودم رو بکاوم و حرص و طمع و … و سایر آلودگی‌ها رو ببینم و بپذیرم.
آیا می‌تونم در گوشه‌ای بنشینم و بر بی حوصلگی و فشار ذهنی که باید کاری کنم غلبه کنم و بدون مقاومت خودم و ذهنم رو ببینم؟
دیدن شفاف و فهمیدن مسئله نیمی از راه حل مسئله است.
خود فریبی گاهی به قدری عجیبه که متوجه‌اش نمیشیم.
فتانه خلیلی
۱۴۰۱/۵/۲۷
من قبلا این کتابو داشتم ولی دادمش به کسی و اون دیگه بهم پس نداد. کتاب فوق‌العاده‌ای هست. هر زمان از شلوغی‌های زندگی خسته هستین و نیاز به آرامش دارید این کتاب مثل یه قرص آرامبخش قوی عمل می‌کنه. مخصوصا بخشی که در مورد سکوت هست. هر کس باید حتما یه نسخه از این کتابو داشته باشه. مرسی کتابراه🌺
ستایش کاکاوند
۱۴۰۳/۱/۲
این کتاب باعث شد من دید عمیق تری نسبت به مراقبه پیدا کنم الان حدود ۲ سالی هست که مراقبه میکنم اما این کتاب باعث شد با درک عمیق تر و بیش تر نسبت به مراقبه بیش تر علافه مند بشم که با استمرار بیش تری هر روز انجامش بدم
مریم زمانی
۱۴۰۱/۷/۲
خط خط این کتاب به ادم آرامش می‌ده و علت عدم ارامش ما را به ما گوشزد می‌کند. ما هر لحظه انتخاب می‌کنیم ارامش نداشته باشیم. یه جمله‌ی خیلی قشنگ ازین کتاب: وقتی دنبال خوشبختی نباشید، خوشبخت هستید.
سهیلا علوی
۱۴۰۲/۱۰/۱۳
وقتی از مسئولیت هام خسته میشم ذهن اشفته میشه یاد جمله‌های این کتاب میفتم سعی میکنم از شلوغی‌ها جدا شم از بیرون نگاهی بندازم واقعا اینکار بهم کمک میکنه..
Parvin sa
۱۴۰۱/۱۱/۱
از عوامل کتابراه و مترجم محترم سپاسگزارم بابت فراهم نمودن چنین کتاب ارزشمندی🙏🌷
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب برف در تابستان

برای دریافت کتاب برف در تابستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.